Forma i postawa zawodników Starej Damy 2008/2009

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2008, 18:19

Temat związany z obecną jak i przyszłą formą zawodników w sezonie 2008/2009.

Okres przygotowawczy nadal trwa. Widać już jednak, że nawet przed sezonem postawa niektórych zawodników budzi pewne zastrzeżenia i kontrowersje.
Chciałbym, wspólnie z wami, zastanowić się co jest przyczyną, słabszej bądź lepszej gry niektórych zawodników.

-----------------------------------------------------------------------------------

Bramkarz

Mimo, iż Buffon nadal plasuje się w światowej czołówce, mam wrażenie, że przydałaby mu się lekka presja ze strony jego zmiennika. Przyjście Chimentiego zaczyna okazywać się pomyłką, chociaż nie powinniśmy go przekreślać już na starcie. Brak presji ze strony jakiegoś porządnego i nie tak zaawansowanego wiekowo zawodnika na pewno pomogłaby Buffonowi nie popaść w rutynę i dawać z siebie jeszcze więcej niż dotychczas.

Przykład pozytywny: ManUtd - Van Der Saar, Kuszczak, Foster

Przykład negatywny: FCB - Valdes, :?:

Obrona

Nasza defensywa znajduje się obecnie pod panowaniem Giorgio Chielliniego. Jest on już chyba troszkę zmęczony tym, że musi brać odpowiedzialność za swoich, co by nie mówić, słabszych kolegów. W tym upatruje jego dosyć agresywnej gry w ostatnim czasie.

Tutaj też dosyć pozytywnym zaskoczeniem jest dla nas Molinaro. Jego zwyżkę formy oraz lepsze wykorzystanie umiejętności tłumaczę sobie, jego ambicją i pracowitością. Widać, że dostrzegł on swoje błędy i słabe strony próbując je wyeliminować. Myślę, wiara Ranieriego i nie sprowadzenie lewego obrońcy również miało pewne znaczenie.

Transfery a ofensywa

Zauważcie, ofensywa Juventusu gra praktycznie w tym samym zestawieniu ładnych kilka sezonów. Obecnie w piłce nożnej takim ekipom jest coraz trudniej. Znów przykład Barcelony gdzie zawodnicy grający w tym samym składzie 3 sezony po prostu się wypalili.

Ile jeszcze lat opierać naszą grę mamy tylko na Alexie, Camorze, Treze i Nedvedzie? Ile będzie sytuacji w których za wynik będą odpowiadać tylko oni?
Nie chcę być złym prorokiem ale obawiam się, że w tym sezonie boleśnie się przekonamy, że czas naszych Wielkich Mistrzów powoli dobiega końca. I nie chodzi mi tylko o stronę fizyczną (biega dużo czy mało, jest widoczny czy nie) ale także o mentalność. Uważam, że takim zawodnikom coraz trudniej przygotować się psychicznie.

Jak dla mnie słabsza gra, przede wszystkim Nedveda (również wiek) i Camora czy Alexa wynika z problemów z 'głową'. Chodzi tu o psychikę tych piłkarzy. Ta frustracja spowodowana słabszą grą zespołu odbija się na nich i ich zachowaniu.

Oczekiwania przed nimi stawiane są coraz większe i większe, już w tamtym sezonie byli pod wielką presją psychiczną. Oni mają już swoje lata, a zawodników, którzy mogliby ich odciążyć jeszcze nie widać (oby takim był Giovinco).

W mojej opinii sami wyżej wymienieni zawodnicy mówiąc o ew. transferach i wzmocnieniach liczyli na to, iż ciężar i presja spoczywająca na zespole rozłoży się w części na nowo przybyłych.

Sprowadzenie Poulsena jako "pomocnika światowej klasy" Mellberga jako poprawy defensywy zawiodły nie tylko nas, kibiców, ale także samych piłkarzy - choć żaden by pewnie tego nie przyznał.

Tranfer Amauriego moim zdaniem ma aspekt zarówno pozytywny jak i negatywny.
Oprócz umiejętności indywidualnych jakie niewątpliwie wnosi, zwiększył konkurencyjność ataku. To w pewnym stopniu zaważyło na dyspozycję piłkarzy.

