Kontuzje

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 12:36

do usunięcia


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 14:02

Nie jestem ekspertem od przygotowania fizycznego ale czekajcie. Czy Chiellini oficjalnie nie jest w stanie grać do 3 dni i nikt nie ma z tym problemu a Ramseya na siłę staramy się zarżnąć? Doskonale rozumiem, że klub może od zawodnika oczekiwać dostępności w każdym meczu ale jeśli 2 lata się to nie udaje to może trzeba zmienić podejście by nie powtórzyła się sytuacja jak z Costą, że dopłacamy obecnie zawodnikowi byle tylko był poza klubem. Może jestem naiwniakiem ale po prostu przymykałbym oko na treningach gdy Ramsey by się do nich nie zawsze przykładał jakby to procentowało w meczu. To sytuacja identyczna jak pijaństwo Vidala żeby nie iść w inne kluby i zawodników gdzie takich przykładów jest dużo więcej.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 14:58

A ja mam jeszcze bardziej kontrowersyjną opinię - jak masz trenera, który wymaga konkretnych rzeczy na treningach od zawodników (jak i na boisku) - może po prostu nie brać mu zawodników, do których trzeba podejść indywidualnie a nie grupowo? Wtedy i nie będą wypadać z milionem kontuzji mięśniowych i nie będzie trener narzekał na brak pełnej kadry do dyspozycji. A jak trener nie może/umie powiedzieć "nie chcę tego placka bo będzie się tylko leczył" to niech potem nie płacze, że jest jak jest.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 16:06

Maly pisze:
08 października 2021, 14:02
Nie jestem ekspertem od przygotowania fizycznego ale czekajcie. Czy Chiellini oficjalnie nie jest w stanie grać do 3 dni i nikt nie ma z tym problemu a Ramseya na siłę staramy się zarżnąć? Doskonale rozumiem, że klub może od zawodnika oczekiwać dostępności w każdym meczu ale jeśli 2 lata się to nie udaje to może trzeba zmienić podejście by nie powtórzyła się sytuacja jak z Costą, że dopłacamy obecnie zawodnikowi byle tylko był poza klubem. Może jestem naiwniakiem ale po prostu przymykałbym oko na treningach gdy Ramsey by się do nich nie zawsze przykładał jakby to procentowało w meczu. To sytuacja identyczna jak pijaństwo Vidala żeby nie iść w inne kluby i zawodników gdzie takich przykładów jest dużo więcej.
Bo jest zasadnicza różnica w tym jak po urazach wracał i grał Giorgio a jak grał Ramsey, Chiellini zdrowy obudzony o 3 w nocy chowa na 90 minut do kieszeni takiego Lukaku i może dalej iść spać a Ramsey zanim złapie jakikolwiek rytm meczowy, jakąkolwiek formę to już łapie kolejny uraz, to nie typ gracza na konkretne mecze jak Giorgio. Kompletnie inne poziomy sportowe na tę chwilę, więc porównywanie tych sytuacji nie ma sensu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 21:49

Czyli Kielon może sobie odpoczywać bo gra dobrze a Ramseya najlepiej zajechać bo słabo gra? No można i tak ale po co się później dziwić, że nikt go nie chce?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 października 2021, 01:04

Dalej nie rozumiesz ale sensu tłumaczenia nie widzę.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2021, 12:20

