Kontuzje

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 14:27

Chyba na 3 tygodnie...


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 14:28

Dragon pisze:
11 stycznia 2021, 14:07
Gdzie Ty to wyczytałeś? Dopiero są po testach, czekamy na info...
Chociaż z Dybala wygląda to bardzo źle...
poszło info na grupach facebookowych, ale faktycznie jeszcze oficjalnie nie ma żadnych informacji. W każdym razie na pewno Dybala ominie sporo meczów..


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 14:38

No to teraz czas na podwyżkę.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 15:00

[@GiovaAlbanese]

- Panuje mały optymizm, że McKennie będzie dostępny na Inter.
- Wstępne prognozy dla Dybali to 20 dni przerwy, później kolejne testy. Badania wykluczyły uszkodzenie więzadła.

-Kjeza, też jest kontuzjowany.


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 15:05

Kurde, szkoda Paulo, bo wypadł akurat w momencie, w którym coś mu się zaczynało kleić w tej grze... :-/


Capo di tutti capi
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 16:05

Jest oficjalne info.

Dybala lekki uraz więzadła pobocznego. Przerwa 15/20 dni. Czyli zagra za 1,5 miesiaca.

Chiesa i MCKennie bez urazów. Ich stan ma być monitorowany z dnia a dzień.


Obrazek
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 17:40

Dragon pisze:
11 stycznia 2021, 16:05
Jest oficjalne info.

Dybala lekki uraz więzadła pobocznego. Przerwa 15/20 dni. Czyli zagra za 1,5 miesiaca.
to ironia?:D czy uważasz, że 15/20 dni przerwa i potem treningi i powrót do gry zajmie mu kolejne 30 dni?


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 18:33

Dzięki że wrócił Morata.

Gorzej że wypada nam MDL na mecz z Interem.

Demiral i Babol.

Musimy więcej strzelić niż stracimy :)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 19:27

Adrian27th pisze:
11 stycznia 2021, 18:33
Musimy więcej strzelić niż stracimy :)
To akurat byłoby oczywiste nawet, gdyby wszyscy byli dostępni. W ostatnich tygodniach na tyle regularnie tracimy bramki, że nie ma się spodziewać tego, że akurat z Interem zagramy na zero z tyłu. ;) Jeśli wygramy ten mecz to na pewno atakiem, ale tu akurat jestem umiarkowanym optymistą, bo póki co nieźle wyglądamy pod tym względem w nowym roku: 4 z Udine, 3 z Milanem i tak samo z Sass. Tym fajniej, że to akurat nie są jakieś tam bolki w tym sezonie.

Jeśli okaże się, że Chiesa wypadnie na Inter to, naprawdę, tylko pogratulować Pirlo pozostawienia go na murawie przez niemal cały mecz. Byłaby to kolejna idiotyczna decyzja trenera w ciągu jednego meczu, po tym jak posłał do gry McKenniego, który skarżył się na ból mięśnia. Serio... tyle Pirlo rotuje składem i akurat właśnie w tym meczu Amerykanin musiał zagrać...?


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 19:56

vitoo pisze:
11 stycznia 2021, 19:27
Adrian27th pisze:
11 stycznia 2021, 18:33
Musimy więcej strzelić niż stracimy :)
Jeśli okaże się, że Chiesa wypadnie na Inter to, naprawdę, tylko pogratulować Pirlo pozostawienia go na murawie przez niemal cały mecz. Byłaby to kolejna idiotyczna decyzja trenera w ciągu jednego meczu, po tym jak posłał do gry McKenniego, który skarżył się na ból mięśnia. Serio... tyle Pirlo rotuje składem i akurat właśnie w tym meczu Amerykanin musiał zagrać...?
Myślę że tu akurat naciskał Chiesa by grać. To też wynika z jego pomeczowej wypowiedzi. Albo w szatni było to na zasadzie "jak się czujesz" A Chiesa powiedział, że wszystko OK, bo chciał grać.


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 20:41

vitoo pisze:
11 stycznia 2021, 19:27
Jeśli okaże się, że Chiesa wypadnie na Inter to, naprawdę, tylko pogratulować Pirlo pozostawienia go na murawie przez niemal cały mecz. Byłaby to kolejna idiotyczna decyzja trenera w ciągu jednego meczu, po tym jak posłał do gry McKenniego, który skarżył się na ból mięśnia. Serio... tyle Pirlo rotuje składem i akurat właśnie w tym meczu Amerykanin musiał zagrać...?
Uważasz, że w tamtym momencie mecz z iNTEREM był ważniejszy niż z Sassuolo? :bravo:


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2021, 20:43

rammstein pisze:
11 stycznia 2021, 17:40
Dragon pisze:
11 stycznia 2021, 16:05
Jest oficjalne info.

