Nowy zarząd?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2021, 22:34

MRN pisze:
05 czerwca 2021, 14:44
Ja zaś czytając to forum dochodzę do wniosku, że wszystko jak leci to wina Maxa.
A czy nie można do niego sporo negatywów przypisać? Można, jak najbardziej. Nie jestem absolutnym hejterem Allegriego, który nie widzi w nim żadnych plusów podczas jego kadencji jako trenera Juve (tej poprzedniej). Ale jednak, gdy mam przed oczami wizję zmiany, która miała być zmianą na lepsze, powrót do niego głównie kojarzy mi się z tymi negatywnymi aspektami, przez które Juventus z niego zrezygnował. Z prostego powodu - zmiana miała być właśnie przez te negatywne aspekty. A patrząc na aktualną sytuację, nie widzę zbyt dużej zmiany w trenerze z Toskanii. Powiedziałbym więcej - jak dla mnie, to jest ten sam Max, który był zwolniony przez nasz zarząd kilka lat temu. Chciałbym się mylić, kto wie, może faktycznie się mylę, ale aktualnie żadnych przesłanek ku temu nie widzę.

Z pozytywów mogę jak najbardziej nadmienić "elastyczność taktyczną" (też nie w 100%, ale niech wam będzie), wprowadzenie Juventusu na salony Champions League, gdzie jednak inne zespoły musiały się z Nami liczyć (pytanie na ile lecieli na obsraniu przez reputację Juve), faktycznie wygrywanie ligi i pucharu niezależnie od stylu. Nabił nam sporo punktów w rankingu i za to mu chwała.

Czy nie jego winą jest nadmierna ilość kontuzji, przez sztab który sam sobie skompletował, z zawodnikami których sam mógł chcieć(tu zaznaczam, nie wiem na ile faktycznego wpływu na transfery miał przy poprzedniej kadencji)? Czy nie jego winą jest zachowawcza gra na 1-0 i calma calma? Czy nie jego winą jest brak rozwijania młodych zawodników? Czy nie jego winą jest rozgrywanie od bramkarza po obronie i przez registę? Czy nie jego winą jest chęć zachowania leśnych dziadków, brak wprowadzania zawodników na wyższy poziom? To już zależy od tego, ile faktycznie miał do powiedzenia za swojej poprzedniej kadencji. A tutaj widzę dwa obozy, jeden w którym dostaję tylko info "Max nic nie mógł, wszystko zarząd mu zepsuł" i drugi "Max mógł sporo a zrobił gówno". Ściągnięcie zawodników typu Mattia De Sciglio pokazuje, że jednak jakiś wpływ na transfery miał. Jaki faktycznie, pewnie nigdy się nie dowiemy, bo żaden z nas nie siedzi w zarządzie Juve a możemy się opierać jedynie na doniesieniach prasowych. Niezależnie od rzetelności danego dziennikarza, ŻADEN nie ma 100% celności swoich doniesień.

Trochę mi szkoda Paraticiego, według mnie mógł jeszcze sezon u Nas przesiedzieć. Ciekawi mnie jak sobie poradzi w Totkach, które o ile się nie mylę do tej pory dyrektora sportowego nie miały.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2021, 19:52

Maly pisze:
30 maja 2021, 23:23
Wg plotek jakie się pojawiają zostawiamy na ten sezon Chielliniego a odpalamy Demirala więc to by było na tyle jeśli chodzi o rozwijanie zawodników przez Allegriego.
MRN pisze:
07 czerwca 2021, 19:25
- wiele planów Paraticiego na to mercato zostało odłożone gdyż nie pokrywają się z koncepcją Allegriego
- Locatelli był już praktycznie dopięty przez Paraticiego, jak się to dalej potoczy nie wiadomo
Jeszcze nie zdążyłem szampana dopić do końca a już mamy dwie dobre wiadomości - Chiellini zostaje w J-Medical na kolejny sezon i rezygnujemy ze starań o Locatelliego. Zapowiada się zmiana pokoleniowa na szeroką skalę i prawdziwy Juventus 2.0.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2021, 20:31

Kielon z takimi zarobkami, jeszcze na rok czasami może pomóc więc jestem w stanie to przełknąć a jeżeli chodzi o Loca - wszystko zależy od tego kto ma przyjść jeżeli mowa o grubym nazwisku. Poza tym nikt nie stwierdził, że rezygnujemy z niego, prawda ?