JUVENTUS - KONTUZJE SEZON 2021/2022

Massimiiano Allegri

1. Arthur Melo - przed rozpoczęciem sezonu - operacja zwapnienia błony międzykostnej. Pauza: 3 miesiące (Udinese, Empoli, Napoli, Malmoe, Milan, Spezia, Sampdoria, Chelsea)
2 .Paulo Dybala - przed rozpoczęciem sezonu - przemęczenie mięśni. Pauza: 2 tygodnie (Cesena, Monza, Barcelona )
3. Adrien Rabiot - przed rozpoczęciem sezonu - zmiana niewielkiego stopnia w mięśniu prostym lewego uda. Pauza: Miesiąc (Monza, Barcelona, Udinese)
4. Kaio Jorge - przed rozpoczęciem sezonu - uszkodzenie średniego stopnia mięśnia prostego lewego uda . Pauza: Miesiąc (Empoli, Empoli, Napoli, Malmoe, Milan, Spezia, Sampdoria, Chelsea)
5. Aaron Ramsey - przed meczem z Empoli - problemy mięśniowe. Pauza: (Empoli)
6. Federico Chiesa - przed meczem z Napoli - problemy mięśniowe. Pauza: (Napoli, Malmo)
7. Federico Bernadeschi - przed meczem z Malmo - problemy z kolanem. Pauza: (Malmo)
8. Alvaro Morata - w meczu z Milanem - problemy mięśni przywodziciela prawego uda. Pauza: (Gotowy na kolejny mecz)
9. Adrien Rabiot - przed meczem z Sampdorią - Problemy z kostką. Pauza: (Sampdoria)
+ 10. Paulo Dybala - w meczu z Sampdorią - Naciągniętym mięśnień półścięgnisty lewego uda. Pauza: (Chelsea, Torino, mecze kadry, Roma, Zenit)
11. Alvaro Morata - w meczu z Sampdorią - Lekkie uszkodzenie mięśnia dwugłowego prawego uda. Pauza: (Chelsea, Torino, mecze kadry)
12. Aaron Ramsey - przed meczem z Torino - Przemęczenie mięśni. Pauza: (Torino)
13. Matthijs de Ligt - przed meczem z Romą - Lekki problem z lewym przywodzicielem. Pauza: (Roma)
14. Moise Kean - przed meczem Interem - Nadwyrężenie mięśnia w prawym udzie. Pauza: (Inter, Sassuolo, Hellas, Zenit, Fiorentina)
15. Federico Bernardeschi - w meczu z Interem - Niewielkie zniekształcenie prawego ramienia. Pauza: (Sassuolo)
De scibz sassuolo, aż, zenit viola
Chiesa hellas
walijska.... Hellas, że zenjt

Wojtek stluczneje przed viola, voola

1. Obrazek- Adrien Rabiot - (Roma, Zenit, Inter*)
* pomimo negatywnego wyniku testu.


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 16 października 2021, 13:08

Dziś na konferencji Max wyjaśnił naszych lekarzy. Robi się z Dybalą to co pisałem. Miało być 10 dni, będzie 2 miesiące. Do następnej przerwy pożytku z niego nie będzie.

Natomiast Morata może jutro zagrać. Jak można się aż tak mylić w ocenach?


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 14:46

Właśnie zdziwiło mnie, gdy na Transfermarkt zobaczyłem info, że Dybala ma być niedostępny aż do 31 października, więc przerwa potrwa ponad miesiąc i ominą go mecze z Zenitem, Interem, Sassuolo, Hellasem i pewnie rewanż z Zenitem. Wcześniej wszyscy pisali, że jego rekonwalescencja przebiega nawet szybciej, niż początkowo zakładano i będzie dostępny już na mecz z Romą.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 17:35



Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 23 października 2021, 12:19

Niebywałe. Jak Max na konfie nie wyjedzie z jakimś info o kontuzji, to mamy cały skład dostępny :O
Dybalę potwierdził.


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 29 października 2021, 21:12

Nie zatrzymujemy się. Ruletka wylosowała Chiese i tego.... szona...


Obrazek
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 30 października 2021, 11:45

Rozgrzany Sturaro pisze:
13 września 2021, 16:03
Oby z Chiesy nam nie zrobili drugiego Douglasa Costy niedługo.
Podbijam. :prochno:

Te kontuzje mięśniowe to jakiś żart ze sztabem Allegriego, ostatnio było to samo. Nic się nie nauczył.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 30 października 2021, 12:06

Jak dla mnie tu wychodzi, że treningi nie są w ogóle dostosowane do zawodników. Jasne powinni mieć pewne części wspólne, ale nie można przesuwać granicy w nieskończoność. Polecam dowiedzieć się jaką logiką kierował się indywidualny trener Michaela Jordana. Wiem - inny sport ale zasada działania taka sama. Doprowadzić cię do jak najwyższej formy by jednocześnie nie pojawiły się urazy. Jak się pojawią urazy to zmniejszyć obciążenia.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 12 listopada 2021, 11:14

