Terminarz Serie A 2010/2011

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Juventini2007

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 sierpnia 2006
Posty: 80
Rejestracja: 08 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 lipca 2010, 17:44

Ktoś wie kiedy poznamy terminarz rozgrywek Serie A na sezon 2010/2011?


"Ja liczę na wpadkę Juve kiedyś w końcu muszą przegrać."
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2010, 17:55

Juventini2007 pisze:Ktoś wie kiedy poznamy terminarz rozgrywek Serie A na sezon 2010/2011?
Na mecz patrz a nie :prochno:

Po raz enty pada to pytanie !
http://www.juvepoland.com/news.php?id=13596

Rok temy było 29 lipca w Środę teraz będzie w podobnym terminie jeśli będzei w osatnią środe lipca to będzie 28 lipca :whistle:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 25 lipca 2010, 20:41

Faktycznie będzie to 28 lipca czyli już w tą środę.

Potwierdził to sam Alex na swojej stronie internetowej.
the new A serie calendar will be presented on the 28th of July, Wednesday.
http://alessandrodelpiero.com/en/news/11780
il calendario della nuova serie A, che sarà svelato mercoledì 28 luglio
http://alessandrodelpiero.com/it/news/11780


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2010, 10:26

A nie mówiłem ? :dance:

Wie ktoś czy w tym roku też niektóre kluby są rozstawione ? zawsze juve było ale teraz po zajęciu 7 miejsca niewiem, pewnie pierwsza czwórka będzie (chociaż pamiętam po sezonie w serie b byliśmy rozstawieni) :whistle:


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 02:57

Tak, jak już informował tabo, dzisiaj ma zostać rozlosowany terminarz spotkań Serie A. Wszystko ma się rozpocząć o 20:30. Chętni, nie posiadający Sky Sport 1, wydarzenie to będą mogli śledzić na http://sky.it/ Żródło
Podobno naśladując Premier League, niektóre mecze Serie A mają być rozgrywane o 12:30 w niedzielę...


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 08:32

Gooray pisze:Tak, jak już informował tabo, dzisiaj ma zostać rozlosowany terminarz spotkań Serie A. Wszystko ma się rozpocząć o 20:30. Chętni, nie posiadający Sky Sport 1, wydarzenie to będą mogli śledzić na http://sky.it/ Żródło
Podobno naśladując Premier League, niektóre mecze Serie A mają być rozgrywane o 12:30 w niedzielę...
dopiero o 20:30 ? szkoda...myślałem że będzie gdzieś w okolicach godzin popołudniowych ale i tak zobacze ;)

A co do meczy o 12:30 hmm...całkiem fajny pomysł (jak dla mnie) :whistle:


Prezes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2009
Posty: 65
Rejestracja: 24 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 09:50

Szkoda , że to odbędzie się tak późno , ,bo prawdopodobnie sobie nie obejrzę
:płaczę: .
A co do meczy o godz. 12.30 to może być coś nowego i ciekawego. :whistle:


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 10:31

Nie to ze mi jakos specjalnie przeszkadza to ze mecze beda grane o 12.30, ale dlaczego zawsze, wszedzie ma sie nasladowac Premier League?


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 10:33

Monte Cristo pisze:Nie to ze mi jakos specjalnie przeszkadza to ze mecze beda grane o 12.30, ale dlaczego zawsze, wszedzie ma sie nasladowac Premier League?
hmm...najlepsza liga na świecie?

a tak mi się przypomniało chyba nie ma meczy o 12:30 tylko o 13:30 ale nie jestem pewny :whistle:


rafal-1897

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2010
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2010

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 11:22

Nie zauważyłem tego wcześniej, więc tu dodaję po polsku kryteria losowania kolejek Serie A 2010/11:

Dziś o godzinie 20:30 w Mediolanie odbędzie się losowanie terminarza Serie A na nowy sezon. La Gazzetta dello Sport wyjaśnia, jakie kryteria zostaną użyte do ustalenia meczów poszczególnych kolejek.

