Twój sposób na wyjście z kryzysu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 12:26

Witam, założyłem ten temat spontanicznie aby poznać Wasze propozycje na temat wyjścia z kryzysu, w jakim niewątpliwie Juventus się znajduje.
Czy będą to:
:ball: Transfery
:ball: Zmiana trenera
:ball: Zmiany w zarządzie
:ball: Zmiany personalne/taktyczne w zespole
czy cokolwiek innego, czekam na konstruktywne i dające do myślenia wypowiedzi.
Temat został założony również z powodu takiego, że w niemal każdym poście w różnych pokojach autorzy wypowiadają się na ten temat niezależnie od tego czego dany post dotyczy, więc czas na zebranie wszystkiego do kupy i niezaśmiecanie pozostałych postów w innych tematach.
Swoje stanowisko dodam w późniejszym terminie, jeśli temat się przyjmie.


Gennaro8

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2008
Posty: 13
Rejestracja: 27 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 12:35

Jedynym sposobem na wyjście z krysysu jest zakup Gilberto Silvy i paru innych defensywnych pomocników...


blazejrondel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 października 2006
Posty: 66
Rejestracja: 24 października 2006

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 12:50

Mój sposób na wyjście z kryzysu to wielomilionowe inwestycje w zespół. Transfery graczy światowego formatu którzy są wiodącymi postaciami w swoich zespołach i maja za sobą udany sezon. Trzeba skończyć z sprowadzaniem do klubu słabych graczy. Koniec z liczeniem każdego grosza trzeba nie bać się wielkich kwot. W obronę należy zainwestować przynajmniej 30mln euro (stoper i jeden albo najlepiej dwóch bocznych obrońców) w pomoc też trzeba zainwestować ciężkie pieniądze (srodkowy pomocnik i dwóch bardzo dobrych skrzydłowych bo Nedved niebawem skończy karierę a Camoranesii potrzebuje godnego zmiennika bo gra coraz słabiej i łapie coraz częściej kontuzję. Bardzo wielu piłkarzy jest do sprzedania (Tiago Almiron Zebina Andrade Salihamidzic ). Z wszystkich dotychczasowych transferów nowego zarządu tylko dwóch graczy zasługuje na wyróżnienie: Sissoko, Amauri. To jest zdecydowanie za mało aby myśleć o wygrywaniu i sukcesach.

Co do Ranieriego to oczywiscie wszyscy mają racje że nie nadaje sie na trenera Juventusu ale biorąc pod uwagę to jaką Juve dysponuje kardą to realnie biorąc trzecie miejsce to jest max na ta drużyne i żaden trener nie ugrałby nic lepszego.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 13:00

Przykro mi to mowić, ale... kasa. Potrzeba kasy na transfery zawodników naprawdę światowej klasy (o, się zrymowało). Potrzeba nam lewego obrońcy, kreatywnych, środkowych pomocników, młodego, perspektywicznego napastnika (chyba, że takim będzie Giovinco), a także trenera z charakterem, który nie będzie drżał o swoją posadę, zamiast martwić się o drużynę. A także weźmie wszystko "za pysk". Bo w Juve widoczne są objawy pewnego, jakby to powiedział Janusz Głowacki, "rozmemłania", i to idącego z samej góry. A, że nikt nie jest nienaruszalny... przypuszczam, że po tym sezonie czekają nas spore zmiany. Mam nadzieję, że na zmianę trenera będziemy musieli czekać krócej. Amen.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
shnatyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2005
Posty: 125
Rejestracja: 24 lutego 2005

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 13:04

:ball: 1 :ball: Zmiana trenera chociaż ładniej dla mnie brzmi "wyrzucić Ranieriego"
:ball: 2 :ball: Częstsze występy Giovinco.Chłopak musi nabrać doświadczenia i się rozegrać bo wielki w nim potencjał drzemie.
:ball: 3 :ball: Na razie wywalić tylko Secco i zatrudnić kogoś porządnego
:ball: 4 :ball: Przeanalizować dobrze sytuacje z kontuzjami i brakami w kadrze po to aby sprowadzić 1 solidnego piłkarza który przyda się najbardziej drużynie.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 13:17

Wywalić człowieka odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne zawodników. To zmiana, która powinna nastąpić jak najszybciej.