Trezeguet - u niego nie dostrzegam jakiejś wyraźnej zmiany,

Iquinta - pozytywny wpływ Amauriego, jego ambicja przeważyła, widać, że bardziej się stara, próbuje coś udowodnić, jak na razie mu to wychodzi

Del Piero - aspekt negatywny, wydaje mi się że Alex chce być nadal nie do zastąpienia, boi się o swoje miejsce w składzie, także wiek robi tu swoje. Tak czy inaczej, coś złego dzieje się z naszym kapitanem, może frusturjąca jest dla niego jego nieskuteczność, może gra i wyniki zespołu, w końcu to on pamięta Wielki Juventus którego był ważnym elementem. Sam już nie wiem.

-----------------------------------------------------------------------------------

No wydaje mi się, że na razie wystarczająco dużo bzdur napisałem w tym temacie. Teraz wy możecie przelewać swoje uwagi na kawałek internetowego papieru. No naostrzcie swoje ołówki, nabijcie pióra, zmieńcie wkłady w długopisach i napiszcie coś.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2008, 22:04

jackop pisze:Teraz wy możecie przelewać swoje uwagi na kawałek internetowego papieru. No naostrzcie swoje ołówki, nabijcie pióra, zmieńcie wkłady w długopisach i napiszcie coś.
Jak już tak ładnie prosisz, to napiszę coś ;). A w ogóle temat jest bardzo ciekawy :).

To może zacznę od bramkarza -

Bramkarz

Cóż, Buffonowi na pewno przydałaby się porządna konkurencja ( bo jej nigdy za wiele ;) ), ale na chwilę obecną nie dostrzegam bramkarza, który mógłby sprawić, że Gigi musiałby się martwić o miejsce w pierwszym składzie. W prawdzie zawsze jest Casillas, Cech czy Boruc, ale wiadomo, że sprowadzenie tych bramkarzy jest nie realne.

A jeśli chodzi o drugiego bramkarza w tym przypadku Chimena ( taką mu ksywkę wymyśliłem :prochno: ) to nie było mi dane oglądać wiele meczy z jego udziałem :( . Jednak na podstawie meczów z Borussią i HSV śmiem stwierdzić, że jest to dosyć pewny bramkarz ( na pewno dużo pewniejszy niż były już piłkarz Juventusu Belardi ). Wprawdzie wczoraj popełnił błąd przy pierwszej bramce dla klubu z Hamburga, ale kto ich nie popełnia?

Podsumowując jest dobrze :ok: może przydałby się lepszy zmiennik typu Abbiati, ale "jak się nie ma"... ;)

Obrona

Tutaj nie jest tak źle jak może się wydawać na pierwszy rzut oka :) .Na środku mamy dwóch naprawdę dobrych defensorów - Chiellini'ego i Erika, w razie kontuzji na środku może zameldować się Legro i Kneze, którzy na pierwszy skład są za słabi, ale jako zmiennicy są całkiem przyzwoici ;). Lewa strona, która w zeszłym sezonie była naszą "piętą Achillesową" teraz prezentuję się całkiem dobrze :D. Molinaro w sparingach szaleje natomiast De Cegile wprawdzie nie gra w pre-season, ale mam przeczucie, że będzie spełniał pokładane w nim nadzieje. W razie kontuzji lub słabszej kontuzji któregoś z nich na lewej flance może z powodzeniem grać Hasan "Zapchaj dziurę" Salihamidzić :smile:. Prawa strona "ma miseczkę, ma obrożę i wygląda nie najgorzej" :C . Czyli w miarę dobrze 8). Jest Zebina i Grygera jak ten pierwszy oduczy się chamskich zagrań to myślę, że to on ma większe szanse na grę w pierwszym składzie, ale wiadomo, że skład pokażę boisko ;).

Podsumowując - nie jest źle chociaż ktoś w rodzaju Ivanović'a czy Pasqual'a mógłby przyjść bo z naszym szczęściem do kontuzji w obronie nigdy nic nie wiadomo :?.

