Nowy zarząd?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2022, 17:15

Adrian27th pisze:
15 grudnia 2022, 15:26
Nasi chcą wiedzieć czy mogą utworzyć swoje rozgrywki, a jeżeli nie to będzie oznaczać że UEFA ma monopol co jest nielegalne w UE.
Ale UEFA (ani nikt inny) nie ma mocy by zakazać tworzenia rozgrywek.
TSUE stwierdził tyle, że równoległe uczestnictwo w potencjalnym nowym formacie oraz w rozgrywkach UEFA leży w zakresie woli samej UEFA.
Innymi słowy kluby mogą robić co chcą, ale UEFA też może działać wg uznania we własnym zakresie.
Wielka mrzonka pod tytułem Superliga będzie powoli chowana do szuflady.
Serio nic zaskakującego.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2022, 17:20 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2022, 17:19

Przecież to oczywiste że mogą pokazać uefie środkowy palec i zorganizować swoje rozgrywki.
Chodzi o to, czy UEFA może ich za to ukarać jeśli im się nie uda. I wychodzi na to że może.
I jest w tym duży sens bo nie można ciągnąć dwóch srok za ogon. Natomiast ci aroganci chcieliby jednocześnie grać w LM, ciągnąć z niej kase i majstrować przy Superlidze.
Sprawa została spalona. Trzeba było rozkręcić lobbing na wielką skalę, zyskać poprawcie rządów, krajowych federacji, klubow i kibiców i dopiero wtedy postawić UEFE przed aktem dokonanym.
A tym cwaniakom budżet zaczął się rozjeżdżać i stiwerdzili - dzwon do wszystkich, jutro ogłaszamy. 😂
W piątek ma się odbyć jakie spotkanie tych pokrak, nie wiem w jakiej roli a ma się pojawić Andrzej. Mam nadzieję, że nie wynieni słowa Juventus.


calma calma
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2022, 17:36

Z drugiej strony - to może być de facto uznanie monopolu UEFA. Co z pucharami sołtysa typu Birra Moretti (kiedyś to było), Audi Cup, amerykańskie Soccer Champions Tour?
Czy UEFA może wymagać od organizatorów "akredytacji" (łapówki) w zamian za niekaranie uczestników? Śmiesznie.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2022, 17:41

Adrian27th pisze:
15 grudnia 2022, 15:26
Nie, no serio dyskutujecie o tym?

Przecież to oczywiste że UEFA może kogoś wykluczyć bo to ich prywatne rozgrywki.

Nam jednak nie chodzi o to czy mogą nas wykluczyć, tylko o to czy UEFA ma monopol na rozgrywki w EUROPIE i to jest oddzielny aspekt tej sprawy.

Nasi chcą wiedzieć czy mogą utworzyć swoje rozgrywki, a jeżeli nie to będzie oznaczać że UEFA ma monopol co jest nielegalne w UE.
No nie wiem. Raczej nikt nigdy nie kwestionował tego, że w ogóle mamy prawo utworzyć sobie własne rozgrywki. Oczywiście UEFA szczekała, ale nie była zdolna prawnie zablokować ich utworzenia. Problem pojawił się raczej w momencie, w którym projekt ESL się wysypał, a UEFA zabrała się do wymierzania kar. Gdyby ESL ruszyła zgodnie z planem, Juventus nie musiałby się martwić perspektywą wykopania z rozgrywek UEFA. A tak zagląda nam w oczy widmo zostania całkowicie na lodzie.
Garreat pisze:
15 grudnia 2022, 17:36
Z drugiej strony - to może być de facto uznanie monopolu UEFA. Co z pucharami sołtysa typu Birra Moretti (kiedyś to było), Audi Cup, amerykańskie Soccer Champions Tour?
Czy UEFA może wymagać od organizatorów "akredytacji" (łapówki) w zamian za niekaranie uczestników? Śmiesznie.
Przecież to jasne, że UEFY nie interesują rozgrywki, które nie zagrażają ich interesom finansowym. Puchar sołtysa nie podkradnie widowni Lidze Mistrzów, Superliga już tak. Praktyk monopolistycznych też w tym nie widzę. Po prostu, jeżeli coś zrzeszasz, np. kluby, to sam ustalasz reguły tego zrzeszania. Zrzeszanie się jest dobrowolne, ale wiąże się z podporządkowaniem się regułom narzuconym przez zrzeszającego.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2022, 14:50

Andrea Agnelli chce zostać jedynym właścicielem Juventusu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2022, 15:32

Pierwsze co mi przyszło na myśl jak było to info o sprzedaży ale nie Arabom etc, że AA mógłby kupić tylko nie wiem czy go stać.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2022, 16:43

Stać go bo jest przecież współwłaścicielem i to są bardzo poważne przymiarki.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2022, 20:34

Dobre źródło z VS informuje o wzmożonych plotkach na temat ZIdana w Juve ale nie wiadomo w jakiej roli. Słyszeliśmy o Marotcie oraz ADP, teraz dochodzi Zizou, która ze wspomnianą dwójką ma stanowić część zarządu.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2022, 10:34

MRN pisze:
19 grudnia 2022, 20:34
Dobre źródło z VS informuje o wzmożonych plotkach na temat ZIdana w Juve ale nie wiadomo w jakiej roli. Słyszeliśmy o Marotcie oraz ADP, teraz dochodzi Zizou, która ze wspomnianą dwójką ma stanowić część zarządu.
Może i styl gry Zidane'a nie jest jakiś porywający, ale on przynajmniej umie ogarnąć drużynę do dobrego grania z kontry.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2022, 14:45



Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2022, 17:40

Max chciał się podac do Dymisji ale nie przyjeli.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2022, 09:10

Znów? Czy dajesz info sprzed kilku tygodni?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2022, 13:37

Maly pisze:
22 grudnia 2022, 09:10
Znów? Czy dajesz info sprzed kilku tygodni?
Przyznam, że umknęła mi ta informacja, więc dopytam:
1. miało to miejsce ze względu na dymisję zarządu, czy,
2. wcześniej ze względu na wyniki drużyny?


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2022, 13:52

piterjuve pisze:
22 grudnia 2022, 13:37
Maly pisze:
22 grudnia 2022, 09:10
Znów? Czy dajesz info sprzed kilku tygodni?
Przyznam, że umknęła mi ta informacja, więc dopytam:
1. miało to miejsce ze względu na dymisję zarządu, czy,
2. wcześniej ze względu na wyniki drużyny?
Max miał się podać do dymisji kiedy poleciał cały zarząd, ale nie została przyjęta. Nie było w doniesieniach mowy o tym, jakoby dymisja podyktowana była względami sportowymi.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2023, 22:02

AdiJuve pisze:
06 grudnia 2022, 13:14
Zasadniczo w tym co zebrała i opublikowała calcio di finanza nie było to na zasadzie, ze tych pensji klub nie wykazał, tylko wykazał je w inny sposób. Może faktycznie się okazać, ze nie miało to wpływu na licencje, ale po prostu klub przedstawił względem akcjonariuszy i innych użytkowników rynków finansowych zniekształcone informacje.
Jesteś w stanie odnaleźć tą informację na ich stronie? Bo minęło trochę czasu a nikt tego tak nie przedstawia wydaje mi się.

EDIT: może to to? https://www.calcioefinanza.it/2022/12/0 ... -da-3-mln/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