Lanzafame oficjalnie zawodnikiem Palermo

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 21:55

Gigi Buffon pisze:Prosiłbym o link ,który by na oficjalnej astronie zawierał ten komunikat ...
http://www.juventus.it/site/eng/NEWS_ne ... 4755A1.asp

stary chyba nie jest tak trudno wejść na OFICJALNĄ stronę Juve
but with a participation agreement formula contract
chyba nie trzeba tego tłumaczyć...
F.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 21:56

To co napisałeś teraz rozśmieszyło mnie jeszcze bardziej :).
Nie chcę już spamować dlatego Ci podpowiem: jeżeli Juventus będzie chciał coś ogłosić coś oficjalnie, tak jak już coś zrobił, to nie przyjdzie do Ciebie osobiście, tylko informacja pojawi się na oficjalnej stronie klubu. Gdybyś nie wiedział, www.juventus.com
Ps.Ciekawy jestem, jaki trud - jak to sam napisałeś - sobie zadałeś :).

Edit: Bobku, najpierw piszesz, że czekasz na oficjalne potwierdzenie, a potem, że news Ci nie działa :) ? Ale dobra, nie jestem szczekaczem i odpuszczam. Następnym razem radzę szukać w jakichś wiarygodnych źródłach ;). Pozdrawiam - bez urazy.
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2008, 22:07 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.


Gigi Buffon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 230
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 21:59

Ruch wydawałby się dobry ,gdyby nie kierunek wypożyczenia ...
Oddaliśmy 50 % praw do Davide Palermo ,gdzie rządzi Zaparini ,który zapewne nie będzie skory do oddawania Lanzafame jerśli ten będzie w wznakomitej formie :angry:

Gdybyśmy jednak dali go do Sieny było by to genialne ,powtarzam genialne posunięcie posądzanych o <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Secco i spółki .
Bo rozważając podobny scenariusz jak wyżej Siena na pewno by nam go oddała ... A tak pozostaje nie dosyt . Choć tyle ,że mamy go w Palermo tylko w 50% :wink:


Milan prawie jak Juve ! Prawie robi wielką różnicę
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 22:00

Przeczytaj sobie edit chlopie i pisz moze o temacie bo kazdy tylko czeka az ktos zrobi literowke i robi z tego afere zamiast zajac sie soba i tematem. Jego pytanie dotyczyło przedmowców a ty do nich nie należałeś więc nie wiem dlaczego wypowiadasz sie na ten temat skoro cie nie dotyczy

Edit: Napisałem wcześniej ze poczekam na cos pewnego, pozniej napisalem ze pewna jest dla mnie informacja na stronie Juve, (oszczedz sobie, znam adres). Napisalem tez ze news ten nie działa u mnie póki co.

śmieszne są, ale twoje bezsensowne uwagi i zbędne nieznaczące komentarze.

---

Jeżeli to wypożytczenie to idealnie, najlepsze rozwiązanie. Jeżeli współwłasność to fajnie ale nie tak jak wypożyczenie bo ciągle mamy tylko połowę chyba że w kontrakcie jest zawarta klauzula że Juve może go wykupić za określoną kwotę to bardzo dobrze, Palermo nic nie może zrobic musi oddać go jak zaplacimy ta kwote (np z Knezevicem tak jest). A tak to moga byc problemy z odzyskaniem tej połówki.
Jeżeli sprzedaż to fatalne posuniecie. Chcemy stawiać na wychowanków a sprzedajemy jednego z najlepszych ?


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 22:21

Bardzo bym chcial, zeby byla to sprzedaz wylacznie polowa karty Davide za 5 mln euro. Jednak, czy w tej chwili zawodnik ten wart bylby az 10 mln euro? Szczerze watpie.

Dlaczego chciialbym, zeby zarzad sprzedal tylko polowe karty Lanzafame?
1. Juventus zawsze na tym niezle wychodzil. Przypadek Chielliniego i Miccolego. Inna sprawa, ze wykupienie Criscito kosztowalo wiele.. A zawodnik sie wiele nie nagral. Jednak ja nadal uwazam, ze Domenico bedzie swietnym pilkarzem. Szkoda, ze nie on a Knezevic bedzie grac w tym sezonie w Juve
2. Casiraghi twierdzil, ze Lanzafame to wloski C. Ronaldo. Sam smiem twierdzic, ze bedzie z niego swietny snajper.
3. Lanzafame bedzie mial konkurentow w ataku takich jak Miccoli, Cavani i Budan wiec powinien podszkolic swoje umijetnosci. Mozliwe, ze wywalczy miejsce w pierwszej jedenastce.
4. Zarzad nie musi odkupywac 50% praw do zawodnika. Mozemy zdac sie na licytacje w ciemno, za rok lub dwa lata. W zaleznosci od zapiskow w kontrakcie.

