Nowy zarząd?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 10:30

Maly pisze:
23 kwietnia 2021, 10:09
A co ma elektora PIS do AA?
Myślę, że kolega Adrian łączy tę grupę z pewnymi postawami kibiców w Internecie. I trudno nie przyznać racji patrząc na to, jak spora część kibiców dała się łatwo zmanipulować przez UEFĘ i medialne wystąpienia jej przedstawicieli. W zasadzie reakcja kibiców z całego świata i kilku bobków tutaj pokazuje jak duży jest ten potencjał manipulacji i wykorzystywania wąskiego patrzenia na świat, czy tutaj konkretnie, na piłkę.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 11:13

Niestety nie widzę różnicy między elektoratem zmanipulowanym przez PIS a elektoratem zmanipulowanym przez anty-PIS ;) Nie mieszajmy tu może jednak polityki z rodzimego podwórka.

O przyszłości AA nie zdecydują kibice a to czy będzie w stanie jeszcze porozumieć się z innymi w tym środowisku.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 11:34

Przede wszystkim taka akcja kibicowska to nie pierwszyzna a wręcz można powiedzieć kontynuacja AMF.
Kibice zrobili dobrze UEFA ale to jest tylko i wyłącznie wypadkowa prostestu.

Nie ma sensu tu politykować bo 500+ w Anglii nie ma a to przez nich projekt ostro wychamował ;) chyba że przez forumowe wypowiedzi polskich kibiców :think:


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2021, 13:05

MRN pisze:
22 kwietnia 2021, 21:38
Jak dla mnie żaden z nich. Co by nie było to nikt, kto nazywa się kibicem Juve nie ma prawa obrzucać Agnelliego gównem. Ten kto to robi jest zwykłym śmieciem, niczym więcej. To co się czyta od wczoraj przechodzi ludzkie pojęcie.
Nie ma to jak kulturalna wymiana poglądów. Ja wam powiem jak możecie myśleć a jak nie. Kto nie myśli tak jak ja jest śmieciem, niczym więcej.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2021, 14:09

Mam tutaj na myśli dwóch, których teksty nie mają niczego wspólnego z kulturalną wymianą poglądów i swoje określenie do nich kieruję. Między krytyką Agnelliego a rzucaniem w niego gównem jest zasadnicza różnica. Chamski hejt w stronę Agnelliego co najmniej nie przystoi.


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2021, 15:12

MRN pisze:
24 kwietnia 2021, 14:09
Mam tutaj na myśli dwóch, których teksty nie mają niczego wspólnego z kulturalną wymianą poglądów i swoje określenie do nich kieruję. Między krytyką Agnelliego a rzucaniem w niego gównem jest zasadnicza różnica. Chamski hejt w stronę Agnelliego co najmniej nie przystoi.
Fakt, faktem, że Agnelli zawalił po całej linii. Z perspektywy czasu, na chłodno, można stwierdzić, że tutaj piłka i jej wartości to wszyscy mieli głęboko w d... i UEFA i AA z Perezem oraz spółką powalczyli o pieniądze. Hajs, hajs, tylko hajs. Gadka o kibicach to wręcz plucie im w twarz, ani jedni, ani drudzy nie robili nic dla fanów, zero. Normalnie to bym chciał Agnelliego, za całokształt, choć dużo dla Juve zrobił, bardzo dużo, pożegnać, ale w obecnej sytuacji - nie wyrzucając z klubu (niech p...y Ceferin nie czuje się za mocno, wycofanie się na z góry upatrzone pozycje, nie kapitulacja), ale dla wszystkich byłoby dobrze, żeby zszedł ze świecznika, po prostu stanowisko bardziej biznesowe, a prezesa, przynajmniej na papierze - innego, który będzie zajmował się klubem, nie mrzonkami pisanymi patykiem na wietrze - bo zaproponowana forma SL taka była. No i może dobrał by sobie współpracowników z prawdziwego zdarzenia, a nie - trener-amator, ds-amator i Nedved do kompletu, do kopania band reklamowych.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2021, 15:38

No ja akurat to chciałbym aby Nedved z Paraticim odeszli bo to oni podejmują główne decyzje sportowe.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2021, 17:28

