Primavera

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2016, 23:20

Szkoda, że nie wykorzystaliśmy frajerstwa Romy, która nie trafiła przy piątym karnym, mając nas patelni.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2016, 12:27

Roma jako drużyna była lepsza, ale indywidualności po stronie Juve.
Szczególnie Macek i obaj boczni obrońcy czyli Lirola i Zappa, choć ten drugi grał bardzo dziwnie, bo jako lewy obrońca w defensywie w ofensywie pełnił rolę środkowego pomocnika. Może latem któryś z tych chłopaków zostanie włączony do drużyny i Allegri mu się przyjrzy bliżej, szczególnie dwaj boczni obrońcy mogliby się przydać na kolejne lata. Mattiello zapowiadał się dobrze, ale 2 lata stracone i nie wiadomo czy da radę jeszcze coś grać.
Co do Vadali to chyba czas na jego wykup jest do kwietnia 2017 to samo pierwokupu pozostałej trójki(Betancur,Cristaldo i Cubasa) ale raczej małe szanse,że kogoś zgarną. Cóż Tevez bardzo chciał odejść,więc Marotta wziął tyle ile się dało, ale chyba nic z tego nie udało się ugrać.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2016, 15:51

Ten Vadala to kompletna porażka? Tak go kreowali :lol: Boca nas ładnie załadowało.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 12:26

Siedmiu najciekawszych graczy z Primavery: http://bleacherreport.com/articles/2643 ... 617-season

Jestem ciekawy, czy coś będzie z tego Pola Liroli :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Arcadio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 229
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 12:44

Widziałem parę meczy, i przeczytałem wiele dobrego o Liroli. Ponoć Barcelona proponowała nawet odkupienie. Szczerze liczyłem, że przy pewnym scudetto zobaczymy paru młodych w ostatnich meczach... Nom cóż, przeliczyłem się :D

Vitale i Kaen wypożyczeni chyba w styczniu, ale więcej dobrego chyba można powiedzieć o Tello - wywalczył awans z Cagliari, teraz Oni oraz parę zespołów Serie A jest Nim zainteresowane - m.in. Empoli.

Clemenza - wielki pechowiec. Nasz najbardziej kreatywny młodziak zerwał więzadła na turnieju Viarregio w ćwierćfinale z Milanem...


Żaden zwycięzca nie wierzy w przypadek.
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 14:14

Arcadio pisze: Vitale i Kaen wypożyczeni chyba w styczniu, ale więcej dobrego chyba można powiedzieć o Tello - wywalczył awans z Cagliari, teraz Oni oraz parę zespołów Serie A jest Nim zainteresowane - m.in. Empoli.

Clemenza - wielki pechowiec. Nasz najbardziej kreatywny młodziak zerwał więzadła na turnieju Viarregio w ćwierćfinale z Milanem...
Ciekawe rzeczy opowiadasz. To nie Kaen został wypożyczony, a King Udoh, a Vitale w Serie B wyrobił 1500 minut od stycznia, a Tello 900 w cały sezon. Do tego Włoch jest rocznikowo młodszy.

Do listy dodałbym Audero i Bove. Di Massimo powinien dostać wypożyczeniu już na przyszły sezon i też może coś pokazać.

Vadala piłkarsko nie jest słaby, może jeszcze wypalić, tylko ciekaw jestem czy możemy go gdzieś przenieść na wypożyczenie, bo następny rok w Primce byłby daremny.

PS. No i Kastanos :P


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 19:34

Ileż to już razy łudziłem się, że coś z tych naszych chłopaków z Primki wyrośnie i za każdym razem spotykało mnie rozczarowanie. Przez wiele lat wychować udało nam się tylko jednego klasowego zawodnika - Marchisio i uważam, że całkiem blisko byliśmy z Giovinco, ale ostatecznie coś poszło nie tak. Poza tym solidni ligowcy w osobach Mirante, Marrone oraz, co by nie mówić, Immobile.

