porównanie Zaca do Ciro

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2010, 22:57

Nie ma co porównywać trenerów. W moim odczuciu są oni tutaj najmniej winni całej tej sytuacji. Przez 5 lat mieliśmy 5 trenerów, to najlepiej świadczy o wiedzy czysto sportowej zarządu. W ten sposób nie buduje się drużyny.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2010, 23:02

ewerthon pisze:Ja też zawiodłem się trochę na Zacu, liczyłem, że trochę więcej wykrzesi z tych piłkarzy. Niestety nie udało się wielkich rzeczy dokonać.

Ale nie oszukujmy się, gdyby zamienił się miejscami z Guardiolą to wyniki byłyby takie same. Z takimi piłkarzami wywalczyć nawet 4 miejsce to wielki problem. A Hiszpan ma samograja i jedyne co trzeba zrobić to nie przeszkadzać im dobrze grać. Ale gdyby Juve objął Guus to czuję, że wyniki byłyby nieco lepsze. Potrzebujemy nowego trenera na odpowiednim poziomie. Bo ani Ferrara, ani Zac nie nadają się na to stanowisko.
Najwiekszy belkot jaki czytalem odkad pewien uzytkownik mowil ze Juventus sobie poradzi bez defensywnych pomocnikow.
Ranieri mial slabszy sklad od obecnego i jakby nie patrzec duza czesc sezonu walczyl o mistrza, walczyl jak rowny z rownym z Chelsea i zajal lokate wyzsza od tej ktora bedzie w tym sezonie.
Po prostu trzeba trenera ktory umie wyciagnac wnioski (jak np. wspomniany Guardiola, Hiddnik czy nawet Mourinho - nie mowie ze ktorys z nich ale taki typ trenera) a nie amatora trenerskiego zupelnie zaslepionym swoja "wizja" druzyny (slynne 4-4-1-1, 12 defensywnych pomocnikow, konsekwntne nie stawianie na pilkarzy w lepszej formie, czyt. Giovinco). A jesli nie taki to nastepny mesjasz, ktory nadal zapatrzony jest w styl pilki jaki sie gralo 15 lat temu i tez za nic na swiecie nie ma zamiaru zboczyc ze swojej sciezki, nie stawia na ofensywnych graczy (bo co taki Diego sam tu poradzi), trzyma sie starego i nie ma jaj na wystawienie mlodych (Del Piero - Giovinco) czy ustawia zespol jakos ogolnie dziwacznie (Marchisio na lewej flance..?).


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
sk1le

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2008
Posty: 304
Rejestracja: 22 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 00:49

ewerthon pisze:Ale nie oszukujmy się, gdyby zamienił się miejscami z Guardiolą to wyniki byłyby takie same. Z takimi piłkarzami wywalczyć nawet 4 miejsce to wielki problem. A Hiszpan ma samograja i jedyne co trzeba zrobić to nie przeszkadzać im dobrze grać. Ale gdyby Juve objął Guus to czuję, że wyniki byłyby nieco lepsze. Potrzebujemy nowego trenera na odpowiednim poziomie. Bo ani Ferrara, ani Zac nie nadają się na to stanowisko.
Uważasz, że Barca bez Guardioli prezentowałaby taki poziom jaki teraz prezentuje? Takie gadanie jest śmieszne.


Byłem zwolennikiem zwolnienia Ferrary to głownie dzięki niemu jesteśmy tam gdzie jesteśmy. Zarząd pod presją Tifosich go zwolnił i zatrudnił kolejnego kołka w sumie miałem tam jakąś mała nadzieje, że Zac coś wyciągnie z tego zespołu a teraz będzie ciężko nawet o Lige Europejską.
Po sezonie czas na zmiany.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 08:48

sk1le pisze:
ewerthon pisze:Ale nie oszukujmy się, gdyby zamienił się miejscami z Guardiolą to wyniki byłyby takie same. Z takimi piłkarzami wywalczyć nawet 4 miejsce to wielki problem. A Hiszpan ma samograja i jedyne co trzeba zrobić to nie przeszkadzać im dobrze grać. Ale gdyby Juve objął Guus to czuję, że wyniki byłyby nieco lepsze. Potrzebujemy nowego trenera na odpowiednim poziomie. Bo ani Ferrara, ani Zac nie nadają się na to stanowisko.
Uważasz, że Barca bez Guardioli prezentowałaby taki poziom jaki teraz prezentuje? Takie gadanie jest śmieszne.
Uważam, że nie jest jeszcze wielkim trenerem. Z takimi piłkarzami każdy lepszy trener zrobiłby to samo. Spójrz sobie kiedyś jak gra najlepsza pomoc świata, to może zrozumiesz.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 09:35

