Czystki w Juventusie

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 00:28

Kolejno:
- Paro - uot, nie jest dość dobry dla Juve.
- Volpato - podobnie, zwłaszcza, że z napastnikami nie mamy problemu.
- Zalayeta - dziękuję za piękne chwilę, ale obecnie jesteśmy w stanie zatrudnićlepszych za darmo (Saviola/Pizarro)
- Giannichedda - jak przychodził do nas to liczyłem na dużo lepszą grę, niestety nie sprawdził się zbytnio. Choć podziękować mu można za ambicje gdy grał.
- Legro - liczę, że kupimy dwóch środkowych obrońców. Tudor od nas odchodzi. Trzecim obrońcą będzie Boumsong (DD mu ufa, przyszedł za spore pieniądze), czwartym Kovac/Cristico. Legro nie jest nam potrzebny, już raz nas zawiódł bardzo.
- Miccoli - jako zmiennik Alexa? Wolałbym Saviolę, którego możemy pozyskać za darmo. Miccoli jest malutki, więc u boku Alexa/Savioli grać by zdecydowanie nie mógł. Dobry gracz, lubię go, ale mamy szansę na lepszych.
- Tacchinardi - osobiście liczę, że kupimy trzech środkowych pomocników - Frings jest niemal pewien, mam przeczucie, że Almiron też do nas przyjdzie. Drugim defensywnym pomocnikiem miałby być najwidoczniej Zanetti. Potrafię to zrozumieć, bo gra nieźle, nie zawodzi nas, rozumie się z drużyną. Dlatego dla Tacchinardiego braknie miejsca, bo potrzebujemy gracza o bardziej ofensywnym usposobieniu (liczę na lepszego od Almirona).

- De Ceglie, Marchisio - jestem w stanie to zrozumieć tylko jeśli to będą karty przetargowe. Potrzebujemy zawodników do pierwszego składu i na rezerwę, nie mamy ciekawej sytuacji kadrowej. Dlatego w takim przypadku zrozumiałbym ich odejście.
Jeśli jednak zostaną zwyczajnie sprzedani za małe pieniądze (w sumie pewnie z 3-5 mln euro za obojga) to uznam to za błąd naszych działaczy.

Generalnie co rzuca się w oczy to strasznie nierównomiernie rozłożone pozycje.
Dla Miccoliego nie ma miejsca, bo możemy dostać lepszych. Gdybyśmy jednak zamiast Miccoliego mieli na wypożyczeniu gracza jego klasy, ale nie napastnika ale ofensywnego pomocnika albo środkowego obrońcę - byłoby super. Tak samo Tacchinardi - gdyby był ofensywnym, byłoby super.
Ale tak nie ma co narzekać, trzeba umiejętnie niepotrzebnych graczy wykorzystać (jako karty przetargowe) i ściągnąć takich, którzy zapewnią nam miejsce premiowane awansem do Serie A.
poznanskie cfaniactwo.
:?
Możesz rozwinąć?


Dirty mind
Piotrekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 132
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 01:47

RavaneVialli:
Podobnie jeśli chodzi o Volpato, uważam, że posiada większy talent niż Palladino
A po czym tak twierdzisz? przecież w tym sezonie 'raczej' sobie nie pograł, w Serie B, więc gdzie i kiedy będzie miał możliwosć udowodnienia swego talentu, który Twoim zdaniem jest większy od Palladino?
Taki napastnik jak Trezeguet to powinien wbic w Serie B ze 30 goli,nie wiem w czym tkwi problem tego zawodnika, może ma problemy z motywacją , bo raczej nie chce sie wierzyć by mógł nagle zatracic swe umiejetności strzeleckie :wink:
Venomik:
Cytat:

poznanskie cfaniactwo.


Możesz rozwinąć?
Nie wiem na czym polega owe poznańskie cfaniactwo, jednakże trzeba przyznać iz wypowiedż Tharpenio'a nie jest zbyt uprzejma.


