Kara dla Juve za rasistowskie zachowanie wobec Balotelliego

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 20:58

Juventino90 pisze:Dlaczego wszyscy udajecie i próbujecie być dobrymi? Dlaczego pojmujecie rasistów jako tych złych?
BO RASIZM JEST ZLY! Jego wina ze mial czarnych rodzicow? Co tu jest do udawania?! Zrobil ci cos kiedys czarnoskoryczlowiek? Bo mi nie. Za to co chwila sie slyszy o przestepstwach w Polsce, i w 99% przypadkow sa one dzielem BIALYCH.
Juventino90 pisze:Czy każdy z was cieszy się, że miejsca pracy zajmują cudzoziemcy?
Poki co to Polacy jezdza zarabiac za granice, a cudzoziemcy akurat inwestuja w naszym kraju i to oni tworza nowe miejsca pracy. Jezeli prace zabral ci cudzoziemiec, to znaczy ze byl od ciebie lepszy - i ja sie pracodawcy nie dziwie. Strasznie socjalistyczne masz podejscie do sprawy, wychodzisz z zalozenia ze jestes obywatelem Polski i to tobie sie jako pierwszemu praca nalezy?
Juventino90 pisze:A może trochę jest w nich z cech patrioty.
Co ma patriotyzm do koloru skory? Dziecko, mylisz pojecia...
Juventino90 pisze: Większość z was kryje złość do zachowania Balotteliego.
Nie kryje zlosci do zachowania Balotelliego, zachowuje sie arogancko i prowokujaco. Ale czy to powod zeby odrazu wypominac mu jego kolor skory? To jest najprostszy, najglupszy argument, nie wymagajacy ruszenia szarymi komorkami, ktory nie zawiera zadnych konstruktywnych cech, argument ktory wyglaszaja takie PROSTAKI jak Ty (wiem, kartka - ale teza ze rasizm nie jest zly to jakies nieporozumienie)
Juventino90 pisze: Tylko "dziwni" ludzie popierają też grę w reprezentacje Rogera.
Roger to inna sprawa - Balotelli urodzil sie i wychowal we Wloszech. Zreszta przepisy dopuszczaja taka sytuacje, i albo sie z tym pogodzisz albo zaloz swoja wlasna federacje z kolegami-rasistami.
Juventino90 pisze: Jak powiedział Beenhakker. "Polacy wyjdźcie ze swoich drewnianych chatek"
Niektórzy te chatki lubią i nie macie prawa ich potępiać i stawiać ich w gorszym świetle.
Acha... a ty masz prawo potepiac czarnoskorych i stawiac ich w gorszym swietle?
Juventino90 pisze: Rasista nie musi być prostakiem, zacofanym człowiekiem nazistą czy dresiarzem. Nie mniej jednak, jeżeli "kolory" popełni czyn który zdenerwował ludzi, ich reakcja będzie bardziej agresywna. To normalne..
Rasizm to jest dyskriminacja czlowieka ze wzledu na kolor skory... Po raz kolejny pytam JAKI WYPLYW MAJA NA TO CI LUDZIE? Mozna byc zlodziejem i wejsc na dobra droge, mozna grac w Interze i naprawic swoja blad, ale o zmianie koloru skory to slyszalem tylko w przypadku Jacksona. Druga sprawa - poczytaj troche o tym czym byl/jest nazizm i przestan sie kompromitowac.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 21:14

Juventino90 pisze: Rasista nie musi być prostakiem, zacofanym człowiekiem, nazistą czy dresiarzem. Nie mniej jednak, jeżeli "kolory" popełni czyn który zdenerwował ludzi, ich reakcja będzie bardziej agresywna. To normalne..
Fakt, generalizowanie też zły nawyk. Rasista nie musi być człowiekiem z marginesu. Jednakże nie ważne kim byś był, jeśli otwarcie przyznajesz się do bycia rasistą, to masz na sobie wielką plamę - może być czarna - którą ciężko zmyć.

Jak to brzmi "Ultrasi Juve - rasiści" itp. nagłówki newsów. Nawet Platini - ze swoim nowym pomysłem - grzmi. Mamy psuć sobie opinię przez jakiegoś buraka?

Można było kolesia zjechać jeszcze bardziej niż jakimś tekstem w stylu "czarny Włoch nie istnieje" - wtedy kibice na stadionie zrobiliby sobie "dobrze" i nie byłoby takiej wrzawy jaka się zrobiła niepotrzebnie.

Poza tym, rasizm to zjawisko stworzone przez białych, rasizm to pojęcie wymyślone przez białych, rasizm jest wreszcie kumulacją wielu "wspaniałych" cech rasy białej, które na przestrzeni wieków miały okazję się ujawnić. Nie mówię, że niby czarni są lepsi, bo to co się tam u nich w buszu dzieje to też "ciemność widzę, ciemność...", noo ale jeśli chodzi o jako-tako pojmowany rasizm...


