Kontuzje

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2022, 13:54

Poprostu pisze:
22 sierpnia 2022, 13:38
Nastąpiła zmiana w planie powrotu Federico Chiesy do zdrowia. Uznano, że jest on zbytnio forsowany i zrobiono krok w tył.

[Luca Momblano via
@AllJuveCast
Czyt. pojawiły się nieoczekiwane bóle lub nadmierne przeciążenia mięśni?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2022, 23:41

https://www.sofascore.com/maccabi-tel-a ... ice/lIsYdc

Jak to jest, że Ramsey gdzie indziej od razu potrafi rozegrać 120 minut i zostać zdecydowanym piłkarzem meczu, a u nas w całym sezonie 2021/22 w lidze zaliczył jedynie 98 minut w 3 meczach z powodu 5 kontuzji :facepalm:


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2022, 14:40

Na marginesie dyskusji o kontuzjach.
Czy uważacie, że przeniesienie bazy do Continassy to był dobry wybór? Bo im dłużej się temu przyglądam, tym bardziej mnie to dziwi.

Czy Juventus powinien trenować w środku miasta, 400 metrów od autostrady, otoczony ze czterech stron betonem i czteropasmowymi ulicami? Nawet na shortach z treningów słychać jeżdżące dookoła samochody.
Dla porządku dodam, że Turyn to taki "włoski Kraków", położony w niecce u podnóża gór, co nie sprzyja "wietrzeniu" miasta. Problemy z powietrzem to norma, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Samo centrum treningowe Continassa to 4 boiska treningowe + budynek z siłownią, szatniami, basenem etc. Mała enklawa odgrodzona plandekami adidasa. Jedyna opcja żeby pobiegać to dookoła boiska :prochno: .
Vinovo jest parę km za granicami miasta, na płaskiej otwartej przestrzeni poza główną niecką. Samo centrum - na oko - ze 2-3 razy większe. Dosłownie po drugiej stronie ulicy tysiąc-ileśtam hektarów lasu Stupingi.

Dla mnie to trochę dziwne, niby każdy szczegół się liczy a chłopy inhalują się syfem :prochno: .
Seniorzy przenieśli się do Continassy przed starem sezonu 2018/19. Nie chcę tu sugerować nie wiadomo czego ale zbieżność ze zjazdem sportowym - nawet jeśli przypadkowa - istnieje.
Super że klub porządkuje teren wokół stadionu, jednak ruch z przenoszeniem bazy pierwszej drużyny wydaje mi się nieco na pałę. To w Vinovo wykuwał się "zwycięski cykl".

Proponuję wpisać w mapę np. 'Valdebebas Real Madrid', 'Ciutat Joan Gamper', 'Saebner Strasse', 'Axa training center' etc i odpowiedzieć sobie czy jest to bardziej Vinovo, czy bardziej Continassa.
Teraz Primavera dochodzi do półfinału YL, a zespół żeński dominuje krajowe podwórko. Seniorzy to fabryka problemów, U23 odbija się od bram drugiej ligi. Zgadnijcie kto gdzie trenuje.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2022, 16:27

Kiedyś coś o tym pisali, ale nie pamiętam dokładnie. Że tu gdzie teraz trenują czy kiedyś tam było zimno i ziemia była twarda i coś tam jeszcze. Ogólnie było takie tłumaczenie, że przez to była ta ciągła plaga kontuzji rok w rok.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2022, 16:37

Plaga kontuzji jak widać po statystykach Dragona to nie efekt centrum treningowego ale efekt sztabu Allegriego. Tu akurat nie można mieć żadnych wątpliwości bo przemawiają twarde liczby.
Czy wdychanie smogu pomaga? Pewnie nie ale bez przesady. Jakby tam śmierdziało podczas treningów czy na boiskami utrzymywałby się dym z kominów to nikt by tam nie trenował.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2022, 16:48

Może i coś z tym ośrodkiem treningowym jest na rzeczy, ale nie uważam żeby to był czynnik który całkowicie zmienia sytuacje. Zobaczcie sobie jak wygląda ośrodek Arsenalu z góry. W sumie niedaleko ode mnie. Tam dookoła są same pola. Jedynie czym tam im może śmierdzieć to jakimś nawozem bo tam dookoła dziady mają jakieś sałaty, jakieś zboża i inne tego typu gówna.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 07:03