Dybala lekki uraz więzadła pobocznego. Przerwa 15/20 dni. Czyli zagra za 1,5 miesiaca.
to ironia?:D czy uważasz, że 15/20 dni przerwa i potem treningi i powrót do gry zajmie mu kolejne 30 dni?
Nie nie. Nasz klub wypuszcza te komunikaty ale są one gówno warte. Naprawdę dogłębnie to analizuje i mają fatalne przewidywania. Dla przykładu podam tylko kontuzje Sandro. Miała być nie groźna kontuzja i 15 dni przerwy, czy ostatnio Demiral to samo. Pierwszy pauzował 2,5 miesiąca a drugi miesiąc.

U nas wprowadzanie kogoś po kontuzji jest długim procesem. Dla mnie w pełni zdrowy zawodnik to taki, który da radę zagrać cały mecz. Tak przewiduję, że Paulo wyjdzie w 1 składzie jakoś za miesiąc. Niestety trafiło na niego, kiedy i tak fizycznie wyglądał bardzo kiepsko. Mam obawy czy ta kontuzja nie pozamiata mu sezonu.

JUVENTUS - KONTUZJE SEZON 2020/2021

1 . Alex Sandro - trening przed Sampdorią - drugi stopnień uszkodzenia mięśnia półbłoniastego prawego uda. Pauza: 2,5 miesiąca (Sampdoria, Roma, Napoli, Crotone, Hellas, Spezia, Lazio, Dynamo, Ferecvaros, Barcelona, Cagliari)
2. Federico Bernardeschi - na treningu - problemy mięśniowe. - Pauza: (Sampdoria, Roma, Napoli)
3. Aaron Ramsey - na zgrupowaniu kadry - problemy mięśniowe. - Pauza: (Crotone)
4. Giorgio Chiellini - w meczu z Dynamo - problemy mięśniowe. - Pauza: (Napoli, Crotone).
5. Aaron Ramsey - w meczu z Ferecvaros - urazu mięśnia prostego prawego uda. - Pauza: 2 tyg. (mecze kadry, Cagliari)
6. Giorgio Chiellini - przed meczem z Lazio - problem ścięgna lewego uda. - Pauza: miesiąc (Lazio, kadra, Cagliari, Ferencvaros, Benevento).
7. Federico Chiesa - rozgrzewka przed Lazio - problemy mięśniowe prawego uda. - Pauza: (Lazio)
8. Cristiano Ronaldo - w meczu z Lazio - lekkie zwichnięcia kostki (wymuszona zmiana). - Gotowy na następny mecz.
9. Leonardo Bonucci - na zgrupowaniu kadry - problemy mięśniowe. - Pauza: (3 mecze kadry, Cagliari, Ferencvaros)
10. Merih Demiral - przed meczem z Ferencvaros. - problemy mięśniowe. - Pauza: (Ferencvaros, Cagliari).
11. Gianluigi Buffon - przed meczem z Ferencvaros. - problemy mięśniowe łydki. - Pauza: (Ferencvaros, Benevento, Dynamo, Torino).
12. Giorgio Chiellini - przed meczem z Dynamen K. - problemy mięśniowe prawego uda. - Pauza: (Dynamo, Torino, Barcelona, Genoa, Atalanta, Parma) .
13. Merih Demiral - po meczu z Dynamo. - lekki uraz mięśnia prostego prawego uda. - Pauza: (Torino, Barcelona, Genoa, Atalanta, Parma, Fiorentina).
14. Arthur Melo- w meczu z Atalantą. - silnie stłuczony mięsień uda. Pauza: (Parma, Fiorentina)
15. Paulo Dybala - trening przed Parmą. - uraz mięśnia prawego uda. - Pauza: (Parma).
16. Alvaro Morata - trening przed Udinese. - uraz mięśnia prawego uda. - Pauza: (Udinese, Milan).
+ 17. Paulo Dybala- w meczu z Sassuolo. - niewielkie uszkodzenie więzadła pobocznego przyśrodkowego lewego kolana. Pauza: Miesiąc (Genoa, Inter, Napoli, Bologna)
+ 18. Federico Chiesa- w meczu z Sassuolo. - uraz kostki. Pauza: (Genoa)
+ 19. Weston McKennie - w meczu z Sassuolo. - uraz mięśniowy. - Pauza: (Genoa).
Frabotta z Interem
Demiral pauza z Napoli , problemy mięśniowe.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2021, 01:24