A ja abstrahując już od tematu Superligi jestem za odejściem całej trójki Agnelli-Paratici-Nedved. Ostatnie 2 lata to pasmo błędnych decyzji na szczeblu kierowniczym Z drużyny, która w maju patrzyła z góry na całą ligę i w LM jak przegrywała to wielkimi (wyjątek Ajax, choć to i tak poziom wyżej niż Lyon i 2 niż Porto) spadliśmy do drużyny, która drży o grę w LM i jest duża szansa(niestety), patrząc na terminarz w Turynie za rok nie będzie LM. Agnelli przyłożył do tego swoją rękę w równym stopniu co Paratici i Nedved. W połowie sezonu była jeszcze szansa nawet na mistrzostwa, Agnelli nie reagował, teraz mamy szanse na LM Agnelli nie reaguje. Zareaguję, zwalniając Pirlo dopiero po tym jak stracimy ostatnie szanse na LM ?


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2021, 17:52

Jeszcze do niedawna stawiano nas za wzór zarządzania zespołem na równi z Bayernem, pisano też, że Juventus buduje swoje Galacticos, a jednak w pewnym momencie coś zaczęło iść nie tak i ciągnie się za nami od dwóch lat co najmniej. Od transferów, przez kontrakty, wybory trenera, do fiaska z ESL. Gdzieś po drodze wszystko się rozsypało. I powinno chyba dojść do końca cyklu na samej górze i pewnych zmian. Ewidentnie ostatnio podjęte przez zarząd decyzje nie były najlepsze. Czy powinny poleciec głowy całej trójki Agnelli, Paratici i Nedved? Nie jestem pewien. Ale patrząc na wszystko januszowym okiem forumowicza, widać, że pewien pomysł się skończył, formuła się wyczerpała i potrzeba jakiegoś świeżego spojrzenia na projekt Juventusu, więc uważam, że powinno dojść do zmian na samej górze.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2021, 18:05

Wystarczyło nie kupować Ronaldo...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2021, 18:13

Z perspektywy czasu trochę mnie boli jedynie to, że jakby zebrać do kupy ostatnie 10 lat, to przyjemnej dla oka gry na wysokim poziomie starczyło by na wypełnienie jednego sezonu. Poniżej 30 spotkań za Maksa, poniżej 20 za Conte i pojedyncze wyskoki za Sarriego i Andrzeja.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2021, 18:18

30 za Maxa? Ostro pojechałeś ;) Aż 6 na sezon? Mam wrażenie, że jakbyś zapytał kibica Bayernu to by 10 nie znalazł.

Mnie boli, że jednym transferem przekreśliliśmy aspiracje sportowe idąc w Marketing.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2021, 19:13

Cóż widocznie kibice Bayernu mają problemy z liczeniem, zdarza się :prochno:
Antichrist pisze:
25 kwietnia 2021, 17:52
Jeszcze do niedawna stawiano nas za wzór zarządzania zespołem na równi z Bayernem, pisano też, że Juventus buduje swoje Galacticos, a jednak w pewnym momencie coś zaczęło iść nie tak i ciągnie się za nami od dwóch lat co najmniej. Od transferów, przez kontrakty, wybory trenera, do fiaska z ESL. Gdzieś po drodze wszystko się rozsypało. I powinno chyba dojść do końca cyklu na samej górze i pewnych zmian. Ewidentnie ostatnio podjęte przez zarząd decyzje nie były najlepsze. Czy powinny poleciec głowy całej trójki Agnelli, Paratici i Nedved? Nie jestem pewien. Ale patrząc na wszystko januszowym okiem forumowicza, widać, że pewien pomysł się skończył, formuła się wyczerpała i potrzeba jakiegoś świeżego spojrzenia na projekt Juventusu, więc uważam, że powinno dojść do zmian na samej górze.
Ja nigdy nie rozumiałem tego stawiania nas za wzór, bo od dawana wydawaliśmy dużo z tą różnicą, że takie City czy PSG mogło to robić bez sprzedaży najlepszych graczy a Juventus kupno jednego gracza często finansował sprzedażą innego. No i nie ma co się równać do Bayernu. Kluby w bundeskopance wiedzą kto jest liderem, kto ciągnie ligę i dzięki komu mają to co mają w SerieA chociażby ostatni przykład to 11 klubów chce ukarania największej trójki :| W Niemczech Bayern za friko wziął chociażby Lewego czy Goretzke z dwójki BvB-Schalke. We Włoszech jak po kogoś zgłasza się Juve,Inter czy Milan to cena +50% a patrząc po transferach Bayernu to tam raczej -50% na wstępie.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2021, 19:52