Pomoc

Tutaj też nie jest tak źle ;). Przy ustawieniu 1-4-4-2 środek pomocy pewnie będzie należał do Pulsa i Sikssa w zanadrzu jest Zanetti i Marchisio, może na tej pozycji grać również Camoranesi - jakby nie patrzeć środek wygląda całkiem dobrze jedyne co może martwić to brak kreatywności takiej jaką mógłby nam zapewnić X. Alonso bądź Tiago w dobrej formie.
Skrzydła Hhmmm tu jest gorzej. Na lewym mamy Nedveda, który nie jest już "młodym talentem" i będzie systematycznie potrzebował odpoczynku. Jego zastępcą prawdopodobnie będzie Giovinco jednak z całym szacunkiem dla niego, ale to nie jest JESZCZE zawodnik klasy światowej. Poprzedni sezon był jego pierwszym sezonem w serie A wyróżniał się na tle słabego Empoli teraz przyjdzie mu konkurować o miejsce w pierwszym składzie, i to nie byle z kim bo z jednym z współczesnych ikon Juve - Pavlem Nedvedem. W dodatku jest to ogromny skok w jego karierze bo jakby nie patrzeć zmienił walczące nieskutecznie o utrzymanie Empoli na Juventus, który będzie walczył o scudetto więc ja nie spodziewam się po nim cudów.
Prawe skrzydło pomocy w miarę dobre Camoranesi jest dla mnie absolutnym pewniakiem jeśli chodzi o miejsce w pierwszym składzie. Jego zmiennikiem powinien być Marchionni. Jeśli chodzi o Rossi'ego i Ekdala to nie wyobrażam sobie żebyśmy ich nie wypożyczyli.

Podsumowując - Pomoc nie jest taka zła. Jest bardzo równy i wyrównany skład. na każdą pozycję mamy dwóch piłkarz o ile nie więcej ;)

Atak

Atak cud miód mamy w nim czterech świetnym napastników i każdy ma szanse na grę w pierwszym składzie. Będzie się działo... :C

To wszystko co mam do powiedzenia na temat poszczególnych formacji ;). Dziękuje i dobranoc :D

EDIT

Jak wszyscy podają swoje składy na następny sezon to ja nie mogę być gorszy :prochno:

Jak znam pana R. będziemy grali starym, zwykłym 1-4-4-2 w takim ustawieniu tak widzę

a) pierwszy skład

------------------------------Buffon---------------------------------------------

-----Zebina / Grygera -----Chiellini-----Mellbarg-----Molinaro / De Cegile----

-----Camoranesi-----Poulsen / Zanetti-----Sissoko-----Nedved / Giovinco---

---------------Iaquinta / Del Piero------------Trezeguet / Amauri-------------

b) drugi skład


------------------------------Chimenti---------------------------------------------

---Zebina / Grygera --Legrottagile---Knezević---Molinaro / De Cegile-----

-----Marchionni-----Poulsen / Zanetti-----Marchisio-----Nedved / Giovinco---

---------------Iaquinta / Del Piero------------Trezeguet / Amauri-------------


I z ustawieniem Lecha Pozań

------------------------------Buffon----------------------------------------------

-----Zebina / Grygera-----Chiellini-----Mellberg---Molinaro / De Cegile

---------------Poulsen---------Camoranesi---------------Sissoko

------------------------------Nedved / Giovinco--------------------------------

---------Amauri / Trezeguet--------------Iaquinta / Del Piero
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2008, 23:42 przez Okoni, łącznie zmieniany 1 raz.


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2008, 22:44

No to i ja co nieco napiszę.

Bramka

Buffon to zawodnik z najwyższej półki i porównanie go do Valdesa jest ekh... śmieszne? Co do tego
jackop pisze:Brak presji ze strony jakiegoś porządnego i nie tak zaawansowanego wiekowo zawodnika na pewno pomogłaby Buffonowi nie popaść w rutynę i dawać z siebie jeszcze więcej niż dotychczas.

Nie za bardzo rozumiem. Buffon daje z siebie wszystko jeżeli tylko jest o co walczyć, a "straszenie" go jakimś innym bramkarzem, bo Gigi ma niepodważalne miejsce w bramce, a gdyby nasz drugi golkiper miał wywierać presje na Buffona to musiałby to być ktoś z czołówki światowej, a do wyciągnięcia za grosze takich nie widzę. Także Antek jako rezerwowy może być dla mnie.

Obrona

Ja wyobrażam sobie tak naszą defensywę:

Grygera-Mellberg-Chiellini-Molinaro/De Ceglie.