Juve fan
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 09:52

Piotrekk pisze: Taki napastnik jak Trezeguet to powinien wbic w Serie B ze 30 goli,nie wiem w czym tkwi problem tego zawodnika, może ma problemy z motywacją , bo raczej nie chce sie wierzyć by mógł nagle zatracic swe umiejetności strzeleckie :wink:
Racja.
Pamiętacie Jego formę już na MŚ w Niemczech. Było mi fatalnie źle patrzeć na to jak nic nie robi... zero jakiegoś instynktu, biegał po boisku, podawał piłki do pomocników i wbiegał w pole karne oczekując na wrzutkę, której i tak nie wykorzystał.
Teraz jest podobnie. Z tym, że nawet 100% okazji nie potrafi wykorzystać i obrócić w gola. To staje się już... żałosne. On jest bez formy z 10 miesięcy. Więc albo się podniesie albo OUT, nie ma co czekać... To jest Serie B, nie wierzę by w Serie A było by mu łatwiej trafiać do siatki. Bardzo Go lubię i szanuję, ale .... eee... nie wiem już sam...


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 10:04

Może i Legro rzeczywiście jest ostatnio w dobrej formie, ale uważam, że to zawodnik właśnie na Serie B, na pierwszą ligę jest zwyczajnie za słaby, nie mówiąc już o europejskich pucharach. Myślę, że sprzedanie go będzie dobrą decyzją dla JUVE i dla niego samego. Tak samo sprawa się ma z Zalayetą, ostatnio zaczął przecież strzelać bramki, ale moim zdaniem to chwilowe. Natomiast nie podoba mi się pomysł wystawienia PARO i MARCHISIO na współwłasność, oni są za dobrzy, trzeba ich szlifować, a nie ot tak oddawać połowę ich karty zawodniczej, bo potem możemy tego żałować. Z kolei DE CEGLIE wolałbym wypożyczyć np. do Sieny, żeby się chłopak ograł, a potem mógł wrócić z pewnym zasobem doświadczenia do jUVE.


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 11:28

Piotrekk pisze: Venomik:
Cytat:

poznanskie cfaniactwo.


Możesz rozwinąć?
Nie wiem na czym polega owe poznańskie cfaniactwo, jednakże trzeba przyznać iz wypowiedż Tharpenio'a nie jest zbyt uprzejma.
Zdawało mi się, że tamten koleś to było nowe wcielenie (nie)sławnego DHL'a, który swoimi opiniami, pomysłami i aroganckim zachowaniem (tfu, jak to brzmi :P) nieco obrażał innych. (M.i. chciał sprzedać Buffona, Del Piero itd. a jakiegoś forumowicza który się temu 'genialnemu' pomysłowi sprzeciwił nazwał "c***em" o ile dobrze pamiętam :P)

Swoją drogą -> przeprosiny dla Arsena : źle przeczytałem drugą część posta (nie zauważyłem "nie" w zdaniu "Volpato moim zdaniem nie jest lepszy od Palladino...") zaspany byłem albo co. Tak czy inaczej jednak się zgadzam z tym (jednym) zdaniem :-P
CzarnyZkultury pisze: poznanskie cfaniactwo..
Ta wypowiedź jest tak 'mądra' jak poprawna ortograficznie.
Mówiłem to ja "Poznański cwaniak"


RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 11:57

Piotrekk pisze:RavaneVialli:
A po czym tak twierdzisz? przecież w tym sezonie 'raczej' sobie nie pograł, w Serie B, więc gdzie i kiedy będzie miał możliwosć udowodnienia swego talentu, który Twoim zdaniem jest większy od Palladino?
To prawda, raczej sobie nie pograł, a strzelił więcej bramek, niż grający ostatnio u nas regularnie Zalayeta. W ostatnim meczu też strzelił 2 bramki:) Swoją opinię opieram na obserwacji Volpato i Palladino jeszcze z Primavery, co prawda nie miałem możliwości widzieć go wtedy w akcji, ale regularnie pokazywał się z lepszej strony strzelając zwykle więcej bramek niż Raffaele. Dziś, powiedziałbym, są na podobnym poziomie, Palladino zrobił co prawda ostatnio postęp i jest obecnie nawet nieco lepszy, ale trzeba wziąć poprawkę na wiek obu piłkarzy - Volpato jest o 2 lata młodszy i przez te 2 lata na pewno jeszcze bardzo się rozwinie (2 lata to duża różnica w tym wieku) - stąd mój subiektywny pogląd, iż ma on mimo wszystko większy talent i zasługuje na miejsce na ławce rezerwowych Juventusu. Jeśli tracimy Bożinowa, nie straćmy kolejnego zdolnego dwudziestolatka.