Podsumowujac. Sprzedac Lanzafame- STANOWCZE NIE ! Zas sprzedaz 50% swietny pomysl !
Nalezy tez pamietac, ze byly zawodnik Bari byl juz obiecany dzialacza Palermo przy okazji transferu Amauriego. Jednak wteyd mowa byla o 50% praw, przyblizonych do wartosci 3 mln euro.


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 22:26

No i tak to wygląda. Sprzedajemy zawodnika za 5 mln euro i jednocześnie kupujemy 50% za 2,5 mln oszczędzając drugie tyle jeżeli chodzi o włoski fiskus.


Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 22:31

Ta sprzedaż / współwłasność (bo tak to trzeba rozumieć) to dobre rozwiązanie . Lanzafame będzie mógł sie ograć w bądź co bądź porządnym klubie Serie A . W Palermo będzie miał konkurencje , ale nie taką z którą nie miał by szans . Jeśli jego talent jest taki jak sie o nim mówi to pokaże na co Go stać (liczę na to) . A wtedy będzie mógł wrócić do Juve - najważniejsze są więc zapisy co do odkupienia drugiej połowy karty .
F.


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 22:35

Juventino90 pisze:Jednak ja nadal uwazam, ze Domenico bedzie swietnym pilkarzem. Szkoda, ze nie on a Knezevic bedzie grac w tym sezonie w Juve
A mi nie szkoda. Szkoda by było jakby go ściągnęli do Turynu z powrotem. Wydaje mi się, że nie miałby wiele szans na grę.

A co do Lanzafame: cwanie to chłopaki zrobili. I dobrze. Zobaczymy co pokaże w Palermo. Oby miał szansę na gre.


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2008, 22:55

Venomik pisze:Który z tych potępiających zadał sobie odrobinę trudu by dowiedzieć sie czegoś więcej o transferze?
Jest podany link, przeczytałem i skomentowałem. Ty każdego newsa szukasz na stronach włoskich, hiszpańskich, francuskich i norweskich, zeby sprawdzic autentyczność? :wink: :-D

Co do tematu. Bardzo przepraszam zarząd :oops: To mądry ruch. Chłopak sie ogra, a w razie czego bedzie go można sprowadzic z powrotem do Turynu.


RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 01:24

Bobek1991 pisze:Ja, i co? Mając kilka wersji mam sobie wybierać? :/

1.Jedni mówią że wypożyczenie
2.Inni że to jeszcze zaległe za transfer Amauriego (co mnie smieszy)
3.Inni że sprzedaż definitywna za 5 mln
4. A jeszcze inni że sprzedany za 5 mln a Juve od razu odkupiło połowe za 2,5 co jest kompletnie niezrozumiałe, nie lepiej jak po prostu Palermo odkupiło by połowe za 2.5 ? :doh:

Wieć wg ciebie mam sobie wybierać opcje? Stzrelać? Wole poczekać na coś pewnego
Prawidłowe są odpowiedzi 2. i 4.

Podczas negocjacji transferowych w sprawie Amauriego zobowiązaliśmy się odsprzedać Palermo oprócz Nocerino także połowę karty Lanzafame, ale ponieważ nie wygasło jeszcze wtedy jego wypożyczenie do Bari, była to dżentelmeńska umowa, wykonana dopiero teraz.
Trochę to skomplikowali, bo zamiast sprzedać połówkę, sprzedali całą kartę, po czym odkupili połówkę - z tego co się orientuję, by lepszy był bilans za ubiegły rok podatkowy (do kasy Juve wpływa 5 mln euro, a nie 2,5), po czym zakup połówki został już zaksięgowany na kolejny rok. Jeśli się w tej kwestii mylę, proszę mnie poprawić.

Ale nie ulega wątpliwości, że transfer Lanzafame jest związany z transferem Amauriego i że jest to transfer na zasadzie współwłasności, czyli Juventus zachowuje 50% praw do tego piłkarza.

