Taktyka - Zaccheroni

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 16:40

Bobek1991 pisze:Jeszcze bardziej niż Diego piłkę holuje Alex. Z tą różnicą, że Diego w końcu ją odda, a swoim dryblingiem przyspieszy akcje lub wywalczy wolnego, bardzo rzadko tracąca, przeciwna sytuacja jest z Del Piero który gra po prostu momentami samolubnie i traci piłkę
Z tą różnicą, że Del Piero gra w napadzie, a Diego sprowadzany był jako rozgrywający.

O Aleksie tu nie ma co wspominać, bo to cień siebie samego sprzed lat. Ale to osobna kwestia.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 17:38

Bobek1991 pisze:Jeszcze bardziej niż Diego piłkę holuje Alex. Z tą różnicą, że Diego w końcu ją odda, a swoim dryblingiem przyspieszy akcje lub wywalczy wolnego, bardzo rzadko tracąca, przeciwna sytuacja jest z Del Piero który gra po prostu momentami samolubnie i traci piłkę
Po Diego oczekiwano innej gry, niż ta którą prezentuje Del Piero. Szybkiej gry, bezpośrednich podań, rozdzielania piłek, otwierania drogi do bramki, a nie holowania piłki, co jak na wschodzącą(?) gwiazdę, na jego pozycji, zdarza mu się zbyt często. I poza tym, jak już kolega wyżej wspomniał, obaj grają na innych pozycjach.

Łukasz pisze:O Aleksie tu nie ma co wspominać, bo to cień siebie samego sprzed lat. Ale to osobna kwestia.
Pewnie, że masz rację. Ale Nedved też był cieniem siebie samego siebie sprzed lat, a teraz mi go na boisku brakuje. Tak jak brakuje mi Del Piero z zeszłego sezonu.
Vincitore pisze: A ja pamiętam news na JuvePoland w którym Giovinco tak wymiatał na treningu że aż Camoranesi postanowił wymienić się z nim koszulkami po wewnętrznej gierce ;).
http://www.juvepoland.com/news.php?id=12555
Więc chyba Twoja teza spaliła na panewce :).
To już nie wiem :P . Warunki fizyczne? Może Ty wiesz w takim razie co jest grane? 8)


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 17:54

A ja tam zawsze ustawiam w FM`ie Diego za Del Piero i Amaurim. Na skrzydłach Camoranesi i Seba, a za nimi Melo i Sissoko i jest git :D Skoro ja ugrałem mistrzostwo Włoch takim ustawieniem, to dlaczego Zaccheroni miałby nie wygrać? :D


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 18:07

Corcky A jak myślicz dlaczego Diego tak holuje tą piłke i nie rozdziela jej jak rasowy playmaker? Podpowiem Ci, a to dlatego że napastnicy jak i reszta zawodników nie wychodzą na wolne pozycje, więc co ma Diego zrobić ? Był Camor i Giovinco to jakoś potrafili między sobą wymienić kilka piłek i ożywić grę.


eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 18:26

Fenrir pisze:
Widzisz więcej niż inni, gratulacje. Prawda leży gdzieś pomiędzy tym, co mówisz Ty Brutalo, a fragmentem wypowiedzi slay'a, do którego odniosłem się na wstępie. Na razie Diego nie pokazuje, że był wart te 25 baniek i krytyka eslk jest w pełni zrozumała. Ale - jak wszyscy słusznie to zauważamy - to jego pierwszy sezon.
Jestem daleki od frontalnej krytyki Diego, ale musze stwierdzic, ze na chwile obecna nie jest to pilkarz, ktorego chcielismy widziec w Juve. Oczywiscie - trzeba dac mu czas, nie wszyscy zawodnicy (nawet ci wielcy) potrafia od razu przystosowac sie do nowej ligi czy nawet nowego zespolu. Ale na pewno (i to kategorycznie) mam prawo napisac, ze taki Sneijder daje na chwile obecna duzo wiecej interowi niz Diego nam. Aha - i nie, nie wynika to z tego, ze w interze Sneijder "ma z kim grac" (nie wiem jak trzeba byc slepym zeby snuc takie teorie).