Z zawodników takiej Romy z głowy potrafię wymiennić: Tottiego, De Rossiego, Aquilaniego, Florenziego i Romagnoliego.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 20:06

Arbuzini pisze:Ileż to już razy łudziłem się, że coś z tych naszych chłopaków z Primki wyrośnie i za każdym razem spotykało mnie rozczarowanie. Przez wiele lat wychować udało nam się tylko jednego klasowego zawodnika - Marchisio i uważam, że całkiem blisko byliśmy z Giovinco, ale ostatecznie coś poszło nie tak. Poza tym solidni ligowcy w osobach Mirante, Marrone oraz, co by nie mówić, Immobile.

Z zawodników takiej Romy z głowy potrafię wymiennić: Tottiego, De Rossiego, Aquilaniego, Florenziego i Romagnoliego.


Przez lata nasza młodzieżówka nic nie znaczyła i ten rok był przełomowy (miejmy nadzieję). Inwestycje w ten sektor może się opłacą w końcu (miejmy nadzieję).


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 20:39

Przekonamy się. Po przypadkach Lanzafame, czy Fausto Rossiego utraciłem wiarę w płody naszej Primavery. To fakt, że dawno nie mieliśmy tak dobrego rocznika, a Pol Lirola, Romagna, czy Kean prezentują się naprawdę nieźle i bardzo bym się ucieszył jakbyśmy mieli kolejnych wychowanków godnych pierwszego składu.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 22:01

Kucharius1 pisze:Vitale w Serie B wyrobił 1500 minut od stycznia,
Tutaj 10 minut zagrań Vitale z Serie B:


Obrazek
Arcadio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 229
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 08:56

Kucharius1 pisze:
Arcadio pisze: Vitale i Kaen wypożyczeni chyba w styczniu, ale więcej dobrego chyba można powiedzieć o Tello - wywalczył awans z Cagliari, teraz Oni oraz parę zespołów Serie A jest Nim zainteresowane - m.in. Empoli.

Clemenza - wielki pechowiec. Nasz najbardziej kreatywny młodziak zerwał więzadła na turnieju Viarregio w ćwierćfinale z Milanem...
Ciekawe rzeczy opowiadasz. To nie Kaen został wypożyczony, a King Udoh, a Vitale w Serie B wyrobił 1500 minut od stycznia, a Tello 900 w cały sezon. Do tego Włoch jest rocznikowo młodszy.
Po pierwsze, dzięki za wyłapanie błędu - na szczęście napisałem "chyba" więc mam nadzieję, że reszta forumowiczów mi wybaczy.

Co do Tello oraz Vitale- dla mnie lepsze 900 min( +140 min puchar) i 2 bramki w mistrzu serie B, niż 1500 w spadkowiczu... Oczywiście kibicuje Obu ! Z tym, że Vitale pewno zostanie wypożyczony na kolejny rok do Serie B, a o Tello piszę się w kontekście drużyn Serie A :)


Żaden zwycięzca nie wierzy w przypadek.
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 09:37

Arcadio pisze: Po pierwsze, dzięki za wyłapanie błędu - na szczęście napisałem "chyba" więc mam nadzieję, że reszta forumowiczów mi wybaczy.

Co do Tello oraz Vitale- dla mnie lepsze 900 min( +140 min puchar) i 2 bramki w mistrzu serie B, niż 1500 w spadkowiczu... Oczywiście kibicuje Obu ! Z tym, że Vitale pewno zostanie wypożyczony na kolejny rok do Serie B, a o Tello piszę się w kontekście drużyn Serie A :)
Tello od stycznia zagrał tylko raz pełne 90 minut, oraz dostał "wędkę" w 46 minucie. Cagliari miało klauzule pozwalającą na jego wykup z której nie skorzystało. Póki co chłopak wygląda dobrze fizycznie, ale niewiele więcej. Vitale z miejsca został rozgrywającym drużyny walczącej o utrzymanie, gdzie z reguły nie stawia się na młodych tylko doświadczenie.

Nie twierdzę że jakieś Empoli się nim nie zainteresuje patrząc na karierę jaką zrobił u nich Buchel.

Włoch póki co lepiej gra w piłkę od Tello

PS. Virtus spadnie dopiero dzisiaj po drugim spotkaniu barażowym z Salernitaną, bo pierwszy mecz wysoko przegrali.


Arcadio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 229
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 11:35

Kucharius1 pisze:
Arcadio pisze: Po pierwsze, dzięki za wyłapanie błędu - na szczęście napisałem "chyba" więc mam nadzieję, że reszta forumowiczów mi wybaczy.

