Nowy zarząd?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 12:37

I bardzo dobrze. Może ostatnio się pogubił ale zasługuje na kolejną szansę. Już raz wyciągnął Juve z większego bagna i zrobi to znów.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 14:41

Ale jaka kolejna Sorek ? Agnelli się pogubił ale ten nie popełnia błędów kto nic nie robi. Konflikt pomiędzy Elkannem a Agnellim to był wymysł co obaj skomentowali wspólnym oglądaniem obok siebie ostatnich meczów. Agnelli jest bez dwóch zdań odpowiednim człowiekiem na tym stanowisku i nawet ja, który przez jakiś czas miałem myśli dotyczące zmiany prezydenta, wziąłem długi rozbieg i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w ścianę głową aby mi głupie pomysły do łba więcej nie przychodziły. Nie było w ogóle tematu zmiany na tym stanowisku.


Obrazek
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 18:01

Agnelli ma dużo za uszami i moim zdaniem powinien odejść, ale Nedved i Paratici to już na pewno. Za dużo niezrozumiałych decyzji po zakupieniu Ronaldo. Transfer Ronaldo też jakby bez planu. Wydali tyle kasy, płacą mu potężne pieniądze, a nie zapewnili nikogo klasowego do środka pomocy. Ok, dużo tłumaczy covid i covidem można wytłumaczyć zatrudnienie Pirlo, ale Pirlo wcale tak mało nie zarabia patrząc na jego doświadczenie i liste płac:

Antonio Conte (Inter) €12m
Paulo Fonseca (Roma) €2.5m
Gian Piero Gasperini (Atalanta) €2.2m
Simone Inzaghi (Lazio) €2m
Stefano Pioli (Milan) €2m
Sinisa Mihajlovic (Bologna) €2m

Andrea Pirlo (Juventus) €1.8m

Claudio Ranieri (Sampdoria) €1.8m
Gennaro Gattuso (Napoli) €1.5m
Eusebio Di Francesco (Cagliari) €1.5m
Marco Giampaolo (Torino) €1.5m
Roberto De Zerbi (Sassuolo) €1.1m
Filippo Inzaghi (Benevento) €1m
Ivan Juric (Hellas Verona) €1m
Giuseppe Iachini (Fiorentina) €0.9m
Rolando Maran (Genoa) €0.85m
Luca Gotti (Udinese) €0.6m
Giovanni Stroppa (Crotone) €0.6m
Fabio Liverani (Parma) €0.5m
Vincenzo Italiano (Spezia) €0.5m

A to -> https://www.rossoneriblog.com/wp-conten ... laries.png
To już w ogóle jest przegięcie. Zarobki piłkarzy Juventusu - ledwo czwartej drużyny Serie A - są o prawie 60% wyższe od zarobków Interu. I oni oszczędzali na trenerze? Dłonie same składają sie do oklasków. Brawo! Pewien cykl dobiegł końca, tego zarządu w takim składzie na pewno


FORZA JUVE!!!
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 23:44

Sky podaje że Paratici opuszcza Juve. Jak oceniacie jego prace? Ja chyba jednak chciałbym żeby został, szkoda mi go.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 23:51

Hed pisze:
25 maja 2021, 23:44
Sky podaje że Paratici opuszcza Juve. Jak oceniacie jego prace? Ja chyba jednak chciałbym żeby został, szkoda mi go.
Nie byłem fanem przynajmniej połowy zawodników (i dwóch trenerów) jakich sprowadził, ale kasą zarządzał lepiej niż Marotta w ostatnich 3 latach swojej kadencji.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 14:49

Panowie i panie, coś się dzieje. OFiCJALNIE: Paratici opuszcza Juventus!

https://www.juventus.com/it/news/artico ... a-juventus


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 14:58

No to zobaczymy jak pójdzie okienko Cherubiniemu.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 15:05

Z tego, czym karmiły nas media, to Paratici był głównym powodem:
1. Przyjścia C.Ronaldo
2. Odejścia Marotty
3. Odejścia Allegriego

Potem jeszcze był orędownikiem Sarriego, ale nie wymienił mu piłkarzy na takich, którzy pasowaliby do koncepcji Maurizio.

Jeśli to wszystko było prawdą, to moim zdaniem dobrze się dzieje, że odchodzi. Nie zdał egzaminu pt. "samodzielne prowadzenie topowego klubu" po odejściu Marotty.