Chuchu

Interista
Interista
Rejestracja: 11 października 2008
Posty: 62
Rejestracja: 11 października 2008

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 21:50

Lord_ Juve pisze: Poza tym, rasizm to zjawisko stworzone przez białych, rasizm to pojęcie wymyślone przez białych, rasizm jest wreszcie kumulacją wielu "wspaniałych" cech rasy białej, które na przestrzeni wieków miały okazję się ujawnić.
Być może masz rację, ale podobno największymi rasistami są...czarni :P Tak wyczytałem :) Są też najbardziej przewrażliwieni na tym punkcie, bo jeśli ktoś za coś ich "zjedzie" to snują domysły, że to przez kolor skóry :)

Nie zmienia to faktu, że rasizm trzeba tępić, a szczególnie w sporcie


Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 21:50

Przesadzacie. Chodzi o to, że Balotelli to pyszny cwaniaczek. To że jest czarny to inna sprawa. Gdyby był np. mulatem, albo nie wiem... z Grecji i nazywał się Kostas Balotelidis, i naturalizowano by go do reprezentacji, przyśpiewki o tym, że nigdy nie będzie Włochem, i tak by były, ale już posądzenie o rasizm raczej nie :rotfl:


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 21:51

Juventino90 pisze:Myślisz, że kompletne ironizowanie jest kluczem do sukcesu?
Rasista nie musi być prostakiem, zacofanym człowiekiem, nazistą czy dresiarzem.
Hmmm...

Nie ma czegoś takiego jak inteligentny rasista, to błąd logiczny. Jeśli ktoś jest inteligentny nigdy rasistą nie będzie. W przeciwnym razie nie jest inteligentny. Rasizm to nic innego jak przejaw głupoty/ograniczenia intelektualnego, ślepe i bezmyślne kierowanie się stereotypami.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 21:55

Z kolegami rasistami? Koleżko to moja osobista sprawa, jakie mam poglądy. Nie jestem żadnym boiskowym chuliganem, czy dresiarzem ale kulturalnym człowiekiem. Forum jest po to, żeby wymieniać swoje poglądy. A tymczasem ludzie boją się pisać, jak uważają bo boją się opinii "tych dobrych".

A jeżeli czarny uderzy białego, od razu chroni się swoimi prawami i wytyka rasizm. Ludzie są przewrażliwienie na tym punkcie, co daję większą obronę czarnym.

Na obecnym moment Balotelli zapewnił sobie nienawiść kibiców Juventusu. Ale ma szczęście, że nie gra w Polsce, dostałby skórką od banana. Jak kiedyś Olisadebe.


skwarkowsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2009
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 21:56

Czyli, jeśli Einstein byłby rasistą to oznaczałoby, że jest głupi/ogarniczony intelektualnie/nieinteligentny ? Uwielbiam takie uogólnienia :prochno:


Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 21:57

Chuchu pisze:
Lord_ Juve pisze: Poza tym, rasizm to zjawisko stworzone przez białych, rasizm to pojęcie wymyślone przez białych, rasizm jest wreszcie kumulacją wielu "wspaniałych" cech rasy białej, które na przestrzeni wieków miały okazję się ujawnić.
Być może masz rację, ale podobno największymi rasistami są...czarni :P Tak wyczytałem :) Są też najbardziej przewrażliwieni na tym punkcie, bo jeśli ktoś za coś ich "zjedzie" to snują domysły, że to przez kolor skóry :)

Nie zmienia to faktu, że rasizm trzeba tępić, a szczególnie w sporcie
Nie pamiętam już gdzie...ale słyszałem ciekawostkę, że największymi rasistami są...nie biali...nie czarni a żółci ! 8) I to zwłaszcza w stosunku do Żydów/Czarnych...zwłaszcza, jeżeli chodzi o Chińczyków, bo Japończycy mniej.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 21:58

Łukasz pisze:Jeśli ktoś jest inteligentny nigdy rasistą nie będzie. W przeciwnym razie nie jest inteligentny.
Sorry, ale pieprzenie jakich mało.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 22:08

Juventino90 pisze:A jeżeli czarny uderzy białego, od razu chroni się swoimi prawami i wytyka rasizm. Ludzie są przewrażliwienie na tym punkcie, co daję większą obronę czarnym.
Dziwisz sie? Jakbyś przez całe wieki był zwierzęciem pociągowym, sługasem białasów, jakbyś widział specjalne znaki, miejsca, prawa dla "kolorowych", gdybyś miał w pamięci pewne fakty z przeszłości(w sumie nie tak dawnej) i był murzynem to co, nie byłbyś przewrażliwiony?