Co do Tello oraz Vitale- dla mnie lepsze 900 min( +140 min puchar) i 2 bramki w mistrzu serie B, niż 1500 w spadkowiczu... Oczywiście kibicuje Obu ! Z tym, że Vitale pewno zostanie wypożyczony na kolejny rok do Serie B, a o Tello piszę się w kontekście drużyn Serie A :)
Tello od stycznia zagrał tylko raz pełne 90 minut, oraz dostał "wędkę" w 46 minucie. Cagliari miało klauzule pozwalającą na jego wykup z której nie skorzystało. Póki co chłopak wygląda dobrze fizycznie, ale niewiele więcej. Vitale z miejsca został rozgrywającym drużyny walczącej o utrzymanie, gdzie z reguły nie stawia się na młodych tylko doświadczenie.

Nie twierdzę że jakieś Empoli się nim nie zainteresuje patrząc na karierę jaką zrobił u nich Buchel.

Włoch póki co lepiej gra w piłkę od Tello

PS. Virtus spadnie dopiero dzisiaj po drugim spotkaniu barażowym z Salernitaną, bo pierwszy mecz wysoko przegrali.
Ciekawe co byś powiedział na to- 900 min Tello w Juve czy 1500 Vitale w Hellas ? Ale oczywiście wiesz kto jest mocniejszy czy gra lepiej... Miej swoje zdanie, a ja zostanę przy swoim.

Jak już pisałem, chciałbym żeby ktoś z młodych przebił się na stałe do pierwszego składu - marzę o tym od lat :D nawet niepowodzenia typu - Lanzafame, Rossi czy Davide Chiumiento mnie nie zniechęciły :P
Czy to będzie, któryś ze wspomnianej dwójki czy Slivka czy inny XYZ co za różnica. Może zmiana odnośnie składów i posiadanie w nim 4 wychowanków w tym pomoże...


Żaden zwycięzca nie wierzy w przypadek.
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 11:56

Il Fenomeno pisze:
Kucharius1 pisze:Vitale w Serie B wyrobił 1500 minut od stycznia,
Tutaj 10 minut zagrań Vitale z Serie B:
Połowa to chyba jednak z Primavery. Przerażający poziom Virtusu. Koledzy z młodzieżówki wyglądali jakby lepiej przyjmowali piłkę i wykańczali akcje niż zawodnicy z drugiej ligi...


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 12:24

Arcadio pisze: Ciekawe co byś powiedział na to- 900 min Tello w Juve czy 1500 Vitale w Hellas ? Ale oczywiście wiesz kto jest mocniejszy czy gra lepiej... Miej swoje zdanie, a ja zostanę przy swoim.

Jak już pisałem, chciałbym żeby ktoś z młodych przebił się na stałe do pierwszego składu - marzę o tym od lat :D nawet niepowodzenia typu - Lanzafame, Rossi czy Davide Chiumiento mnie nie zniechęciły :P
Czy to będzie, któryś ze wspomnianej dwójki czy Slivka czy inny XYZ co za różnica. Może zmiana odnośnie składów i posiadanie w nim 4 wychowanków w tym pomoże...
Bym powiedział że to tylko statystyka. Bo można rozegrać 900 minut jak De Ceglie w Juve, a 1500 jak Jorginho w Hellasie. Z resztą była autentyczna sytuacja w sezonie 12/13 w Serie B, gdy Juve postawiło na gwiazdę spadkowicza z ligi, wypożyczono go do Serie A a teraz gra dla Juve i reprezentacji.

Interesuje się losami naszych młodzików cały rok, szczególnie grającymi we Włoszech dlatego mam jakieś rozeznanie. Więc posiadanie zdania na podstawie oglądania dokonać zawodników, a patrzenia w kartkę z statystykami to co innego.

PS. Nic do Ciebie nie mam ale trochę wkurza mnie takie wyciąganie wniosków - zagrał 900 min dla lidera więc musi być lepszy.

PS2. Slivka chyba odnalazł swój poziom w drugiej lidze Holenderskiej i gra od roku w reprezentacji (ostatnio m.in z Polską).


ODPOWIEDZ