Grygera jest dla mnie pewniejszym i spokojniejszym, zawodnikiem od Zebiny, aczkolwiek Franzuz może wskakiwać do pierwszego skłądu w razie słabszej dyspozycji Czecha, czy też jego kontuzji. Od biedy moga tu też zagrać Salihamidzic i Mellberg. Na środku Kielon i Sszwed. Dla mnie bardzo dobry środek. Żaden z nich nie odstawia nogi, a przy tym Kielon może kogoś wyeliminować (w sensie z gry, vide Ibrahimovic). Na rezerwę Knezevic i Legrottaglie, choć po Nicoli można się wszystkiego spodziewać. Na lewej na razie widzę Molinaro, ale De Ceglie w akcji nie widziałem, więc nie wiem czy jest lepszyod Cristiana.

Pomoc

Pomoc dla mnie będzie bardzo ciekawa. Zagramy 4, czy 3 pomocników. Jeżeli przyjmujemy pierwszy wariant:

Camoranesi-Sissoko-Poulsen/Zanetti/Tiago/Marchisio-Nedved/Giovinco
(Marchionni)

Czyli pewne miejsce ma Sissoko i Camoranesi na chwilę obecną według mnie. Prawa strona powinna być bardzo mocna jeżeli ominą ją kontuzję, ale w to nie wierze, bo to jest porcelanowa flanka, więc przy kontuzji M&M i Camora można zagrać trójzebem. Środek to dla mnie niewiadoma: co będzie z Tiago i Ekdalem, bo ich przyszłość jest najmniej pewna. Najprawdopodobniej Portugalczyk pójdzie na handel, a Szwed będzie trenował z seniorami i wchodził z ławki. Przy takim obrocie spraw w środku mamy Sissoko, Poulsena, Zanetti'ego i Marchisio (nie wspominam o Almironie, bo nie widzę dla niego miejsca w Juve). Teraz rodzi się pytanie - Czy Sissoko będzie rywalizoał z Poulsenem, a Zanetti z Claudio o pierwszy skłąd czy tez może Duńczyk z Malijczykiem będą tworzyć środek naszej pomocy. Mi by odpowiadało ustawienie z Sissoko i Marchisio w środku, ale jest to najmniej prawdopodobne, więc myślę, iż obok Sissoko w pierwszym meczu o puntky zagra Zanetti. Lewa strona: Nedved, z czaasem Giovinco wchodzi do pierwszego skłądu. Dziś nie będę pisał o pomocy w taktyce 433.

Atak

DP - starzeje się, ale to wciąż Alex i grac potrafi, choć na razie wygląda mi on na najsłabszego napastnika w Juv.
Amauri - Jeżeli będzie grał z Alexem lub Iaquinta to ok, strzelać potrafi, natomiast jak widzieliśmy z Davidem to on raczej grać nie powinien.
VI - Najbardziej uniwersalny: może grać z każdym naszym napastnikiem, w dodatku nieźle gra w sparingach, jak dla mnie powinien grać w pierwszym meczu - tylko z kim?
Treze - nie wiem co napisać o nim, ale wydaje mi się, że w pierwszym meczu powinien usiąść na ławkę i wejść w drugiej połowie (niestety minuty nie podam :D ).

Ogólnie patrząc na obecna formę naszych zawodników, na to jakie mam oczekiwania wobec piłkarzy skład na pierwszy mecz w lidze:

--------------------Buffon-------------------
Grygera---Mellberg---Chiellini---Molinaro
Camoranesi---Sissoko---Zanetti---Nedved
----------Amauri----------Iaquinta----------


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2008, 23:00

jak wszyscy to wszyscy :D

BRAMKA - tutaj mamy najlepszego golkipera na świecie bo Gigi niewątpliwie nim jest i on caly czas trzyma najwyższą formę, martwi mnie zmiennik bo Chimenti jest stary i sie nie nadaje nawet na ławkę... Gigi powinien miec mlodego zmiennika ktorego przyuczył by do fachu i pozniej namaścił na swojego nastepce

OBRONA - a wiec pewniakiem w składzie jest na pewno Kielon a wg mnie razem z nim na środku powinien grać Mellberg zmieniany czasem przez Legro.. ciekawym zawodnikiem jest Knezevic, Zebina jak dla mnie powinien zajmowac tylko miejsce na ławce. na prawej stronie widze Grygere a na lewej Molinaro kotry pomimo poprzedniego sezonu słabego teraz pokazuje ze jednak warto było dac mu szanse. zawodnikiem ktory w razie potrzeby moze uzupełniać obrone jest Brazzo