ewerthon pisze:
sk1le pisze:
ewerthon pisze:Ale nie oszukujmy się, gdyby zamienił się miejscami z Guardiolą to wyniki byłyby takie same. Z takimi piłkarzami wywalczyć nawet 4 miejsce to wielki problem. A Hiszpan ma samograja i jedyne co trzeba zrobić to nie przeszkadzać im dobrze grać. Ale gdyby Juve objął Guus to czuję, że wyniki byłyby nieco lepsze. Potrzebujemy nowego trenera na odpowiednim poziomie. Bo ani Ferrara, ani Zac nie nadają się na to stanowisko.
Uważasz, że Barca bez Guardioli prezentowałaby taki poziom jaki teraz prezentuje? Takie gadanie jest śmieszne.
Uważam, że nie jest jeszcze wielkim trenerem. Z takimi piłkarzami każdy lepszy trener zrobiłby to samo. Spójrz sobie kiedyś jak gra najlepsza pomoc świata, to może zrozumiesz.
Miałem taką samą opinię do czasu poznania Ciro na ławce trenerskiej. Ciro miał drużynę do odpadnięcia z walki o wszystko ?
Jak drużyna gra dobrze to zawodnicy są świetni, a jak gra źle to wina trenera. Liczba tytułów w pierwszym sezonie Guardioli w Barcelonie mówi sama za siebie. Mi też ciut ciężko w to uwierzyć, ale to nie może być przypadkiem. Pep ma pomysł na swoją drużynę, a to że ma w niej takich tuzuów jak Xavi, Messi itd to już inna sprawa...


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 09:59

Brutalo pisze:
ewerthon pisze:
sk1le pisze:
Uważasz, że Barca bez Guardioli prezentowałaby taki poziom jaki teraz prezentuje? Takie gadanie jest śmieszne.
Uważam, że nie jest jeszcze wielkim trenerem. Z takimi piłkarzami każdy lepszy trener zrobiłby to samo. Spójrz sobie kiedyś jak gra najlepsza pomoc świata, to może zrozumiesz.
Miałem taką samą opinię do czasu poznania Ciro na ławce trenerskiej. Ciro miał drużynę do odpadnięcia z walki o wszystko ?
Jak drużyna gra dobrze to zawodnicy są świetni, a jak gra źle to wina trenera. Liczba tytułów w pierwszym sezonie Guardioli w Barcelonie mówi sama za siebie. Mi też ciut ciężko w to uwierzyć, ale to nie może być przypadkiem. Pep ma pomysł na swoją drużynę, a to że ma w niej takich tuzuów jak Xavi, Messi itd to już inna sprawa...
Ale w Juventusie problemem był nie tylko Ciro, ale także nieodpowiednie transfery, przecież z tego co wiem, to nie jego pomysłem było sprowadzenie Diego i automatyczna zmiana taktyki którą drużyna grała przez dłuzszy czas. Sam Ranieri powiedział, że mogą kupić Diego, ale to się będzie łączyło z radykalną zmianą gry drużyny i potrzeba na to czasu. Jak widzimy Ciro nie poradził sobie z tym. Nie umniejszam tutaj winy Ferrary w tym co się stało w Juve, lecz trzeba pamiętać, że taki Guardiola dostał zbudowana przez Rijkaarda Barcelone i z tego co pamiętam to latem 2008 nie potrzeba było rewolucji by piłkarze grali lepiej. Jednocześnie krok po kroku wprowadzał swój pomysł na grę i potwierdza się, że jest dobrym trenerem, ale jednak gorszym niż ci obecnie najlepsi, bo nie posiada tyle doświadczenia. A posiadanie Xavi'ego też ma tam jakieś znaczenie w tym wszystkim. W Juve nie było takiego genialnego pomocnika od lat.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 10:09

A posiadanie Xavi'ego też ma tam jakieś znaczenie w tym wszystkim. W Juve nie było takiego genialnego pomocnika od lat.
Mogliśmy mieć równie dobrego, ale Ranieri doszedł do wniosku, że Xabi Alonso jest za wolny, więc ściągnął nam Poulsena :doh: (nigdy im nie wybaczę tego błędu)

Poza tym racja. Oni na każdej pozycji mają najlepszych zawodników na świecie, a na ławce mają takich zawodników jak Thierry Henry( pensja 7 mln). Do tego co sezon wydają kosmiczne sumy na transfery. Guardiola nie jest wielkim trenerem. Gdyby Juve miało takich grajków, Ciro spokojnie zdobyłby mistrza. W takiej sytuacji nie trzeba być wielkim fachowcem, żeby osiągnąć sukces. Warto też dodać, że Barcelona ma na pewno bardziej kompetentny zarząd od naszego, który interesuję się losami drużyny, a nie tak jak u nas, że od aspektów sportowych to tylko trener.


