Kontuzje

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2019, 17:30

@MRN
@Poprostu
Niestety wygląda na to, że szczęście przy transferach się od nas odwróciło (Can, Ramsey, Perin, Pjaca), bo nasz Zarząd doskonale zdawał sobie sprawę (a przynajmniej mam taką nadzieję, gdyż są profesjonalistami) jak wyglądała sytuacja ze zdrowiem Walijczyka w ostatnim czasie. Podjęliśmy ryzyko, które jest nieodłączną częścią futbolowego biznesu i jeśli oceniać na chwilę obecną, to się ono nie opłaciło, a jedyny pozytyw, to fakt, że Aaron dołączył do nas za darmo (nie licząc pewnie kasy dla agenta i piłkarza za sam podpis). Wcześniej udało się nam z Khedirą, którego nękały ciągłe urazy, a mimo to w Juventusie (ze sztabem medycznym ze "średnią" renomą) jakoś odżył i przez parę dobrych sezonów stanowił o sile naszej pomocy. Mimo tego nie nazwałbym Ramseya szrotem, bo to bardzo dobry zawodnik (aczkolwiek nie jestem pewien czy na pierwszy skład drużyny aspirującej do wygrania LM), ale problem w tym, że musi być zdrowy. Z drugiej strony, to jednak patrząc na naszą obecną kadrę zbyt wielu w niej graczy, którzy borykają się z częstymi urazami (Ramsey, de Sciglio, Costa, Perin, Pjaca, Chiellini i pewnie na stałe dołączy też Sami), to nie licząc Giorgio chyba bez żalu bym się z nimi pożegnał.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2019, 17:59

@dimebag

Pozostaje mieć nadzieję, że po ostatnich słowach Fabsa na temat de Ligt klub w końcu zrozumie, że trzeba inwestować gruby hajs w zawodników a darmowe transfery powinny być tylko delikatnymi uzupełnieniami składu


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2019, 18:51

@Poprostu
Gruby hajs wcale nie jest wyznacznikiem sukcesu, bo co mają powiedzieć kibice United czy nawet CIty lub PSG w kontekście LM. Ja tam dość mocno żałuję, że w ostatnich latach porzuciliśmy kupowanie graczy głównie z własnego podwórka (i niekoniecznie mówię tu tylko o zawodnikach będących Włochami) na rzecz piłkarzy z zagranicznych rynków. Nie licząc letniego Mercato podczas którego zakontraktowaliśmy z Serie A Romero i Demirala (bo wymiana Pellegrini-Spina, to tylko ruch związany z FFP), to przepuściliśmy m.in. Barellę, Sensiego, Allana, Torreirę, de Vrija czy Manolasa. Obecnie w lidze jest sporo fajnych zawodników, których część powinniśmy sprowadzić do Juve (ktoś z grona de Paul, Zaniolo, Tonali, Castagne, Gosens), ale to już temat na dział Transfery a nie Kontuzje :)