POMOC - w środku wymiatacze czyli Poulsen i Sissoko na prawej Camor na lewej Nedved to jest wg mnie optymalna linia obrony. Zmiennikiem dla Mauro bedzie Marchionni a dla Pavla - Giovinco.. na środku widze tez czasem Zanettiego jesli bedzie mial taki sezon jak poprzednio a szanse naleza sie tez Ekdalowi i Rossiemu i mam nadzieje ze je dostana.. niestety Tiago sie w tym momencie nie nadaje, mam nadzieje ze sie poprawi

ATAK - no to jest juz atak marzenie, najlepszy duet zeszłego sezonu uzupełniany przez świetnych Amauriego i Vicenzo - drżyjcie rywale


Obrazek
olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2008, 02:26

Jak narazie za wcześnie na ostateczną ocene :smile: no ale swoje zdanie wyrazić mogę:

Bramkarz:
Mamy niewątpliwie najlepszego bramkarza na świecie i tutaj nie ma sie rozpisywać. Problemem natomiast może być zamiennik, bo tego niewątpliwie potrzebujemy. A 100 letni Chimenti za pewnym punktem drużyny nie jest.

Obrona:

Nie mam co do tej linii wątpliwoście. Chiellini z Mellbergiem to będzie zgrana para. Grygera też jest niezły jak dla mnie. Szkoda mi Zebiny, bo go bardzo lubie, ale jakoś mu nie idzie.

Pomoc:

Szkoda, że nie mamy Alonso, ale Poulsen z Sissoko też radzą sobie bardzo dobrze. Po prawej stronie widzę Camoranesiego a na lewej Nedveda który będzie się zamieniał z Giovinco.

Atak:

Atak wyśmienity. Świetn Amauri, do tego Iaquinta. Mamy jeszcze symbol klubu i Trezegueta. Jedynym problemem jaki widzę to to, że zawsze dla kogoś zabraknie miejsca w składzie :prochno:

Generalnie mam nadzieję że z takim składem zdziałamy wiele. Wiadomo, zawsze mogło by być lepiej, ale jest jak jest.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2008, 09:25

BRAMKARZ (czyli klasa sama w sobie)
Mamy jednego z lepszych na świecie. Buffon to klasa sama w sobie. Ale ostatnio ta klasa miewa słabsze mecze i kiksy. Czy po tylu latach równej, świetnej formy, Gigi Buffon zaczyna miewać naprawdę słabsze dni? Chodzi mi o końcówkę sezonu 07/08 w Serie A, kiedy to zdarzyły mu się 2-3 kiksy, chyba jeden straconą bramką. Na Euro miał z tego co pamiętam 2 czy 3 nie najlepsze wyjścia do dośrodkowań no i strzał (Senny?) który wypadł mu z rąk i uderzył w słupek. Do tego w ostatnich meczach towarzyskich dochodzi gol Seedorfa z dużej odległości… Oczywiście nie mówię, żeby Buffona sprzedawać, czy kupować kogoś, kto miałby z nim wałczyć o pierwszy skład bo takich bramkarzy na świecie widzę obecnie nie wielu (Borubar, Casillas, Cesar, Frey, Coupet). Mam nadzieję, że Buffon weźmie się w garść i ta minimalną, ale jednak obniżkę formy, szybko zniweluje.

PRAWA OBRONA (czyli dwóch równych sobie rywali do pierwszej 11)
Po meczach towarzyskich wydaje mi się, że to Grygera jest pewniejszym zawodnikiem niż Zebina. Ładnie włączał się w akcje ofensywne i dobrze współpracował z resztą linii obrony. Zebina jest pewnym zmiennikiem. Niemniej jednak jest to pozycja (PO) która w niedalekiej przyszłości mogłaby być wzmocniona).

ŚRODEK OBRONY (czyli nasz najsilniejszy punkt)
Chiellini to pewniak do gry na środku. On cały czas nabiera jeszcze doświadczenia. W zeszłym sezonie wybuchnął formą, ale trudno powiedzieć czy da radę ja utrzymać. Liczę, że tak, ale nie możemy być pewni w 100%. O bycie jego partnerem powalczą Mellberg z Legro. Chyba w lepszej sytuacji jest Szwed. Przemawia za nim większe doświadczenie i jest piłkarzem, oczywiście tylko na papierze, lepszym. Legro jednak bez walki pewnie się nie podda, przemawia za nim ogrania w Serie A. Będzie ciekawa rywalizacja. Jest jeszcze Knezević, na którego czeka ławka.
Wszystko wygląda fajnie gdy nie ma kontuzji. Jak cos komuś się stanie, może już nie być tak różowo. Szkoda Andrade- by się przydał.