"gdyż to, co oni mówią, więcej mówi o nich samych niż o tobie" - Anthony de Mello
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 10:33

goly pisze:Warto też dodać, że Barcelona ma na pewno bardziej kompetentny zarząd od naszego, który interesuję się losami drużyny, a nie tak jak u nas, że od aspektów sportowych to tylko trener.
I tu jest pies pogrzebany. Tam drużyna jest tak zbudowana, że od człowieka wydającego koszulki, przez służby porządkowe, trenera i na zarządzie kończąc każdy ma to czego u nas brakuje, a mianowicie wiedzę sportową. O ile jak to jest wszędzie mówione umiejętności biznesowych naszemu zarządowi nie można odmówić (aczkolwiek tutaj nie jestem taki podatny na te ich gadanie, brak mi do tych ludzi zaufania i dopóki ktoś z zewnątrz nie powie, że mamy dobrą płynność finansową, dopóty nie uwierzę), to na temat piłki nożnej mają oni pojęcie zerowe. Śmiem powiedzieć, że przeciętni forumowi gracze cm'a i fm'a lepiej znają się na piłce niż oni. W takiej sytuacji nic dziwnego, że drużyna się sypie, a trenerzy nie wiedzą co robić - jak już to wiele razy widzieliśmy na własne oczy, i o czym mówiło już wielu, u nas zespół i trener zostają pod aspektem sportowym totalnie osamotnieni, nie mają kompletnie żadnego wsparcia. Zarząd gdy są wyniki to pcha się przed światła reflektorów i mówi jacy to my nie jesteśmy ah i oh, gdy dzieje się źle to idą do szatni z kijem i do tego się ich rola w drużynie ogranicza.

Za czasów Triady coś takiego było nie do pomyślenia, w żadnym wielkim, ba, nawet nie wielkim a po prostu profesjonalnie zarządzanym klubie, począwszy od drużyn futsalowych niższych klas, kończąc na gigantach współczesnego futbolu jest to nie do pomyślenia.


Amaurozaurus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lutego 2010
Posty: 29
Rejestracja: 15 lutego 2010

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 10:39

Siewier pisze:Nie ma co porównywać trenerów. W moim odczuciu są oni tutaj najmniej winni całej tej sytuacji. Przez 5 lat mieliśmy 5 trenerów, to najlepiej świadczy o wiedzy czysto sportowej zarządu. W ten sposób nie buduje się drużyny.

Łatwiej wymienic jednego trenera niż 11 zawodników. Jednak zarząd Juventusu zbyt często stosował się do tego powiedzenia. Byłem za zwolnieniem Ferrary. Widac było że drużyna z nim na ławce nie zrobi już żadnego postępu, trudno im było nawet stac w miejscu. Za Zaca nie jest ani trochę lepiej. Z jednego łajna wskoczyli w drugie, paranoja. Do lata nie ma szans na jakąkolwiek poprawę.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 10:48

Amaurozaurus pisze:Łatwiej wymienic jednego trenera niż 11 zawodników. Jednak zarząd Juventusu zbyt często stosował się do tego powiedzenia. .
Łatwiej i przede wszystkim taniej, ot co. Nakupili grajków i myśleli, że po boisku będą biegać ich milionowe kontrakty. Zatrudnili trenera jednego, drugiego, trzeciego, którzy nie wiele byli od samego początku w stanie zdziałać, ale to na nich w dużej mierze poleciały zewsząd słowa krytyki, dzięki czemu odciągnęli uwagę od zarządu. Didier, a później Claudio, powoli robili coś z tą drużyną, to ich obydwu wywali na zbity pysk (bo zwolnieniami tego nazwać nie można), bo mieli odrębne zdanie niż oni. Chcieli cudnych wyników od zaraz, a do tego potrzeba lat, szczególnie po tym przez co Juventus przeszedł. Teraz to wszystko budowane tak na łapu capu zaczyna się sypać jak domek z kart.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 12:46

Buehehe, co tu porównywać? :lol:

Obaj są miernymi szkoleniowcami (z tym, że Ciro ma jeszcze wszystko przed sobą i jest związany z biało-czarnymi barwami, a Zac to już dziadek, który raczej nigdy nic wielkiego nie osiągnie), obaj dostali drużynę w ruinie, obaj też osiągnęli z nią takie same wyniki.

