Następca Del Piero

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Kto powinien zastąpić Del Piero?

G. Rossi
41
26%
A. Cassano
15
10%
Powinniśmy dać szansę Giovinco
74
47%
Mamy Diego, grajmy 2 wysokimi napastnikami
26
17%
 
Liczba głosów: 156
Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 15:13

Myślę, że powoli trzeba szukać następcy Del Piero, jeśli chodzi o pozycję na boisku. Poza tym uważam, że przyda się wzmocnienie ataku. Myślę, że warto zainteresować się sprowadzeniem Cassano. Gracz o wielkich umiejętnościach, ograny we włoskiej lidze.
Myślę, że gorsza opcja to granie na 2 wysokich napastników z Diego za plecami, przy czym przy takiej opcji też przydałoby się wzmocnienie składu jakimś napastnikiem.


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 15:37

Myślisz dobrze, dlatego zaznaczam opcję 'Van Persie', choć wiem, że drogi (ale Wenger lubi sobie posprzedawać) i podatny na kontuzje (zo zaraz zapewne dodałby RavaneVialli, faworyzując Rossiego).

Nie ma takiej opcji? To wybierałbym jednak pomiędzy czupurnym, acz znakomitym piłkarsko, Cassano i Giovinco, ale tego ostatniego chyba niestety dyskwalifikują warunki fizyczne. Ferrara widzi go jako ofensywnego pomocnika.

Edit: Dobrze, że przypomniałeś piotrinho. Do tego grona dorzucam jeszcze Zarate, który podoba mi się znacznie bardziej niż jego bardziej doceniani przez media i selekcjonerów kadry narodowej krajanie - Lavezzi i Tevez. Nie jest może tak pracowity i agresywny jak w/w dwójka, ale pod względem techniki i kreatywności zdaje się ich przewyższać.
Ostatnio zmieniony 21 września 2009, 16:44 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
4d1k

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 maja 2009
Posty: 95
Rejestracja: 01 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 15:40

Mam wielkie nadzieje związane z Giovinco, jednak uważam że mimo wszystko jakiś nowy, młody napastnik powinien zostać kupiony, gdyż Nasz atak jest już podstarzały (Iaquinta 29, Amauri 29, Del Piero 35, Trezeguet 32). Giovinco natomiast może grac jako trequartista, bądź uzupełnienie ataku (z uwagi na częste kontuzje oraz rotacje Giovinco pogra sporo).
Zaznaczyłem, że najlepszym wyjściem będzie kupno Rossiego, jest on bardzo dobrym piłkarzem i pieniądze przeznaczone na Jego transfer na pewno nie zostaną wyrzucone w błoto. Dwóch wysokich napastników, jak dla mnie odpada, gdyż Nasza taktyka nie preferuje grania dwoma wysokimi napastnikami. Cassano jest również bardzo dobrym piłkarzem, jednak Jego wiek robi różnicę.


piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 16:37

Dla mnie naturalnym następcą Alexa w JUVE powinien zostać Mauro Zarate.Zaawansowane techniczne strzały,strzały z wolnego dośrodkowania,dryblig,niezły przegląd pola i nie małe doświadczenie jak na tak młodego gracza ,to wszystko tworzy mieszanke wybuchową.Jednak jego przyjście do JUVE jest mało prawdopodobne z tego względu,że Lazio podpisało z nim nowy kontrakt,a cena za jaką go kupili robi wrażenie,sam zawodnik przyznawał,że chce pozostać w Lazio do końca kariery.


Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 17:01

Fajnie byłoby mieć w składzie Van Persiego czy Zarate, a jest jeszcze Aguero, ale jednak to są mało realne transfery. Juve musiałoby sypnąć nieźle kasą a na razie się na to nie zapowiada.
Myślę, że Cassano czy Rossi są jak najbardziej w naszym zasięgu.


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 17:29

Łukasz pisze:Myślisz dobrze, dlatego zaznaczam opcję 'Van Persie', choć wiem, że drogi (ale Wenger lubi sobie posprzedawać) i podatny na kontuzje (zo zaraz zapewne dodałby RavaneVialli, faworyzując Rossiego).
van Persie tak! Gdyby ten Holender był troszkę szybszy, to byłby napastnikiem kompletnym. On potrafi z piłką zrobić chyba prawie wszystko. Wolałbym go od Rossiego nawet. Ale Wenger lubi takich wdałych młodzieńców i go nie puści.
Łukasz pisze: Nie ma takiej opcji? To wybierałbym jednak pomiędzy czupurnym, acz znakomitym piłkarsko, Cassano i Giovinco, ale tego ostatniego chyba niestety dyskwalifikują warunki fizyczne. Ferrara widzi go jako ofensywnego pomocnika.
Z tej dwójki wolę Cassano. Seba jest obiecującym (chyba jeszcze ciągle...?) graczem, ale na tej pozycji potrzeba doświadczenia. Swoją drogą nie wiem, czemu tylu ludzi upiera się wystawiać Gio w środku. On jest skrzydłowym i kiedy gra po lewej stronie, to jest o wiele bardziej pożyteczny. Amen.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 17:34