LEWA OBRONA (czyli koszenie kibiców za bramką)
Molinaro i De Ceglie. De Ceglie i Molinaro. No i potrzebne chyba wzmocnienie. Molinaro niby w meczach towarzyskich pokazuje, że jest dobrym graczem, ze ma lepszą formę niż ta parę miesięcy temu. Czy jest jednak to gracz, mający potencjał do bycia jednym z najlepszych w Europie na swojej pozycji? Jakoś nie wydaje mi się. De Ceglie- dobra forma w zeszłym roku na wypożyczeniu, ale jest to gracz bardzo młody. Dla mnie wielka nie wiadoma w meczach LM.

PRAWA POMOC (czyli porcelanowe skrzydło)
Camoranesi to dla mnie pewniak. W meczach towarzyskich raz trochę odpuszczał, raz grał naprawdę ambitnie. Szkoda tylko, że ma nogi z porcelany… Jak zastępców Mauro ma tam Salihamidzicia i Marchionniego. Zastępców, którzy są dobrzy, powiedziałbym, że gdyby nie kontuzje to Marchionni mógłby teraz wałczyć z Camorem o pierwszy skład.

ŚRODEK (czyli przepełnienie)
Sissoko wydaje się być pewniakiem do bycia piłkarzem pierwszej 11. W zeszłym sezonie zamknął swoją gra usta wszystkich krytyków. Chyba nie ma kibica Juve, który by nie chciał, aby Momo utrzymał formę z zeszłego pół-sezonu : ). Jego partnerem może być paru piłkarzy. Z pewnością będzie na tej pozycji sporo walka a możliwe, że rotacja. Zanetti, który w zeszłym sezonie udowodnił nie raz, że to nie nazwisko gra i potrafi grac długie piłki prawie jak Alonso. Jest tam Marchisio- młody, gniewny :D. No i jest w końcu kupiony, krytykowany i nazywany przez „kibiców” śmieciem Poulsen. Gracz komplementowany przez mojego kolegę- fana Barcy. Gracz twardy, nieustępliwy. Przecinak jakich było mało w La Lidze. Zobaczymy co z tego wyniknie, bo może wcale miejsce w pierwszym składzie Sissoko nie jest takie pewne. Niby SA jeszcze Ekdal i Rossi, ale bardziej na Puchar Włoch niż na LM czy Serie A.

LEWA POMOC (czyli doświadczenie z młodzieńczą finezją)
Od wielu lat dzieli tam i rządzi Pavel Nedved. Miewa lepsze i gorsze dni, ale zawsze można liczyć, że pociągnie tą swoją lewą strona, dośrodkuje, strzeli. Tyle, ze teraz przychodzi Sebastian Giovinco. Piłkarz, który pokazał w zeszłym sezonie co potrafi i gdyby tylko nie to, że ma jeszcze małe doświadczenie to mógłby ze spokojem wałczyć z weteranem- Nedvedem, o miejsce w składzie. Ale Seba G. jedzie na IO, gdzie pewnie doświadczenie trochę nabierze. Pod koniec zeszłego sezonu grał na Mistrzostwach (U-21? Nie jestem pewien…) gdzie tez trochę doświadczenie wpadło mu do kieszeni, ale przede wszystkim pokazał na co go stać i jak bardzo Duzy ma potencjał do bycia jednym z lepszych skrzydłowych świata. Rywalizacja zapowiada się ciekawie, ale jest jedno ale :D Nedved prawdopodobnie kończy po tym sezonie karierę. Trzeba więc kupić kogoś na jego miejsce. No ale o tym będziemy pewnie gadać już za parę miesięcy w innym temacie :D