Takie teksty nieco śmieszne, szczególnie w ustach białych - to nasz twór ludzie! Zrozumcie wreszcie. Kiedy zabili Kinga?


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 22:20

Lypsky: zabolalo? Po raz kolejny powtarzam, to jest przyslowiowe czepianie sie garbatego ze ma proste dzieci... Jak mozna traktowac czlowieka z pogarda tylko dlatego ze ma inny kolor skory (na ktory nie ma wplywu!) - bo na tym rasizm polega. jesli ktos tego nei jest w stanie pojac, to raczej inteligencja tez nie grzeszy.

Juventino90 pisal, ze jak czarny dostanie w zeby to chroni sie swoimi prawami i wytyka rasizm. raczej jesli ktos by mu dal w zeby i zabral portfel nie wspominajac przy tym ze dostal w pape bo jest "czarna malpa" albo jakis inny epitet, to nie ma podstaw ku temu by moc kogos oskarzyc o przestepstwo na tle rasowym. ma takie same prawa jak kazdy przecietny kowalski ktorego napadnieto - ani mniejsze, ani wieksze.

We wroclawiu i okolicach jest coraz wiecej zagranicznych firm, ktore otwieraja placowki tworzac nowe miejsca pracy, w okolicy osiedlilo sie kilka rodzin z korei. twoja gadka przypomina pewna dyskusje zaslyszana w autobusie: "te koreanczyki maja juz wieksze prawa niz my!"

W ktorym miejscu maja wieksze prawa ja sie pytam kolego Juventino90.

skwarkowsky: pokaz mi jednego inteligentnego czlowieka ktory zapisal sie na kartach historii i byl rasista. JEDNEGO.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 22:25

belial pisze: skwarkowsky: pokaz mi jednego inteligentnego czlowieka ktory zapisal sie na kartach historii i byl rasista. JEDNEGO.
Hugo Black? :prochno:

Przykład na to, że inteligencja wcale nie wypacza rasizmu i odwrotnie.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 22:25

Zauważcie, że Czarny traktuje z podobnie wielką pogardą białego, niż biały czarnego.
Robicie z nich niewinnych. Podczas, gdy statystyki mówią, że to właśnie czarni są najczęściej powodem przestępstwa. Oczywiście szufladkuje..

Jednak nadal trzymam się swojej tezy.

Pamiętajcie, że rasistami byli wybitni ludzie, którym nie brakowało inteligencji. Tu nie chodzi o "modę" wytykania czarnych, tylko poglądy. Które powinny być szczere.
Lord_ Juve pisze:
belial pisze: skwarkowsky: pokaz mi jednego inteligentnego czlowieka ktory zapisal sie na kartach historii i byl rasista. JEDNEGO.
Hugo Black? :prochno:

Przykład na to, że inteligencja wcale nie wypacza rasizmu i odwrotnie.
Belial zdziwiłbyś się gdybyś poczytał trochę o historii Ku Klux Klanu i jego członkach.


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 22:28

Gherrick pisze:
Chuchu pisze:Nie zmienia to faktu, że rasizm trzeba tępić, a szczególnie w sporcie
Nie pamiętam już gdzie...ale słyszałem ciekawostkę, że największymi rasistami są...nie biali...nie czarni a żółci ! 8) I to zwłaszcza w stosunku do Żydów/Czarnych...zwłaszcza, jeżeli chodzi o Chińczyków, bo Japończycy mniej.
hmmm biedny olisadebe bo jesli pamiec nie zawodzi to on gra w chinach? no w kazdym razie gdzies tam u "zoltych" . Jak tak czasem czytam forum to tutaj polowa powinna "siedziec" za rasizm (uklony w strone juvelucka :P ) kazdy jest jaki jest jednym przeszkadza to ze ktos slucha metalu a innemu ze jest kolorowy no coz takie zycie. Niestety prawda jest ze wielu czarnych i zydow narzeka ze rasizm antysemityzm nawet jesli nie maja podstaw, sa to wyjatki ale to tez nie wplywa dobrze na obraz reszty.

Co do mario, no coz wierze ze ultrasi nie kierowali sie jego kolorkiem a zachowaniem, bo ja szczerze mowiac takiego boiskowego chama dawno nie widzialem, i w sumei nie dziwie sie Tiago za to ze tez nie wytrzymal...


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 22:29

stawianie w jednym szeregu Einsteina tak jak ktos wczesniej podal i polityka jest jakims nieporozumieniem... historia nie raz pokazala ze aby zostac politykiem wcalne inteligencja grzeszyc nie trzeba.


ODPOWIEDZ