Były działacz ujawnia czyny praktykowane w Juventusie !!!

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 18:56

Były działacz Juventusu Turyn Maurizio Capobianco, który miał okazję pracować w zespole Starej Damy od 1984 do 2005 roku udzielił mocno kontrowersyjnego wywiadu, w którym rzucił poważne oskarżenia pod adresem popularnych Bianconerich. Włoch zdradził w jaki sposób w Juventusie wynagradzano odpowiednim ludziom działanie na ich korzyść. Zaznaczył także, że w szeregach ekipy z Turynu cały czas pracują osoby zamieszane w skandal korupcyjny.

- Wszystko to, co mówię jest udokumentowane i do udowodnienia – zaznaczył. Mam proces z Juventusem przed trybunałem pracy w Turynie. Zacząłem pracować z Bonipertim w 1984 roku. To naprawdę wyjątkowy człowiek. Potem we wrześniu 2005 roku, kiedy moje relacje z Giraudo były mocno zepsute, zostałem zmuszony do opuszczenia klubu – stwierdził.

Capobianco na łamach La Repubblica wyjawił czyny praktykowane w klubie z Turynu: obdarowywanie prezentami arbitrów, dziennikarzy i nie tylko. –Tylko na początku 2005 roku były co najmniej cztery przypadki, w których Juventus sprowadził ogromnej wartości dobra dla dwóch włoskich arbitrów, jednego reprezentanta włoskiej federacji i jednego z Covisoc. Chodzi o dobra materialne, które były dostarczane za pośrednictwem osób trzecich. Co to byli za arbitrzy? W chwili obecnej nie mogę tego powiedzieć. Jaka była wartość tych dóbr? 20-25 milionów lirów, na każdą „premię”. Nie wiem, czy Bergamo miał dobre relacje z Juventusem, ale Pairetto na pewno. Czy te dobra były przeznaczone dla nich? Nie mam zamiaru powiedzieć więcej. Chcę tylko wyjawić prawdę na temat całej tej historii. Jeśli chodzi o Pairetto jedno mogę powiedzieć. W 2000 roku od niego wyszła ta sprawa z Rolexami od Romy. Heh, a kilka miesięcy wcześniej, w październiku 1999 roku przyjął od Juventusu motocykl.

Włoch zapewnia, że ze Starą Damą nadal związani są ludzie, którzy byli w szeregach klubu podczas afery Calciopoli.

- Cały czas w klubie jest Bettega jako doradca. Pamiętam, że on uczestniczył we wszystkich posiedzeniach z Moggim i Giraudo. Dzisiaj o wszystkim decyduje Secco, który w przeszłości nie zrobił niczego bez porozumienia z Moggim. Renato Opezzi od zawsze był prawą ręką Giraudo. Dyrektor od spraw finansów - Michele Bergero i dyrektor od spraw marketingu cały czas są tam, gdzie byli. Nowy Juventus Coboli Gigliego, tak nazywany... ale zatrzymał Bertoliniego (kupował w Szwajcarii karty sim dla Luciano Moggiego). Więc mówię: jest zamieszany w jeden z najgorszych skandali we włoskim futbolu, a oni go trzymają. Karty sim szwajcarskiego operatora? Pewnego razu przyszła do mnie pani Gastaldo, była pracownica administracji i powiedziała: „Ten Bertolini, ale co on robi z tymi wszystkimi szwajcarskimi kartami?” Była zdesperowana, bo kiedy Bertolini otrzymał rozkaz od Moggiego przychodził do niej, brał 3-4 tysiące euro w gotówce i jechał do Szwajcarii. W ten sposób powstawało manko w kasie.

- W przeciągu dziesięciu lat przez klub przewinęły się setki zegarków najbardziej prestiżowych marek: Jaeger Le Coltre, Franck Muller, Cartier,Girard Perregaux, Bulgari. Wszystkie przeznaczone na to samo. Fabiani z Messiny? Tak, on też miał powiązania z Juventusem. Miał takie relacje z Moggim, że początkowo myślałem, że są spokrewnieni. Kiedy przybywał do Turynu zajmował biura z sektoru młodzieżowego i to przez kilka dni. Juventus nawet podarował mu maszynę. Działalność w instytucjach? Moggi i Giraudo w Federcalcio robili to, co chcieli.



Napiszę tylko, że na usta napływają mi tylko 2 zdania:
:puck: To jakiś nonsens i plotka
:puck: :/

Co Wy na to ?

