HERB JUVENTUSU

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2009, 23:00

juveluck pisze:Ponoć we Włoszech dotknięcie garbu przynosi szczęście, cos jak złapanie sie za guzik kiedy widzimy kominiarza :wink:
Ciekawe, czy nasi piłkarze są przesądni. Jeśli tak, Grygera przed meczem ma przerąbane.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
DeeJay

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2241
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 10:41

A tak apropos byków i zebr, to Serie A aż roi się od zwierząt ;)

Juventus: zebra
Catania: słoń
Chievo: osioł (latający w dodatku)
Genoa: Gryf (mityczny pół lew, pół orzeł)
Inter: wąż (Dżdżownica :wink:)
Lazio: orzeł
Palermo: podobnie jak Lazio, orzeł
Roma: wilk
Siena: też wilk
Lecce: też wilk?
Torino: byk
Udinese: można powiedzieć zeberka, mała zebra


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 11:12

Z tym Chievo to nie do konca w herbie jest osiaol :) z tego co wiem, to jest symbol klubu kibica, a swoj poczatek mialo zaraz po tym jak Chievo awansowalo do Serie A. Przed tym, prezes klubu powiedzial ze sni mu sie po nocach derby Werony (Hellas Werona owczesnie gral w Serie A, Chievo w B) - szef Hellas'a powiedzial ze predzej muly beda latac... No i rok pozniej Chievo awansowalo, a klub kibica przyjal symbol latajacego mula/osla. Sam herb Chievo to bodajze kon w przybraniu turniejowym z rycerzem na grzbiecie.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 11:19

DeeJay pisze:A tak apropos byków i zebr, to Serie A aż roi się od zwierząt ;)

Juventus: zebra
Catania: słoń
Chievo: osioł (latający w dodatku)
Genoa: Gryf (mityczny pół lew, pół orzeł)
Inter: wąż (Dżdżownica :wink:)
Lazio: orzeł
Palermo: podobnie jak Lazio, orzeł
Roma: wilk
Siena: też wilk
Lecce: też wilk?
Torino: byk
Udinese: można powiedzieć zeberka, mała zebra
roma i siena mają wilczycę, lecce ma wilka, subtelna różnica ale wieśniaki z lecce czy romaniści pewno by się obrazili.
Symbolem udinese jest z tego co mi wiadomo orzeł z godła Friuli.
Tak na prawdę prawie każdemu włoskiemu klubowi jakieś zwierze czy inne stworzenie jest przypisywane jako symbol.
belial pisze:Z tym Chievo to nie do konca w herbie jest osiaol :) z tego co wiem, to jest symbol klubu kibica, a swoj poczatek mialo zaraz po tym jak Chievo awansowalo do Serie A. Przed tym, prezes klubu powiedzial ze sni mu sie po nocach derby Werony (Hellas Werona owczesnie gral w Serie A, Chievo w B) - szef Hellas'a powiedzial ze predzej muly beda latac... No i rok pozniej Chievo awansowalo, a klub kibica przyjal symbol latajacego mula/osla. Sam herb Chievo to bodajze kon w przybraniu turniejowym z rycerzem na grzbiecie.
Wszystko prawda, ale za symbol drużyny uważa się obecnie właśnie tego latającego osła.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 11:39

A jak wygląda sprawa z Sampdorią? W herbie jest ponoć żeglarz palący fajkę, prawdopodobnie ze względu na popularne w Genui niegdyś profesje (żeglarze, rybacy itp.). Jakieś zwierze jest z nimi powiązane?


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 11:51

juveluck pisze: roma i siena mają wilczycę, lecce ma wilka, subtelna różnica ale wieśniaki z lecce czy romaniści pewno by się obrazili.
A czemu wieśniaki?


