Nowy zarząd?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 maja 2021, 16:35

MRN pisze:
30 maja 2021, 10:22
Powiedziałbym, że nie dużo tylko przede wszystkim bo w drugiej połowie to już rozpaczliwa obrona Chelsea z tą różnicą, że oni mają fenomenalnego Kante.
Jaka rozpaczliwa obrona? Powiedziałbym, że w ekipie Guardioli było dużo dużo filozofii Maxa. City nic nie grało w ofensywie. Chelsea za to pokazała ładna grę z klepki, wychodzenie na pozycje. Bardzo dobra drużyna i zasłużone zwycięstwo

A co do pogłosek o odejściu Nedveda to nie wiem. Paratici poleciał, Nedved też miał duży udział w tych porażkach a do tego jego wizerunek w tym sezonie mocno ucierpiał.
Bobby X pisze:
30 maja 2021, 15:46
O kuuuuuuuwaaaa hahahhhahahaha. Wygrałeś. HAHAHAHAHAHA

Nie wiedziałem, że Obajtek to "kibic" Juventusu hahahahhaha
Obajtek pisałby o miliardach


FORZA JUVE!!!
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 maja 2021, 18:58

Już abstrahując od sporu na temat Maxa, to zabawne jest, że wystarczył jeden triumf drużyny bardziej defensywnej i już niektórzy używają to jako koronny argument. Co tam ostatnie 8 finałów gdzie zazwyczaj wygrywała ofensywa i nowocześnie grające zespoły. Zresztą Chelsea też gra nowocześnie, jest ruch bez piłki i pokazywanie się partnerom gdy trzeba, są kontry - dwie rzeczy których w Juventusie nie widziałem od kilku sezonów. A my potem narzekamy na Pjanicia czy Arthura, podczas gdy oni często nie mieli innej opcji jak zagranie do boku, do najbliższego.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2021, 20:48

Maurizio Arivabene zostanie nowym dyrektorem generalnym.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2021, 20:55

MRN pisze:
30 maja 2021, 20:48
Maurizio Arivabene zostanie nowym dyrektorem generalnym.
Coś pozytywnego o nim można napisać ? Bo to że był dyrektorem Marlboro na Europe, czy szefem Ferrari w F1 (po 4 latach odwołanym) nie napawa optymizmem w kwestii znajomości rynku piłki nożnej.
Info zaczerpnięte z wikipedii, bo wcześniej o nim nic nie słyszałem.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2021, 20:56

MRN pisze:
30 maja 2021, 20:48
Maurizio Arivabene zostanie nowym dyrektorem generalnym.
Według mnie jest to zła decyzja, koleś w świecie piłki nożnej nie ma doświadczenia, no ale znajomek AGnelli'ego, to trzeba mu fuchę załatwić. Boje się, że może to być klops gorszy nawet niż Secco i inne Blanci i Coboli Gigli'e.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 maja 2021, 21:28

Mati1990 pisze:
30 maja 2021, 20:56
MRN pisze:
30 maja 2021, 20:48
Maurizio Arivabene zostanie nowym dyrektorem generalnym.
Według mnie jest to zła decyzja, koleś w świecie piłki nożnej nie ma doświadczenia, no ale znajomek AGnelli'ego, to trzeba mu fuchę załatwić. Boje się, że może to być klops gorszy nawet niż Secco i inne Blanci i Coboli Gigli'e.
Od 2012 jest w strukturach Juventusu więc może coś tam liznął? Ferrari nie radziło sobie najgorzej za jego kadencji (w porównaniu do tego co jest teraz za Binotto), ale ja zawsze odnosiłem wrażenie, może mylne, że to taki włoski alfonso co ma dobrze wyglądać i ładnie mówić :P


FORZA JUVE!!!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2021, 23:23

badecki pisze:
30 maja 2021, 09:58
duzo przytoczyłeś ze swoich wypowiedzi sprzed roku, sugerując jakobyś mial racje.
Nie wiem czy sugerując ;) Miałem rację. Wywiesiliśmy białą flagę w walce o Scudetto a Pirlo nie był w stanie wpoić tym zawodnikom swojej filozofii gry.
badecki pisze:
30 maja 2021, 09:58
Pokuś sie o pewną przepowiednie na przyszlosc w kontekście powrotu Maxa, zwolnienia Pirlo, decyzji AA, co z Ronaldo na przyszły sezon, co powinno się wydarzyć wg Ciebie (tak po prostu życzeniowo, jako kibic Juve), co było by lepsze „teraz” dla Juve po ostatnim sezonie (subiektywnie wg Ciebie) ? Konkretnie. Jestem naprawdę ciekawy Twojego zdania.
Przepowiednie? Wg plotek jakie się pojawiają zostawiamy na ten sezon Chielliniego a odpalamy Demirala więc to by było na tyle jeśli chodzi o rozwijanie zawodników przez Allegriego. Podobno Maks woli także Szczęsnego niż Donnarumę i tylko można domyślać się, że jest tak ze względu na wiek i doświadczenie. Być może wypożyczymy Pjanicia bo w tym cyrku nic już nie może dziwić. Maks podobnie jak Zidane w Realu, będzie grał starą gwardią w pierwszej kolejności więc i Bernardeshi pewnie znajdzie swoje miejsce. Powtórzę więc - nie ma co liczyć na mentalną przemianę.