BTW, avatar sugeruje mi, że możesz być tą samą osobą, co vlodeck z forum PDAClub.pl, mam rację?:) Jeśli tak, to rozmawiasz z Solkanem:)
Mówiłem to ja "Poznański cwaniak"
Że cwaniak, to widać, ale od kiedy to przymiotniki piszemy wielką literą? Tak, to ja, ten, którego raczyłeś nazwać określeniem "Smartass".


Arsen

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 sierpnia 2006
Posty: 89
Rejestracja: 07 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 12:03

Przeprosiny przyjete. Ciezko przechodzi mi to przez klawiature tym bardziej, ze myslales, ze jestem DHL :snooty: ;).

Jesli chodzi o sprawe transferu Treze.
Swoja dole bierze i to pewnie nie mala. Za to bramek strzela malo. Jest raczej pilkarzem, ktorego motywuja wielkie imprezy, walka o najwyzsze cele. Nie jestem do konca przekonany, czy jest na tyle ambity, aby nam je zagwarantowac. Jego przyszlosc w Juve stoi pod znakiem zapytania. Fama glosi, ze klub interesuje sie kilkoma snajperami. To chyba daje podstawy zeby myslec, ze David moze nas opuscic w lecie. A to, ze nie zostal wystawiony na liste transferowa nie oznacza jeszcze, ze nie zostanie sprzedany. Tym bardziej, ze nie jest to lista oficjalna.

Powod sprzedaży tak wielu graczy wydaje sie oczywisty - podreperowanie budzetu klubu. Wszyscy razem wzieci (wymienieni w newsie) moze pojda za te pieniadze co Treze sam.


Baala

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2003
Posty: 211
Rejestracja: 02 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 15:05

Praktycznie to zgadzam sie w całości z Venomikiem, ale cos od siebie dożuce:

Paro/Marchisio - jednego trzeba sie pozbyc by kadra nie była zbyt duża. Cieżko mi zdecydować którego za mało meczy widziałem w tym sezonie. Raczej graja do siebie podobnie. Ten kto zostanie to uzupełnienie środka.

Volpato- za słaby wię aut
Zalayeta - cenie go ale myśle ze trzeba kogoś z bardziej ustabilizowana forma, kasa pewnie jakaś bedzie za niego wiec sprzedać

Giannichedda- wiecej sie ponim spodziewałem, całe Lazio po nim płakało jak odchodził a okazał sie zwykłym przecetniakiem

Legro- już raz pokazał ze na Serie A jest zasłaby na obronie powinien być któs przynajmniej o klase lepszy

Miccoli- będzie na pewno dobry jako karta przetargowa. Ja go w składzie nie widze. Dużo goli raczej nie strzela nawet w Portugali choć gra nie najgorzej pocichu licze na Saviole wiec niech go sprzedadza

Tacchinardi- ma Juve w sercu ale po co on to nie wiem Zanetti juz jest i myśle ze w tej chwili jest lepszy a i tak dla mnie to bedzie w Seri A rezerwa. Licze na przynajmniej dwóch dobrych środkowych + Zanetti + jeden z młodych wiec miejsca poprostu nie ma

De Ceglie- jego bym zostawił ewentualnie wypożyczył, solidny skrzeydłowy licze szczerze że sie rozwinie mógłby zostać i wchodzić na końcówki

Zastanawiam sie jeszcze co z Kapo i Oliveirą którzy nie byli tu wspomniani, nie bardzo wiem jak sobie radza. Wogóle to dwaj są wyporzyczeni czy już sprzedani?


Reg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 370
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 15:34

Baala pisze:
Zastanawiam sie jeszcze co z Kapo i Oliveirą którzy nie byli tu wspomniani, nie bardzo wiem jak sobie radza. Wogóle to dwaj są wyporzyczeni czy już sprzedani?
Kapo jest wypożyczony do Levante, a Oliveira do Sampdorii. Obaj na rok czyli po tym sezonie wracają do nas.


Obrazek
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2007, 16:27

Reg pisze:
Baala pisze:
Zastanawiam sie jeszcze co z Kapo i Oliveirą którzy nie byli tu wspomniani, nie bardzo wiem jak sobie radza. Wogóle to dwaj są wyporzyczeni czy już sprzedani?
Kapo jest wypożyczony do Levante, a Oliveira do Sampdorii. Obaj na rok czyli po tym sezonie wracają do nas.
Właśnie! To jest dobry znak, że wróca do nas, gdyż nie ma ich na tej liście. Oczywiście bardziej zadowolony byłbym z powrotu tego pierwszego, bo Oliveira jest taki sobie... :?


ODPOWIEDZ