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 10:33

MRN pisze:
07 czerwca 2021, 20:31
Kielon z takimi zarobkami, jeszcze na rok czasami może pomóc więc jestem w stanie to przełknąć a jeżeli chodzi o Loca - wszystko zależy od tego kto ma przyjść jeżeli mowa o grubym nazwisku. Poza tym nikt nie stwierdził, że rezygnujemy z niego, prawda ?
Nie znasz Malego? Doszukał się tam, gdzie niczego nie ma, czegoś przeciwko Allegriemu. Dziwi Cię to? Bo mnie nie, to kosmita.

Na obecną chwilę widać większość dziennikarzy, jeżeli nie wszyscy, strzelają ślepakami.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lipca 2021, 13:53

Fabio Paratici pisze:Czy zostałbym gdybym wiedział, że wróci Allegri. Nie wiem, byłem już po rozmowie z Agnellim i nie myślałem o zmianie decyzji.
Ciekawe zdanie i ogólnie ciekawy wywiad z Fabio. Wychodzi na to, że to on podjął decyzję o odejściu i to już jakiś czas temu, być może po aferze Suareza bo jego nazwisko też pada.
https://juvepoland.com/2021/07/06/juven ... iadczenie/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 20:23

A tu już Fabrizio Romano opisuje metody pracy FP, cytując słowa Javiera Ribalty, który w latach 2012-2017 pełnił rolę szefa skautingu Juventusu.
https://juvepoland.com/artykuly/fabio-p ... y-nie-spi/

Wychodzi na to, ze to Fabio sprowadził Pogbę, Teveza, Comana a nawet Barzagliego więc Marotta tylko podpisywał dokumenty przy tych perełkach a sam był nie od wyszukiwania takich graczy a raczej od zapewniania trenerowi kompletnej kadry wg jego życzeń. Widać to chociażby w Interze gdzie przede wszystkim spełniane były życzenia Conte ale też u nas po jego odejściu gdy uwidoczniło się, że najpierw Sarri a później Pirlo nie mieli odpowiedniej kadry do swojej wizji gry. Przykładowo Sarri otrzymał "okazje" typu Ramsey a Pirlo typu Arthur a do Interu dołączali gracze jak Vidal czy Young.

Pada też zdanie Paraticiego, że czasem warto dopłacić kilka mln niż stracić wartościowego piłkarza i to chyba doskonale podchodzi pod sagę z Donnarumą i Locatellim - z FB ci dwaj gracze już by u nas byli.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 20:54

Maly pisze:
29 lipca 2021, 20:23
Wychodzi na to, ze to Fabio sprowadził Pogbę, Teveza, Comana a nawet Barzagliego więc Marotta tylko podpisywał dokumenty
Jak kiedyś to napisałem to był na mojej osobie publiczny lincz :prochno:


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 20:55

Podchodzę do tego artykułu z lekkim sceptycyzmem. Gdybym przyjął wszystko bezkrytycznie to zacząłbym wierzyć, że straciliśmy Boga Transferów, ale Bóg Transferów nie sprowadziłby do Juventusu Ramzeja i Rabjo. Mimo wszystko przez te dwa samodzielne lata rządów zaczął iść w lepszą stronę, niż Marotta przez ostatnie dwa.
Urbi27 pisze:
29 lipca 2021, 13:05
Kaio Jorge + Loca i to pewnie będzie tyle jeżeli chodzi o transfery do klubu, marzyłby mi się lewy obrońca no ale cóż nawet z nikim nas nie łączą także tego. Dla mnie okienko przy tym olbrzymim ograniczeniu jakim jest konieczność finansowania CR7 wcale nie wyglądałoby wówczas źle.
Nie podoba mi się ten argument jako usprawiedliwienie dla mercato Cherubiniego. Paratici pracując w tych samych warunkach (w tym rok w najgorszym okresie pandemii) nie otrzymał taryfy ulgowej od części forumowiczów, chociaż potrafił znaleźć hajs na zakupy (różnej jakości). Ciekawe co by było, gdyby po objęciu funkcji dziadował tak jak obecny DS :whistle:



Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 21:32

Mimo wszystko rok temu strata nie była tak duża jak obecnie. Nikt nie przewidywał też chyba całego sezonu bez kibiców. Ogólnie też uważam, że Cherubini nie powinien mieć żadnej taryfy ulgowej ale póki co sporo klubów "stoi" z transferami więc jeszcze nie ma co dramatyzować. Tym bardziej, że póki co nikt nam nie "uciekł" jeszcze bo Donnarumę odpuściliśmy z wyborów ponoć sportowych a nie dlatego, że żałowaliśmy dołożyć 5mln jak obecnie w przypadku Locatelliego.

A czy Paratici był bogiem transferów? To zależy jak na to spojrzeć. Być może był i nadal jest ale tak jak pisałem wyżej on kupuje zawodników bo są jakościowi ale nie bo akurat takich potrzebuje trener. Taki wniosek mi się pojawił jeśli dłużej się nad tym zastanowiłem. Oddanie Comana dość dobrze to potwierdza -- zakontraktowaliśmy go bo fajny a że nie potrzebowaliśmy gracza o takim profilu to szybko poszedł dalej. Inny przykład - Sarri i Pirlo chcieli klepać z przodu a dostali Kulusevskiego, bo młody i fajny a że nie bardzo wie jak zagrać na jeden kontakt? Z tym elementem przecież nawet Chiesa miał problem i na początku dość często mówiło się o jego niedokładnych i niedbałych podaniach na bliskie odległości.

Rabiot przychodził jeszcze gdy był Allegri, był dla niego i pod niego jako "naturalny" następca Matuidiego, identycznie jak w kadrze. Nie wiem dlaczego uznajesz go jako niewypał. Jeśli on jest niewypałem to Matuidi też nim był a nawet jest nim chociażby Alex Sandro i wielu innych. Praktycznie mamy tylko z 10-15 "wypałów" na przestrzeni 10 lat.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 21:43

Maly pisze:
29 lipca 2021, 21:32
Nikt nie przewidywał też chyba całego sezonu bez kibiców.
Przecież to było pewne jak brak gola Berny w zeszłym sezonie :dontknow: Teraz sytuacja jest o tyle lepsza, że wiadomo na czym świat stoi (np. dzięki szczepieniom) i są realne podstawy by spodziewać się kibiców na stadionach.
Maly pisze:
29 lipca 2021, 21:32
Tym bardziej, że póki co nikt nam nie "uciekł" jeszcze bo Donnarumę odpuściliśmy z wyborów ponoć sportowych a nie dlatego, że żałowaliśmy dołożyć 5mln jak obecnie w przypadku Locatelliego.
Ja mam w pamięci newsa, że Paratici dążył do zakontraktowania Gigio za wszelką cenę; nawet jeśli wcześniej nie znaleźlibyśmy kupca na Szczęsnego. Gdyby Fabio został, to pewnie na kimś zrobiona byłaby plusavenza i Włoch byłby u nas.
Maly pisze:
29 lipca 2021, 21:32
A czy Paratici był bogiem transferów? To zależy jak na to spojrzeć.
Bardziej chodziło mi o wszystkie wymienione zalety jako DSa. Kontakt z zawodnikami, sztabem, oglądanie spotkań, dostępność 24 na dobę itd. Te wszystkie peany na jego cześć w połączeniu z info o transferach jakie klepnął - wydawałoby się, że kogoś takiego można tylko ze świecą szukać.
Maly pisze:
29 lipca 2021, 21:32
Nie wiem dlaczego uznajesz go jako niewypał. Jeśli on jest niewypałem to Matuidi też nim był
Tak. Odpisałem tylko po to :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 23:58

