Nowy zarząd?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 12:05

I Allegri też zna angielski nie gorzej niż Ancelotti gdy szedł do Realu. Być może lepiej niż Sarri, który nie za specjalnie włada tym językiem.

Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2021, 12:11 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 12:05

Dodam jeszcze, że Allegri zakończył karierę piłkarską 1 lipca 2003 roku i tego samego dnia rozpoczął karierę trenerską. Potem przez 5 lata tułał się gdzieś po Serie C, co pokazuje, na jak wysokiego konia wsiadł Pirlo prosto ze szkółki dla trenerów. Historia pokazuje, że takie eksperymenty czasami wypalają, ale zdarza się to 1 na X razy. Zwykle jako eksperyment określa się nawet powierzenie ławki w topowym klubie trenerowi, który wcześniej prowadził np. rezerwy albo juniorów (tak było np. z Guardiolą, który przez rok prowadził Barcelonę B). Pirlo nie miał nawet takiego doświadczenia. Dlatego trochę mi go szkoda. Bardziej mam pretensje do duetu Paratici&Nedved, bo to musiał być ich pomysł.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 12:12

Nie, to był tylko i wyłącznie pomysł AA, nie zaginaj faktów. On tez stał za zwolnieniem Sarriego bo nigdy nie chciał go zatrudnić.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 12:25

Paratici nie chciał zwalniać Sarriego bo uważał, że ze względów na brak okresu przygotowawczego nie ma na to czasu.


Paolo Bargiggia

Inter: Marotta's future seems less and less Nerazzurri due to a tear with Steven Zhang, the return to Juve is still a hypothesis.





Elkann zgodził się na sypniecie złotem w razie potrzeby oraz podoba mu się plan inwestycji w młodych graczy. (tuttosport)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 14:35

Maly pisze:
30 kwietnia 2021, 12:12
Nie, to był tylko i wyłącznie pomysł AA, nie zaginaj faktów. On tez stał za zwolnieniem Sarriego bo nigdy nie chciał go zatrudnić.
Z tego co pisali, to TAK - zwolennikami Sarriego był głównie duet Paratici&Nedved, a jego przeciwnikiem Angelli. Kwestia zwolenienia Sarriego to jedno, ALE kwestia wyboru Andrzeja to drugie. Nie wiadomo, kto jako pierwszy wpadł na pomysł "ej, skoro Andrzej ma trenować rezerwy, to dajmy mu pierwszą drużynę". Podejrzewam, że był to duet Paratici&Nedved, który stwierdził, że to pójście na łatwiznę, bo jest niewiele czasu na szukanie nowego trenera, a Andrzej jest już dograny. W końcu to do ich obowiązków należy szukanie nowego trenera, a nie prezesa.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 15:06

Jakby tak było to dziś nikt nie pisałby o Allegrim. Z tego co pamiętam wiele razy pisały media, że Pirlo to wymysł AA, on go namaścił na U23 i nawet był na konferencji ogłoszenia go trenerem U23, gdzie była to pierwsza taka konferencja z jego udziałem.

Obstawiam, że jak odpalimy Paraticiego to pójdzie drogą Marotty - znajdzie klub gdzie odniesie sukces i to bardzo szybko.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 17:24

Według jednego z ciekawszych userów na VS, Giuntoli otrzymał już ofertę pracy w Juve. Nie jesteśmy jedynymi chcącymi go przejąć bo chciałaby go Fiorentina oraz, uwaga - inter !


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 maja 2021, 08:03



Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 01 maja 2021, 14:24

Maly pisze:
27 kwietnia 2021, 21:00
Może i z tą połową przesadziłem ale łączyło się go z nami z pół lata. Widać było, że on chce do nas iść a o tym była rozmowa. Lazio nie zeszło nam z ceny nawet o 2 eurocenty.
To prawda, Claudio nie jest zbyt wygodnym partnerem do interesów, tym bardziej, że niespecjalnie mu było po drodze wtedy z Agnellim (konflikt o drużyny rezerw). Z perspektywy czasu patrząc na karierę Keity wydaje mi się, że środowisko Juve nie ma zbytnio czego żałować (osobiście jestem rozwojem tego zawodnika zawiedziony, sam byłem przekonany, że to był nasz największy talent z tamtej ekipy).
Maly pisze:
27 kwietnia 2021, 21:00
Czy SMS zrobił dobrze? A Balotelli zrobił dobrze? A Berrardi zrobił dobrze? SMS i tak jest w o wiele lepszym klubie niż dwaj pozostali ale jednak jak nie zrobisz kroku w przód nie przekonasz się, wrócić jak Immobile zawsze można.
Wdł mnie Balotelli przy tym jak nieprofesjonalne podejście do zawodu pokazywał zrobił niesamowitą karierę, sympatyczny tytan ciężkiej pracy i wzór samodyscypliny ma przecież w cv wygranie Premier League, Serie A, czy CL.
Może Berardi chce zostać legendą w Sassuolo? Odnoszę wrażenie, że przy ocenianiu ,,lojalności'' zawodników często zbyt pochopnie dzieleni są oni na dwie kategorie - tych broniących barw topowych klubów, czyli zawsze wiernych i tych grających dla bardziej lokalnych ekip, określanych jako mało ambitni, etc.
Sergej ma 26 lat, Lazio jest trzecią drużyną w jego seniorskiej karierze (wcześniej występował po roku w Serbii i Belgii), skreślanie go na tym etapie, bo nie zdecydował się na bardziej atrakcyjną ekonomicznie i sportowo ofertę to moim zdaniem błąd.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 maja 2021, 15:14

