Gra za zasługi- czyli: "tyle zrobili dla klubu"

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Gregor_09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2009
Posty: 39
Rejestracja: 24 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 12:42

Od dłuższego czasu przyglądam się wypowiedziom użytkowników na JuvePoland, że postanowiłem założyć temat na forum.

3/4 userów zostawiłaby większość zawodników za zasługi.

Pewnie! przedłużmy kontrakt z Del Piero o 10lat - za zasługi! A to że nie będzie miał siły biegać i będzie grubo po 40-stce to nic! A Trezezuet niech jest nietykalny do 38 roku życia - za zasługi, tyle przecież strzelił dla Juve i został z drużyną w Serie B! Nie ruszać!
To samo Camor i Nedved i Buffon przecież tyle im zawdzięczamy! Dać im dożywotnie kontrakty!

Z takim mysleniem to drużyna za parę lat będzie mieć średnią wieku większą niż Milan a kosmiczne kontrakty dla graczy-dziadków wpędzą klub w długi. Z podejściem co poniektórych to powinien jeszcze do dzisiaj u nas grać Ferrara Ravanelli i Vialli. Za zasługi nie?
"bo tyle zrobili dla klubu" haha żal.pl

NIe wiem czy wszyscy mają pojęcie, ale piłka nożna to biznes. A w biznesie się kupuje i sprzedaje. O zasługach się pamięta, docenia je itp. Trzeba jednak dbać o przyszłość tego "biznesu" i myśleć przedsiębiorczo.
Dlatego nieważne kogo Juve sprzeda, czy będzie to Trezeguet, czy nawet Buffon. Wystarczy że kibice będą pamiętać co zrobili dla klubu, a klub na stałe wpisze ich w swoją historię.
I wieczne gadanie : "tyle zrobił dla Juve" jest bez sensu. Tyle. :D


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 12:55

Wiadomo że po części masz rację, zawodnik może grać do pewnego momentu, czyli do tego kiedy swoją grą nadal jest przydatny drużynie. Póki co stara gwardia którą mamy w zespole prezentuje się okazale, są w stanie wnieść coś swoją grą dla Juventusu.
Tutaj już nawet nie chodzi o to, tacy zawodnicy niekiedy są potrzebni drużynie jako doświadczeni rutyniarze którzy potrafią wstrząsnąć młodymi kolegami, nawet z ławki rezerwowych :). Nie mówię że należy ich trzymać do czterdziestki, bo już w tym momencie jesteśmy świadkami wymiany pokoleń. Wydaje mi się po prostu że ich obecność w samej kadrze może lepiej wpłynąć na zespół.


mrowka423

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2006
Posty: 203
Rejestracja: 12 marca 2006

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 13:26

Gregor_09 pisze: To samo Camor i Nedved i Buffon przecież tyle im zawdzięczamy! Dać im dożywotnie kontrakty!
Nie wiem z jakiej paki włączyłeś w to grono Buffona. To jest conajmniej niefortunne.
Gregor_09 pisze:Z takim mysleniem to drużyna za parę lat będzie mieć średnią wieku większą niż Milan
Durny i nieprawdziwy stereotyp.
Gregor_09 pisze: haha żal.pl
INFORMACJA: to już nie jest trendy.


JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 13:46

Gregor_09 pisze:Od dłuższego czasu przyglądam się wypowiedziom użytkowników na JuvePoland, że postanowiłem założyć temat na forum.

3/4 userów zostawiłaby większość zawodników za zasługi.

Pewnie! przedłużmy kontrakt z Del Piero o 10lat - za zasługi! A to że nie będzie miał siły biegać i będzie grubo po 40-stce to nic! A Trezezuet niech jest nietykalny do 38 roku życia - za zasługi, tyle przecież strzelił dla Juve i został z drużyną w Serie B! Nie ruszać!
To samo Camor i Nedved i Buffon przecież tyle im zawdzięczamy! Dać im dożywotnie kontrakty!