Oto kryteria ustalania kolejności spotkań u siebie i na wyjeździe:
1) W ostatnich czterech kolejkach każdy zespół rozegra po dwa mecze u siebie i na wyjeździe, przy czym spotkania te będą następowały naprzemiennie.
2) W danej rundzie żaden klub nie będzie miał więcej niż dwie pary kolejnych meczów u siebie i/lub na wyjeździe.
3) Jeśli klub wylosuje dwie pary następujących po sobie spotkań w domu i/lub na wyjeździe, jedna para musi być w domu, a druga na wyjeździe.
4) Następujące pary zespołów nie mogą grać w tym samym czasie u siebie bądź na wyjeździe: Bari-Lecce, Bologna-Cesena, Genoa-Sampdoria, Inter-Milan, Lazio-Roma.
5) W każdym możliwym przypadku wzięta będzie sytuacja niedostępności boiska lub kolizji z innymi imprezami miejskimi o szczególnym znaczeniu.
6) W miastach, które mają dwa kluby w Serie A (Genua, Mediolan i Rzym), nastąpi zmiana gospodarza pierwszego meczu w porównaniu z sezonem 2009/10. U siebie zagrają więc Sampdoria, Milan i Roma.

Przy ustalaniu programu poszczególnych spotkań pod uwagę będą brane następujące kryteria:
1) Nie będzie zespołów rozstawionych, więc również najsilniejsze zespoły mogą zagrać ze sobą w pierwszej lub ostatniej kolejce.
2) W kolejkach rozgrywanych wieczorem w środku tygodnia nie będzie spotkań pomiędzy Interem, Juventusem, Milanem, Romą i Napoli, ani derbów Genui, Mediolanu i Rzymu.
3) Żaden mecz nie może być rozgrywany w tej samej kolejce, w której grano go w sezonie 2009/10.
4) W pierwszej kolejce nie może zostać powtórzony żaden mecz z pierwszej kolejek dwóch minionych sezonów.
5) W ostatniej kolejce nie może zostać powtórzony żaden mecz z ostatniej kolejki dwóch minionych sezonów.
6) Zespoły biorące udział w Lidze Mistrzów (Inter, Roma, Milan i Sampdoria) nie zagrają między sobą, ani przeciwko klubom występującym w Lidze Europejskiej (Palermo, Napoli i Juventus) w kolejkach mających się odbyć pomiędzy czwartkowymi spotkaniami Ligi Europejskiej i następującą po nich kolejką Ligi Mistrzów (7., 10., 13., 15. i 16. kolejka).
7) Derby miejskie będą się odbywać w różnych kolejkach.

Właśnie z uwzględnieniem tych kryteriów ustalone zostanie 38 kolejek sezonu 2010/2011. Po raz pierwszy serie spotkań zostaną rozciągnięte na cztery dni: piątek (uczestnicy pucharów), sobotę (dwa mecze), niedzielę (mecze w trzech porach) i poniedziałek (pięć w sezonie).
źródło: acmilan.pl

Będzie ciekawie bez rozstawień. Wszystkie drużyny są w tym sezonie równe, ale może byc parę niespodzianek. Lega Calcio próbuje się zmieniac, ale naśladowanie innych lig nie pomorze reprezentacji... Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądac po rozlosowaniu całego sezonu :) .


alex_KiNiO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2006
Posty: 361
Rejestracja: 18 lipca 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 12:13

rafal-1897 pisze: Po raz pierwszy serie spotkań zostaną rozciągnięte na cztery dni: piątek (uczestnicy pucharów), sobotę (dwa mecze), niedzielę (mecze w trzech porach) i poniedziałek (pięć w sezonie).
Tak więc o ile dobrze zrozumiałem, to swoje mecze ligowe w każdy weekend przed grą w LE będziemy rozgrywali w piątek tak? I Inter, Roma, Milan, Sampdoria, Palermo i Napoli również tak?