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2019, 09:51

JUVENTUS - KONTUZJE SEZON 2019/2020

1. Emre Can - na treningu - skręcenie kostki. Pauza: 10 dni.
+ 2. Giorgio Chiellini - na treningu - kontuzja mięśniowa łydki. Pauza: (2 tyg. Tottenham, Inter, Team K League) )
3. Giorgio Chiellini - na treningu przed Napoli - zerwanie więzadeł krzyżowych. Pauza: (Pół roku)
4. Mattia De Sciglio - mecz z Napoli - uraz mięśnia dwugłowego lewego uda. Pauza: 2 miesiące (Fiorentina, Atletico, Hellas, Brescia, SPAL, Bayer, Inter, Bologna, Lokomotiv)
5. Miralem Pjanić - w meczu z Fiorentiną - problemy mięśniowe (wymuszona zmiana).
6. Douglas Costa - w meczu z Fiorentiną - średni stopnień uszkodzenia mięśnia półbłoniastego prawego uda. Pauza: 2 miesiące (Atletico, Hellas, Brescia, SPAL, Bayer, Inter, Bologna, Lokomotiv, Lecce).
7. Cristiano Ronaldo - w meczu z Hellas - problemy mięśniowe przywodziciela. Pauza: (Brescia).
8. Danilo - w meczu z Brescią - uraz mięśnia dwugłowego lewej nogi. Pauza: miesiąc (SPAL, Bayer, Inter).
9. Aaron Ramsey - przed meczem z Interem - problemy mięśni przywodzicieli. Pauza: miesiąc (Inter, przerwa na kadrę, Bologna, Lokomotiv, Lecce).
10. Miralem Pjanić - w meczu z Lecce - kontuzja mięśni przywodziciela. Pauza: (Genoa).
11. Gonzalo Higuain - w meczu z Lecce - rozcięcie czoła Pauza: (Genoa)
12. Matthijs De Ligt - w meczu z Torino - skręcenie lewej kostki. Pauza: (Lokomotiv)
13. Blaise Matuidi - w meczu z Milanem - pęknięcie chrząstki dziesiątego żebrai. Pauza: (2 mecze kadry).
14. Alex Sandro - w meczu kadry - problemy mięśni przywodziciela lewego uda. Pauza: (mecz kadry, Atalanta, Atletico).
15. Cristiano Ronaldo - po meczu kadry - problemy z kolanem. Pauza: (Atalanta).
16. Adrien Rabiot - trening przed Atalantą - problemy mięśni przywodziciela. Pauza: (Atalanta, Atletico, Sassuolo).
17. Federico Bernardeschi - w meczu Atalantą - silne stłuczenie klatki piersiowej (wymuszona zmiana). Pauza: (Gotowy na kolejny mecz).
18. Douglas Costa - w meczu z Atalantą - uszkodzenie mięśni przywodziciela prawego uda. Pauza: (2 tyg. Atletico, Sassuolo, Lazio, Bayer L. ).
+ 19. Sami Khedira - przed meczem z Lazio - artroskopia lewego kolana. Pauza: 3 miesiące (Lazio, Bayer L., Udinese, Sampdoria, Lazio)
20. Aaron Ramsey - przed meczem z Lazio - przeciążenie zginaczy lewego uda. Pauza: (Lazio, Bayer L.)
21. Rodrigo Bentancur - w meczu z Lazio - rozproszenie przyśrodkowego więzadła pobocznego prawej nogi. Pauza: (Bayer L.)
+ 22. Wojciech Szczęsny - przed meczem z Udinese - lekki dyskomfort w prawym ramieniu. Pauza: (Udinese, Sampdoria)

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2019, 10:59

pocieszę cię, że...
rok temu było 24 o tej porze (rok skończyliśmy na 30)
13.12.2017 było 36 kontuzji
w 2016 19 kontuzji było "już" 27.11, a 25 stycznia aż 38
w 2015... chyba nie robiłeś statystyk :(


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2019, 12:09

Maly pisze:
06 grudnia 2019, 10:59
pocieszę cię, że...
rok temu było 24 o tej porze (rok skończyliśmy na 30)
13.12.2017 było 36 kontuzji
w 2016 19 kontuzji było "już" 27.11, a 25 stycznia aż 38
w 2015... chyba nie robiłeś statystyk :(
Zgadza się. Sezon 2015/2016 zrobiłem tylko ogółem, bez szczegółowego podziału. Raczkowałem w temacie ;)
Oto jedyne zapiski:

JUVENTUS - KONTUZJE W SEZONIE 2015/2016

Czas na krótkie podsumowanie.
Od początku minionego sezonu zapisaliśmy w tym temacie 34 strony. Juventus w tym czasie zanotował oficjalnie 60 kontuzji (według mnie 61 bo Morata po Carpi nie mógł zagrać z Hellasem). Aż 43 urazy były z kategorii tych mięśniowych. Warto nadmienić, iż dotyczyły chyba każdej części ciała, np: Morata miał problem z mięśniami brzucha po meczu z Genoą. Prawdziwi liderzy w liczbie kontuzji to chyba Khedira i Marchisio, jakoś po 7 urazów. Pokonani przez urazy zostali też Asamoah i Pereyra, dosłownie. Komicznie wyglądały powroty do gry Chielliniego, 2 czy 3 nieudane próby. Nie brakowało kontuzji najgorszej dla piłkarza, o czym niestety przekonał się Marchisio, ponadto późniejsze komplikacje po operacji.

Nie brakowało też nietypowych problemów zdrowotnych. Tu warto wymienić zakażenie rany w łokciu Mario, sraczkę Evry, nudności Moraty z Milanem i ,,świnkę'' Sturaro ;)

Jako ciekawostkę dodam, że urazu niknął w tym sezonie... Pogba. To nie lada wyczyn przy tym jak był eksploatowany. Generalnie Francuz to silny gość, przez 5 lat miał 1 poważniejszą kontuzję, w tamtym sezonie z Borussią wypadł na 2 miesiące. A wiemy jak jest wykorzystywany