Link do raportu po angielsku przestał działać, ale tu jest po włosku:
http://www.juventus.it/site/filesite/fi ... me_ita.pdf


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 06:22

RavaneVialli pisze:
Bobek1991 pisze:Ja, i co? Mając kilka wersji mam sobie wybierać? :/

1.Jedni mówią że wypożyczenie
2.Inni że to jeszcze zaległe za transfer Amauriego (co mnie smieszy)
3.Inni że sprzedaż definitywna za 5 mln
4. A jeszcze inni że sprzedany za 5 mln a Juve od razu odkupiło połowe za 2,5 co jest kompletnie niezrozumiałe, nie lepiej jak po prostu Palermo odkupiło by połowe za 2.5 ? :doh:

Wieć wg ciebie mam sobie wybierać opcje? Stzrelać? Wole poczekać na coś pewnego
Prawidłowe są odpowiedzi 2. i 4.

Podczas negocjacji transferowych w sprawie Amauriego zobowiązaliśmy się odsprzedać Palermo oprócz Nocerino także połowę karty Lanzafame, ale ponieważ nie wygasło jeszcze wtedy jego wypożyczenie do Bari, była to dżentelmeńska umowa, wykonana dopiero teraz.
Trochę to skomplikowali, bo zamiast sprzedać połówkę, sprzedali całą kartę, po czym odkupili połówkę - z tego co się orientuję, by lepszy był bilans za ubiegły rok podatkowy (do kasy Juve wpływa 5 mln euro, a nie 2,5), po czym zakup połówki został już zaksięgowany na kolejny rok. Jeśli się w tej kwestii mylę, proszę mnie poprawić.

Ale nie ulega wątpliwości, że transfer Lanzafame jest związany z transferem Amauriego i że jest to transfer na zasadzie współwłasności, czyli Juventus zachowuje 50% praw do tego piłkarza.

Link do raportu po angielsku przestał działać, ale tu jest po włosku:
http://www.juventus.it/site/filesite/fi ... me_ita.pdf
Sorry, że dopiero teraz, ale dopiero przyszedłem do pracy.
Jest dokładnie tak, jak mówisz. Dla zainteresowanych: odkopcie sobie newsa w którym informowaliśmy że Amauri został piłkarzem Juventusu - tam była po raz pierwszy o tym mowa. Pisaliśmy też, że wszystko musi poczekać do 1 lipca, bo nie można było sprzedawać zawodnika, który jest na wypożyczeniu w innym klubie.


Don Roberto Macumbeiro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 stycznia 2008
Posty: 67
Rejestracja: 25 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 09:15

Tak w angielskiej wersji newsa na oficjalnej stronie Juventusu jest "participation formula". Także współwłasność.

Źródło: http://www.juventus.com/site/eng/NEWS_n ... 4755A1.asp

P.s na goal.com pojawił się felieton: Are Juve Throwing Away Their Youth?
Moim zdaniem nieco przesadzona teza.

Źródło: http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=758901
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2008, 11:03 przez Don Roberto Macumbeiro, łącznie zmieniany 1 raz.


Większość można kupić, niektórych tylko sprzedać
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 10:32

:/ Byłem pewien, że zrezygnowali z niego, ponieważ od razu miał wejść w skład tej oferty a jednak ja odwołali. Wątpie, że musieli czekać aż wróci z wypożyczenia. Przecież gdzie grał Mellberg, Hasan i Grygera jak Juve z nim zawarło kontrakt ?


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 10:37

Tylko że oni przyszli na zasadzie wolnego transferu, gdzie wg przepisów oficjalnie kontaktowac z zawodnikiem można się pół roku przed wygaśnięciem kontraktu.
Zaś zawodnikiem, którego się wypożyczyło oficjalnie można oddac na kolejne wypożyczenie czy współwłasnośc do innego klubu po zakończeniu się wypożyczenia w obecnym klubie. My z Palermo zawarliśmy dżentelmeńską umowę, że oddamy Lanzafame na zasadzie współwłasności, ale oficjalnie to mogliśmy ogłosic dopiero wraz z rozpoczęciem się okienka transferowego - czyli powrotu zawodnika z dotychczasowego wypożyczenia.


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 11:36

Fragment naszego newsa z dnia 30 maja, tego o Amaurim:
"Amauri zasługiwał na naprawdę wielki klub" - powiedział na konferencji prasowej dyrektor sportowy Palermo, Rino Foschi. "Negocjacje nie były łatwe, ale zakończyły się pozytywnie. Jestem zadowolony, że miałem okazję negocjować z tak wielkim klubem oraz z dobrych relacji z Secco. Póki co w zamian za Amauriego pozyskaliśmy Nocerino. Jeśli chodzi o Lanzafame, musimy jeszcze trochę zaczekać: z pierwszym dniem lipca skończy się jego przygoda z Bari i wówczas będziemy mogli sfinalizować ostatecznie umowę dotyczącą współwłasności z Juve."


ODPOWIEDZ