Czy Alessandro Del Piero powinien pojechać na MŚ do RPA ?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy Alessandro Del Piero powinien pojechać na MŚ do RPA ?

Czas głosowania minął 06 maja 2010, 11:03

Tak
94
59%
Nie
47
29%
Nie wiem
19
12%
 
Liczba głosów: 160
ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 maja 2010, 16:02

jeśli chodzi o temat, który założyłem, to zaskoczyła mnie suma głosów na tak

teraz już wiemy, że Alexa nie będzie na mundialu

decyzja trenera i on będzie za nią rozliczany

zobaczymy jak wypadną azzuri


mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 13 maja 2010, 16:56

jak Italia nie osiągnie sukcesu, to dziennikarze dosłownie zjedzą Lippiego. Zaczną od olania Cassano, dalej Miccoliego, a znając ich, to pewnie i za Alexa mu się dostanie. Dobrze, ze Włosi mają całkiem łatwą grupę, mogą się troszkę rozgrzać, podłapać 'jak się gra w RPA'. Nie wierzę, żeby Zelandia coś zrobiła Włochom, Paragwaj raczej powalczy ze Słowacją o 2. miejsce (o ile nasi południowi sąsiedzi nie okażą się czarnym koniem...), a Squadra powinna bez większych problemów wygrać te 3 mecze i przygotować się na cięższą przeprawę w 1/8. Jak wyjdą z pierwszego i nie będzie jakichś niespodzianek, to znów im się trafi taka Australia, tylko bez Guusa, to ją pocisną, a w 1/4 może być koniec Italii-a to opinii publicznej na pewno nie wystarczy.


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 maja 2010, 20:13

mati888 pisze:jak Italia nie osiągnie sukcesu, to dziennikarze dosłownie zjedzą Lippiego. Zaczną od olania Cassano, dalej Miccoliego, a znając ich, to pewnie i za Alexa mu się dostanie.
I też Tottiego :whistle:

Właśnie się dowiadujemy że Alex poleci na MŚ :happy: ale jako komentator :smile:

Trzeba będzie włączyć jakiś włoski kanał i posłuchać Alexa :smile: GRANDE ALEX


fallweiss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2004
Posty: 406
Rejestracja: 16 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2010, 21:21

Zastanowiłem się nad jednym aspektem, czy gdyby to nie Lippi był trenerem Italii także inny coach powołałby aż 8 piłkarzy Juve ??

Tak obiektywnie powiedzmy, że nie byłbym zdziwiony gdyby tylko powołał Buffona i Kielona (w tym sezonie mam trochę zastrzeżeń do niego, ale to w innym poście). Byłoby moim zdaniem to uzasadnione naprawdę fatalnym sezonem. Jest pięć klubów przed nami w których też grają Włosi. A tutaj tylko jedno powołanie dla Romy a reszta ? Juventus nie zasłużył w tym sezonie na wystawienie większej grupy niż max 2-3 graczy. Tak nie powinno być. We Włoszech twierdzi się, że te powołania to farsa (chodzi o Juve). Wiem, że powiedzie że to gracze niezbędni, ale to daje to myślenia. Ale i tak Lippi nie przebił Dugni, który podziękował Pato i wziął zamiast niego "Bestię".


Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 09:30

fallweiss pisze:Zastanowiłem się nad jednym aspektem, czy gdyby to nie Lippi był trenerem Italii także inny coach powołałby aż 8 piłkarzy Juve ?
Sądzę, że nie. Inny selekcjoner do wspomnianej ósemki dokoptowałby jeszcze Legro i del Piero, a nad Amaurim zastanawiałby się do ostatniej chwili.
fallweiss pisze:Tak obiektywnie powiedzmy, że nie byłbym zdziwiony gdyby tylko powołał Buffona i Kielona (w tym sezonie mam trochę zastrzeżeń do niego, ale to w innym poście). Byłoby moim zdaniem to uzasadnione naprawdę fatalnym sezonem. Jest pięć klubów przed nami w których też grają Włosi. A tutaj tylko jedno powołanie dla Romy a reszta ? Juventus nie zasłużył w tym sezonie na wystawienie większej grupy niż max 2-3 graczy. Tak nie powinno być. We Włoszech twierdzi się, że te powołania to farsa (chodzi o Juve).
Twoim zdaniem który piłkarz z "tych pięciu klubów przed nami" powinien zostać powołany, zna kadrę od podszewki, jest w niej ograny, itp. ?


Forza Juve!
AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 09:47

Sądzę, że nie. Inny selekcjoner do wspomnianej ósemki dokoptowałby jeszcze Legro i del Piero, a nad Amaurim zastanawiałby się do ostatniej chwili.

Del Piero , Amauri ?? mysle ze zaden selekcjoner w tym sezonie nie mialby problemu z decyzja czy ich zabrac i postąpiłby jak Lippi


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 11:38

AVE JUVE!!! pisze:Sądzę, że nie. Inny selekcjoner do wspomnianej ósemki dokoptowałby jeszcze Legro i del Piero, a nad Amaurim zastanawiałby się do ostatniej chwili.