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2019, 13:14

ogólnie mając w kadrze takie nazwiska jak Costa, Ramsey, Chiellini czy De Sciglio nie ma możliwości żebyśmy nie mieli kolkanastu urazów w sezonie bo oni sami zapewniają 10+ a kadra liczy nie 4 lecz ponad 20 zawodników
i tu nie pomoże najlepszy sztab ani najlepszy trener


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ramir

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 sierpnia 2005
Posty: 18
Rejestracja: 09 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2019, 13:54

Ramir pisze:
03 maja 2019, 17:39
Myślę, że ilość kontuzji wynika też z dużego wieku, jak na sportowców, niektórych piłkarzy. Inna sprawa, że w kadrze są też osoby, które historycznie rzecz biorąc miały często kontuzje. Przykładowo taki Khedira, Caseres, Chiellini, Bernardeschi, De Sciglio, Perin od wielu lat mają problemy z kontuzjami. Jeszcze inni jak Emre Can czy Spinazzola dołączyli do kadry w tym sezonie z nie wyleczonymi do końca poważnymi urazami, przez co musieli budować formę w trakcie sezonu. Allegri też dokłada się do tego wystawiając piłkarzy z kontuzjami do meczu, jak było w przypadku Mandżukicia czy Costy.
Maly pisze:
03 maja 2019, 18:15
Chiellini przed Allegrim w lidze:
09/10=32 mecze
10/11=32
11/12=34
12/13=23(1)
13/14=31
Chiellini u Maksia w lidze:
14/15=27(1)
15/16=21(3)
16/17=20(1)
17/18=25(1)
18/19=19(3)
nie no rzeczywiście od lat miał problemy z kontuzjami tyle, że pewnie grał na przeciwbólowych ;) Chiellini to akurat idealny przykład na to jak Max potrafi zniszczyć swoich zawodników
Maly pisze:
06 grudnia 2019, 13:14
ogólnie mając w kadrze takie nazwiska jak Costa, Ramsey, Chiellini czy De Sciglio nie ma możliwości żebyśmy nie mieli kolkanastu urazów w sezonie bo oni sami zapewniają 10+ a kadra liczy nie 4 lecz ponad 20 zawodników
i tu nie pomoże najlepszy sztab ani najlepszy trener
O widzę, że jednak doszedłeś do podobnych wniosków, że w kadrze mamy dużo "łamliwych" piłkarzy. ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2019, 14:08

to normalny wniosek, wtedy jednak pisałem tylko o Chiellinim, którego Max po prostu zniszczył co wg mnie widać gołym okiem po zacytowanych liczbach i to samo można powiedzieć o Marchisio - do przyjścia Maksa Claudio rozgrywał po 30 spotkań na sezon a im dłużej z Maksiem tym gorzej aż w końcu zmuszony został zakończyć karierę...
statystyka kontuzji w poprzednich sezonach do obecnego też powinna dać ci do myślenia - zobacz, że nie jesteśmy młodszym kadrowo zespołem a pewnie wręcz przeciwnie ale mamy mniej kontuzji niż wcześniej, nie da się ich wyeliminować bo kilka jednostek jest po prostu nie do uratowania ale ogólnie jest poprawa co wydaje się dowodzić, że po prostu Max niszczył niektórych zawodników bo nie dla każdego to samo jest dobre, tylko o to mi wcześnie chodziło bo ty zdawałeś się (i być może nadal tak jest) nie łączyć Allegriego z ilością kontuzji w zespole


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2019, 10:12

Tuttosport

Bentancur, Douglas Costa i De Ligt będą dostępni na Udine.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2019, 19:40

Costa, akurat :happy: W tym roku już nie zagra. Kontuzja 23 listopada, miał wrócić za 2 tyg. Minęło 18 dni a on nawet nie trenuje częściowo w grupie...


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2019, 17:46

Costa, Bentancur i de Ligt dzisiaj normalnie pełny trening z drużyną przeprowadzili. Ramsey trenuje indywidualnie.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2019, 18:36

Costa i Ramsey to fajni piłkarze, tacy nie za regularni. Na dwa (w tym jedno w miarę) spotkania przypada pięć, które omijają, bo kontuzje. Do sprzedania na cito.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2019, 19:21

Fajna ta kontuzja Wojtka, taka nie groźna nie poważna. Powiem tylko tyle. Z Perinem było tak samo. Skończył pod nożem...

Jeszcze Sandro wypada.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2020, 11:24

Demiral przybył do J-med. Wygląda kiepsko


Oficjalnie uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego oraz uszkodzenie łękotki. Operacja na dniach.
https://www.juventus.com/en/news/news/2 ... emiral.php
Dość dyplomatyczna notka.


ODPOWIEDZ