Calciopoli

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 17:54

<<W@jTEk>> pisze:jeżeli mnie pamięć nie myli to kolejna rozprawa jest jutro tj. 12.10.2010 we wtorek, ale dlaczego nie w piątek jak zawsze to miało miejsce ?
zabawne, w piątek rozprawa była bodaj tylko raz (ostatnio) a tak to zawsze były we wtorki, co zresztą sam powinieneś wiedzieć skoro kilka postów wyżej napisałeś:
<<W@jTEk>> pisze:Mam pytanko rozprawe mieli wznowić we wrześniu czy już w ten wtorek będzie pierwsza rozprawa po przerwie ?
ale spoko, kolejny post zaliczony :ok:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Nadziej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 948
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 19:19

http://www.goal.com/en/news/10/italy/20 ... ing-can-be

Oczywiscie to tylko goal.com i nie ma co sie podpalac, ale sam tytul newsa cieszy. :)


Make friends for life or make hardcore enemies!
GamBit

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 46
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 20:49

Tak człowiek siedzi i czyta te wszystkie newsy i zastanawia się gdzie były władze klubu wcześniej?! że sam Lucek musi (co prawda przy oczyszczaniu swojego dobrego imienia ale zawsze) walczyć za kierownictwo Juve? Śmiech i żal w jednym.
Druga sprawa to taka że coraz milej przynajmniej dla mnie sytuacja wygląda jako kibica Juventusu. Skoro wszyscy rozmawiali i jak widać "poważniej" niż Moggi to coś jest nie halo.Poprzedni proces to jakaś kpina w żywe oczy była.Pamiętam jak znajomy (kibic Interu notabene) się ze mnie naśmiewał po tej aferze a mnie było autentycznie wstyd że mój ukochany klub robił takie przekręty.Dopiero jak się czyta to wszystko to widać że Inter jest tak samo w to umoczony (o ile nie bardziej ale to zostawmy już sądowi).Liczę na sprawiedliwość bo podobno istnieje.Nie chce tych 2 tytułów niech mistrzostwa zostaną nie przyznane nikomu albo pierwszemu klubowi który okaże się autentycznie czysty (choćby to był najmniejszy klubik nawet).Chce albo uniewinnienia (wtedy dopiero te 2 tytuły chciałbym plus odszkodowanie od włoskiej federacji skoro dali tylnej części ciała przy procesie) albo uznania wszystkich innych winnymi.A wtedy tytuły niech zostaną nie przyznane ale za to winni ukarani tak samo jak Juve.Jeśli sprawiedliwość to dla wszystkich po równo.Nie ma "równych" i "równiejszych".Jutro kolejna rozprawa,zobaczymy co tym razem wypłynie


Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 13 października 2010, 13:26

http://www.juvepoland.com/news.php?id=17362

Tym razem ciekawe zeznania, które pokazują, że nie było faworyzowania Juventusu. Na razie idzie to w dobrym kierunku.

Rozprawa przed sądem z udziałem Moggiego, Agnelli działa we włoskiej federacji, więc może coś dobrego z tego wyjdzie. Ciekawe czy w tym sezonie ta sprawa się skończy?


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 października 2010, 14:59

Peter pisze:http://www.juvepoland.com/news.php?id=17362

Tym razem ciekawe zeznania, które pokazują, że nie było faworyzowania Juventusu. Na razie idzie to w dobrym kierunku.

Rozprawa przed sądem z udziałem Moggiego, Agnelli działa we włoskiej federacji, więc może coś dobrego z tego wyjdzie. Ciekawe czy w tym sezonie ta sprawa się skończy?
Mi tylko zależy żeby sprawa skończyła się przynajmniej do końca sezonu...oczywiście na naszą korzyść :twisted:

PS. 12 miał być Moratti jak nie było tak nie ma (ucieka to wiadomo że winny :D )


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 listopada 2010, 16:07

We wtorek miała być/była kolejna rozprawa Calciopoli...Dlaczego nie ma nic o tym na JP? Ominęło mnie coś? :whistle:


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 11:00

Juve odzyska Scudetto w czerwcu?
To miałoby sens jeżeli chodzi o spadek Interu do Serie B, teraz ich nie mogą zdegradować w środku sezonu, zrobią to po zakończeniu bo jeszcze będą musieli zająć się masową sprzedażą :happy:
Ale i tak bardziej licze na zwrot scudetto niż na ich spadek ale...


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 11:31

<<W@jTEk>> pisze:To miałoby sens jeżeli chodzi o spadek Interu do Serie B, teraz ich nie mogą zdegradować w środku sezonu, zrobią to po zakończeniu bo jeszcze będą musieli zająć się masową sprzedażą Happy
Ale i tak bardziej licze na zwrot scudetto niż na ich spadek ale...
Ja, szczerze mówiąc, na nic nie liczę. I tak nie zwrócą nam tego wszystkiego co straciliśmy. Tak naprawdę, najbardziej by mnie ucieszyło jakby oddali nam te 2 tytuły i przyznali, że Calciopolli to była farsa, żeby już nikt nie ważył się nazywać nas złodziejskim klubem.