Ronaldo to skomplikowana sprawa. Nawet jeśli Maks chciałby jego odejścia nie będzie to takie łatwe. Podobno CR7 mógłby stracić jakieś ulgi podatkowe jeśli opuściłby Włochy w tym roku, nikt mu też nie da już 30mln na rękę. Niczego tu nie można wykluczyć ale pisałem już w innym miejscu, że najważniejszym krokiem w to okno będzie pożegnanie Ronaldo i jest ważniejsze od tego kto będzie nas trenował. Jeśli odejdzie to Allegri na tym na pewno tylko skorzysta, cały Juventus też.

Czy wracamy do walki o mistrza? Nawet ja nie powiem, że nie i zmiana trenera nie ma tu nic do rzeczy. Pirlo zdobył w pierwszym sezonie 78 punktów, w sezonie gdy nikt inny z topowych klubów nie zmieniał trenera, bez sparingów itd. W kolejnym zdobyłby pewnie 5-10 punktów więcej (w sumie ze zdrowym Dybalą i teraz by tyle wykręcił). Realną szansę miałby więc i on.
Inter się pewnie rozpadnie i Inzaghiemu będzie raczej ciężko powtórzyć wynik punktowy Conte. Gasperini tradycyjnie pogubi punkty a Milan nie powtórzy roku 2020 więc też nie wykręci prawdopodobnie jakiegoś super wyniku. Spaletti i Napoli do mnie nie przemawiają a Mourinho i Romę trudno w tej chwili traktować jako realne zagrożenie dla walczących o LM. Reasumując to pewnie będzie podobny sezon jak ten i walka o LM będzie wyrównana. Obstawiam, że i dłużej niż w tym sezonie potrwa walka o mistrza.
To już nie będzie jednak sezon meczów co 3 dni ale dla nas małe to pocieszenie bo pewnie znów będziemy dzielnie walczyć o pobicie własnego rekordu w liczbie kontuzji na sezon. Nasz wynik będzie zależał od tego kto i na ile się połamie. Skoro napisałem, że Pirlo z Dybalą nastukałby ok 85 punktów to i Allegri nie powinien być gorszy. Zadanie jednak będzie miał trudniejsze niż w swoim pierwszym pobicie u nas bo rywale już nie robią w gacie w tunelu przed meczem z nami a to była bolączka Juventusu już w czasach Maksa. Kadra też jest inna i to co grało mu 2 lata temu teraz wcale zagrać nie musi. Nie powiem ci czy wygramy ligę, fanboje Allegriego byliby tego pewni nawet z Conte w Interze bez wyprzedaży ale ja wcale tego taki pewny nie jestem. Robimy krok w tył i ironią losu byłoby jakbyśmy nie wygrali ligi także w sezonie 2021/22, gdy tym razem to rywale wydają się wywieszać białe flagi już przed startem sezonu, bo postanowiliśmy zmienić trenera 3 raz w przeciągu 3 sezonów. Tak na prawdę żaden wynik punktowy Juve mnie nie zaskoczy ale przeczucie podpowiada kolejny słaby sezon.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2021, 00:12 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2021, 23:53

Maly pisze:
30 maja 2021, 23:23
[...]postanowiliśmy zmienić trenera 4 raz w przeciągu 4 sezonów.
Allegri - > Sarri, Sarri -> Pirlo, Pirlo -> Allegri. Chyba nie o to ci chodziło :?:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 maja 2021, 12:14

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Maurizio będzie nowym CEO więc warto wrzucić jego mądre słowa.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 31 maja 2021, 12:54

Mądre słowa, aczkolwiek nie mogłem się skupić na tym, co mówił, bo większą uwagę przykuwają perfekcyjnie ułożone fale na jego głowie. 😌


