Kara dla Juve za rasistowskie zachowanie wobec Balotelliego

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 17:39

właśnie to przeczytałem
Władze włoskiej ligi piłkarskiej ukarały klub Juventus Turyn za rasistowskie zachowanie - zespół najbliższy mecz zagra bez udziału publiczności.
W trakcie sobotniego meczu na szczycie Serie A z Interem Mediolan (1:1) kibice w sposób rasistowski odnosili się do napastnika młodzieżowej reprezentacji Włoch - czarnoskórego Mario Balotelliego.
źródło

szkoda że są też tacy kibice Juve, bo to psuje obraz calości, jednak jeśli chodzi o karę to zdecydowanie popieram walkę z rasizmem i choć dotyczy ta kara Juve to nie ma wyjątkow. może coś pomyślą jak walczyć z takimi ludzmi i nie wpuszczać na mecze


Obrazek
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 17:41

i jo tyz.. mam nadzieje ze chodzi o zakaz na mez z reggina, bo dziwnie by bylo jakby nie wpuscili ludzi na mecz z rossoneri. kara sluszna.

edit: sorka kolejka mi sie przesunela ;p jeszcze mecz z lecce. ale mimo wszystko mam nadzieje ze chodzi o wyjazd do calabri.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 17:44

CzarnyZkultury pisze:i jo tyz.. mam nadzieje ze chodzi o zakaz na mez z reggina, bo dziwnie by bylo jakby nie wpuscili ludzi na mecz z rossoneri. kara sluszna.

edit: sorka kolejka mi sie przesunela ;p jeszcze mecz z lecce. ale mimo wszystko mam nadzieje ze chodzi o wyjazd do calabri.
z Milanem to gramy na wyjeździe, a to chyba chodzi o mecz w Turynie

ale własnie nie wiem bo najblizszy mecz u siebie to jutro z Lazio... nie wiem czy Pucharu też sie to tyczy..

na pewno bedzie jakis dokładniejszy news na JP to sie dowiemy wiecej


Obrazek
snatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2007
Posty: 37
Rejestracja: 23 września 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 17:47

Jestem przeciwnikiem rasizmu, ale to wydarzenie bardziej przypomina mi nacjonalizm. Gdzieś czytałem, że na trybunach krzyczeli "Nie istnieje czarny Włoch", a to bardziej odwołuje się do pochodzenia, a nie do koloru skóry dlatego uzasadnienie kary nie jest prawdziwe bo do aktów rasizmu nie doszło. Oczywiście jeśli były jakieś inne teksty bezpośrednio odwołujące się do rasizmu to kara niestety słuszna.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 17:52

Słuszna niesłuszna, gdyby ten człowiek zachowywał się normalnie to nie było by tak dużego problemu. Sam jest arogancki i żenujący, więc powinien spodziewać się czegoś takiego.

Sądzę, że gdyby miał inny kolor skóry to przyśpiewki i tak brzmiałyby na ustach Juventinich. Heh, widzę, że rośnie prawdziwy Interista :x

//Łukasz jeszcze trochę i naprawdę zmienię podpis przez Ciebie :P
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2009, 18:40 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 18:02

To jasne, że gdyby Balotelli był biały bądź żółty, kibice wymyślaliby na niego przyśpiewki niezależnie od koloru skóry. Jednakowoż fakt, że w swych okrzykach zaznaczali kolor skóry (skądinąd świetnego) gracza, świadczy o małej wyobraźni co poniektórych naszych kibiców.

Nie od dziś wiadomo, że władze państwa i sportowe są przewrażliwione na tym punkcie, a wiadomości o takich "wybrykach" szybko się roznoszą. Bardzo mi przykro, gdy ktoś teraz będzie teraz uważał nasz Juventus za klub o rasistowskim czy ogólnie nietolerancyjnym charakterze, a to dla klubu w którym grali i grają piłkarze o różnym kolorze skóry, różnych wyznaniach i w ogóle poglądach jest najzwyklejszą obrazą. Wstydźcie się kibice Juve!

Pozdrawiam!


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 18:30

Zachowali się skandalicznie, ciesze się że kara nas nie ominęła, choć z drugiej strony może nam zabraknąć dopingu z Lazio lub Milanem. Zarząd powinien z tym walczyć i na przyszłość bardziej uważać na w puszczanych kibiców.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 18:34

Jasne, że Balotelli zachowuje się arogancko i prowokacyjnie, ale nasi nie powinni mieszać się w kwestie etniczne. Treść przypomina nieco transparenty wieszane w ekstraklasie (Roger, nigdy nie będziesz Polakiem), z tym że trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do "Perejry", Balotelli urodził się i wychował we Włoszech, z Ghaną - oprócz koloru skóry - łączy go niewiele.