Od samego początku twierdziłem, że zatrudnianie TAK WIELKIEGO FACHOWCA jak Zaccheroni nie przystoi klubowi pokroju Juventusu. Nie myliłem się - jak widać było to nieporozumienie, które absolutnie nie wniosło do gry Juve nic nowego, a zadziałał jedynie chwilowy efekt zmiany trenera.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 13:18

Ciekawa sprawa. jako, że porównać Zaccheronniego i Ferrarę nie jest w cale łatwo. Alberto doświadczony trener, posiadający pewne umiejętności, natomiast Ciro zupełny żółtodziób w tej dziedzinie. Lepiej by było porównać pierwsze 11. meczy Ferrary, razem z tymi Zaca, wtedy to by może bardziej miarodajne było. Obecnie to nie wiem nawet który trener by sobie poradził z naszym Juventusem. A pomyśleć, że kiedyś gdy zwalniany był Ranieri, każdy tę decyzję popierał, teraz może by było i lepiej gdyby "Siwy" został w Juventusie, przynajmniej by to czwarte miejsce było.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 13:21

Majos pisze:Ciekawa sprawa. jako, że porównać Zaccheronniego i Ferrarę nie jest w cale łatwo. Alberto doświadczony trener, posiadający pewne umiejętności, natomiast Ciro zupełny żółtodziób w tej dziedzinie. Lepiej by było porównać pierwsze 11. meczy Ferrary, razem z tymi Zaca, wtedy to by może bardziej miarodajne było. Obecnie to nie wiem nawet który trener by sobie poradził z naszym Juventusem. A pomyśleć, że kiedyś gdy zwalniany był Ranieri, każdy tę decyzję popierał, teraz może by było i lepiej gdyby "Siwy" został w Juventusie, przynajmniej by to czwarte miejsce było.
Nie wiem skąd bierzesz opinię, że byłoby te 4 miejsce... Wy dalej nie pojmujecie, że to nie trener jest tutaj problemem :?:


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 13:25

statystyki Ciro przerażają :shock: :shock: :shock: myślę, że miał pecha :ball: , ponieważ swój pierwszy klub, jako pierwszy trener dostał juventus, ale warto zauważyć, że juventus, gdzie kryzys trwa całym rokiem;/
wierzę, że Ciro zostanie jeszcze dobrym trenerem;/
w porównaniu z Guardiolą jak przejmowali kluby:
Barca na szczycie(może nie tak wysoko jak teraz, ale mimo wszystko szczyt) Juve wychodzi z serie B, nic ciekawego za Ranieriego nie prezentowali, w tym, że Ciro dostał jeszcze Diego+Melo
Barcelona poukładana drużyna( transfery jeżeli są to zawodnik za zawodnika np. niepotrzebne wymiany jak Eto=>Ibra itd.) Juventus dopiero jest składany
Ciro musiał nauczyć zespołu nowej formacji, zawsze była 4-4-2 a teraz 4-3-1-2, aczkolwiek nikt mu nie kazał grać taką formacją;/

żal mi Ciro, bo nie miał łatwo i nie wolno porównywać go do Guardioli, bo on miał o niebo łatwiej
z drugiej strony to, że nie chciał odejść i jak uparcie trwał w błędzie spowodowało, że nie darzę go już taką sympatią jak lata temu


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2010, 13:27

evilboy pisze:
Majos pisze:Ciekawa sprawa. jako, że porównać Zaccheronniego i Ferrarę nie jest w cale łatwo. Alberto doświadczony trener, posiadający pewne umiejętności, natomiast Ciro zupełny żółtodziób w tej dziedzinie. Lepiej by było porównać pierwsze 11. meczy Ferrary, razem z tymi Zaca, wtedy to by może bardziej miarodajne było. Obecnie to nie wiem nawet który trener by sobie poradził z naszym Juventusem. A pomyśleć, że kiedyś gdy zwalniany był Ranieri, każdy tę decyzję popierał, teraz może by było i lepiej gdyby "Siwy" został w Juventusie, przynajmniej by to czwarte miejsce było.
Nie wiem skąd bierzesz opinię, że byłoby te 4 miejsce... Wy dalej nie pojmujecie, że to nie trener jest tutaj problemem :?:
Wiadomo, problem nie leży tylko w geście trenera, bo również zarządu, ale jak był Siwy to sobie jako tako z nimi radził, a teraz to już totalna klapa jest. Nie mówię zresztą, że za Ranieriego był lepiej, po prostu inaczej.


ODPOWIEDZ