Del Piero , Amauri ?? mysle ze zaden selekcjoner w tym sezonie nie mialby problemu z decyzja czy ich zabrac i postąpiłby jak Lippi
To była ironia, niech się nie denerwuje.
;)


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
fallweiss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2004
Posty: 406
Rejestracja: 16 lipca 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 18:57

Don Mateo pisze:
fallweiss pisze:Zastanowiłem się nad jednym aspektem, czy gdyby to nie Lippi był trenerem Italii także inny coach powołałby aż 8 piłkarzy Juve ?
Sądzę, że nie. Inny selekcjoner do wspomnianej ósemki dokoptowałby jeszcze Legro i del Piero, a nad Amaurim zastanawiałby się do ostatniej chwili.
fallweiss pisze:Tak obiektywnie powiedzmy, że nie byłbym zdziwiony gdyby tylko powołał Buffona i Kielona (w tym sezonie mam trochę zastrzeżeń do niego, ale to w innym poście). Byłoby moim zdaniem to uzasadnione naprawdę fatalnym sezonem. Jest pięć klubów przed nami w których też grają Włosi. A tutaj tylko jedno powołanie dla Romy a reszta ? Juventus nie zasłużył w tym sezonie na wystawienie większej grupy niż max 2-3 graczy. Tak nie powinno być. We Włoszech twierdzi się, że te powołania to farsa (chodzi o Juve).
Twoim zdaniem który piłkarz z "tych pięciu klubów przed nami" powinien zostać powołany, zna kadrę od podszewki, jest w niej ograny, itp. ?

Pojęcia bycia "niezbędnym" dla kadry a "zasługiwać" na wyjazd nie są tożsame. To nie jest reprezentacja Polski. Nie sądze, że piłkarze którzy jadą na MŚ są kompletnie nie związani ze słabym rezultatem klubu. Bo łatwo jest mówić o zarządzie i Zacu. Problem leży gdzie indziej. Problem to też piłkarze.

Druga kwestia, kto powinien być powołany bo jest ograny w kadrze ??- takim tokiem rozumowania dojdziemy do wniosku, że pewniakiem na wyjazd powinien być Inzhaghi. To nie jest kwestia ogrania, skoro w kadrze jest miejsce dla Candrevy czy Marchsio.

Są inni- można porównać Toniego z Iaquintą w tym sezonie- jest AŻ tak duża różnica ??


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 20:21

z trójki Toni/Boriello/Iaquinta na pewno bym nie zrezygnował z Luki.
Mam nadzieję, że Lippi rozmawiał z Tottim i to ten drugi zadecydował że nie pojedzie na mundial. Potrzebny jest w kadrze.
Szkoda mi Ambrosiniego, no i oczywiście Cassano. Czemu Lippi tak szybko zrezygnował z Barzagliego? Tej kadrze brakuje osobowości i wyrazu, na mundial nie zabiera się składu perspektyw, tylko chłopów gotowych dać z siebie klasę przez ten ~miesiąc.

Del Piero powinien pojechać do RPA. Najlepiej jako komentator czy inny szczekacz.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 22:11

fallweiss pisze:Druga kwestia, kto powinien być powołany bo jest ograny w kadrze ??- takim tokiem rozumowania dojdziemy do wniosku, że pewniakiem na wyjazd powinien być Inzhaghi. To nie jest kwestia ogrania, skoro w kadrze jest miejsce dla Candrevy czy Marchsio.

Są inni- można porównać Toniego z Iaquintą w tym sezonie- jest AŻ tak duża różnica ??
Oczywiście, że lwia część zespołu powinna być ograna w kadrze. MŚ to nie mecze towarzyskie, że można poeksperymentować ze składem. Jedzie zespół zgrany ze sobą i ograny w meczach o stawkę. Nie, nie dojdziemy tym tokiem rozumowania, że Inaghi z racji stażu w kadrze powinien polecieć do RPA, bo jak zapewne wiesz, na tego typu turnieju mecze rozgrywane są co kilka dni, a "Pippo" po godzinie gry potrzebuje tygodnia na regenerację.

Co do VI i Toniego, nie jest tajemnicą, że ten pierwszy jest ulubieńcem Lippi'ego. Ale czy nie jest tak, że Iaquinta będzie zmiennikiem skrzydłowego jak to miało miejsce w Niemczech? Bo Toni jak wiadomo poza "16" nie istnieje.
pan Zambrotta pisze: Czemu Lippi tak szybko zrezygnował z Barzagliego?
Bo ten równie szybko zapomniał jak się gra w piłkę (w którą po prawdzie nigdy wybitnie nie kopał). Facet ma za sobą słaby sezon w Nundeslidze.