Trochę przesadzasz. W lecie Covid był "w odwrocie", były negocjacje z rządem na temat kibiców na trybunach i wypowiedzi, że może niedługo jak się sytuacja poprawki etc. Na sparingach w pewnym momencie mogło być 1000 kibiców. Można było mieć nadzieje na częściowe otwarcie w jakiejś fazie sezonu. Kompletnego zamknięcia przez 38 kolejek raczej niewielu się spodziewało chociaż być może rządzący klubami powinni. Przynajmniej tak to wyglądało we Włoszech bo np. Anglii pod tym kątem nie śledziłem. Zauważ także, że były kraje, gdzie mecze odbywały się z kibicami na stadionie. Przykładowy news:
https://juvepoland.com/2020/09/10/guber ... stadionow/

No tak, z Donnarumą dobrze pamiętasz ale jak pisałem ponoć odpuściliśmy go ze względów sportowych a że zbiegło się to ze zmianą DSa? Może Cherubini podziela zdanie Allegriego, że Szczesny lepszy. Nie wnikam ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 30 lipca 2021, 17:54

@jackop
Wybacz, ale co do sytuacji FB i FC nie masz racji bez dwóch zdań. Na chwilę obecną nasza sytuacja finansowa jest o wiele gorsza, gdyby nie blamaż Napoli nie byłoby mercato a sprzedaże :sad
jackop pisze:
29 lipca 2021, 21:43
Maly pisze:
29 lipca 2021, 21:32
Tym bardziej, że póki co nikt nam nie "uciekł" jeszcze bo Donnarumę odpuściliśmy z wyborów ponoć sportowych a nie dlatego, że żałowaliśmy dołożyć 5mln jak obecnie w przypadku Locatelliego.
Ja mam w pamięci newsa, że Paratici dążył do zakontraktowania Gigio za wszelką cenę; nawet jeśli wcześniej nie znaleźlibyśmy kupca na Szczęsnego. Gdyby Fabio został, to pewnie na kimś zrobiona byłaby plusavenza i Włoch byłby u nas.
Maly pisze:
29 lipca 2021, 21:32
A czy Paratici był bogiem transferów? To zależy jak na to spojrzeć.
Bardziej chodziło mi o wszystkie wymienione zalety jako DSa. Kontakt z zawodnikami, sztabem, oglądanie spotkań, dostępność 24 na dobę itd. Te wszystkie peany na jego cześć w połączeniu z info o transferach jakie klepnął - wydawałoby się, że kogoś takiego można tylko ze świecą szukać.
Maly pisze:
29 lipca 2021, 21:32
Nie wiem dlaczego uznajesz go jako niewypał. Jeśli on jest niewypałem to Matuidi też nim był
Tak. Odpisałem tylko po to :prochno:
No i dzięki Bogu, że odpuściliśmy Dolara. Po pierwsze - jest całkowicie pod wpływem Raioli i za 2-3 lata byłyby cyrki, po drugie - mielibyśmy Wojtka (z sutym kontraktem) i Gigio. O jakiej Ty plusvalenzie mówisz? Na kim? Konkretnie. Nie stać nas na dwóch tak opłacanych bramkarzy (a kto Szczęsnemu dał umowę 'na bogato'?). My na teraz nie mamy kasy na Loce (No. 1 w kajecie, co dopiero coś więcej).

Druga sprawa - artykuł o Paraticim. To jest ku... motyla noga żart :dontknow: Wychodzi na to, że Fabio jest TOP. Uj z tym, że to Marotta był głównym decyzyjnym - wszystko co dobre przypiszmy Paraticiemu :bad: Dla mnie są siebie warci. Świetne ruchy - Tevez, Barza vs. Chiesa, De Ligt kontra wtopy typu Costa, pierwszy kupił za kosmiczną (jak na wartość rzeczywistą) kasę, drugi wysłał na świetnie płatne wakacje do ojczyzny. Są to dobrzy fachowcy, ale bez jaj, swoje za uszami mają, ale jest i za co pochwalić - obu.