W zimowym okienku transferowym skupić się na pozyskaniu klasowego stopera, zakontraktować/kupić za psie pieniądze graczy, którym kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu (główni kandydaci: Eboue, Schweinsteiger, Pasqual). Rozpocząć misję "wielkie czystki", która swój dalszy ciąg będzie miała w letnim okienku transferowym. Jeśli sytuacja w napadzie dalej będzie wyglądała tak jak teraz to wypożyczyć albo ściągnąć z wypożyczenia napastnika.

Za to w lecie powinien być ostry młyn i roz-pier-du-cha ;). Łącznie ze zmianą trenera i reorganizacją stanowisk kierowniczych (Blanc dla przykładu pełni dwie funkcje naraz...). O transferach nie będę już pisał, bo to się zawiera w treści pierwszego zdania tego akapitu ;). Jedna wskazówka dla zarządu - zamiast wydawać 10mln euro na przeciętnego gracza można ściągnąć kogoś z wolnego transferu albo dać szansę naszemu wychowankowi, a zaoszczędzoną kasę dołożyć do transferu piłkarza, który rzeczywiście okaże się wzmocnieniem.


Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 13:58

Gennaro8 pisze:Jedynym sposobem na wyjście z krysysu jest zakup Gilberto Silvy i paru innych defensywnych pomocników...
Peja pisze:(...)czekam na konstruktywne i dające do myślenia wypowiedzi.
:roll:


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 14:02

Podstawowa sprawa jest zmiana zarzadu.


Z tymi ludzmi nigdzie nie zajedziemy bo sa to osoby niekompetentne w sprawach sportowych.

Cale szczescie podobno John Elkann sie juz zaczyna wkurzac wiec moze wreszcie rozstaniemy sie z tym ekonomicznym duetem.


Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 14:17

Ta, zarząd jest do dupy. Moggi ze swoimi wszystkimi wadami to był koleś z pomysłem , potrafił realizować wielkie transfery a ta grupa wzajemnej adoracji to ... szkoda gadać.

Moim zdaniem skoro nie będzie ani zmian w zarządzie, ani większych zmian w stylu przeprowadzania mercato potrzeba nam trenera z jajami, który będzie stawiał na młodych i będzie preferował ofensywny styl. Taki ktoś ala Zeman (choć nie on z wiadomych względów;P). Wyników by to znacznie nie poprawiło ale dawałoby nadzieje na przyszłość, no i lepiej oglądać remisy 2-2 niż 1-0, lepiej wygrać z outsiderem 4-3 niż 1-0 po fuksiarskiej bramce w 80 minucie ...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 15:45

Peja pisze:Czy będą to:
:ball: Transfery
:ball: Zmiana trenera
:ball: Zmiany w zarządzie
:ball: Zmiany personalne/taktyczne w zespole
Najszybsze efekty by były, jakbyśmy wywalili cały sztab medyczny i zatrudnili nowy. Z pełną kadrą nawet w kryzysie pokonalibyśmy Palermo i Catanię. I nastroje by były dużo lepsze.

Nie wierzę, że przyjdzie Elkann i wywali triadę. Prędzej przekabacą Elkanna na swoją stronę.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 15:51

Najważniejsze to zmiana kierownictwa klubu i wywalenie Ranieriego.
Konkretne transfery w postaci świetnych i doświadczonych zawodników tak jak za czasów Moggiego, a wszystko by się ułożyło.


olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 15:59

Oczywiście wiele czynników może wpłynąć na zmianę naszej tragicznej już sytuacji, ale uważam że na samym początku trzeba zmienić zarząd. Jest to sprawa najpilniejsza. Dopiero później można przemyśleć sprawę trenera.

Natomiast zastanawia mnie budowa nowego stadionu, czy aby na pewno jest to dobry moment? Biorąc pod uwagę kryzys i fundusze jest to raczej wątpliwe...


Obrazek
losbond

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 maja 2006
Posty: 219
Rejestracja: 08 maja 2006

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 16:41

Pozwolicie, ze przekleje tu moj post z tematu "Potrzebne wzmocnienia na następny sezon" z 2 powodow:
a) tam nie doczekalem sie odpowiedzi :(
b) tutaj lepiej pasuje :)

Po meczu z Napoli mam pare niezbyt optymistycznych przemyslen . W JUVE potrzebna jest rewolucja, trzesienie ziemi, bo inaczeh stoczymy sie w przecietnosc! To co tu napisze to raczej moje pobozne zyczenia, chociaz jesli zarzad pokazalby, ze ma jaja, to pewnie okazalyby sie mozliwe do zrealizowania.