Forza Juve!
fallweiss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2004
Posty: 406
Rejestracja: 16 lipca 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 23:01

Don Mateo pisze:
fallweiss pisze:Druga kwestia, kto powinien być powołany bo jest ograny w kadrze ??- takim tokiem rozumowania dojdziemy do wniosku, że pewniakiem na wyjazd powinien być Inzhaghi. To nie jest kwestia ogrania, skoro w kadrze jest miejsce dla Candrevy czy Marchsio.

Są inni- można porównać Toniego z Iaquintą w tym sezonie- jest AŻ tak duża różnica ??
Oczywiście, że lwia część zespołu powinna być ograna w kadrze. MŚ to nie mecze towarzyskie, że można poeksperymentować ze składem. Jedzie zespół zgrany ze sobą i ograny w meczach o stawkę. Nie, nie dojdziemy tym tokiem rozumowania, że Inaghi z racji stażu w kadrze powinien polecieć do RPA, bo jak zapewne wiesz, na tego typu turnieju mecze rozgrywane są co kilka dni, a "Pippo" po godzinie gry potrzebuje tygodnia na regenerację.

Co do VI i Toniego, nie jest tajemnicą, że ten pierwszy jest ulubieńcem Lippi'ego. Ale czy nie jest tak, że Iaquinta będzie zmiennikiem skrzydłowego jak to miało miejsce w Niemczech? Bo Toni jak wiadomo poza "16" nie istnieje.
Pełna zgoda, ale kwestia czy piłkarze Juve w tym sezonie naprawdę zasługują na kadrę- pozostawia dla mnie wiele wątpliwości.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 15 maja 2010, 10:16

pan Zambrotta pisze:z trójki Toni/Boriello/Iaquinta na pewno bym nie zrezygnował z Luki.
Z tej trójki tylko Iaquinta do czegokolwiek może się przydać, bo od biedy może zagrać na prawym skrzydle. A Toni i Boriello, z uwagi na obecność w kadrze Pazziniego i Gilardino, są kompletnie zbędni.
pan Zambrotta pisze:Mam nadzieję, że Lippi rozmawiał z Tottim i to ten drugi zadecydował że nie pojedzie na mundial. Potrzebny jest w kadrze.
Z tych, którzy zakończyli karierę, bardziej potrzebny jest Nesta.
pan Zambrotta pisze: Szkoda mi Ambrosiniego, no i oczywiście Cassano.
Ambro zrezygnował sam, choć szkoda, że Lippi jest zbyt dumny, żeby go jednak przekonać. Jeśli chodzi o środkowych, szkoda też Aquilaniego...
pan Zambrotta pisze:Czemu Lippi tak szybko zrezygnował z Barzagliego? Tej kadrze brakuje osobowości i wyrazu, na mundial nie zabiera się składu perspektyw, tylko chłopów gotowych dać z siebie klasę przez ten ~miesiąc.
A on kimś takim jest. Bundesliga, Holandia, Cypr.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
kwas81

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 lipca 2008
Posty: 6
Rejestracja: 30 lipca 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2010, 10:17

oczywiscie ze tak
lepszego jockera nie znajdziesz


w sercu moim tylko jedna Dama
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2010, 12:21

Łukasz - Nesta ma jakąś kontuzję kolana(?) i na Mundial na pewno by nie pojechał. Iaquinta miał nieciekawy sezon, ale to on i Toni powinni jechać, dla mnie Boriello w kadrze to nieporozumienie. I sto razy lepiej wolę Barzagliego od Drewnottaglie, już widzę te wszystkie wiatraki jakie będzie kręcić przy zwinnych napastnikach.
Choć mam nadzieję, że Lippi upatruje w nim jokera, tak jak Materaca przed 4 laty. O górne piłki raczej się nie martwię, może Legro dostanie szansę jak będzie zapewnione wyjście z grupy i pierwsze miejsce :C .

Ogólnie się zastanawiam, co będzie z Italią po Mundialu, przede wszystkim kto zostanie partnerem Chielliniego. Na prawej stronie był widział Cassaniego, na lewej Criscito. W pomocy nie jest źle - Palombo, De Rossi, Marchisio, Montolivo, być może Candreva, cały czasu wierzę w Aquilaniego.
Co do atakujących, Giovinco to znak zapytania, może po odejściu Lippiego szansę dostanie Cassano. Jest Quagliarella, na pewno Rossi, warto się przyjrzeć Machedzie. Perspektywy są, czeka ciężka praca i ostre "wietrzenie wora". Czas pożegnać Gattuso, Cannavaro, Pirlo, Toniego, czy Camoranesiego. Nie ma co liczyć na nich za 2 lata.
Tylko kto trenerem? Ancelotti? Ranieri? Spaletti?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 maja 2010, 12:31

już widzę te wszystkie wiatraki jakie będzie kręcić przy zwinnych napastnikach
zawsze mnie to u niego raziło, tylko nie potrafiłem tego tak zgrabnie ubrać w słowa :rotfl: :rotfl:


CIAO IL CAPITANO
ODPOWIEDZ