rammstein pisze:
11 stycznia 2021, 19:56
vitoo pisze:
11 stycznia 2021, 19:27
Adrian27th pisze:
11 stycznia 2021, 18:33
Musimy więcej strzelić niż stracimy :)
Jeśli okaże się, że Chiesa wypadnie na Inter to, naprawdę, tylko pogratulować Pirlo pozostawienia go na murawie przez niemal cały mecz. Byłaby to kolejna idiotyczna decyzja trenera w ciągu jednego meczu, po tym jak posłał do gry McKenniego, który skarżył się na ból mięśnia. Serio... tyle Pirlo rotuje składem i akurat właśnie w tym meczu Amerykanin musiał zagrać...?
Myślę że tu akurat naciskał Chiesa by grać. To też wynika z jego pomeczowej wypowiedzi. Albo w szatni było to na zasadzie "jak się czujesz" A Chiesa powiedział, że wszystko OK, bo chciał grać.
To w takim razie należałoby to uznać za skrajną nieodpowiedzialność Chiesy. Wynikającą oczywiście z jego ambicji, no ale jednak...
hellspawn pisze:
11 stycznia 2021, 20:41
vitoo pisze:
11 stycznia 2021, 19:27
Jeśli okaże się, że Chiesa wypadnie na Inter to, naprawdę, tylko pogratulować Pirlo pozostawienia go na murawie przez niemal cały mecz. Byłaby to kolejna idiotyczna decyzja trenera w ciągu jednego meczu, po tym jak posłał do gry McKenniego, który skarżył się na ból mięśnia. Serio... tyle Pirlo rotuje składem i akurat właśnie w tym meczu Amerykanin musiał zagrać...?
Uważasz, że w tamtym momencie mecz z iNTEREM był ważniejszy niż z Sassuolo? :bravo:
Soreczki, ale z której częśći mojej wypowiedzi wywnioskowałeś, że umniejszyłem znaczeniu meczu z Sass, że teraz ironicznie bijesz mi brawo? ;) Oczywiście, że nie uważam, że w tamtym momencie spotkanie na San Siro było ważniejsze. Mecz z Sass był cholernie istotny, jak każdy w tym okresie. Problem w tym, że nie możemy patrzeć na jeden mecz, kiedy za chwilę mamy kolejny etap tego maratonu i na rozkładzie Inter i Napoli... Naprawdę można sobie oszczędzić uszczypliwości, bo nie tak trudno zrozumieć, że w tej chwili każdy zdrowy zawodnik jest na wagę złota, zwłaszcza przy takim natężeniu meczów i Covidem, którego co kilka dni łapie kolejny zawodnik.

Pirlo co mecz ustala wyjściową jedenastkę na podstawie tylko sobie znanych wytycznych, jego wybory, taktyka i ustawienie są ciągle zagadką i naprawdę mam uwierzyć, że akurat w meczu z Sassuolo musiał zagrać narzekający na mięśnie McKennie? Ja wiem, że Amerykanin na tle naszych asów środka pola jest postacią się wyróżniającą, ale nie jest też żadnym Vidalem czy innym topem, który musi grać nawet wtedy, gdy jest nie w pełni sił. Zwłaszcza, że, jak się okazało, Weston i tak po kwadransie musiał zejść. Niepotrzebne ryzyko i tyle - jeśli Amerykanin wypadnie, to nie będzie dobrze świadczyło o Andrei.

Odnośnie Chiesy... wiem, że on jest ambitny i zaangażowany, co więcej, jest w ostatnich meczach motorem napędowym drużyny - super, bardzo mi imponuje w ostatnich tygodniach. Ale przypominam, że mieliśmy całą drugą połowę gry w przewadze z Sassuolo. Mam prawo oczekiwać, że takie mecze będziemy wygrywać bez ryzykowania absencją Chiesy, tym bardziej, że jest w gazie i powinniśmy na niego chuchać i dmuchać - zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak rywale co mecz go kopią po łydach i plecach. Wydaje mi się, że Ronaldo, Kulusevski, Ramsey i ewentualnie Morata jednak powinni sobie poradzić z Sassuolo grając 11na10.

Oczywiście liczę, że tym razem trenerowi się upiecze i skończy się na strachu, a nie kolejnych absencjach w kadrze.


MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2021, 10:20

vitoo pisze:
12 stycznia 2021, 01:24

Pirlo co mecz ustala wyjściową jedenastkę na podstawie tylko sobie znanych wytycznych, jego wybory, taktyka i ustawienie są ciągle zagadką i naprawdę mam uwierzyć, że akurat w meczu z Sassuolo musiał zagrać narzekający na mięśnie McKennie? Ja wiem, że Amerykanin na tle naszych asów środka pola jest postacią się wyróżniającą, ale nie jest też żadnym Vidalem czy innym topem, który musi grać nawet wtedy, gdy jest nie w pełni sił. Zwłaszcza, że, jak się okazało, Weston i tak po kwadransie musiał zejść. Niepotrzebne ryzyko i tyle - jeśli Amerykanin wypadnie, to nie będzie dobrze świadczyło o Andrei.
Jak dla mnie to bardzo dobrze świadczy o Andrei. Po pierwsze świadczy to o tym ,że trener zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, wie że każda strata punktów może być ciężka do odrobienia więc musi wystawiać najmocniejszy na daną chwilę skład. Po drugie, widocznie zdaje sobie sprawę jak bezjajeczny jest nasz środek pola, że nie bardzo jest kim rotować bez utraty i tak wątpliwej jakości. Po trzecie, Pirlo nie siedzi w głowie zawodnika, nie wie jak ten się czuje - skoro Weston zagrał, to widocznie sam gracz czuł się na tyle dobrze żeby nie zgłaszać przed meczem większych problemów.
vitoo pisze:
12 stycznia 2021, 01:24

Odnośnie Chiesy... wiem, że on jest ambitny i zaangażowany, co więcej, jest w ostatnich meczach motorem napędowym drużyny - super, bardzo mi imponuje w ostatnich tygodniach. Ale przypominam, że mieliśmy całą drugą połowę gry w przewadze z Sassuolo. Mam prawo oczekiwać, że takie mecze będziemy wygrywać bez ryzykowania absencją Chiesy, tym bardziej, że jest w gazie i powinniśmy na niego chuchać i dmuchać - zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak rywale co mecz go kopią po łydach i plecach. Wydaje mi się, że Ronaldo, Kulusevski, Ramsey i ewentualnie Morata jednak powinni sobie poradzić z Sassuolo grając 11na10.
Ja się trochę pogubiłem z tymi zmianami. Czy przypadkiem nie miało być tak ,że możemy dokonać pięciu zmian w meczu, ale przerwy na te zmiany mogą być tylko trzy? Myślałem, że wpuszczając Ramseya (1 przerwa na zmianę), Kulusevskiego (2 przerwa na zmianę) oraz Rabiota (3 przerwa) straciliśmy taką możliwość, a tu się okazało że jednak opcja na zmianę jeszcze była. Fakt, mogła ona nastąpić szybciej (np. wraz ze zmianą Rabiota zaraz po przerwie) ale nie bardzo było na kogo, mecz był jeszcze otwarty i trzeba bylo trzymać na placu jak najmocniejszy skład. I na pewno nie mam zamiaru ganić za to Andrei. Nie raz, nie dwa można było przeczytać na forum narzekania na wieczne kalkulowanie przez naszych trenerów. W końcu mamy na ławce gościa dla którego liczy się tu i teraz, ale dla niektórych i tak jest źle. Wiem ,że kibic mógł mieć w głowie mecz z Interem i gdzieś tam z tyłu głowy pojawiły się kalkulacje. W obecnej sytuacji musimy ryzykować, a w tym wypadku ryzyko się poszczęściło bo Chiesa i Weston bez kontuzji.


I chyba jesteś trochę niekonsekwentny w tej wypowiedzi. Narzekasz że trener nie zdjął z placu gry Chiesy, ale uważasz że grając Moratą powinniśmy sobie dać radę. A przecież Morata na ławce siedział przez niedawny uraz, być może w dalszym ciągu nie doleczony, więc słusznie był trzymany na ławce tak długo. A już zestawienie Ronaldo i Moraty w zestawieniu z Ramseyem i Kulusevskim to jakaś
abstrakcja. Poszedł bym o krok dalej ze stwierdzeniem ,że to właśnie dzięki mizernemu poziomowi jaki prezentują między innymi Szwed z Walijczykiem Sassuolo mogło z nami powalczyć mimo osłabienia.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2021, 13:53

MaxFromJam89 pisze:
12 stycznia 2021, 10:20
Myślałem, że wpuszczając Ramseya (1 przerwa na zmianę), Kulusevskiego (2 przerwa na zmianę) oraz Rabiota (3 przerwa) straciliśmy taką możliwość, a tu się okazało że jednak opcja na zmianę jeszcze była.
Rabiot nie wykorzystał przerwy w grze bo jego zmiana nie spowodowała przerwy w grze ;)
W normalnych okolicznościach Bentancur pewnie jeszcze by trochę pograł ale Pirlo pewnie bał się, że może dostać drugą żółta i w 55 minucie skończą nam się zmiany. Z tego samego powody wg mnie Chiesa musiał czuć się na tyle dobrze, że nie wszedł od razu za niego ktoś inny, jakby były wątpliwości czy zagra 20 minut to nie wyszedłby na drugą połowę.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