Dla Lotito to nie Agnelli był wrogiem tylko Marotta.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 maja 2021, 20:10

@Akha72: sorry nie o Balotelliego mi chodziło tylko Belottiego.
Masz rację, SMS na "tylko" 26 lat co oznacza, że żaden rozsądny klub nie da za niego już 70mln bo na nim nie zarobi. Tylko Juventus kupuje za 90mln graczy tuż przed 30stką. 26 lat to młody może we Włoszech i Polsce ale w Anglii gdzie największa kasa takich graczy się już nie kupuje za kosmiczne pieniądze, szczególnie z innej ligi. Hiszpanie też go już nie kupią bo jak dawać takie sumy to za 22-23 latków, którzy pograją w klubie 5-6 lat a w razie co zawsze można go jeszcze sprzedać, ew pogra kolejne 3-4 jeśli będzie bardzo dobry. Biznes. Nie zdziwię się jeśli SMS już do lepszego klubu nigdy nie trafi dlatego jak pisałem i tak ma dobrze, bo bije się o LM a nawet w niej zagrał.
Jakby ta historia miała miejsce w Niemczech to grałby już w Bayernie a z tego chyba wywiązała się dyskusja.

Myślę, że niedaleko od niego pada historia Zielińskiego i niedoszłego transferu do Liverpoolu. Drugiej szansy już może nie mieć niezależnie od tego z czyjej winy ten deal nie doszedł do skutku.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 13:13

Chronologicznie:
1. Finał LM w Cardiff 03.06.2017
2. Odejście Marotty 25.10.2018
3. Przyjście C.Ronaldo 10.07.2018
4. Odejście Allegriego 30.06.2019

Już przez 2 lata cierpimy przez te 2 lata po Cardiff. 4 lata to cały cykl w piłce nożnej. Pomysł pt. dajemy wolną rękę Paraticiemu okazał się katastrofą sportową i finansową.

Zmiana samego trenera nic nam nie da. Od kiedy Paratici został bez Marotty, to wydał 630 mln (420 mln zarobił na sprzedażach), w efekcie czego jesteśmy słabsi niż byliśmy. Przez 3 okienka dołożyliśmy do interesu ok. 200 mln (nie liczę ewentualnego wykupu Chiesy i Moraty) i jesteśmy o wiele słabsi. Czaicie to? :?:


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 14:16

Crunny pisze:
10 maja 2021, 13:13
Już przez 2 lata cierpimy przez te 2 lata po Cardiff. 4 lata to cały cykl w piłce nożnej. Pomysł pt. dajemy wolną rękę Paraticiemu okazał się katastrofą sportową i finansową.
Dokładnie tak, głównym architektem degrengolady jest cieszący się nie wiedzieć czemu powszechną sympatią Fabio P.
Całokształt pracy tego dzbana woła o pomstę do nieba. Trener rzeźbi z tego co ma i nie jest to żadna wyjątkowa sytuacja. Tak to działa praktycznie wszędzie i nierzadko jest osią sporu, jak choćby ostatnio w Bayernie.
Transfery Fabsa:
- Ronaldo - ile osób tyle opinii, na pewno nie jest to wielki sukces
- De Ligt - sezon temu się docierał, po roku u Andrzejka gra jak zagubiony jasio z kleksem na spodenkach, przypominam że kosztował 86M + 8 pensji
- Chiesa - bardzo dobry transfer, ale za 60 baniek to żaden majstersztyk
- Morata - facet jest wart może połowę ustalonej ceny
- wymiana Cancelo na Danilo - porażka
- Rabiot - porażka
- Ramsey - porażka totalna + wrak fizyczny
- Arthur - póki co porażka totalna + wrak fizyczny
- Makeni - brak techniki, brak motoryki, żaden trener go tego nie nauczy (30 baniek iks de)
- Demiral - dwa lata minęły, pożytku niewiele, porażka
- Kulusevski - nie wygląda jak piłkarz za 35 baniek, ale dajmy mu czas
- Pellegrini - 22 bańki rozpłynęło się w powietrzu