Potrzeba nam zmian, i to na wszystkich szczeblach. Zaczne od "gory", czyli zarzadu. To co oni wyczyniaja jest nie do przyjecia, klub jest poprostu fatalnie zarzadzany. Trzeba wymienic zarzad i tyle, ale nie mowie, ze odrazu caly. Musza jednak pojawic sie w kierownictwie naszego klubu osoby kompetentne

Od razu nie podobala mi sie koncepcja z Ranierim jako trenerem, jednak w zeszlym sezonie cos jednak pokazal. Ale to chyba byl szczyt jego mozliwosci. W obecnej sytuacji najlepsi kandydaci na naszego coucha to Prandelli i Spaletti-pierwszy to przeciez Juventino i pewnie dalby sie namowic na odejscie z Violi, drugi z kolei ma teraz nienajlepszy okres w Romie i tez mozna by to wykorzystac. IMO Mancini nie nadaje sie, brak mu charyzmy i jaj . Taki mlodszy, i moze troche lepszy Ranieri. W tej chwili inne kandydatury nie przychodza mi do glowy.

W dalszej kolejnosci musimy stworzyc lepsze zaplecze medyczne, cos na ksztalt MilanLabu Moze ten punkt pojawia sie tak wysoko, ze wzgledu na moje zboczenie zawodowe - jetem studentem medycyny . Moze kilku z Was popuka sie w czolo, ale obstaje przy swoim. Dlaczego w tym i zeszlym sezonie dopadla nas taka plaga kontuzji, czy nie mozna bylo jej uniknac ? Otoz mozna. Trzeba tylo i az zatrudnic dobrych lekarzy, fizjologow, masazystow i stworzyc im dobre warunki do pracy. Niech zajmuja sie kazdym zawodnikiem indywidualnie. Da to wymierne korzysci: pomoze trenerowi dobrac odpowiedni trening dla zawodnikow bedacych w podobnej sytuacji kondycyjno-zdrowotnej i uniknac masy kontuzji Ma to tez ta zalete, ze przy zakupie nowego zawodnika mozna bedzie przeswietlic jego stan zdrowia i uniknac wpadek transferowych typu Andrade .

Co do skadu to zaczynam osrto i moze troche kontrowersyjnie. Moze najpierw maly wstep-jestem wielkim fanem Alexa (mam na kompie kazda jego bramke w oficjalnych spotkaniach Juve, kompilacje, etc.), Camora i Nedveda. To legendy tego klubu . Dostarczyli nam niezliczonych pozytywnych emocji, ale wg mnie i czas sie skonczyl . Trzeba zrobic zmiane pokoleniowa, bo gra ww panow to nie ta sama jakosc co jeszcze pare lat temu. Nedved po sezonie konczy kariere, wiec tu nie ma problemu. IMO to samo powinien zrobic DP i obu mozna by zaproponowac jakies stanowiska w klubie. Co do Samuraja to sam nie wiem, moze jeszcze niech sezon, dwa pogra i tez niech pomalu schodzi ze sceny .
Kontynuje fale zwalniania graczy : Molinaro (nieprzypadkowo pierwsze miejsce na liscie), Knezevic, Andrade, Zembina, Hasan, Tiago- baj baj . Ci gracze nie maja nic godnego uwagi do zaoferowania naszemu klubowi.
Teraz zaszaleje na rynku transferowym . Mam zalozenie, zeby sie nie splukac, a zrobic dobry biznes, bo nie mamy np. 30 mln do wydania na jednego gracza. Trzeba KONIECZNIE sciagnac tych graczy: Pasqual, Schweinsteigger, Eboue. Wszystkim tym panom koczy sie kontrakt i beda dostepni za darmo Nie mozemy tego nie wykorzystac To idealne okazja, zeby zastapic odchodzacego na emeryture Niedzwiedzia, cienkiego Molinaro, czy wiecznie kontuzjowanego Zembine Moze nie sa to moje najwieksze marzenia transferowe, ale ide o zaklad, ze bardzo podniesliby poziom naszej gry
Dalej: sprobowalbym opchnac Tiago do Atletico w zamian za Maxiego. Nalezaloby tez bezwarunkowo wzmocnic srodek obrony:trzeba nam Zapate! Tu nie obedzie sie bez sypniecia groszem, ale nie beda to pieniadze wyrzucone w bloto Mozna by pomyslec nad powrotem Criscito, ale tylko jesli ten grajek zacznie przekonywac na tym wypozyczeniu w Genui.
Pozostaje problem srodka pomocy. Mozecie sie ze mna nie zgadzac, ale uwazam, ze we wspolczesnym futbolu musimy grac dwoma defenywnymi pomocnikami. IMO Momo, Marchisio, Poulsen sie wyrobia i bedzie z nich duza pociecha. Dokupilbym jeszcze albo Montolivo albo Aquilaniego, (ewentualnie Toure skoro koles sie tak do nas pcha , ale jego w drugiej kolejnosci-wolalbym, zeby grali u nas Wlosi). Tu tez bez sypniecia kasa nic sie raczej nie wymysli.
Obsada bramki poki co musi zostac tak jak jest. Gigi wiadomo, a na lepsze alternatywy dla niego niz Manninger nas nie stac-inne pozycje bardziej wymagaja wzmocnien.
Co do ataku: sciagnalbym z Palermo Lanzafame. Wiem, ze to mlokos, ale potencjal ma, a np. Aguero to dream on - nie stac nas i tyle. Mowilem o pozegnaniu Il Capitano, ale co do Treze to mysle, ze spokojnie pogra jeszcze na przyzwoitym poziomie pare lat - to inny typ zawodnika.