Jedynym zdaniem (powtarzam je jak mantre): Diego po prostu w dniu dzisiejszym nie robi roznicy lub robi ja rzadziej niz powinien - a tak widzialem jego role w Juventusie (przeciez nie chodzilo o to zeby sam nam wygrywal mecze).
Otóż to. Diego nie robi różnicy, w sytuacji gdy cała druzyna jest ustawiona pod Niego. Kto wie, czy nie lepiej bysmy grali, gdyby Zac ustawił Nas w formacji 442, z Marchisio, Melo/Sissoko, Camorem i Giovinco/De Ceglie. Bez Diego.

Odnosząc sie jeszcze do tego holowania piłki - Del Piero faktycznie ma taką samą tendecje i KAŻDY na to narzeka i narzekał, chociazby w zeszlym sezonie (abstrahując juz od jego pozycji na boisku). Alex juz powinien od roku siedziec na ławce, bo od pamiętnych meczów z Realem (miał potem jeszcze kilka dobrych spotkan lidze), gra po prostu bardzo słabo (z malymi wyjatkami). Juventus potrzebuje kogos kto bedzie straszył przy kazdym dotknieciu pilki w kazdym meczu, a nie raz na 3 spotkania.

Wydaje mi sie, ze problem Naszej marnej gry, tkwi nie w pomocy, ale w ataku - w tym ofensywnym trio Diego - Del Piero - Amauri. Nie stwarzajac zadnego zagrozenia pod bramką rywala stajemy sie banalnie latwym celem do upolowania. Przeciwnik moze sie skoncentrowac wylacznie na ataku, albo wyprowadzaniu kontr. W taktyce 4231, zarowno na prawej jak i na lewej flance potrafilismy stworzyc duze zagrozenie, czy to po akcjach Seby, czy to po wrzutkach i rajdach Camoranesiego. Przy 4312, z powodu braku naprawde dynamicznych bocznych obroncow, jestesmy zmuszeni pchac sie srodkiem, gdzie albo Diego zbyt dlugo holuje pilke, spowalniając akcję, albo to samo robi Del Piero.

Giovinco potrafił nadac Naszym akcjom dynamiki, czy to poprzez szybki zwod, czy poprzez nikonwencjonalne przyjecie, albo dobre dogranie w tempo, na 1 kontakt. A wlasnie teraz, brakuje Nam tej szybkosci. Tutaj tkwi problem. Mamy na boisku dwóch piłkarzy, ktorzy przetrzymują piłkę, kiwaja się, rzadko oddają futbolówke na jeden kontakt. Wnioski sa takie, albo dokonamy zmian personalnych w tej nieszczesnej formacji ataku (Diego - Del Piero - Amauri), albo dalej bedziemy remisowac, przegrywac, a od czasu do czasu, po jakims nieziemskim zbiegu okolicznosci moze zgarniemy 3 punkty.

A co do Giovinco i faktu, ze siedzi na ławce - to coraz blizszy jestem postawienia tezy, ze o tym, kto wyjdzie na boisko decydują zasługi albo jakieś układy w szatni. Del Piero od razu przeciez wskoczył do skladu, nawet na lewą pomoc (jak z Bordeaux), w miejsce Giovinco (wbrew logice). Od samego poczatku w pierwszej 11 gra cienki jak barszcz Grosso, zamiast De Ceglie, ktory w dwoch ostatnich spotkaniach zaprezentowal sie dobrze. Przypomnijcie sobie deniesienia prasowe na temat przemowienia wygloszonego w szatni przez Cannavaro/Grosso w obronie Ferrary. Sam ten fakt, moze oznaczac, ze niektorzy pilkarze, z racji wieku i doswiadczenia, maja pewien wplyw na trenera, ktory po prostu ze wzgledu na brak pewnosci siebie, boi sie posadził na lawce wielką gwiazdę. Moim zdaniem, cos tutaj jest na rzeczy.