Allegri odszedł, bo popadł w konflikt z tym dzbanem. Marotta do dziś ma z nim nie po drodze.
Pomysły zatrudniania Sarriego i Andrzejka pozostałyby pomysłami bez aprobaty dyrektora sportowego.
Paratici działa po omacku, bez wizji, ulega magii nazwisk. Taki jest jego Juventus -- przesycony pseudo gwiazdkami, przepłacony, bez ładu i składu. Kiedy na boisku liczysz na 32-letniego Cuadrado i profesore Danilo, to dostosuj swoje oczekiwania. "Gówno polane miodem" (jak to ktoś określił na forum), skrojone pod lajki arabów i hindusów. Nawet tego zaraz nie będzie.
Fabs jest zwykłym korpoludkiem, krawaciarzem za cienkim w uszach na prowadzenie projektu Juventusu. W dwa lata cofnął drużynę do epoki pre-Conte, co patrząc na skład personalny jest wprost niepojęte, nawet jeśli zgodzimy się, że druga linia nie istnieje.
Agnelli nie musi być ekspertem od piłki. Tragedia polega na tym, że uwierzył, że Paratici takowym jest. Poświęcił Maxa i ok, ale po co? -- dla realizacji wizji Fabsa i dalej już poszło. Teraz mamy co mamy.
Za chwilę będzie jeszcze gorzej. Już widzę jak w drużynie zostaje MDL :prochno: . Chiesa błysnął i na pewno dostanie ze dwie oferty z Anglii. Dybala odejdzie za drobniaki, a były oferty 60M+. Morata wróci grzać ławę w Madrycie, a my będziemy walczyć o podpis Milika, który w drugim meczu zerwie więzadła.
Klub jest w finansowej arcy-dupie więc zapinajcie pasy.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 14:53

Ale wiesz, że Fabs sprowadzał nam najlepszych zawodników i wszędzie znajdziesz jakieś faile itp ale to Fabs sprowadził Pogbę, Pirlo, Vidala, Teveza i innych. Rozumiem, że można mu wiele zarzucić, ale bez przesady.
Ronaldo - to fakt, uważam że był niepotrzebny. Za te pieniądze można było spokojnie przemodelować pomoc i przemęczyć jeszcze jeden, 2 sezony z Higuainem.
De Ligt - mam nadzieje, że zostanie. Dla mnie ten facet jest nietykalny i mam nadzieje, że będzie naszym kapitanem już w następnym sezonie.
Chiesa - swoje musiał kosztować. W końcu we Włoszech kluby nas nienawidzą i dają zaporowe ceny.
Morata - można się sprzeczać. Całkowicie rozumiem czemu ludzie go nie lubią, ale tak na super serio - znajdźcie mi tańszego gościa który wali 18 goli i 12 asyst w sezonie.
Cancelo-Danilo - tutaj się nie zgodzę. Facet o grze obronnej ma takie samo pojęcie jak Radio Maryja o pomaganiu biednym. Bardzo konfliktowy koleś. Guardiola też chciał go wykopać, ale się ogarnął. Pierwszy sezon Danilo słaby, ale za Pirlo ten gość najwięcej zyskał.
Rabiot - rozumiem sens sprowadzenia tego gościa. To był podstawowy zawodnik hegemona swojej ligi. Można było mieć oczekiwania i rozumiem to. Nie przystosował się i nie rozwinął. Po pierwszym sezonie spoko - powrót do gry po pauzie, drugi sezon - brak progresu. Na sprzedaż.
Ramsey - to samo co Rabiot.
Arthur - należało poprawić papiery odnośnie FFP. Pierwszy sezon kupa. Jak w przyszłym zagra to samo to po przyszłym sezonie odejdzie.
McKennie - dobra pierwsza połowa sezonu, potem zjazd. Jest już nasz i wykupiony. Na miejscu Fabsa pchnąłbym go gdziekolwiek i wziął Kamare z Marsylii któremu w przyszłym roku kończy się kontrakt. Myślę, że 30 mln za niego to pieniądze do zarobienia. Jest wciąż młody.
Demiral - szkoda, że się połamał ale wydaje mi się że takiego gościa nam trzeba w drużynie. Jeśli ktoś zaoferuje za niego konkretne pieniądze to sprzedałbym go gdyby oznaczało to przyjście Botmana który gra kosmos w Lille.
Kulusevsky - przeskok z Parmy która ląduje w drugiej lidze na Juventus jest ogromny. Zostanie. Jak przyszły sezon zagra kolejną kupę to klub nie będzie miał litości.
Pellegrini - operacja typu Arthur-Pjanic. Poprawa papierów. W Genoi spędził sezon w gabinetach lekarskich. Opuścił ponad 20 meczy i 1 przez Covid, a jak grał to też bez szału.


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 14:59

Jest pięknie. Przekraczamy kolejne granice żenady, uskuteczniane są Instagramowe gadki o honorze, głowie podniesionej wysoko i nauce na własnych błędach, ale jak widać żaden wynik nie może skłonić zarządu do zmiany trenera. Jesteśmy dosłownie kolosem na glinianych nogach, bo żeby nie zapewnić sobie miejsca w czwórce mając zdecydowanie największy budżet płacowy w lidze, która może i zyskuje na konkurencyjności, ale jak na razie wciąż nie jest jakoś bardzo mocna, to już sztuka. Ktoś wczoraj pisał, że te mecze to komedia. Gdyby zaorać Allianz i postawić tam cyrk to chyba każdemu wyszłoby na dobre. I koniec problemów z ultrasami.


ODPOWIEDZ