AdiJuve pisze:
25 kwietnia 2021, 19:13
W Niemczech Bayern za friko wziął chociażby Lewego czy Goretzke z dwójki BvB-Schalke. We Włoszech jak po kogoś zgłasza się Juve,Inter czy Milan to cena +50% a patrząc po transferach Bayernu to tam raczej -50% na wstępie.
Przecież Lewandowskiemu i Goretzce kończyły się kontrakty, to co, Bayern miał za nich płacić? :prochno: Nie widzę tu jakiegoś płaszczenia sie przed monachijczykami. Tak samo jak Schalke czy BVB nie miały nic do powiedzenia przy transferach Neuera, Goretzki czy Lewego, tak samo Roma i Napoli nie miały za bardzo wpływu na transfery Pjanicia i Higuaina w momencie, gdy Juventus aktywował klauzulę.

Zresztą nie przesadzałbym z tym robieniem pod górkę Juventusowi. Co prawda zdarzało się, że Viola nie chciała nam sprzedać Cuadrado, tak samo jak Lotito Milikonovicia-Savica, ale to znowu nie zdarza się aż tak często. Przy transferach Lichtsteinera, Vucinicia, Chiesy czy uchodzących w swoim czasie za spore talenty Ogbonny i Bernardeschiego jakiś znowu wielkich problemów nie robili. Jak piłkarz bardzo chce gdzieś trafić, to raczej można się dogadać z każdym. A w Rzymie i Neapolu tak nas nienawidzą, ale jakoś też nie urobili Pjanicia i Pipity tak, żeby pałali jakąś niechęcią do Juve. ;)

Miały być niby kiedyś jakieś klauzule anty-Juve, ale nie wiem w końcu czy ktoś to wprowadził?

To co prawda bardziej do tematu o mercato, ale skoro już wspomniałeś o Lewym i Goretzce, to teraz zresztą Paratici ma pole do popisu, żeby w podobny sposób załatwić choćby Gigio i Romagnolego z Milanu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2021, 19:59

Maly pisze:
25 kwietnia 2021, 18:18
30 za Maxa? Ostro pojechałeś ;) Aż 6 na sezon?
3-5 w Serie A, 1-3 w LM, 1-2 w CI w zależności od sezonu. W SCI zawsze męczyliśmy bułę.
AdiJuve pisze:
25 kwietnia 2021, 19:13
W Niemczech Bayern za friko wziął chociażby Lewego czy Goretzke z dwójki BvB-Schalke.
To akurat są przykłady w odwrotnym kierunku. BvB zrezygnowała z łatwej kasy, nie ugięła się i nie puściła Roberta chociaż wiedzieli, że nie przedłuży kontraktu.

Moim zdaniem to działa w drugą stronę; to piłkarze uważają Bayern za szczyt łańcucha pokarmowego. Ostatecznie idziesz do Monachium i dominujesz w Niemczech z szansą powalczenia o LM, albo lądujesz za granicą. Niemiecki klub woli zarobić więcej kiedy piłkarz ma 2-3 lata kontraktu, niż trzymać go do końca licząc, że zmieni zdanie. Rok później Bayern znów się zgłosi, a zawodnik straci na wartości.

W Serie A jest odwrotnie, bo Juventus nie wydaje się na tyle dużym magnesem, żeby przyciągać piłkarzy. Nie było w ostatnich latach kogoś, kto poszedłby na otwartą wojnę ze swoim pracodawcą (jak np. Llorente) byleby do nas dołączyć. Taki SMS wolał przedłużyć kontrakt z Lazio, niż mieć wszystkie karty w ręce i na spokojnie negocjować sobie z nami (bądź kimś innym) od stycznia, chociaż miejsce w podstawie miałby zapewnione. Piłkarze w Italii nie są za specjalnie ambitni, bo jej szczytem jest odebranie nam punktów czy strącenie z tronu, w zależności od tego gdzie kopią piłkę. Druga sprawa to fakt, że sporo ekip nie czuje się od nas gorsza, a wręcz uważa się za lepszą. Jeśli nie sportowo to "moralnie". Juventus nie jest świętą krową Serie A, tylko wrogiem. Dlatego jedynym argumentem jest pieniądz (Higuain, Berna, Chiesa, Kulu).


Żeby było chociaż trochę na temat to dodam, że moim zdaniem trudniej pracować na najwyższych stołkach w Juve niż Bayernie, Realu, Barcy czy którymś z klubów angielskiej czołówki.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