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości.
Gianni Agnelli
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 14:08

alex_KiNiO pisze:
rafal-1897 pisze: Po raz pierwszy serie spotkań zostaną rozciągnięte na cztery dni: piątek (uczestnicy pucharów), sobotę (dwa mecze), niedzielę (mecze w trzech porach) i poniedziałek (pięć w sezonie).
Tak więc o ile dobrze zrozumiałem, to swoje mecze ligowe w każdy weekend przed grą w LE będziemy rozgrywali w piątek tak? I Inter, Roma, Milan, Sampdoria, Palermo i Napoli również tak?
hmm napewno tak nie może być, ja myśle że my, palermo i napoli zagramy w sobote lub w niedziele bo LE jest w czwartek a LM wtorek i środa

a i jeszcze jedno w niedziele w 3 porach ? to jak 13:30,15:00 ?? 20:30


alex_KiNiO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2006
Posty: 361
Rejestracja: 18 lipca 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 14:28

<<W@jTEk>> pisze:
alex_KiNiO pisze:
rafal-1897 pisze: Po raz pierwszy serie spotkań zostaną rozciągnięte na cztery dni: piątek (uczestnicy pucharów), sobotę (dwa mecze), niedzielę (mecze w trzech porach) i poniedziałek (pięć w sezonie).
Tak więc o ile dobrze zrozumiałem, to swoje mecze ligowe w każdy weekend przed grą w LE będziemy rozgrywali w piątek tak? I Inter, Roma, Milan, Sampdoria, Palermo i Napoli również tak?
hmm napewno tak nie może być, ja myśle że my, palermo i napoli zagramy w sobote lub w niedziele bo LE jest w czwartek a LM wtorek i środa

a i jeszcze jedno w niedziele w 3 porach ? to jak 13:30,15:00 ?? 20:30
No w sumie tak. Może być, że ci z LM co mają mecz we wtorek będą grali w piątek, a ci co w środę to też w piątek lub w sobotę. Żeby te 3 dni odpoczynku minimum były. No a my, jako że gramy w czwartek, to dzień rozegrania ligowego meczu będzie mniej istotny, bo LE i tak zawsze w czwartek, no więc nawet jeśli mecz w niedzielę, to i tak 3 dni potem wolne są. Może tak być.
A co do tych 3 pór dnia, to ciekawe jakie to będą. O 15.00 i 20.30 często były mecze, więc te dwie pory raczej pewnie są. Ale ta trzecia to może być ta 13.30 jak napisałeś, ale też np. 17.00, czy 18.00. Tak żeby czasowo się te mecze nie pokrywały ze sobą.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości.
Gianni Agnelli
rafal-1897

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2010
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2010

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 15:37

alex_KiNiO pisze:
rafal-1897 pisze: Po raz pierwszy serie spotkań zostaną rozciągnięte na cztery dni: piątek (uczestnicy pucharów), sobotę (dwa mecze), niedzielę (mecze w trzech porach) i poniedziałek (pięć w sezonie).
Tak więc o ile dobrze zrozumiałem, to swoje mecze ligowe w każdy weekend przed grą w LE będziemy rozgrywali w piątek tak? I Inter, Roma, Milan, Sampdoria, Palermo i Napoli również tak?
Pewnie Lega Calcio jakoś to rozstawi żeby wszystko było w porządku :wink: . Myślę, że rozmieszczą to tak żeby każdy klub miał jakiś czas na odpoczynek, bo "włoska piłka musi się odrodzić i zwyciężać"...


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 19:03

losowanie terminarza bez rozstawionych zespołów miało miejsce również rok temu tak dla ścisłości. mam nadzieje, że w pierwszych 5 kolejkach trafimy na dwie mocne ekipy.


ODPOWIEDZ