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2021, 12:15

Pożegnanie Paraticiego chwyciło mnie za serce, byłam za tą zmianą ale z drugiej strony obawiam się, że wyjdzie nam to bokiem. Konferencji pożegnalnej Marotty chyba nie było o ile pamięć mnie nie myli. Pozostaje życzyć Fabio powodzenia, to były mimo wszystko owocne lata a nam i Agnellemu życzę abyśmy tego nie żałowali. Paratici to dobry człowiek od transferów ale przychodzi taki moment, że potrzebna jest zmiana dla obu stron.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2021, 13:04

A i po tej konferencji jeszcze bardziej wydaje się to co pisałem kilka dni temu. Pirlo był zatrudniony tylko na rok chociaż nikt mu tego nie powiedział. Mamili nas gadką o nowatorskim projekcie a wszystko to było ściemą. Paratici wiedział, że to jego ostatni rok bo za rok wraca Allegri. Szanse na pozostanie Pirlo były takie same jak na pozostanie Sarriego. Stary musiałby chyba wygrać LM a młody mistrzostwo i 1/4 LM. Jeden i drugi zostali oszukani przez nasz zarząd bo nie takie były ustalenia przy podpisywaniu kontraktu.

Czy Cherubini będzie lepszy niż Marotta lub Paratici? Szanse oceniam na takie jak to, że Pirlo miał być lepszy niż Sarri. Tylko tak na prawdę czy on ma być od nich lepszy? To podobno Allegri ma decydować o transferach nie w "połowie" jak wcześniej ale całkowicie więc chłop będzie miał za zadanie tylko podpisywać papiery. Jak nie sprowadzimy X to przecież to nie będzie wina Cherubiniego tylko wybór Maksa.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2021, 13:21

Maly pisze:
05 czerwca 2021, 13:04
A i po tej konferencji jeszcze bardziej wydaje się to co pisałem kilka dni temu. Pirlo był zatrudniony tylko na rok chociaż nikt mu tego nie powiedział. Mamili nas gadką o nowatorskim projekcie a wszystko to było ściemą. Paratici wiedział, że to jego ostatni rok bo za rok wraca Allegri. Szanse na pozostanie Pirlo były takie same jak na pozostanie Sarriego. Stary musiałby chyba wygrać LM a młody mistrzostwo i 1/4 LM. Jeden i drugi zostali oszukani przez nasz zarząd bo nie takie były ustalenia przy podpisywaniu kontraktu.

Czy Cherubini będzie lepszy niż Marotta lub Paratici? Szanse oceniam na takie jak to, że Pirlo miał być lepszy niż Sarri. Tylko tak na prawdę czy on ma być od nich lepszy? To podobno Allegri ma decydować o transferach nie w "połowie" jak wcześniej ale całkowicie więc chłop będzie miał za zadanie tylko podpisywać papiery. Jak nie sprowadzimy X to przecież to nie będzie wina Cherubiniego tylko wybór Maksa.
Przecież to nigdy nie jest wina Maxa jak coś idzie nie tak, myślałem że już to ogarnąłeś czytając sporo postów na tym forum. :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2021, 14:44

Ja zaś czytając to forum dochodzę do wniosku, że wszystko jak leci to wina Maxa.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2021, 15:35

MRN pisze:
05 czerwca 2021, 14:44
Ja zaś czytając to forum dochodzę do wniosku, że wszystko jak leci to wina Maxa.
No niestety, wraz z przyjściem Allegriego, jakakolwiek możliwość merytorycznej dyskusji na forum została jeśli nie uniemożliwiona, to przynajmniej znacznie ograniczona. Nieważne co napiszesz, może to być nawet neutralne, ale obie grupy (Maxa i anty-Maxa) z automatu wrzucają Cie do drugiego worka. Nie można się konkretnie wypowiedzieć przychylnie bądź nieprzychylnie o naszym trenerze, żeby nie zostać zakrzyczanym i z miejsca zdefiniowanym.

Już na temat - Paratici pożegnany i dobrze. Mam nadzieję, że skończymy z umowami dla graczy 30+ innymi niż max 2+1, tutaj nasi dwaj ostatni dyrektorzy dali popis nieodpowiedzialności.

Skoro Allegri ma mieć coś do powiedzenia (nigdy nie miał takiej możliwości nawet 'w połowie') to Cherubini wydaje się naturalnym wyborem, zaś na CEO potrzebujemy człowieka, który wie co to współpraca i koordynowanie działań poszczególnych sekcji klubu, Arrivabene na takiego wygląda, nie oglądam i nie interesuje się F1, ale od 2012 jest w zarządzie, czyli zielony, jak trawka na wiosnę, w temacie nie jest, a przeszłość na kierowniczym stanowisku - ma.Oby nie było łączenie ds z CEO, tutaj Maurizio przecież nie ma kompletnie doświadczenia.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
ODPOWIEDZ