Calciopoli

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 21 lutego 2012, 16:19

Jest kolejny news na temat Calciopoli. Wobec tego, co zaraz napisze, proponuje zmienic oficjalna nazwe tematu na Farsopoli. Otoz... Sprawa wyglada tak, ze powstalo w 2005 roku video, ktore pokazywalo losowanie arbitrow przed jakims meczem. Prokuratura i karabinierzy od zawsze powtarzaly, ze ten zapis video byl dowodem na to, ze losowania byly falszowane przez Pairetto, Bergamo, Giraudo i Moggiego. Nigdy jednak nikt nie widzial tego filmu, ani adwokaci, ani sedziowie, no doslownie nikt. Przed sportowym trybunalem tez byl to jeden z glownych argumentow na to, ze faktycznie losowania nie odbywaly sie tak, jak powinny - potem zostalismy zeslani do Serie B. Dzisiaj pojawily sie nowe fakty w tej sprawie. Okazalo sie, ze losowanie odbylo sie... normalnie. Nic tam nie ma. Doslownie nic.

To kolejny taki przypadek. Tak samo jak ta slynna rozmowa braci DV z Bergamo. Najpierw pokazano material bez glosu, zeby zasugerowac, ze dochodzi do jakichs machlojek, a potem gdy glos zostal odtworzony okazalo sie, ze rozmowa ma charakter czysto kurtuazyjny.

Juz od dluzszego czasu jestem przekonany, ze ta cala afera to byl jeden wielki szwindel. Ktos chcial Nas uwalic za wszelka cene i tak sie tez stalo. Mam nadzieje, ze Agnelli bedzie walczyl do konca i w koncu caly swiat sie dwie, jak to w 2006 wywalano Juventus z ligi.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2012, 09:19

Toż to jakaś kuriozalna sytuacja. Sam również jestem pewny, że afera z 2006r była prowokacją, ale co... dopuszczono do rozprawy dowód w postaci video bez dźwięku? Sorry, ale nie mogę w to uwierzyć, biorąc pod uwagę nawet to, że mamy do czynienia z Włochami.


Obrazek
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 22 lutego 2012, 10:11

Przykre jest tylko to że mimo tego że pojedyncze bitwy wygrywamy to jakoś nie widzi mi się żeby nam tak szybko oddali co nam należne.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2012, 12:24

Dokladnie, co chwila cos wychodzi na jaw ale na dobra sprawe nic z tego nie wynika :/


"Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie." - Giampiero Boniperti
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 22 lutego 2012, 12:44

pumex pisze:Toż to jakaś kuriozalna sytuacja. Sam również jestem pewny, że afera z 2006r była prowokacją, ale co... dopuszczono do rozprawy dowód w postaci video bez dźwięku? Sorry, ale nie mogę w to uwierzyć, biorąc pod uwagę nawet to, że mamy do czynienia z Włochami.
Nie, nie, to bylo zrobione sprytniej.

Pokazano... zdjecia z tego nagrania :D Potem wyszlo na jaw, ze jest film, a jak sie obejrzalo film, to wyszlo na to, ze losowanie odbylo sie normalnie.

Z kolei bez dzwieku pokazano w tv spotkanie braci Della Vale z Bergamo. Mialo to zasugerowac, ze na tym spotkaniu doszlo do jakiejs tajnej "umowy". Media pokazywaly te tasme i pokazywaly, ale przestaly pokazywac kiedy wyszlo na jaw audio z tego spotkania. Okazalo sie, ze ta cala rozmowa byla tylko i wylacznie kurtuazyjna. To nagranie nie bylo akurat dowodem (chyba).


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2012, 13:25

Zaprawdę powiadam Wam, Włosi to dziwny naród. Farsopoli to niestety jeden z przykładów, który to dobitnie pokazuje.