Jedynym wyjsciem tutaj byloby zatrudnie trenera a'la Capello, ktory posadziłby na ławce marudne gwiazdeczki i ustawił FAKTYCZNIE najmocniejsza druzyne, jaka posiadamy.

Stawiam teze, ze pierwszy mecz, w ktorym wyjdziemy takim ustawieniem, z dobrze dobranymi piłkarzami odnosnie taktyki, bedzie wygrany, albo co najmniej zagrany w bardzo dobrym stylu:

----------------------1---------------------
-------------2---------------3--------------
--4--------------------------------------5--
-------------6---------------7--------------
------8--------------9-------------10------
--------------------11----------------------

gdzie: 1- Buffon; 2 - Caceres, 3 - Chiellini, 4 - Zebina/Sali, 5 - De Ceglie/Sali; 6 - Sissoko/Melo 7 - Marchisio, 8 - Camoranesi/Candreva, 9 - Diego/Giovinco/Yago, 10 - Giovinco/De Ceglie/Yago; 11 - Trezeguet/Iaquinta/Amauri.

Chetnie przyjme wszystkie zaklady ;]


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 18:59

eslk pisze:
Brutalo pisze:@eslk
Nie chce mi się już cytować poszczególnych fragmentów, bo późno 8)
Faktycznie ustawienie 4-5-1 z trójką ofensywnych pomocników jest najskuteczniejsze w tym sezonie. Czy to dzięki Sebie... Zrozum 8)
Nie no, z pewnością dzięki Diego. 451 także gralismy z Bordeaux i przegralismy z kretesem 0:2. Z Del Piero i Diego.
Nie wiem po co ta ironia. Diego zagrał w niemal każdym meczu, i w niemal w każdym z tych meczów był wyróżniającą się postacią w Juventusie. Giovinco zagrał parę spotkań, w których grał na poziomie reszty drużyny. Moim zdaniem nie grał na wyższym poziomie niż Diego, grając razem z nim. Oceny włoskiej prasy również na to wskazują.
eslk pisze:
Brutalo pisze: Również żałuję że nie gra Giovinco, również widzę w nim wielki talent. Nie ryzykował bym jednak stwierdzenia, że to Giovinco a nie Diego w tym sezonie robi różnicę.
A ja bym zaryzykował. Pamiętam mecz z Lazio i gre Sebastiana od 45 minuty. Zagrał dużo, dużo lepiej, niz Diego na pozycji trequartisty i strzelilismy w drugiej połowie dwie bramki.
Rzeczywiście zrobił dobrą zmianę. Szkoda że Diego musiał zejść ze względu na uraz, i przez to nie zagrał w następnym spotkaniu z Livorno. Może przez to zagrał gorsze spotkanie :think:... Nieee, to kontrast po zmianie Giovinco stwarza to wrażenie :roll:
eslk pisze:
Brutalo pisze: Wiem że statystyki nie są najlepszym odzwierciedleniem formy, ale skoro tak analizujesz bramki i asysty Diego, pomyśl o zdobyczach Sebastiana.
Bramka po komicznym będzie obrońcy na 2:0 z Napoli i asysta po perfekcyjnym podaniu od Diego której nie zmarnował by chyba nawet Molinaro.
Jeśli uważasz, ze w zwykłym - prawda, dobrym i w tempo, podaniu do boku było cos wyjatkowego, to nie mam pytan. Tutaj wieksza zasługa była zawodnika, ktory ustawil sie na tej pozycji, nie wybiegł za daleko, chociazby na spalonego. W identyczny sposob, jak Diego, podałby prawie KAZDY pilkarz, ktory prezentuje chociaz sredni poziom.



Obejrzyj jeszcze raz tą akcję i powiedz mi, co by musiał zrobic Diego, zeby zle podac do Sebastina? Kopnac w trybuny?