Może to zabrzmi obrazoburczo lub naiwnie ale... już znaleźliśmy następce Del Piero. Nazywa się Diego Ribas da Cunha. Posiada wiele cech młodego Alexa, jest kreatywny, szybki, świetny strzał z obu nóg, bardzo dobrze bite stałe fragmenty. Wiem że to ofensywny pomocnik a nie napastnik, ale przecież Alex dopiero na starość (... :lol: żartuję, Alex wiecznie młody) stał się tak bardzo rasowym napastnikiem jedynie wykańczającym akcje drużyny. Jeżeli na dłużej pozostaniemy przy 4-3-1-2, to zamiast szukać na siłę zawodnika o podobnej charakterystyce do Capitano należy poszukać typowego napastnika z najwyższej pułki który do spółki z Diego i... jeszcze jednym napastnikiem stworzą ofensywę na dobrych parę lat. Taka jest moja opinia. Nie jeźdźcie po mnie za mocno :twisted:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 17:42

Brutalo pisze:Może to zabrzmi obrazoburczo lub naiwnie ale... już znaleźliśmy następce Del Piero. Nazywa się Diego Ribas da Cunha. Posiada wiele cech młodego Alexa, jest kreatywny, szybki, świetny strzał z obu nóg, bardzo dobrze bite stałe fragmenty. Wiem że to ofensywny pomocnik a nie napastnik, ale przecież Alex dopiero na starość (... :lol: żartuję, Alex wiecznie młody) stał się tak bardzo rasowym napastnikiem jedynie wykańczającym akcje drużyny. Jeżeli na dłużej pozostaniemy przy 4-3-1-2, to zamiast szukać na siłę zawodnika o podobnej charakterystyce do Capitano należy poszukać typowego napastnika z najwyższej pułki który do spółki z Diego i... jeszcze jednym napastnikiem stworzą ofensywę na dobrych parę lat. Taka jest moja opinia. Nie jeźdźcie po mnie za mocno :twisted:
Ja nie zamierzam po Tobie jeździć bo trudno się z Tobą niezgodzić.Podczas pierwszego sezonu Diego w Werderze też uświadomiłem sobie,że ten gracz ma wszelkie predyspozycje by zastąpić Alexa w JUVE,jednakowoż uważam,że Diego poradziłby sobie na pozycji napastnika,lecz w tej chwili bardziej jest potrzebny na pozycji 3/4.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 17:47

deszczowy pisze: van Persie tak! Gdyby ten Holender był troszkę szybszy, to byłby napastnikiem kompletnym.
Nie wydaje mi się, że szybkość to jakiś jego problem. Spójrz, jaką karierę robi Ibra. Najgorsze są te kontuzje.
A Wenger? Cóż, Robin robi się dla niego za stary
:whistle:
Swoją drogą nie wiem, czemu tylu ludzi upiera się wystawiać Gio w środku. On jest skrzydłowym i kiedy gra po lewej stronie, to jest o wiele bardziej pożyteczny. Amen.
Bo:
1. Seba tak chce
2. Bo gramy taką a nie inną taktyką

Ale Błaszczykowski też niegdyś twierdził, że interesuje go gra tylko i wyłącznie na środku.
:whistle:

@Brutalo - Słusznie, Diego ma wiele cech Alexa, lecz (nawet mimo swoich przygód z pozycją cofn. napastnika w Porto i jeszcze wcześniej) to rozgrywający. Swoją drogą w przyszłości chętnie zobaczyłbym Juve w 4-3-3 (4-2-3-1), do którego tak wzdychaliśmy przed sezonem, gdzie znalazłoby się komfortowe miejsce i dla Diego i dla Giovinco. Tylko że wtedy trzeba by nabyć wartościowego prawoskrzydłowego.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 17:49

deszczowy pisze:
Łukasz pisze:Myślisz dobrze, dlatego zaznaczam opcję 'Van Persie', choć wiem, że drogi (ale Wenger lubi sobie posprzedawać) i podatny na kontuzje (zo zaraz zapewne dodałby RavaneVialli, faworyzując Rossiego).
van Persie tak! Gdyby ten Holender był troszkę szybszy, to byłby napastnikiem kompletnym. On potrafi z piłką zrobić chyba prawie wszystko. Wolałbym go od Rossiego nawet. Ale Wenger lubi takich wdałych młodzieńców i go nie puści.
Puści... Tylko trzeba mieć odpowiedni argument w grubej kopercie ;)
Arsenal jest o tyle śmiesznym klubem, że za pierwszą większą ofertę sprzedaje swoje gwiazdy (Vieira, Henry, Adebayor).

