Kontuzje

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2021, 16:42

Łoocie Panie 31 kontuzji (w tym 24 mięśniówki) w połowie sezonu. Chyba lecimy na rekord co ?

Ktoś mi przypomni ile kontuzji było ,,za najlepszych czasów" u Allegriego, bo coś mi się kojarzy ponad 50.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2021, 16:56



Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 09:36

Do poczytania o m.in. covidowych kontuzjach na świecie:
https://thecovidworld.com/analysis-of-f ... year-2021/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 09:54

Nawet nie wiem jak można by to ustalić czy powodem jest covid czy jakiś problem ze szczepionką, ale prawda taka, że w najwyższych ligach organizmy zawodników są poddawane największym obciążeniom i nie wiem jak piłka będzie wyglądać za np 20 lat ale chyba jesteśmy już na granicy wytrzymałości. Nie wiem ile zawodnicy będą w stanie z siebie więcej wycisnąć.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 11:32

Jasne, szczepionek się czepili. Kontuzje i nadmierne obciążenia były zawsze ale w obecnych czasach coraz więcej meczów, przelotów w ciągu tygodnia między kontynentami etc. Należy za to podziękować UEFA oraz FIFA ale najlepiej wklejać antyszczepionkowe dyrdymały.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2021, 12:12 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 11:46

Maly pisze:
29 grudnia 2021, 09:36
Do poczytania o m.in. covidowych kontuzjach na świecie:
https://thecovidworld.com/analysis-of-f ... year-2021/
Wspaniała szurowska analiza. Palce lizać. "Overall, this does give an impression that doesn’t rule out that these heart conditions are being caused by the vaccine."
Czyli nie widać specjalnie zależności, ale nie można wykluczyć! Geniusz nie wpadł na bardziej oczywiste rozwiązanie - po covidzie masz ten ułamek procenta bardziej narażone serce. Już nie wspominając o superpowaznym naukowskim źródle jakim jest Transfermarkt.


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 12:46

Panowie, może o wirusie sobie załóżcie temat osobny, albo idzcie na PW. Naprawdę wystarczy tej dyskusji w przestrzeni publicznej, mamy to jeszcze wałkować na forum Juve, w temacie kontuzje :?:


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 13:07

DonPatch pisze:
29 grudnia 2021, 12:46
Panowie, może o wirusie sobie załóżcie temat osobny, albo idzcie na PW.
Nawet nie trzeba zakładać, bo zrobił to jeden ze spamerów: viewtopic.php?f=11&t=26693 Oczywiście to @Maly musiał włożyć kij w mrowisko :prochno:

Ten sam poziom, co rozmowa o finansach Juve w temacie mercato, bo Interista chce się dowiedzieć czy mamy pieniążki i jak wyglądają mechanizmy działania spółki giełdowej :facepalm:



Smoka nie ma, to myszy harcują :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 13:51

Już jestem ;)

Litości. Póki co bez kartek, ale każdy kolejny post to żółtko.

Jak już to piszcie tutaj viewtopic.php?f=2&t=26896


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 14:16

jackop pisze:
29 grudnia 2021, 13:07
Oczywiście to @Maly musiał włożyć kij w mrowisko :prochno:
Ale ja napisałem, że daje link do poczytania a nie komentowania, w dodatku nie na temat ;) Dałem by każdy mógł sobie poczytać i porównać do sytuacji w Juve bo uznałem, że jest tam kilka ciekawych statystyk i to od 2015 roku a nie tylko od pandemii/szczepionek.

Co się tyczy kontuzji to ciekawa refleksja naszła naszych przy kontrakcie Dybali... szkoda, że jak przedłużali z Khedirą czy Chiellinim to nie brali tego pod uwagę.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 14:27

Cieszy, że w końcu ogarnęli ten temat i w końcu się odważyli.


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2021, 17:39

Maly pisze:
29 grudnia 2021, 14:16
Co się tyczy kontuzji to ciekawa refleksja naszła naszych przy kontrakcie Dybali... szkoda, że jak przedłużali z Khedirą czy Chiellinim to nie brali tego pod uwagę.
Szkoda, że Dybala nie bierze tego pod uwagę żądając do niedawna 15 melonów. Teraz niech bierze ile dają a jak nie to niech spada i oddaje wreszcie opaskę kapitana i numer na koszulce. Zobaczymy gdzie wyląduje typ, który staje się chłopaczkiem od robienia zdjęć dla swojej dziewczyny, a nie poważnym światowym topem. Tak to jest jak się myśli <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zamiast głową.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2022, 15:48

Właśnie gruchnęła informacja od Agrestiego, że Bonucci nie wygrzebie się na Inter. Także atakujemy Napoli, Romę i Inter z Ruganim. Hehehe. Hehe. He.

W związku z tym okolicznościowa zagadka: co robi piłkarz Juventusu po przerwie świąteczno noworocznej?
A) Wraca świeży, wypoczęty i wchodzi w decydującą fazę sezonu jak petarda
B) Łapie kontuzję na treningu
C) Jest w parę dni zajechany przez partaczy ze sztabu Allegriego, ktorzy siedzą głęboko w poprzedniej epoce i wiedzą tylko, że trening musi być ciężki i bez piłki bo inaczej to nie jest trening i wuj. Mimo wszystko jak wykazują badania gracz nie łapie kontuzji ale na wszelki wypadek pauzuje dwa tygodnie nawet jeśli miałoby to oznaczać, że na trzy bardzo trudne mecze wyjdziemy z jednym i pół środkowego obrońcy.


calma calma
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2022, 16:12

Tak jak mówiłem przed sezonem, 60 mięsniówek na lajcie będzie.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2022, 16:17

Co sezon jest u nas kabaret z kontuzjami. Był za Maxa podczas jego pierwszego pobytu, ale nie oszukujmy się - za Sarriego i Pirlo też wyglądało to źle. Ja również nie mam zaufania do sztabu Maxa, ale ze względu na te dwa poprzednie sezony, na chwilę spróbuję założyć, że źródło problemu leży gdzie indziej, np. w stanie murawy treningowej. Jak to się dzieje, że w tak poważnym klubie nikt w ogóle tego nie bada? Rok w rok kontuzje mięśniowe to w Juventusie plaga, a wszyscy jakby byli ślepi, co najwyżej traktuje się jako wymówkę dla boiskowych problemów. Wygląda to tak, jakby nikomu nigdy nawet nie przyszło do głowy, żeby zadać pytanie: "Ej, nie za dużo tego?".


ODPOWIEDZ