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 12:25

Szymek pisze:A jak wygląda sprawa z Sampdorią? W herbie jest ponoć żeglarz palący fajkę, prawdopodobnie ze względu na popularne w Genui niegdyś profesje (żeglarze, rybacy itp.). Jakieś zwierze jest z nimi powiązane?
Nie zawsze jest to zwierze. Napisałem, że czasami inne stworzenia. Bywaja postacie mitologiczne, tak jak wspomniany przez DeeJaya Gryf, milan ma diabła. Niektórzy mają owady. sampdoaria jako symbol ma właśnie wspomnianego przez ciebie il baciccia. Czyli stylizowana postać typowego rybaka genueńskiego, z fajką, czapką, broda i rozwianymi włosami.
Push3k pisze:
juveluck pisze: roma i siena mają wilczycę, lecce ma wilka, subtelna różnica ale wieśniaki z lecce czy romaniści pewno by się obrazili.
A czemu wieśniaki?
Apulia, to jeden z najbardziej rolniczych regionów Włoch. A co by nie było włoscy rolnicy to do niedawna, a w dużej mierze również po dzień dzisiejszy, bardzo prości, nie wykształceni ludzie.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Locke

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2008
Posty: 151
Rejestracja: 19 listopada 2008

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 13:18

Nawiązując do zwierząt to i w serie B coś się znajdzie.

Bari - Kogut

AlbinoLeffe - łabędź(?)

Piacenza - wilk


Obrazek
Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 13:50

juveluck pisze:Apulia, to jeden z najbardziej rolniczych regionów Włoch. A co by nie było włoscy rolnicy to do niedawna, a w dużej mierze również po dzień dzisiejszy, bardzo prości, nie wykształceni ludzie.
Na przykład taki Legrottaglie. Czy inny Miccoli :)


ti porterò all'inferno con me.
Domino10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 kwietnia 2008
Posty: 18
Rejestracja: 17 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2009, 15:27

A ile by kosztował taki plakat u ciebie.Interesuje mnie jakiś duży format


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 21:39

Nie wszystko czytałem w tym wątku, ale dużo było pisania o zebrach.
Oto mój zmodyfikowany herb Juve:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=16bc8c8&s=3

Zrobiłem to czysto rekreacyjnie. Nie mam zamiaru obrażać herbu Juve.


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 13:42

juveluck pisze:roma i siena mają wilczycę, lecce ma wilka, subtelna różnica ale wieśniaki z lecce czy romaniści pewno by się obrazili.
. co tu sie obrazac?. Roma ma w herbie Wilczyce i nic ci do tego.Zastanow sie co mowisz wiesniaki?? :lol:
Apulia, to jeden z najbardziej rolniczych regionów Włoch. A co by nie było włoscy rolnicy to do niedawna, a w dużej mierze również po dzień dzisiejszy, bardzo prości, nie wykształceni ludzie.

Znasz tych ludzi osobiscie ze ich oceniasz?? nie sadze :/ schowaj swoje kompleksy w buty.


Obrazek
Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 13:58

juveluck, faktycznie chrzanisz trochę

i jakoś nie wydaje mi sie żeby fani Romy nie zauważyli że w ich herbie ten zwierzak karmi własnym mlekiem dwoje bachorków, nawet jeżeli przesypiali lekcję historii to jednak wiedzą że tatusiowie mleka nie produkują


meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 14:06

poziom tego forum siega dna... :roll:

ktos tam napisał ze symbolem romy jest wilk... i gosc wam wyjasnił ze nie wilk a wilczyca, i romanisci mogli by sie obrazic tak samo jak my gdyby ktos mylił nasz symbol z... bykiem, koniem czy osłem. :whistle:


Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 15:17

Nie tylko we Włoszech :-D W Portugalii Sporting to Lwy, Porto to Smoki, Benfica to Orły (albo jak kto woli - Merdy :P ) a Boavista relegowana niestety do 2 ligi, obecnie 3 ligowa :( (a szkoda, poza wielką trójką i Belenenses to czołówka ligi jeszcze do niedawna) to Pantery :)


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
ODPOWIEDZ