Osobiście ucieszyłbym się z powrotu Allegriego i Marotty. Cofamy się wtedy o 2 lata, ale z drugiej strony - byliśmy wtedy piłkarsko lepsi.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 15:09

Wydaje mi się, że jeśli Max wraca, to tylko jeśli Ronaldo opuszcza Turyn


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 15:11

Pamiętajmy, że Paratici chciał wywalenia Pirlo juz zima. Był też przeciwny jego zatrudnieniu, tak więc on w tym wszystkim miał rację, a to on odejdzie. Nie lubię tego.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 15:15

Mehehehe pisze:
26 maja 2021, 15:09
Wydaje mi się, że jeśli Max wraca, to tylko jeśli Ronaldo opuszcza Turyn
I powinien odejść. Swoje zrobił, marketingowo szczególnie. Jakieś tam rekordy zostawił a i mieć w historii takiego piłkarza to też fajna sprawa. Ostatnio miałem wrażenie że piłka podana do Ronaldo była zaraz oddawana do najbliższego, sam nie umiał pociągnąć na bramkę jak to robił wcześniej. Sprawdzał się jedynie w wykańczaniu akcji lub kontrach.

Ciekawi mnie natomiast cisza w Realu, bo Zidane zazwyczaj szybko podejmuje decyzje, tak samo Perez, sprawnie uzupełnia wolny wakat.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 15:21

Paratici odchodzi też przez egzamin Suareza bo tam przewijało się jego nazwisko i to bardzo nie spodobało się innym w zarządzie, było już na jesieni o tym pisane w różnych mediach.
Co do przyjścia Ronaldo to ktoś mówił, że to przede wszystkim AA go chciał i dał zielone światło. Paratici z tego co pamiętam tylko powiedział mu o możliwości jaka się pojawiła aczkolwiek piszę z pamięci.
Szkoda chłopa chociaż no nie da się ukryć, że za dużo wątpliwych transferów wykonał ale też spora część to nie jego wina tylko Marotty i musiał po nim sprzątać oraz ratować księgi.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 15:37

Mam mocno ambiwalentne odczucia w stosunku do Paraticiego. Za czasów Marotty powstał swego rodzaju kult Fabio, jakoby to on tak na prawdę odpowiadał za te bardziej udane i korzystniejsze transfery, zaś Zezol to ten, który marnotrawił pieniądze na zgraje tetryków pragnących dorobić do emerytury. Jak było na prawdę, tego się pewnie nie dowiemy. Który z nich w rzeczywistości złowił Vidala za grosze, dostrzegł jeszcze żywy pierwiastek magii u Pirlo, wypatrzył Pogbę, Barzagliego, Teveza.
Sytuacji nie rozjaśniają samodzielnie rządy Łysego w Interze, oraz Fabio w Turynie. Jeden i drugi mieli zarówno złote strzały za uczciwy pieniądz (Barella, Hakimi, Lukaku, De Ligt, Chiesa, Demiral) jak i transakcje z kategorii "wypalony, drogi w utrzymaniu, po przejściach" (Kolarov, Vidal, Sanchez, Ramsey, Bonucci).
Szkoda że AA nie zaryzykuje z tym Camposem, facet ma smykałkę i nosa do dobrych transakcji. Cherubini to dla mnie człowiek zagadka. Ktoś jest w stanie cokolwiek o nim napisać?


Obrazek
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 15:41

Paratici akurat swoje robił. Do tego tak jak ktoś wyżej pisał, pojawialo się zawsze info że był on przeciwko Pirlo także trudno jego zatrudnienie wprost mu przypisywać.

Uważam że ostatnie okienko było naprawdę udane, tak w sumie tylko Arthur nie wypalił, ale przyszedł on w miejsce totalnie niepotrzebnego i bezproduktywnego Pjanicem w dealu bardzo dla nas korzystnym.

Jedynie ten Ronaldo to był blad i to duży, ale ja tu przypisuje ten transfer zarówno jemu jak i AA.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 26 maja 2021, 16:18

Jednego już pogonili. Ciekawe kto następny: Pirlo czy Cristiano?

Jakby tu podsumować pracę Paraticiego? Kupił kilku wartościowych graczy: De Ligt, Chiesa, Kulu, ale płacil za nich dużo, nie były to transfery po okazyjnych cenach. Darmowe transfery (Ramsey, Rabiot) jak kiedyś Pirlo czy Pogba a tylko obciążyły budżet. No i CR7: marketingowo strzał w 10tke, sportowo nie dal tyle, ile się spodziewaliśmy.

Ogólnie jego pracę oceniam gorzej niż Marotty. Ciekawe gdzie teraz będzie miał okazję sie wykazać?


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
ODPOWIEDZ