Starasz się doszukiwac geniuszu Diego na siłe, tam gdzie go nie ma. Pocieszasz się zagraniami, ktorymi charakteryzuje sie kazdy przecietny pilkarz. No i dodatku manipulujesz. Ja sie Ciebie pytam o dowody na ten genialny przeglad pola, a Ty mi wyskakujesz z podobnym pytanie odnosnie Giovinco
Nie chcę oceniać poziomu zawodników Juve, ale jeszcze poza Marchisio nie widzę innego pomocnika który dostrzegł by Sebe i zagrał tak idealnie w tempo.
Nie doszukuję się geniuszu Diego, bo za mało zrobił, aby uzyskać w moich oczach takie miano. Nie mniej jednak chyba tylko na siłę nie da się zauważyć jego kreatywności, która wyróżnia go na tle reszty drużyny. W każdym spotkaniu daje dowód swojego znakomitego przeglądu pola. To nie są tylko zagrania bramkowe. Czasem wiele podań na swojej połowie z przerzutem na skrzydło jest idealnych.
Jeżeli ja wyolbrzymiam umiejętności Diego, to Ty je umniejszasz.
Między Giovinco a Diego są dwa lata różnicy. Nie chcę oceniać ich osiągnięć, bo kariera Seby wydaje się być źle kierowana/opóźniana. Nie mniej jednak ich dotychczasowy przebieg może dać trochę do myślenia przy ocenie potencjału tej dwójki :whistle:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 19:10

eslk pisze: Jedynym wyjsciem tutaj byloby zatrudnie trenera a'la Capello, ktory posadziłby na ławce marudne gwiazdeczki i ustawił FAKTYCZNIE najmocniejsza druzyne, jaka posiadamy.
Proste 4-4-2 z Diego w ataku 8)
Giovinco na lewej, Camor po prawej.


Obrazek
eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 19:15

Brutalo pisze: Jeżeli ja wyolbrzymiam umiejętności Diego, to Ty je umniejszasz.
Prawda pewnie jak zwykle lezy gdzies po srodku ; )

@Zoff
Czyli nic innego jak 4231 z Diego wysuniętym blizej napastnika. I to jest obecnie najlepsze, mozliwe rozwiazanie.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 19:24

eslk pisze: @Zoff
Czyli nic innego jak 4231 z Diego wysuniętym blizej napastnika. I to jest obecnie najlepsze, mozliwe rozwiazanie.
My to sobie możemy wszystko ubierać w ładne ustawienia, piękne choinki, ale graczy pokroju Diego nie można przyporządkować tylko do jednej, konkretnej pozycji. Duża swoboda taktyczna powoduje, że tak naprawdę On może grać jeszcze lepiej. :)

Z Del Piero też tak jest/było.


Obrazek
Wujt

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2009
Posty: 23
Rejestracja: 15 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 20:09

Może to nie ten temat ale przed chwila w radiu RMF w wiadomościach sportowych mówiono o tym ze Lippi zostanie nowym prezydentem Juventusu po MŚ w RPA


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 20:13

Wujt pisze:Może to nie ten temat ale przed chwila w radiu RMF w wiadomościach sportowych mówiono o tym ze Lippi zostanie nowym prezydentem Juventusu po MŚ w RPA
gadka szmatka! przecież Polsat też nas informował nas o tym że Hiddink został naszym trenerem :/ Chciałbym w to wierzyć...