Ostatecznie co do skladu to w wymazonej wersji prezentowalby sie tak:

---------------------------------Gigi/Manninger----------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------
Eboue/Grygera----Zapata/Legro------Kielon/Melberg----Pasqual/De Ceglie
------------------------------------------------------------------------------------
Camor/MM/Basti---Montolivo/Marchisio---Momo/Poulsen----Giovinco/Maxi
------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------VI/Lanzafame---------Amauri/Treze--------------------

Przepraszam za bledy i zawilosc tego tekstu, ale niedosc, ze bylem rozemocjowany to jeszcze sie spieszylem.

Forza JUVE


Spotkajmy się o czwartej tak jak zwykle na ławce na Corsa Re Umberto.
Che Juventus!
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 18:27

Przede wszystkim powinna nastąpić zmiana zarządu. Bo mam dość gadania Gigliego o jego "planach" zakładających zdobycie Mistrzostwa Włoch w sezonie 2018/2019...Secco i Blanc również powinni zostać wyrzuceni. Cały sztab medyczny - bo nie wierzę, że tyle kontuzji to tylko nieszczęśliwy zbieg okoliczności. No i oczywiście powinna też nastąpić zmiana trenera bo mam dość irytujących wywiadów po meczowych pana Ranieriego. Potrzebne są też dobre transfery. Nie powinniśmy co sezon kupować 1 dobrego piłkarza i 10 przeciętniaków, tylko z 3-4 piłkarzy, ale za to wysokiej klasy.


Buffon_fan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2007
Posty: 94
Rejestracja: 21 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 października 2008, 20:35

Po pierwsze TRZEBA zwolnić Ranierego. Taki trener nie może trenować Juventusu ponieważ nie ma wogule według mnie pomysłu na dobrą taktykę. W ostatnich meczach zabłysnął młody zawodnik Sebastian Giovinco a teraz co wchodzi na ostatnie 8 minut?? Del Piero ma już swoje lata i trzeba szkolić nowych zawodników.Bo jak ma się jakiś talent to trzeba go wykorzystać a jak odejdzie Del Piero a Sebastian Giovinco nie będzie na tyle dobry aby wziąść na swoje barki pierwszy skład Juventusu to będzie trzeba kupić zawodnika, a nasz zarząd jak wszyscy wiedzą nie lubi wydawać pieniędzy. Juventus ma tak potężnego sponsora (FIAT dla niezorientowanych)
a nie mogła wydać 15 milionów na VDV (15mln to nie jest duża suma w footballu 21 wieku). Czyli jednym znaniem wyrzucić Ranieriego i wydać troche kasy na transfery.
Pozdro :wink:
FORZA JUVE


ODPOWIEDZ