ATAK (czyli pewność kilkudziesięciu goli w sezonie)
No i wreszcie dotarliśmy do tej formacji. Uważana jest za najsilniejszą, choć ja sądzę, że to środek obrony jest najmocniejszy. Mamy tu dwóch mistrzów świata, mistrza Europy i wicemistrza świata. No to po kolej jedziemy, bo głodny już jestem a śniadanie czeka xD
Trezeguet- gwarancja 12-15 goli w sezonie. Czasem więcej. Gdy jest zdrowy, to nie widać go na boisku, nie szuka gry tylko z zimna krwią wykańcza akcje. Piłkarz skarb. Nie ma dużo graczy na świecie, którzy byliby tak dobrzy w tej dziedzinie jak David (może Villa, Van Nisterlooy, Torres…).
Del Piero- Stary Gwardzista Starej Damy. Niby to co pokazuje w sparingach nie napawa optymizmem. Niby wiek robi swoje. Ale to w końcu kapitan, a zeszły sezon w jego wykonaniu nie był przypadkiem. To co, że mimo zostania królem strzelców przeplatał lepsze mecze z gorszymi. Bramki strzelał. Czego chcieć więcej? Jedynie utrzymania formy.
Iaquinta- piłkarz, który w meczach towarzyskich jest chyba w najlepszej formie. Gdyby utrzymał taka dyspozycje, to może się okazać, że w przeciwieństwie do zeszłego sezonu może być nie tylko zmiennikiem.
Amauri- rewelacyjny zeszły sezon, 22 miliony i gracz Juventusu. Oby tylko potwierdził, że działacze i kibice którzy w niego wierzą (a nie brak mu takich co by go nie sprowadzali) nie zrobili błędu.


Dla formalności pierwsza 11 "na papierze"

-----------------------------Buffon-----------------------------------
Grygera-----Mellberg/Legro----Chiellini-----Molinaro/De Ceglie
--------------Sissoko--------poulsen/Zanetti/Marchisio-----------
Camor-----------------------------------------Nedved/Giovinco---
---------------Del Piero/Iaquinta/Amauri/Trezeguet--------------

Po ukośnikach ( / ) piłkarze którzy mogą wskoczyc do pierwszej 11 szybciej niz by ktoś sie spodziewał.


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2008, 12:31

Po meczach przed sezonowych można określić jasno że nie wszyscy są w formie ... nie mówie o tej najwyższej bo ona nadchodzi tak w połowie sezonu :) Bramka - Gigi w kilku meczach pokazał co potrafi ale tak jak tutaj piszecie brak mu zmiennika chociaż teraz przyjście Manningera powinno zadziałać na Buffona pozytywnie. Mam tu na mysli dawanie z siebie jeszcze więcej niż dotychczas (da się?)

Obrona no cóż - wg. mnie jak narazie obsada jest ok.
Brakuje zgrania i trochę szybkości.

Pomoc? Jest wspaniale!
Ludzie możemy grać diamentem (4-1-2-1-2) Możemy grać 4-3-3 Możemy grać 4-4-2 ludzie jesteśmy bogaci w zawodników bardzo dobrych tylko czy podołają oczekiwaniom jakie są im stawiane?


4-1-2-1-2

Grygera/Zebina---Melberg----Chiellini----De Ceglie/Molinaro
--------------------------Sissoko/Poulsen-------------------------
Camoranesi\Marchionni-----------------------Nedved\Giovinco
------------------------Giovinco\Nedved\Ekdal------------------
-----------------Iaquinta\Treze----Amauri\Del Piero------------

4-3-3

Grygera/Zebina---Melberg----Chiellini----De Ceglie/Molinaro
Camoranesi\Brazzo----Sissoko\Poulsen----Nedved\Giovinco
Iaquinta\Marchionni------Amauri\Treze-----Del Piero\Giovinco

i 4-4-2 wszyscy wiemy jak to może wyglądać :0

Atak? Amauri 15/Treze 20/DP 21\Enzo 8 to tylko tamten sezon a i w tym można spodziewać się podobnych wyników ;)

Więc naprawdę mamy dobry skład lecz brakuje zgrania troszkę ale to przyjdzie z czasem tak samo jak i wyniki.

Więc ja się nie martwie sezonem bo wg. mnie będzie bardzo dobrze. A jeżeli będziemy w ogonie to ... bd musiał uderzyć się w pierś.

EDIT: Zapomniałem o Marchisio :) Wszyscy wiedzą gdzie on gra :P


Obrazek
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2008, 14:06

BRAMKA
Jest dobrze, mamy najlepszego bramkarza świata - Gigiego i dobrych zmienników w osobach Manningera i Chimentiego - jestem zadowolony.