P.S. Z tego typu tekstów najbardziej podobał mi się "Grzelak, nigdy nie będziesz Brazylijczykiem"

@Mati - Ty akurat nie musisz; wyjątki potwierdzają regułę.
:wink:
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2009, 19:30 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 18:35

Bo najlepiej to jak siedzą grzecznie i pierdzą w krzesełka. Wtedy nie ma kar za rasistowskie wyzwiska a drużyny są dopingowane i niesione wspaniałym ... siedzeniem kibiców.
Nie chcę pisać, ze zachowywali się dobrze, ale popatrzcie co robi i jak wypowiada się ten ... Balotelli


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 19:03

tabo89 pisze: ale własnie nie wiem bo najblizszy mecz u siebie to jutro z Lazio... nie wiem czy Pucharu też sie to tyczy..
Mecz z Lazio jest za dwa dni ;)

A co do tematu to juz sie przestraszylem ze na wiecej meczy domowych nas nie wpuszcza, bo wtedy moj pierwszy bilecik na mecz Juventusu by polecial do kosza :P

Co do tematu, to kara niestety sluszna. Lecz, gdyby zawsze za jakies glupie przyspiewki dawali kary to wogole by nie bylo ludzie na stadionach.
Ale trzeba przyznac ze ten Balotelli to niezly prowokator i tez sam niezle sie wypowiada (np. o kibicach Juventusu).


Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 19:31

Czego by tam nie śpiewali, nie rozumiem jak można za coś takiego karać kogokolwiek, a już zwłaszcza klub(kto zawinił?! jeśli można w ogole mówić o winie...) albo wszystkich kibiców(odpowiedzialność zbiorowa!!!). Tak jak celem każdego dopingu jest wsparcie drużyny, tak i celem antydopingu jest "osłabienie morale" przeciwnika. To czy będą śpiewali o kolorze skóry Mario Burwuaha, opochodzeniu Ibraszujowicza czy o żonie Luki Bucci'ego nie ma żadnego znaczenia. Wbijcie sobie to do łbów, zamiast powtarzać bzdury o "strasznym widmie rasizmu na stadionie Juventusu". Albo skrobać idiotyzmy w stylu: "na szczęście nie wszyscy kibice Juve są tacy" - nb, żeby było zabawniej, w sobotę śpiewał podobno cały stadion(i chwała im za to!).


Swoją drogą - dlaczego niby piosenki o negro italiano są takie straszne, podczas gdy teksty w stylu milan v.affanculo(antymilanizm!) czy triestina pezzo di m.erda (antytriestinizm!) nie wywyłują u was takich emocji?


STOP KAROM ZA DOPING!


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 19:33

no tak mecz z Lazio nie jutro tylko za 2 dni.. już sie nie moge doczekać i to dlatego

a jeśli chodzi o sama sprawę to prawda że sam Balotelli zachowuje się prowokacyjnie i arogancko jednak mimo to nie można dawać się sprowokowac i powinno się pokazywać dojrzałość i być mądrzejszym pokazać mu że kibice Juve to nie byle kto i byle zaczepki na nas nie działają


Obrazek
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 19:37

Ciekawe kiedy zamkną San Siro i Balotelliego za te wulgaryzmy, które skierował wobec trybuny Juve i w wypowiedzi do dziennikarza włoskiego?
Swoją drogą ciekawe by też było widzieć minę Morattiego na Olimpico ale ten typ do Turynu ma zakaz ruchu, wjazdu i postoju!


Obrazek
Obrazek
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 20:26

Wiadomo z rasizmem trzeba walczyc, ale to co kibice spiewali na "włocha" moim zdaniem nie mają nic z rasizem. Gdyby to był rasizm to to samo spiewaliby na Muntariego, Vieire czy kogo tam jeszcze czarnego mają w tym składzie. Tak nie było, oberwało się tylko Balotelliemu za jego niby "włoskośc". Był to w pewnym stopniu protest wobec tego jaki kraj reprezentuje... Wine za tą karę ponosi tylki i wyłącznie interista, który prowokuje i to ostro kibiców Juve...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 20:28

Szkoda, że nie orzekli w sprawie wypowiedzi Balotellego, który obraził kibiców Juve i powiedzial, że "jest bardziej włoski od nich".

To przecież też dyskryminacja rasowa!


ODPOWIEDZ