ŹRÓDŁO: http://www.pilka.pl/?mid=1&show=71016


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:06

Jeśli to prawda, to może okazać się, że Calciopoli sie dla Juventusu jeszcze nie skończyło.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
diogenes87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2005
Posty: 16
Rejestracja: 07 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:08

Kpina. Ten kolo ma solidny problem z głową. Juve go wywaliło, a teraz się mści. Jeśli to był ktoś ważny, to zarząd by się go nie pozbył bez mega ważnego powodu. Jeśli to nie był nikt z pierwszego szeregu to pewno nie miałby też dostępu do takich informacji.
On wkopuje sam siebie: był świadkiem przestępstwa - niezareagował. Mówi, że ma dokumenty w których są dowody na prawdziwość jego słów. A skąd je ma?? Ukradł jak odchodził czy co?? Jak dla mnie to jest kolejny potępieniec w stylu Leppera, co to miał kwity na wszystkich i na wszystko. Ale Maurizio Capobianco wicepremierem raczej nie zostanie.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:18

moim skromnym zdaniem to jest tak:

koleś stracił prace w klubie i wymyslił sobie historyjke (o tym ze wymylslił świadczy ze zaslania sie na poczatku ze nie moze powiedziec kto) aby narobic szumu i zemscic sie na Juve. niestety sa tacy ludzie ktorzy probuja nam tylko zaszkodzic cały czas...

ehhh tyle afer... ale nas nigdy nie zniszczą


Obrazek
PABLO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 626
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:26

tabo89 pisze:moim skromnym zdaniem to jest tak:

koleś stracił prace w klubie i wymyslił sobie historyjke (o tym ze wymylslił świadczy ze zaslania sie na poczatku ze nie moze powiedziec kto) aby narobic szumu i zemscic sie na Juve. niestety sa tacy ludzie ktorzy probuja nam tylko zaszkodzic cały czas...

ehhh tyle afer... ale nas nigdy nie zniszczą

jak zemscic ?? przeciez napisal, ze moze wszystko udowodnic. poczekamy zobaczymy.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:27

Hmm...pewnie jest przepelniony gorycza po stracie dobrej posady w takim klubie jak Juve, wkoncu tam nie mozna narzekać na płace. :| Choc nasze przypuszczenia moga byc tak samo prawdziwe, jak te rewelacje, ktore przedstawił ten pan...
Trzeba poczekac, ja mam nadzieje, ze to plota, no bo jesli nie to moze znow byc nieciekawie. Choc jesli idzie o ciekawosc to warto zaznaczyc kilka kwestii. Jesli ktos ma slabo zagojoną rane to bardzo latwo jest to sparaliżować atakując go w nią, teraz Juve po całym Calciopoli jest bardzo latwym kąskiem dla tego typu ataków. Dalej. Ciekawi mnie czemu ten pan wyjawnia te rewelacje wlasnie teraz, gdy jestesmy u schyłku sezonu a Juventus ma właściwie pewne mistrzostwo Serie B :?: No i wreście po trzecie, skoro mial takie informacje to czemu nie zgłosił tego, gdy toczyły sie procesy w sprawie ostatniej afery? Powinien tak zrobic, choc moze wolał zostawic sobie kawałek na potem...
el_pajaco pisze:Prawda jest taka, że dopóki w piłce nożnej będą pieniądze dopóty będzie się w niej działo tak a nie inaczej. Tak jest w każdej lidze, w kazdym klubie...
Choc chyba wolelibyśmy, zeby tak nie było, a w szczególności w Juve...
Ostatnio zmieniony 11 maja 2007, 19:32 przez LordJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


29

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 162
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:31

Prawda jest taka, że dopóki w piłce nożnej będą pieniądze dopóty będzie się w niej działo tak a nie inaczej. Tak jest w każdej lidze, w kazdym klubie...


KINIEK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2004
Posty: 224
Rejestracja: 30 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:37

Ale co tam, Moggi wróć :smile: ! Przez tego pana jeszcze długo nasz klub nie zazna spokoju.