OBRONA
Środek mamy mocny, prawa strona porządna, lewa strona pozostaje zagadką, jak już wiele osób się wypowiada przydałby nam się klasowy lewy obrońca, kto wie czy Molinaro utrzyma formę (przypomnę, że w zeszłorocznych sparingach strzelił nawet bramkę, a potem grał nieciekawie w lidze) i czy niedoświadczony De Ceglie się spełni. Od biedy na lewej może grać Hasan, ale czy nie lepiej by grał w pomocy?

POMOC
Skrzydła mamy bardzo dobre (Prawa - Camor / Marchionni / Hasan? | Lewa - Nedved / Giovinco). Środek też dobry, lecz jak każdy wie, brakuje nam rozgrywającego. Trzeba kupić kogoś i pozbyć się Tiago ;)

ATAK
Bardzo nieliczne kluby mogą pochwalić się takim atakiem, przynajmniej na papierze, jak dla mnie formacja kompletna, zapewniająca kilkadziesiąt bramek w sezonie.

EDIT.
stahoo pisze:PS. To temat o formie i o dyspozycji graczy. O wzmocnieniach jest inny ;)
Jak zwykle się zapędziłem. :)
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2008, 14:14 przez Sapo, łącznie zmieniany 1 raz.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2008, 14:09

Sapo_JuveFan pisze:[Środek też dobry, lecz jak każdy wie, brakuje nam rozgrywającego.
Ja o tym nie wiem. Więc nie każdy. Wg mnie jest on zbedny. Poulsen + Sissoko to może byc jeden z lepszych środków pomocy Serie A w tym sezonie.

PS. To temat o formie i o dyspozycji graczy. O wzmocnieniach jest inny ;)


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2008, 14:47

I ja się wypowiem w tym temacie.

Bramkarze:

Jeśli chodzi o obsade pierwszego bramkarza to raczej możemy być spokojni,fakt jak już ktoś wspomniał Gigi miał gorszy okres,ale to nadal klasa światowa,która zapewnia nam spokój.
Ale gorzej jest już z drugim bramkarzem.
Chimenti na razie potwierdza że mu sie takie miano nie należy.Blisko nas jest Manninger,ale czy to też bramkarz na taki klub jak Juventus?Mimo wszysko myśle że lepszy Austriak niż Chimenti.

Obrońcy

To moim zdaniem nasz najsłabsza formacja.
Grygera w Emirates Cup nie prezentował sie za dobrze.Nadal mnie nie przezkonuje.Podobnie jak Zebina,który jest bardzo nierówny.
Mellberg grał solidnie i tego od niego oczekuje w tym sezonie.
Kielon-stały równy dobry poziom o niego się nie martwie.Knezevic mnie na razie rozczarowuje,ale trzeba mu dać troche czasu na zgranie się z zespołem.Bardzo duzym zaskoczeniem jest dla mnie postawa Molinaro,który naprawde w przedsezonowych sparingach prezentuje się niezle.

Pomocnicy:

Poulsen na razie gra niezle i ja osobiscie jestem zadowolony z jego postawy,tylko czekam aż zobacze go w całym meczu.
Salihamidzic na razie przeciętnie zresztą jak w poprzednim sezonie.Sissoko dobry równy poziom i o niego jestem spokojny.Wydaje mi się że Nedved i Camoranesi graja jednak poniżej oczekiwań w meczach sparingowych.
Ekdal i Rossi podobali mi się w Tim Trophy,Rossi niezle zagral tez w Emirates Cup.Ja jednak jestem zdanie że powinniśmy ich wypożyczyć.
Tiago niezle zagral w TT,ale nic poza tym widać że nie może sprostać presji i jego czas w Juve raczej dobiegl końca.Marchionni gra przyzwoicie w meczach sparingowych i myśle że będzie bardzo pożyteczny z niego zmiennik.

Napastnicy

Amauri grał bardzo dobrze w meczach z Borussia,Broendby czy z Mezzocoroną.Ale już z silniejszymi rywalami szło mu gorzej,dlatego nadal nie jestem przekonany co do jego postawy.
Iaquinta bardzo mile mnie zaskakuje widac że nie odpuści walki o miejsce w składzie.W meczu z HSV wniósł duże zagrożenie dla bramki Rosta.
Del Piero troche rozczarowuje,podobnie jak Trezeguet,ale w końcu to tylko sparingi.


Obrazek
ODPOWIEDZ