Co do Kurczaka - :prochno: biegał 90 minut, to na plus :laugh:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 lipca 2021, 18:05

Marotta mógł być głównym decyzyjnym ale jak widać Paratici też negocjował z piłkarzami. Marotta niekoniecznie musiał mieć czas aby pół roku urabiać Teveza więc oddelegował do tego Fabio i nie widzę w tym nic dziwnego, tak samo jak nie widzę nic dziwnego w tym, żeby nie wierzyć temu Ribalcie, nie widzę w tym żadnego sensu żeby zmyślał. Artykuł jest nastawiony na same pozytywy bo jest oparty o wypowiedzi byłego współpracownika Fabio ale przecież niedawno w takim samym tonie był felieton chociażby o Allegrim, gdzie uchodzi za boga trenerki a jak przychodziło co do czego to oklep w LM ale o tym jakoś nie było wspomniane. Nie był on też oparty o wypowiedzi kogoś, że sztabu Maksa tylko zdaje się opierał się na odczuciach kibica. Analogicznie tu nie jest wspomniane o Coscie czy Bernardeshim i nie widzę w tym nic dziwnego. To wy wysnuliście błędny wniosek z tego felietonu bo sam Romano nie napisał, ze FP to best of the best.

Jakby pisać artykuł o Moggim to też wymienieni byliby Zlatan, Del Piero czy Zidane a nie Boksic czy O'Neil, to dość oczywiste.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 30 lipca 2021, 18:15

Maly pisze:
30 lipca 2021, 18:05
Marotta mógł być głównym decyzyjnym ale jak widać Paratici też negocjował z piłkarzami. Marotta niekoniecznie musiał mieć czas aby pół roku urabiać Teveza więc oddelegował do tego Fabio i nie widzę w tym nic dziwnego, tak samo jak nie widzę nic dziwnego w tym, żeby nie wierzyć temu Ribalcie, nie widzę w tym żadnego sensu żeby zmyślał. Artykuł jest nastawiony na same pozytywy ale przecież niedawno w takim samym tonie był felieton chociażby o Allegrim, gdzie uchodzi za boga trenerki a jak przychodziło co do czego to oklep w LM ale o tym jakoś nie było wspomniane. Tak samo tu nie jest wspomniane o Coscie czy Bernardeshim i nie widzę w tym nic dziwnego. To wy wysnuliście błędny wniosek z tego felietony bo sam Romano nie napisał, ze FP to best of the best.
Jednakże wymowa owego felietonu jest wyraźna, z mikroskopem szukać jakiegokolwiek obiektywizmu...

Z drugiej strony - po to był Paratici, żeby pomagać Marotcie. Jakby Beppe mógł wszystko robić sam, nie potrzebowałby Fabio. Dlatego ma się podwładnych, żeby wykonywali prace, na które brak czasu osobie decyzyjnej. Po drugie - Paratici miał się uczyć od starszego kolegi, ciężko o to, gdy nie bierze się czynnego udziału w negocjacjach z klubami/agentami/piłkarzami. Zapewne to robił (po to Juve mu płacilo), ale bezkrytyczne zrzucanie konfetti na Fabio - to lekka przesada.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 października 2021, 23:48

Przemówił Di Marzio:
Zestawienie ze sobą obu dyrektorów jest niemożliwe. Pełnili oni odmienne role w klubie, Beppe Marotta od zawsze pełnił funkcję dyrektora generalnego, odpowiadając za relację z władzami klubu, budżet, kwestie administracyjne i negocjacje, natomiast Paratici pełnił funkcję techniczną, odpowiadał za scouting, wybór celów transferowych i skład drużyny.

Nigdy nie było sytuacji, w której to Marotta wybierał, którego zawodnika należy kupić. Taką samą funkcję pełni obecnie w Interze, gdzie za scouting i sprawy techniczne odpowiada Piero Ausilio. Natomiast w Juventusie, za cele transferowe zawsze odpowiedzialny był Fabio Paratici.
https://<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.pl/dimarzio-na-tema ... raticiego/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