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:49

Juve blisko awansu do Serie A to znow probuja nas z blotem zmieszac.
zreszta ten gosc chce sie pewnie zemscic za to ze juz w Juve nie pracuje :angry:


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:49

Rozwalają mnie te wasze gadki 'co za głupie plotki' itp. Jakoś nie wygląda mi to na plotkę, a już teoria wymyślenia własnej historyjki przez Capobianco jest irracjonalna. Chciałbym się bardzo mylić, ale wydaję mi się, jak zresztą zauważył Łukasz, że być może sprawa przeciw Juve może nabrać nowego tempa i kto wie, czy ponownie nie zostaniemy ukarani. Nie wierzę jednak w ponowną degradację. W najgorszym razie dowalą nam minusowe punkty na początku nowego sezonu.

To oczywiście tylko wersja przypuszczająca i tak jak napisałem, mam nadzieję, że się ona nie sprawdzi. Poczekajmy zatem w spokoju na rozwój wydarzeń.


Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:50

Zacznijcie od sprawdzenia źródła i autora niusa najpierw. Podpowiem: Agnieszka Kiołbasa :dance:

Co do wypowiedzi pana Capobianco - stek różnych niesamowitych historyjek, które można było poczytać także w ostatnie wakacje. Kurczę, chyba jak słońce wychodzi to dziennikarzy dopada wena, a ich informatorzy stają się niesamowicie rozmowni...
ale wydaję mi się, jak zresztą zauważył Łukasz, że być może sprawa przeciw Juve może nabrać nowego tempa i kto wie, czy ponownie nie zostaniemy ukarani. Nie wierzę jednak w ponowną degradację. W najgorszym razie dowalą nam minusowe punkty na początku nowego sezonu.
Ale za co niby? Jak Inter nie ma sprawy za wypowiedzi De Sanctisa, to czemu my mamy dostać ujemne punkty za te pomówienia?


Juve The Best

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2003
Posty: 360
Rejestracja: 29 lipca 2003

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 19:55

A może teraz jest działaczem Interu :think:


Obrazek
Moldar

Interista
Interista
Rejestracja: 13 sierpnia 2005
Posty: 27
Rejestracja: 13 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 20:14

Abdul_BN.pl pisze:
Ale za co niby? Jak Inter nie ma sprawy za wypowiedzi De Sanctisa, to czemu my mamy dostać ujemne punkty za te pomówienia?
No i właśnie nic, bo jakby każdego krzykacza brano poważnie, niezły bu**** by się zrobił :)


DelSojer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 marca 2004
Posty: 135
Rejestracja: 16 marca 2004

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 20:23

[RA]MACIUS pisze:Tylko na początku 2005 roku były co najmniej cztery przypadki, w których Juventus sprowadził ogromnej wartości dobra dla dwóch włoskich arbitrów, jednego reprezentanta włoskiej federacji i jednego z Covisoc. Chodzi o dobra materialne, które były dostarczane za pośrednictwem osób trzecich. Co to byli za arbitrzy? W chwili obecnej nie mogę tego powiedzieć. Jaka była wartość tych dóbr? 20-25 milionów lirów, na każdą „premię”.
Z tego fragmentu wnioskuje ,ze "lapowki" wreczane byly w 2005 roku. Tylko co da komu 25 milionow lirow we Wloszech w 2005 roku skoro Euro wprowadzono tam znacznie wczesniej :smile:


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 maja 2007, 21:01

Achh. I czytamy kolejne, oczerniające nasz klub rewelacje. My chyba jeszcze na długo nie zaznamy spokoju :( Sprawa nabrała już rozgłosu, widziałem o tym news na niemieckiej telegazecie DSF oraz SAT1. I trzeba przyznać, że te oskarżenia są dość konkretne i wyglądają poważnie. Napewno nie mam zamiaru z góry pisać, że to jest kolejna plotka, czy że facet wszystko sobie wymyślił żeby się na nas zemścić. Od samego początku podchodziłem poważnie do Calciopoli i nie inaczej jest w przypadku tego artykułu :!: Choć faktycznie, jeżeli się tak głębiej zastanowić, to parę kwestii jest conajmniej dziwnych. Np. ta, dlaczego zdecydował się opisać to dla mediów dopiero teraz :? Achh, nie wiem. Chyba najlepiej będzie, jak po prostu poczekam na rozwój sytuacji. Może ta sprawa zniknie tak szybko jak przyszła. A może i czeka nas kolejna męczarnia w sądach, kolejne rozprawy, obawa o utratę pkt itd :roll: Jestem bardzo ciekaw czy ktoś z obecnych władz Juve odpowie na krytykę, która padła w ich stronę...


ODPOWIEDZ