JUVENTUS - KONTUZJE SEZON 2021/2022

Massimiiano Allegri

1. Arthur Melo - przed rozpoczęciem sezonu - operacja zwapnienia błony międzykostnej. Pauza: 3 miesiące (Udinese, Empoli, Napoli, Malmoe, Milan, Spezia, Sampdoria, Chelsea)
2 .Paulo Dybala - przed rozpoczęciem sezonu - przemęczenie mięśni. Pauza: 2 tygodnie (Cesena, Monza, Barcelona )
3. Adrien Rabiot - przed rozpoczęciem sezonu - zmiana niewielkiego stopnia w mięśniu prostym lewego uda. Pauza: Miesiąc (Monza, Barcelona, Udinese)
4. Kaio Jorge - przed rozpoczęciem sezonu - uszkodzenie średniego stopnia mięśnia prostego lewego uda . Pauza: Miesiąc (Empoli, Empoli, Napoli, Malmoe, Milan, Spezia, Sampdoria, Chelsea)
5. Aaron Ramsey - przed meczem z Empoli - problemy mięśniowe. Pauza: (Empoli)
6. Federico Chiesa - przed meczem z Napoli - problemy mięśniowe. Pauza: (Napoli, Malmo)
7. Federico Bernadeschi - przed meczem z Malmo - problemy z kolanem. Pauza: (Malmo)
8. Alvaro Morata - w meczu z Milanem - problemy mięśni przywodziciela prawego uda. Pauza: (Gotowy na kolejny mecz)
9. Adrien Rabiot - przed meczem z Sampdorią - Problemy z kostką. Pauza: (Sampdoria)
10. Paulo Dybala - w meczu z Sampdorią - Naciągniętym mięśnień półścięgnisty lewego uda. Pauza: (Chelsea, Torino, mecze kadry, Roma, Zenit)
11. Alvaro Morata - w meczu z Sampdorią - Lekkie uszkodzenie mięśnia dwugłowego prawego uda. Pauza: (Chelsea, Torino, mecze kadry)
12. Aaron Ramsey - przed meczem z Torino - Przemęczenie mięśni. Pauza: (Torino)
13. Matthijs de Ligt - przed meczem z Romą - Lekki problem z lewym przywodzicielem. Pauza: (Roma)
14. Moise Kean - przed meczem Interem - Nadwyrężenie mięśnia w prawym udzie. Pauza: (Inter, Sassuolo, Hellas, Zenit, Fiorentina, mecze kadry)
15. Federico Bernardeschi - w meczu z Interem - Niewielkie zniekształcenie prawego ramienia. Pauza: (Sassuolo)
+ 16. Mattia De Sciglio - w meczu z Sassuolo - Niewielki uraz mięśnia dwugłowego lewego uda. Pauza: miesiąc (Hellas, Zenit, Fiorentina, Lazio)
17. Federico Chiesa - przed meczem z Hellasem - Przemęczenie mięśni. Pauza: (Hellas)
18. Aaron Ramsey - przed meczem z Hellasem - Przemęczenie mięśni. Pauza: (Hellas, Zenit)
19. Wojciech Szczęsny - przed meczem z Fiorentiną - Stłuczenie żeber. Pauza: (Fiorentina)
+ 20. Giorgio Chiellini - przed meczem z Fiorentiną - Problem mięśni prawego przywodziciela. Pauza: 3 tygodnie (Fiorentina, mecze kadry, Lazio, Chelsea...)
21. Leonardo Bonucci - przed meczem z Fiorentiną - Przemęczenie mięśni. Pauza: (Fiorentina)
22. Paulo Dybala - w meczu kadry - Uraz mięśni łydki. Pauza: (Brazylia, Lazio)
+ 23. Aaron Ramsey - przed meczem z Lazio - Uraz mięśniowy zginaczy. Pauza: (Lazio, Chelsea, Atalanta....)
+ 24. Federico Bernardeschi - w meczu z Irlandią [kadra] - Uszkodzenie mięśnia biodrowo-lędzwiowego niskiego stopnia. Pauza: (Lazio, Chelsea, Atalanta....)
+ 25. Danilo - w meczu z Lazio - naderwanie mięśnia przywodziciela długiego lewego uda. Pauza: (Lazio, Chelsea, Atalanta....)


1. Obrazek- Adrien Rabiot - (Roma, Zenit, Inter*)
* pomimo negatywnego wyniku testu.


Obrazek
ODPOWIEDZ