Kara dla Juve za rasistowskie zachowanie wobec Balotelliego

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2009, 14:07

Nie mogłem wcześniej, bo jakiś pajac sprzedał mi bana(cygan się już przyjęło, bambotelli jak widać jeszcze nie).

Zajęci byliście rozkminianiem inteligencji rasisty, taktyki Hitlera i innymi głupotami, a w międzyczasie pojawiło się oficjalne oświadczenie Drughi(fragmenty na JP), w którym chłopaki zajęli zdrowe i jedyne słuszne stanowisko:
COMUNICATO DIRETTIVO DRUGHI BIANCONERI pisze:Nie jesteśmy rasistami. Takie przyśpiewki to tylko pewien sposób, być może kontrowersyjny, na zdekoncentrowanie przeciwnika. Gdybyśmy byli rasistami, zapominalibyśmy, że w naszej własnej drużynie gra Sissoko, czarnoskóry mistrz, którego mamy głęboko w naszych sercach i z którego jesteśmy szczerze dumni.
o czym zresztą pisałem na samym początku tego tematu, ale dla was ważniejsze było to, jak poczuł się mały murzynek i czy ucierpi na tym wizerunek klubu w mediach spod znaku gw i małego niebieskiego kółeczka(obecnie chyba szarego).


P.S. Jeżeli ktoś pofatyguje się, żeby chociaż przejrzeć pełną treść oświadczenia(dostępne cały czas na stronie Drughi), niech zwróci uwagę, że śmieszny piłkarzyk jest tam cały czas nazywany panem Barwuahem - ani razu nie pada "Mario Balotelli" :smile:
P.P.S. To nie jest zachęta do kontynuowania dyskusji, ja tu skończyłem. Papatki
:happy:


Locke

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2008
Posty: 151
Rejestracja: 19 listopada 2008

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2009, 14:40

Abdul :ok: !
Nie jesteśmy rasistami. Takie przyśpiewki to tylko pewien sposób, być może kontrowersyjny, na zdekoncentrowanie przeciwnika. Gdybyśmy byli rasistami, zapominalibyśmy, że w naszej własnej drużynie gra Sissoko, czarnoskóry mistrz, którego mamy głęboko w naszych sercach i z którego jesteśmy szczerze dumni.
Niech ta piękna wypowiedź będzie podsumowaniem całej sytuacji.

A Barwuah niech się przyzwyczai do takiego traktowania.


Obrazek
Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2009, 15:00

Właściwie to czemu Barwuah, bo się nie orientuję? :think: To jego poprzednie, "czarne" nazwisko, zanim ktoś je zmienił na Balotelli, tj np. z Olisadebe ktoś by zmienił na Olisadebowski ?


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
kamilu_87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2008
Posty: 655
Rejestracja: 03 października 2008

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2009, 15:06

Gherrick pisze:Właściwie to czemu Barwuah, bo się nie orientuję? :think: To jego poprzednie, "czarne" nazwisko, zanim ktoś je zmienił na Balotelli, tj np. z Olisadebe ktoś by zmienił na Olisadebowski ?
Jego prawdziwe imie i nazwisko to Mario Barwuah, ale jego włoska zastępcza rodzina nazywa sie Balotelli i takie nazwisko przyjał...jeśli sie myle to prosze mnie poprawić 8)


Obrazek
jacek32w

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 stycznia 2006
Posty: 41
Rejestracja: 14 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2009, 23:05

Trybunał Apelacyjny Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) zawiesił nałożoną na Juventus Turyn karę rozegrania najbliższego meczu ligowego bez udziału publiczności. Kibice obejrzą więc z trybun niedzielny mecz Juve z Lecce...

Klub odwołał się do Włoskiego Związku Piłki Nożnej, ale bezskutecznie. Złożył więc apelację do CONI, a ten zawiesił wykonanie kary do czasu rozpatrzenia sprawy, co ma nastąpić 14 maja.
źródło: http://sport.interia.pl/pilka-nozna/lig ... mi,1299571

Mam nadzieję, iż fani postarają się o doping (czyt. będą dopingować, a nie najeżdzać na piłkarzy, trenera, zarząd, itd.), który pomoze naszym te mecze wygrać...

A czas rozliczeń i rak przyjdzie po ostatnim gwizdku w tym sezonie. :C

EDIT:
http://www.coni.it/?dettaglio_news_&tx_ ... 4e3ce86cdb też coś jest, ale nie znalazłem wersji anglojęzycznej, a wloskiego nie pojmuje....
Ostatnio zmieniony 01 maja 2009, 13:25 przez jacek32w, łącznie zmieniany 1 raz.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2009, 23:24

Wrzucam Wam skana z artykułu o Barwuahu z najnowszej "Piłki Nożnej" :wink:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de6 ... b3533.html


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 maja 2009, 14:07

W końcu jakaś pozytywna decyzja dla Juventusu. Lepiej chyba zapłacić karę, niż nie wpuszczać kibiców na trybuny.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 01 maja 2009, 18:36

Wie ktos moze jak wyglada sytuacja, lub orientuje sie jak takie sprawy sie koncza? Bo ja mam bilety na Atalante i jesli zabronia publicznosc na ten mecz to ja sie chyba zalamie...


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 01 maja 2009, 19:10

Kuzminski pisze:Wie ktos moze jak wyglada sytuacja, lub orientuje sie jak takie sprawy sie koncza? Bo ja mam bilety na Atalante i jesli zabronia publicznosc na ten mecz to ja sie chyba zalamie...
Niestety całkiem prawdopodobne, że pojedynek z Atalantą odbędzie się jednak bez udziału kibiców :/ Póki co bliższe przyjrzenie się sprawie przełożono bodajże na 15 maja, choć tu pewien nie jestem. Zwyczajnie uznano, ostatecznie godząc się na wpuszczenie tifosich na mecz z Lecce, że prawda jest gdzieś po środku i liczne prowokacje czarnoskórego gracza interu wpływają w tym momencie na naszą korzyść.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 01 maja 2009, 21:15

Ale chodzi mi tez o to czy ktos sie w takich sprawach orientuje i czy wie moze jakie sa szanse ze mecz bedzie rozgrywany z udzialem publicznosci...


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2009, 21:35

Gherrick pisze:Właściwie to czemu Barwuah, bo się nie orientuję? :think: To jego poprzednie, "czarne" nazwisko, zanim ktoś je zmienił na Balotelli, tj np. z Olisadebe ktoś by zmienił na Olisadebowski ?
Barwuah - takie nazwisko przejął po swoich biologicznych rodzicach z Ghany, a Balotelli to nazwisko małżeństwa, które go adoptowało. Więc jak widać przejął je.


ODPOWIEDZ