Holender byłby chyba najlepszym rozwiązaniem. Ma dobry przegląd pola, dobry strzał i świetnie uderza z woleja ;)

Z tańszych propozycji widziałbym Rossiego a na 2 miejscu Cassano. Chociaż Antonio chyba bardziej już się nie rozwinie, czego nie można powiedzieć o Włochu z USA.


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 17:58

piotrinho1234... pisze:
Brutalo pisze:Może to zabrzmi obrazoburczo lub naiwnie ale... już znaleźliśmy następce Del Piero. Nazywa się Diego Ribas da Cunha. Posiada wiele cech młodego Alexa, jest kreatywny, szybki, świetny strzał z obu nóg, bardzo dobrze bite stałe fragmenty. Wiem że to ofensywny pomocnik a nie napastnik, ale przecież Alex dopiero na starość (... :lol: żartuję, Alex wiecznie młody) stał się tak bardzo rasowym napastnikiem jedynie wykańczającym akcje drużyny. Jeżeli na dłużej pozostaniemy przy 4-3-1-2, to zamiast szukać na siłę zawodnika o podobnej charakterystyce do Capitano należy poszukać typowego napastnika z najwyższej pułki który do spółki z Diego i... jeszcze jednym napastnikiem stworzą ofensywę na dobrych parę lat. Taka jest moja opinia. Nie jeźdźcie po mnie za mocno :twisted:
Ja nie zamierzam po Tobie jeździć bo trudno się z Tobą niezgodzić.Podczas pierwszego sezonu Diego w Werderze też uświadomiłem sobie,że ten gracz ma wszelkie predyspozycje by zastąpić Alexa w JUVE,jednakowoż uważam,że Diego poradziłby sobie na pozycji napastnika,lecz w tej chwili bardziej jest potrzebny na pozycji 3/4.
Bo wszyscy dalej żyjemy wspomnieniem 4-4-2 w którym potrzebujemy jednego super snajpera i jednego cofniętego, kreatywnego i rozgrywającego napastnika. Teraz sam pomysł się zmienił i za kreatywność odpowiada ten "trzeci" i pomocnicy. Napastnicy są od wykańczania akcji zespołu i ewentualnie akcji indywidualnej. A ten "trzeci" może strzelać, podawać, biegać i skakać :lol: A taki właśnie jest Diego.


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Madara

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2009
Posty: 802
Rejestracja: 29 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 18:00

Ja myślę, że znaleźć następce będzie bardzo trudno.
Może powinniśmy próbować zrobić tak jak właśnie z Alex'em?
Mimo iż kupiony w młodym wieku to praktycznie Juve samo go sobie wychowało.
A nóż w naszej szkółce wyrośnie godny następca.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 18:05

Łukasz pisze:
deszczowy pisze: van Persie tak! Gdyby ten Holender był troszkę szybszy, to byłby napastnikiem kompletnym.
Nie wydaje mi się, że szybkość to jakiś jego problem. Spójrz, jaką karierę robi Ibra. Najgorsze są te kontuzje.
A Wenger? Cóż, Robin robi się dla niego za stary
:whistle:
To też fakt. On jest pioruńsko podatny na nie. Ale jak ma dobry dzień, to potrafi czarować. Strzela, rozgrywa, dogrywa, podaje... Pytanie tylko, czy z naszym sztabem (para)medycznym on nie skończyłby na wózku... :think:
Łukasz pisze:
deszczowy pisze: Swoją drogą nie wiem, czemu tylu ludzi upiera się wystawiać Gio w środku. On jest skrzydłowym i kiedy gra po lewej stronie, to jest o wiele bardziej pożyteczny. Amen.
Bo:
Łukasz pisze:1. Seba tak chce
- to rozumiem, że on ma w tej sprawie decydujący głoś i co Seba powie, to Ferrara zrobi? :wink:
Łukasz pisze:2. Bo gramy taką a nie inną taktyką
Taktyka nie śledziona, da się zmienić.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 18:29

Uważam, że tym piłkarzem powinien zostać Rossi. Jest jeszcze bardzo młody, a już w tym momencie pokazuje, że stać go na bardzo wiele i jest jednym z lepszych napastników w tym wieku. On sam od dawna zapowiada, że zamierza wkrótce powrócić do Włoch, gdzie czułby się zapewne najlepiej. Dobrą opcją byłby naturalnie Cassano - bardzo przypomina on bowiem Alexa. Ma podobne warunki fizyczne, sposób poruszania się po boisku - jednym słowem wiele obu tych zawodników łączy. W jego przypadku nie moglibyśmy już jednak liczyć na progres - w końcu ma już swoje lata i dodatkowe podniesienie jakości gry raczej mu już nie grozi.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2009, 18:37

mrozzi pisze:dodatkowe podniesienie jakości gry raczej mu już nie grozi.
Nie jest potrzebne. Umiejętności mu nigdy nie brakowało, a ostatnio jest w wybornej formie. To nie jest problem Antka.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