JUVENTUS - KONTUZJE SEZON 2022/2023

Massimiiano Allegri

1 .Mattia De Sciglio - przed rozpoczęciem sezonu - Przemęczenie mięśni. Pauza: (Chivas, Barcelona, Real)
+ 2. Paul Pogba - przed rozpoczęciem sezonu - Uszkodzenie łąkotki bocznej w kolanie. Leczenie zapobiegawcze. Pauza: 2 miesiące (Barcelona, Real, Atletico, Sassuolo, Sampdoria, Roma, Spezia, Fiorentina....)
3. Wojciech Szczęsny - przed rozpoczęciem sezonu - Problemy z przywodzicielem. Pauza: (Real)
+ 4. Marley Ake' - przed meczem z Realem - Złożone złamanie dystalnej części prawej kości strzałkowej. Pauza: 2 miesiące (Real, Atletico, Sassuolo, Sampdoria, Roma, Spezia, Fiorentina...)
5. Weston McKennie - przed meczem z Realem - Uszkodzenie torebki stawowej lewego ramienia. Pauza: Miesiąc (Real, Barcelona, Real, Atletico, Sassuolo)
6. Luca Pellegrini - przed meczem z Atletico - Problemy z prawym kolanem. Pauza: (Atletico)
7. Wojciech Szczęsny - w meczu z Atletico - Zmianę w mięśniu przywodziciela lewego uda. Pauza: 20 dni (Sassuolo, Sampdoria,)
+ 8. Arthur - przed rozpoczęciem sezonu - Uraz stawu skokowego. Pauza: (Barcelona, Real, Atletico, Sassuolo, Sampdoria, Roma, Spezia, Fiorentina)
8. Angel Di Maria - w meczu z Sampdoria - Przemęczenie mięśni przywodziciela. Pauza: (Sampdoria, Roma)
9. Leonardo Bonucci - przed meczem z Sassuolo - Przemęczenie mięśni. Pauza: (Sampdoria był na ławce tylko na sztukę , Roma, Spezia)
10. Nicolò Fagioli - przed meczem z Romą - Jakiś lekki uraz. Pauza: (Roma)
11. Wojciech Szczęsny - w meczu ze Spezią - Zwichnięcie prawej kostki. Pauza: (Fiorentina, PSG....)
12. Rabiot przed Fiorentiną?


Obrazek
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 11:49

Bez przesady @Dragon... Allegri wyraźnie po meczu powiedział, że to były tylko skurcze. Na dzisiaj gościu jest awizowany do pierwszego składu. Serio będziesz podbijał te niechlubne statystyki w taki sposób? :?:


Capo di tutti capi
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 14:20

Arthur też nie jest kontuzjowany, tylko jest "mobilizowany" do opuszczenia Turynu.
Pellegriniego już z nami nie ma a i branie pod uwagę meczy z przygotowań uważam za bezcelowe
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2022, 15:07 przez mns, łącznie zmieniany 1 raz.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 14:34

Każda propaganda jest zła xd
Zaś brakuje Di Mari w tym zestawieniu


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 17:14

Hara, dzięki za info. Już kasuje, nie widziałem tej wypowiedzi przyznaje, ponieważ nie czytam jego bełkotu. Operuje na włoskich portalach i transfermark oraz Twitterze.

Co do Pelleginiego to kontuzje miał gdy był jeszcze naszym zawodnikiem. Natoamiast nie wiem czemu miałbym pomijać (nigdy tego nie robiłem) pre sezonu. Po pierwsze kontuzja np: Pogbyma ciągłość. Czyli trwa do dziś. O ile nie są ważne same mecze, tak istotnym jest fakt ile stracą z okresu przygotowawczego, który jest kluczowy.

Nie wiem jak mi umknął Di Maria. W domu wszystko poprawię. :think:

Arthura transfermark podaje jako kontuzjowanego, problem z kostką. Jeszcze to dokładnie zweryfikuję.

P. S naprawdę chciałbym tu zaglądać jak najrzadziej.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 18:18

Że skurczami sie chyba nie schodzi z boiska, poza tym skurcze w 58 minucie? Ewidentnie coś go zabolało, poczuł ból i postanowił nie ryzykować. Allegro nie takie rzeczy na kontach pomeczowych gadał, prawie zawsze bagatelizuje na nich urazy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 września 2022, 19:07

Dziś info Di Maria trenuje z grupą. Na mecz nie jedzie.
Rehabilitacja Chiesy poprowadzona w sposób skandalicznie amatorski. Wyhamuje mu karierę na dobre. Pomijam wywaloną kasę a mogliśmy go nie wykupić.
Zrobienie sobie jaj z kontuzji Pogby. Co jeszcze wyczarują nasi artyści?? Jestem pod wrażeniem.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 września 2022, 19:10

🔥😰 Zła wiadomość dla Paula Pogby, Francuz podda się operacji łąkotki w prawym kolanie -
zdecydował dziś wraz z Paulem sztab Juventusu ‼️
ℹ️ Fabrizio Romano


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 05 września 2022, 22:28

Myślałem że wróci na 2-3 mecze i wtedy operacja, ale jednak nawet to nie było potrzebne, ludzie odpowiedzialni za tą decyzję w sierpniu powinni właśnie się pakować.


ODPOWIEDZ