Obrazek
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 22 lutego 2012, 13:44

Ano dziwny i to jak cholera.
Tak dziwny to kraj że wszędzie gdzie pojawia się nazwa Juventus ichni wymiar "sprawiedliwości" od ręki węszy jakiś wałek i cokolwiek by się nei działo i tak winne będzie Juve.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 lutego 2012, 01:03

Mam pytanie. Skoro zostało udowodnione, że Juventus nie kupował żadnych meczów, to dlaczego nie oddadzą nam Scudetto? To się rozumie samo przez się(chyba) :think:


Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 lutego 2012, 01:27

pablo1503 pisze:Mam pytanie. Skoro zostało udowodnione, że Juventus nie kupował żadnych meczów, to dlaczego nie oddadzą nam Scudetto? To się rozumie samo przez się(chyba) :think:
Juventus na dobrą sprawę nigdy nie był specjalnie oskarżony o kupowanie meczów, a o ingerencję w przydzielania sędziów do spotkań.
A co do oddawania- problem w tym, że wtedy niektóre wysoko postawione głowy musiałyby posypać/ posypać się popiołem, a z tym nigdy nie jest łatwo.


Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 26 lutego 2012, 01:46

pablo1503 pisze:Mam pytanie. Skoro zostało udowodnione, że Juventus nie kupował żadnych meczów, to dlaczego nie oddadzą nam Scudetto? To się rozumie samo przez się(chyba) :think:
Musieli by się przyznać do błędu. O to będzie ciężko...chociaż Tusk się przyznał co do ACTA także może i tam się coś zmieni.


@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 26 lutego 2012, 01:55

SKAr7 pisze:
pablo1503 pisze:Mam pytanie. Skoro zostało udowodnione, że Juventus nie kupował żadnych meczów, to dlaczego nie oddadzą nam Scudetto? To się rozumie samo przez się(chyba) :think:
Juventus na dobrą sprawę nigdy nie był specjalnie oskarżony o kupowanie meczów, a o ingerencję w przydzielania sędziów do spotkań.
A co do oddawania- problem w tym, że wtedy niektóre wysoko postawione głowy musiałyby posypać/ posypać się popiołem, a z tym nigdy nie jest łatwo.
Z tego co wiem to powiedziane było że nie mieliśmy wpływu także na ustalanie obsady sędziowskiej (nikt nie miał), więc sprawa jest rozwojowa. Ponoć Andrea (nasz Boss) złożył w tej sprawie stosowne odwołanie i domaga się zwrócenia zabranych Scudetto. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jeśli uda się odzyskać zagarnięte tytuły, pewnie zacznie się wtedy batalia o odszkodowanie (finansowe) za straty poniesione w związku z degradacją (straty zawodników, straty dobrego imienia klubu itd.)...


ObrazekObrazekObrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 29 marca 2012, 14:06

Nie wiedzialem gdzie to umiescic, czy w temacie o Interze czy tutaj. No ostatenicze padlo na ten temat. Ale jak ktos uwaza, ze nalezy ten post przeniesc, to prosze moderacje o to. Dobra, do rzeczy.

Pamietacie ten super zwycięski Inter z lat 60? Jakis czas temu, ktos wydal ksiazke (nie wiem czy jeden z czlonkow druzyny, czy tez czlonek sztabu) o tych "cudownych chwilach". W tym wiekoponym dziele ten czlowiek o nazwisku Mazzola napisal, ze ten cudowny Inter Herrery tak naprawde byl przed kazdym meczem szprycowany nielegalnymi substancjami (amfetamina), ktora rozpuszczano w postaci tabletek np. w kawie przed meczem. Oczywiscie Moratti pozwal autora, no ale...

http://www.calciomercato.com/vivoperlei ... ola-707127

Na podstawie przedstawionych dowodow sad uznal, ze Mazzola napisal w swojej ksiazce o faktach. Czyli od dzisiaj mozemy oficjalnie mowic o naszprycowanym Interze.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 11:37

Mógłby ktoś ogarnięty z włoskiego przetłumaczyć tego newsa ?

http://www.tuttosport.com/calcio/serie_ ... zioni+choc


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 19:24

Naprawdę nikt ? :/


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 20:43

fazzi pisze:Naprawdę nikt ? :/
W krotkich, zolnierskich slowach: Moggi chce procesowac sie z Interem, poniewaz wyplynely fakty, ze Inter nielegalnie szpiegował go. Ot, oskarżenie o stalking.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
ODPOWIEDZ