Felieton

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 11:22

Trzeba będzie popoprawiać.... No ale dzięki za opinie :) Wszystko będzie policzone i odmierzone.

Bez urazy Maly, ale nie będzie mi wyrzucał, że tekst jest "fatalny językowo" ktoś, kto kto pisze "na prawdę".


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
juveninhoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2008
Posty: 145
Rejestracja: 29 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 12:35

@Łukasz- dzięki za wytknięcie błędów :) Z tymi myślnikami, to pierwsze słyszę :shock: dobrze, że mnie uświadomiłeś
Te powtórzenia, to rzeczywiście jak dziecko w gimnazjum :roll: :angry:

@Mały- patrz wypowiedź deszczowego, od siebie dodam, że literówki się zdarzają, a jeśli z powodu przestawienia przypadkowego dwóch literek nie czytasz dalej, to zapewne są nawet książki (czytasz?), których nie kończysz. Po prostu :bravo:

Choć nie ulega wątpliwości, powinienem to wyłapać


"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby, którą się jest"- Kurt Cobain
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 12:46

@deszczowy

200 i 2002 wygrali także Ligę Mistrzów - blad z tym 200
kiedy szło im pod górę - takiego styliste jak ciebie chyba stac na cos ambitniejszego ;p
tekst typu ze Raul bral w swoje rece sprawe a raczej w swoje nogi powtorzony 2x i tak srednio mi sie podoba. najlepszy tekst tego typu jaki slyszalem to tekst Inzaghiego przed meczem Juve - MU. cos typu "wszystko co trzeba mamy w glowach a reszte w nogach" mniej wiecej takie znaczenie to mialo.


oprocz tego (bledy w ogole niewazne w moich oczach) tekst jest bardzo dobry. mozna powiedziec tez ze zdecydowanie lepiej piszesz felietony niz posty na forum bo ich nieraz nie da sie wrecz czytac ;P


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
juventusprzemek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2008
Posty: 444
Rejestracja: 21 listopada 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 13:55

O Raulu warto było napisać tak zniszczyć ikonę RM, ale Real ma tak już od zawsze czy Owen czy Beckham czy Hunteelar tak i Raul nie mieli szacunku ze strony Realu.
Drobne błędy ale da się "zjeść" czekam na następne ciekawe felietony.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 14:36

juveninhoo pisze:@Mały- jeśli z powodu przestawienia przypadkowego dwóch literek nie czytasz dalej, to zapewne są nawet książki (czytasz?), których nie kończysz. Po prostu :bravo:
człowieku, Gilardino został powołany przez Lippiego i grał na MŚ, dlatego dalsze czytanie uznałem za bezcelowe...

a moje literówki nie są w żadnym serwisie, nie chwalę się tym, pisze "anonimowo" na forum (tu nawet polskie znaki "nie obowiązują"), jakbym pisał felieton czy blog byłoby mi wstyd gdyby mój tekst niecelowo wyglądał jakby napisany był na kolanie w przerwie między środowiskiem społeczno-przyrodniczym a techniką... szanujcie swoich czytelników jeśli sami siebie nie szanujecie...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 18:14

Maly pisze:człowieku, Gilardino został powołany przez Lippiego i grał na MŚ, dlatego dalsze czytanie uznałem za bezcelowe...
Dokładnie w tym samym momencie przestałem to czytać.

Dwa i pół roku temu również, zaczęło mnie jarać pisanie takich rzeczy, ale stwierdziłem, że się do tego zwyczajnie nie nadaję. A moja przyszłość i tak niestety z dziennikarstwem związana nie będzie.

Jakby ktoś chciał sobie przeczytać moje (z perspektywy czasu również dla mnie) żałosne wypociny to bardzo proszę - http://calcio.blox.pl/html . Testy są dwa. Jeden o Nocerino, drugi traktujący o Balotellim.


maciek_11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2007
Posty: 161
Rejestracja: 08 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2010, 22:17

evilboy pisze:
deszczowy pisze:Pozwolę sobie zareklamować mój kolejny tekst. Tym razem traktuj o Raulu i jego odejściu z Realu. Uważam, że Raul Gonzazlez jet postacią na tyle nietuzinkową, że należało poświęcić mu kilka słów. Bluzgi i pochwały - proszę tutaj :)

KLIK
To może ja przyjmę pozycję między bluzgiem a pochwałą, bo tekst jak dla mnie średni.
Może warto było dać to komuś do przeczytania przed wysłaniem, bo w finalnym tekście zostały typowo robocze błędy :wink:

1) "Z 228 strzelonymi golami został najlepszym strzelcem ligowym w historii Realu, o jedną więcej o jedną bramkę wyprzedzając legendę klubu, Alfredo di Stefano."
2) "Na boisku widział wszystko i wszyscy widzieli jego. Na boisku elegancki w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i zabójczo skuteczny, był prawdziwym kapitanem."
3) "Grał z najlepszymi, potrafiąc jednocześnie postać skromnym."

No i ta błyskotliwość, że "ręką (a właściwie nogą)" powtórzona drugi raz w tak krótkim felietonie, staje się mniej błyskotliwa ;)
Maly pisze:co do tekstu deszczowego to tak rozszerzając wypowiedź evilboy'a - jakby to czytał twój polonista to by się za głowę łapał (albo i nie?), "Raul" użyłeś w tym tekście 16 razy! rekordowo dużo (9) w drugim akapicie! na prawdę źle się czyta ten, jak wspomniał evilboy, "średni" tekst, może właśnie dlatego, że jest tak fatalny językowo... a może i nie dlatego ;)

poza tym poddaje w wątpliwość liczbę trenerów z którymi współpracował Raul (2x był Capello o czym chyba w wyliczance zapomniałeś), podobnie rok 1994 jako ten w którym trafił do młodzieżówki Realu (wiki podaje 92)
A mnie się akurat podoba. Jeśli chcesz przeczytać piękny językowo i stylistycznie tekst, to sięgnij po Mickiewicza czy innego wieszcza narodowego, a nie po felieton umieszczony na transfery.info...

Choć ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, to uważam, że zwykły śmiertelnik, taki jak jak, sięga po taki tekst, żeby przeczytać o kolejnej odchodzącej legendzie, a zwykli chłopcy - żeby poczytać o swoim idolu.
Do tego dające pole do przemyśleń zakończenie - tego się właśnie oczekuje po takim 'czymś'


ODPOWIEDZ