Z takim mysleniem to drużyna za parę lat będzie mieć średnią wieku większą niż Milan a kosmiczne kontrakty dla graczy-dziadków wpędzą klub w długi. Z podejściem co poniektórych to powinien jeszcze do dzisiaj u nas grać Ferrara Ravanelli i Vialli. Za zasługi nie?
"bo tyle zrobili dla klubu" haha żal.pl

NIe wiem czy wszyscy mają pojęcie, ale piłka nożna to biznes. A w biznesie się kupuje i sprzedaje. O zasługach się pamięta, docenia je itp. Trzeba jednak dbać o przyszłość tego "biznesu" i myśleć przedsiębiorczo.
Dlatego nieważne kogo Juve sprzeda, czy będzie to Trezeguet, czy nawet Buffon. Wystarczy że kibice będą pamiętać co zrobili dla klubu, a klub na stałe wpisze ich w swoją historię.
I wieczne gadanie : "tyle zrobił dla Juve" jest bez sensu. Tyle. :D
Znacznie przesadzasz, uważając że ci zawodnicy są bezużyteczni. Tylko przypomnę:
Del Piero - najlepszy strzelec SerieA oraz nasz najlepszy snajper w tej edycji LM
Trezeguet - vice-król strzelców SerieA
Buffon - najlepszy bramkarz świata
Camoranesi, Nedved - dzięki nim chce się oglądać akcje Juve. Pierwszy - kreatywność, drugi - waleczność.
Już nie będę pisał, że z ich sprzedaży kokosów nie zbijemy :wink:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 13:53

A ja powiem, że gregor ma święta rację :!: Ja też chciałbym wiecznie młodego Alexa, Camora, Buffona, czy Treze, ale niestety, nie ma lekko! A trzymanie i utrzymywanie podstarzałych, przygasających niewątpliwie gwiazd za duże pieniądze uważam za zamach na klub.

Mamy się rozwijać, a nie piłkarsko cofać, więc zmiana pokoleniowa jest nieunikniona. Potrzebujemy następców Pavla, Treza, Camora, czy Alexa. Taki jest fakt. Jak mówił Asnyk:

"Daremne żal, próżny tród
Bezsilne złorzeczenia(...)"

Trezeguet, Camor, Nedved... to wszystko jest krew Juventusu. Krew przynosi tlen, przynosi życie. Ale ta nasza krew płynie coraz leniwiej i zaczyna gęstnieć. Tętnice zwężają się i wapnieją. Taka sytuacja, to murowany zawał, a zawału w Juve żaden z nas przecież nie chce, no nie?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:05

Czyli co ty byś zrobił? Sprzedał Buffona, Trezeguet, Camora? I kogo byś kupił w ich miejsce, żeby byli lepsi od nich? Kto by z wielkich gwiazd przeszedł do Juve? Piłka nożna to nie jest kupowanie i sprzedawanie, piła nożna to budowanie dobrego i zgranego składu z piłkarzami którzy przy danym ustawieniu i z danymi kolegami z drużyny będą dobrze grać. Można kupić Tiago który grał nieźle w poprzednim klubie a w Juve nic nie gra, można wydać pieniądze na młodzików którzy mogą być najzwyklejszym niewypałem. Ale lepiej najlepszych zawodników sprzedać, czemu? Bo mają po trzydzieści pare lat. Nic z tego że świetnie grają, sprzedać ich! Przecież 30-37 latkowie chodzą po grube miliony na rynku i za nich kupimy sobię znakomitych następców. To nie jest tak że młodzi i uzdolnieni zawonicy przejdą do Juve, aktualnie są dużo bogatsze i bardziej atrakcyjne dla piłkarzy kluby, nikt ze światowej czołówki nie przejdzie do nas tylko wybierze Real, Manchester, Barcelone.
Wiec wytłumacz mi, po co mamy trzon drużyny rozwalać? A pieniądze to biorą za duże średniaki typu Tiago, Poulsen itp. Im by trzeba kontrakty zmniejszyć a nie Buffonowi. Wydajemy tyle co Inter na pensje nie dlatego, że Alex bierze dużo, bo Ibra dostaje dwa razy tyle co on. Tylko dlatego, że każdy zawodnik kupiony ostatnio zarabia kilka mln, niespełnione gwiazdy siedzą u nas i zarabiają krocie grzejąc ławę.

Chcecie wywalić najlepszych zawodników a nie mamy dla nich nikogo na zmiane. Pierwsze znajdźmy piłkarzy którzy ich zastąpią a potem się zastanawiajmy co zrobic z Del Piero.


Tigmar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2005
Posty: 804
Rejestracja: 20 lutego 2005

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:08

ja z tych wszystkich wymienionych zawodników nie przedłużałbym kontraktu z jednym...
jest to Pavel Nedved...
ludzie, on jest tak stary, że zdobył w swojej karierze Mistrzostwo Czechosłowacji...