Chip

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2004
Posty: 240
Rejestracja: 24 lutego 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2010, 09:44

Uważam, że optymalną formacją dla Juventusu jest 4-4-2. Pora przestać eksperymentować, co mecz ustawiać drużynę inaczej bo zawodnicy już sami nie wiedzą jakie mają zadania na boisku. Czas postawić na tradycyjne 4-4-2 i trzymać się tej taktyki konsekwentnie. Jeśli zaś chodzi o personalia to moim zdaniem, przy braku absencji, powinny one wyglądać tak:

Buffon - Caceres, Chiellini, Cannavaro, Grosso - Camoranesi, Sissoko, Melo, Diego - Del Piero, Iaquinta

Powrót do Ranieriego, co nie? :D

P.S. Diego lewa strona, jakby ktoś miał wątpliwości :wink:


"Czyż to, co daje szczęście człowiekowi, musi być następnie źródłem jego cierpień?"-Johann Wolfgang Goethe
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 lutego 2010, 10:20

Chip pisze: Buffon - Caceres, Chiellini, Cannavaro, Grosso - Camoranesi, Sissoko, Melo, Diego - Del Piero, Iaquinta

P.S. Diego lewa strona, jakby ktoś miał wątpliwości :wink:
No ja właśnie mam wątpliwości. Optymalne 4-4-2 w naszym wykonaniu to moim zdaniem sytuacja, gdy Giovinco gra na lewej stronie a Diego w ataku. Czyli w zasadzie to to samo, co propagowane przez większość użytkowników 4-2-3-1.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2010, 01:24

http://www.tuttosport.com/calcio/serie_ ... ntro%C2%BB

Marchisio będzie grał jako regista.

Jednym słowem - NARESZCIE.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 16 lutego 2010, 02:08

Nigdy dotąd nie grał na środku?
Crocky pisze:Po Diego oczekiwano innej gry, niż ta którą prezentuje Del Piero. Szybkiej gry, bezpośrednich podań, rozdzielania piłek, otwierania drogi do bramki...
Szybkie calcio..., gdyby mial obok siebie dwóch zawodników podobnej klasy to miałby szansę na realizację tych wymagań. Co przepięknie pokazała druga bramka z Genoa. No ale to był pewnie przypadek...
Łukasz pisze:Na razie Diego nie pokazuje, że był wart te 25 baniek...
zdecydowanie pokazuje, że jest wart... no chbya, że mamy do czynienia z gimnazjalistą, który oczekuje, że niezależnie od postawy drużyny taka gwiazda i tka będzie robiła swoje wygrywając każdy mecz niczym Maradona

Co do holowania piłki - pokażcie jakiś fragment z tym rażącym błędem, gdzie jasno widać, ze Brazylijczyk miał gdzie zagrać rozwijając ofensywną akcję ale przegapił moment na podanie holując piłkę...
Fenrir pisze:Oczywiscie - trzeba dac mu czas, nie wszyscy zawodnicy (nawet ci wielcy) potrafia od razu przystosowac sie do nowej ligi czy nawet nowego zespolu.
Jasne, 90% tej żenującej drużyny, na której tle Diego się wyróżnia gra we Włoszech pierwszy sezon...
Fenrir pisze:Ale na pewno (i to kategorycznie) mam prawo napisac, ze taki Sneijder daje na chwile obecna duzo wiecej interowi niz Diego nam. Aha - i nie, nie wynika to z tego, ze w interze Sneijder "ma z kim grac" (nie wiem jak trzeba byc slepym zeby snuc takie teorie).
Jeśli nie widzisz różnicy między grą Interu gdzie jeśli tylko zajdzie taka potrzeba całą drużyną siedzą na połowie przeciwnika wymieniając dziesiątki podań na dwudziestym metrze a tym co obecnie my prezentujemy... Zresztą do tego nie trzeba uważnie śledzić spotkań Nerazzurrich, wystarczy nasze z nimi spotkanie. Diego, który w pojedynkę ciągnie zupełnie rozbity zespół i Sneijder, który jest częścią znakomicie ułożonej maszynki.
Fenrir pisze:Diego po prostu w dniu dzisiejszym nie robi roznicy lub robi ja rzadziej niz powinien
Zadaj sobie ten trud i policz gdzie byśmy byli gdyby nie bramki i asysty Diego.

Nie wiem jak marne pojęcie o futbolu trzeba mieć żeby nie widzieć jak dobrym i ważnym dla Juventusu jest graczem.


calma calma
ODPOWIEDZ