SirRose

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2007
Posty: 357
Rejestracja: 22 października 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 11:42

Mietson pisze: Ja, szczerze mówiąc, na nic nie liczę. I tak nie zwrócą nam tego wszystkiego co straciliśmy. Tak naprawdę, najbardziej by mnie ucieszyło jakby oddali nam te 2 tytuły i przyznali, że Calciopolli to była farsa, żeby już nikt nie ważył się nazywać nas złodziejskim klubem.
Zgadzam się, poniesionych strat już nie sposób odzyskać. Zaczęła się druga próba odbudowy Juve od podstaw. Jedyne czego oczekuję po tym procesie to zwrotu tytułów Juventusowi, choć i tak wydaje mi się to mało prawdopodobne. Prędzej zostaną odebrane Interowi i unieważnione. Calciopoli to niestety farsa niestety to nie była, w procesie chodzi tylko o to, że Inter też kontaktował się z sędziami. To, że wszyscy grają nie fair nie znaczy, że ty też możesz.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 11:45

SirRose pisze:To, że wszyscy grają nie fair nie znaczy, że ty też możesz.
I tu się rodzi pytanie "co jest grą fair"?


SirRose

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2007
Posty: 357
Rejestracja: 22 października 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 11:51

Mietson pisze:I tu się rodzi pytanie "co jest grą fair"?
To dobre pytanie. Nie ulega wątpliwości, że Juventus stał się kozłem ofiarnym wielkiej zawieruchy w Calcio, ale sam w moim odczuciu nie pozostaje bez winy w obliczu dowodów przedstawionych w Calciopoli 1. Inną sprawą jest poniesiona kara, niewspółmierna do oskarżeń jak i kar innych klubów zamieszanych w aferę. Niestety tych start już raczej żaden sąd nam nie zwróci.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 12:15

Tylko, że albo sąd będzie karał wszystkich albo nikogo. Jeśli już kary się posypały to odwrotu nie ma i trzeba ukarać wszystkich winnych a nie tylko część. I dodatkowo trzeba brać pod uwagę kto w jakim stopiu złamał prawo a w świetle ostatnio ujawnionych dowodów to nie Juventus najbardziej łamał prawo, więc kara dla "niewinnych w 2006-tym" teraz powinna być odpowienio wyższa.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
18danek97

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2008
Posty: 194
Rejestracja: 27 lutego 2008

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 21:01

Gandalf8 pisze:Tylko, że albo sąd będzie karał wszystkich albo nikogo. Jeśli już kary się posypały to odwrotu nie ma i trzeba ukarać wszystkich winnych a nie tylko część. I dodatkowo trzeba brać pod uwagę kto w jakim stopiu złamał prawo a w świetle ostatnio ujawnionych dowodów to nie Juventus najbardziej łamał prawo, więc kara dla "niewinnych w 2006-tym" teraz powinna być odpowienio wyższa.
Moim zdaniem Inter powinien spaść do serie B, a te dwa scudetta powinny zostać bez właściciela wtedy by wszystko było fair i wszyscy byli by szczęsliwi bo jeśli by inter stracił owe mistrzostwo, a my zyskali 2 to i tak by było to nie fair, niech osłabią się tak jak my te 4 lata temu.


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 21:07

Ja mam na ten temat krótkie zdanie. Skoro robili to wszyscy (a na to wychodzi), to nikt nie powinien dostać tego mistrzostwa. Ani inter, ani Juventus. Może to mało popularny pogląd, ale tak uważam.
Co do ukarania interu, jak najbardziej. Dotkliwie, tak jak Nas.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2010, 21:10 przez Brutalo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2010, 21:09

18danek97 pisze:
Gandalf8 pisze:Tylko, że albo sąd będzie karał wszystkich albo nikogo. Jeśli już kary się posypały to odwrotu nie ma i trzeba ukarać wszystkich winnych a nie tylko część. I dodatkowo trzeba brać pod uwagę kto w jakim stopiu złamał prawo a w świetle ostatnio ujawnionych dowodów to nie Juventus najbardziej łamał prawo, więc kara dla "niewinnych w 2006-tym" teraz powinna być odpowienio wyższa.
Moim zdaniem Inter powinien spaść do serie B, a te dwa scudetta powinny zostać bez właściciela wtedy by wszystko było fair i wszyscy byli by szczęsliwi bo jeśli by inter stracił owe mistrzostwo, a my zyskali 2 to i tak by było to nie fair, niech osłabią się tak jak my te 4 lata temu.
A ja bym chciał, żeby spadli do Sereie B i żeby Scudetta nam oddano a to dlatego, że przez 4 lata uchodzili za świętoszków a z nas zrobili najgorszych oszustów. Musi być kara i to bardzo surowa, żeby takie coś już nigdy nie miało miejsca.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
ODPOWIEDZ