Pavel Nedved:
Osiągnięcia

* 1 Mistrzostwo Czechosłowacji: 1992/1993
* 2 Mistrzostwa Czech: 1993/1994 – 1994/1995
* 1 Puchar Czech: 1996
* 3 Mistrzostwa Włoch: 1999/2000, 2001/2002, 2002/2003
* 1 Puchar Zdobywców Pucharów: 1998/1999, 1 Superpuchar Europy: 1999
* 2 Puchary Włoch: 1997/1998 – 1999/2000
* 4 Superpuchary Włoch: 1998, 2000, 2002, 2003
* 1 Złota Piłka magazynu France Football: 2003
* 1 Najlepszy piłkarz świata wg magazynu World Soccer: 2003
* 1 Złota Stopa: 2004


zlypasterz

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 maja 2007
Posty: 40
Rejestracja: 29 maja 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:12

ja skomentuje krotko, za przyklad moze posluzyc nam milan. trzymali za zaslugi maldiniego i spolke, efekty tego widzimy w tym sezonie, nastepny tez raczej nie bedzie dla milanu o wiele lepszy. stare gwiazdy stanowia trzon naszej druzyny na ktorym musimy sie opierac, ale nie ma co sie oszukiwac nie nalezy traktowac ich jak swiete krowy bo za kilka sezonow moze dojsc do katastrofy. moim zdaniem co sezon powinnismy wymieniac 1 stara gwiazde. na start powinno dojsc do zmiany nedveda. w kolejnym sezonie wymienilbym camora, a za 2 sezony kogos z duetu alex/treze. "wymienil" oznacza zdjal z 1 skladu, niekoniecznie sprzedal.
Ostatnio zmieniony 22 marca 2009, 14:19 przez zlypasterz, łącznie zmieniany 1 raz.


mp1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2006
Posty: 231
Rejestracja: 27 września 2006

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:16

Gregor_09 pisze: Pewnie! przedłużmy kontrakt z Del Piero o 10lat - za zasługi! A to że nie będzie miał siły biegać i będzie grubo po 40-stce to nic! A Trezezuet niech jest nietykalny do 38 roku życia - za zasługi, tyle przecież strzelił dla Juve i został z drużyną w Serie B! Nie ruszać!
To samo Camor i Nedved i Buffon przecież tyle im zawdzięczamy! Dać im dożywotnie kontrakty!
Grubo przesadziłeś. Każdy z piłkarzy wie ile jeszcze może dać Juve i myśle, że gdy ich forma spadnie zbyt nisko to podejmą decyzje o odejściu lub zakończeniu kariery. Swoją teze opierasz na Treze, Mauro czy też GiGim ale oni dużą cześć sezonu byli kontuzjowani.
Gregor_09 pisze: NIe wiem czy wszyscy mają pojęcie, ale piłka nożna to biznes. A w biznesie się kupuje i sprzedaje. O zasługach się pamięta, docenia je itp.
Jeśli liczy się tylko biznes to dlaczego wielkich sukcesów nie odnoszą takie zespoły jak Real, Chelsea czy Manchester City??


!!! Juventus Per Sempre !!!
Bobryt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 216
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:17

Z tym że DP co niektórzy już dawno chcieli skreślić, a on ciągle powraca w wielkim stylu. Treze ostatnio nie gra, ale jestem pewien że nadal jest wielki.

Poza tym np. sprzedanie Alexa osłabiło by morale klubu, częśc fanów podejrzewam że przestała by kibicować juve...


Obrazek
mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:33

dokładnie, dokładnie, Gregor mówi, że piłka nożna to biznes-spoko, a ile Juve zarabia ze sprzedaży koszulek, pamiątek itp. bo przyciągnęli ich do tego klubu...no właśnie-młody Giovinco? Marchisio? Sissoko? Chyba jednak te "dziadki", jak są nazywani-to właśnie na nich zbijamy dużo kasy :]


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
SirRose

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2007
Posty: 357
Rejestracja: 22 października 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:38

Też bardzo nie lubię traktowania piłkarzy jak świętych krów, ale nie mogę się zgodzić z tym, że nasza stara gwardia jest bezużyteczna. Camor jak gra, to gra nieźle - nadal ma miejsce w reprezentacji; Nedved miał fatalny okres ale ostatnio jak gra to gra bardzo dobrze - choć i tak w sumie zawiesza działalność wiec nie ma co o nim gadać. Buffon po kontuzji broni dobrze, poprawnie ale nie po mistrzowsku - czasem jak oglądam bramki które puszcza to mam wrażenie, że "stary" Buffon by to obronił :) Co do jego sprzedaży to raczej wątpliwe, że ktokolwiek dałby za niego jakąś grubą kasę która by nasz zarząd przekonała. Kolejny to nasz wiecznie młody kapitan Alex i na pewno nie ma chętnych żeby go kupić za jakieś grube miliony - on już jest za stary i nie prezentuje się ostatnio najlepiej. Swoimi nieudanymi dryblingami strasznie spowalnia grę i gdyby nie jego wolne to miałby w tym sezonie strzelonych bramek co kot napłakał. Mimo to i tak go uwielbiam i bardzo chciałbym żeby skończył karierę w Juve :wink:

Na koniec jest Treze, który imo powinien polecieć ze składu. W tym sezonie jak grał to grał fatalnie, choć głównie nie grał. Jest jeszcze sporo wart i uważam, że należy go sprzedać bo mamy zawodników nie gorszych na jego miejsce a parenaście baniek za jego transfer byłoby cennym zastrzykiem w obliczu czekających nas nieuniknionych wzmocnień. W jego przypadku zupełnie nie przekonuje mnie gadanie że jest vice królem strzelców zeszłego sezonu i legendą - bo gra cienko i w zeszłym sezonie też grał, tylko że bramki strzelał :D A legendą dla mnie nie jest bo co rusz się obraża na klub albo trenerów za jakieś głupoty.


Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:39

Też myślę, że niektórzy troche przesadzają. Nikt nie mówi o dożywotnich kontraktach. Del Piero ma kontrakt do końca następnego sezonu. Myślę, że maxymalnie powinien dostać jeszcze jeden na rok. Nedved chce kończyć kariere. Treze jest sępem pola karnego, ma 31 lat z kawałkiem chyba, więc może jeszcze wiele dać Juve. Spójrzcie na Inzaghiego ostatnie 2 mecze to 5 bramek, a jego rola jest taka sama jak Davida. Myślę, że Treze mógłby u nas pograć do 34 lat i strzelać w miare regularnie gole, oczywiście pomijając kontuzje no ale to wiadomo.

A co do odejścia Alexa i przestania kibicowania Juve przez część kibiców to gdyby tak zrobili pokazaliby że nie są prawdziwymi kibicami.

A piłka nożna to nie tylko biznes. Pieniądze są ważne, bez nich nie osiągnie się wiele, ale trzeba mieć jeszcze serce do walki, pomysł na gre, czuć radość z gry. A nie tylko zrobić zbieranine piłkarzy, którzy przyszli do jakiegoś klubu tylko dla dużej kasy. A tacy są, choć na szczęście nie wszyscy tak myślą.


Z Juve na dobre i złe!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 15:11

Bobryt pisze:Poza tym np. sprzedanie Alexa osłabiło by morale klubu, częśc fanów podejrzewam że przestała by kibicować juve...
No i co z tego, że część fanów by przestała kibicować Juventusowi?
Gregor_09 pisze:NIe wiem czy wszyscy mają pojęcie, ale piłka nożna to biznes. A w biznesie się kupuje i sprzedaje.
(...)
Dlatego nieważne kogo Juve sprzeda, czy będzie to Trezeguet, czy nawet Buffon.
Nie no proszę Cię. Jeśli dla Ciebie nie jest ważne kogo Juventus sprzeda czy kupi, to chyba coś jest z Tobą nie tak. Nie ma znaczenia kogo sprzedamy, byleby był on stary, bo niż już z niego nie będzie. Kupujmy najlepiej zawodników przed 20, bo będą mogli na pewno jeszcze długo pograć, no nie?

Moim zdaniem zarówno Del Piero, Trezeguet czy Camoranesi zasługują na szacunek. Nie powinno wiązać się to z tym, że trzymamy ich w klubie na siłę, ale obecnie mamy taką sytuację, że mogą nam oni jeszcze coś dać. Osobiście podoba mi się to, że mamy młodych i bardzo walecznych zawodników oraz starszych i bardziej doświadczonych, bo i jedni i drudzy mogą mieć jakiś pożytek w tym wszystkim.


Gregor_09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2009
Posty: 39
Rejestracja: 24 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 15:16

W mojej wypowiedzi nie padło stwierdzenie że są bezużyteczni i żeby ich sprzedać.
Nigdzie także nie podważyłem ich znaczenia dla klubu.

Taka jest kolej rzeczy, trzeab po mału planować strategię i przyszłość drużyny a nie ciągle liczyć na ludzi którzy cała swoją młodośc poświęcili na grze w piłkę, i grze dla Juve.

Trzon naszej drużyny stanowia zawodnicy "w sile wieku". Są niezastapieni- to bezsprzeczny fakt, ale za dwa trzy sezony będziemy mieli dom starców... i wtedy co? Idąc tym tropem skończymy jak Milan w obecnym sezonie.


ODPOWIEDZ