Calciopoli 2: Juventus czeka nowy proces i Serie C?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 18:19

jak tak to sie zalamie


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 19:14

Gacek_CCM pisze:Co do degradacji Juventusu - gdyby mieli na Milan dowody, to wolałbym być zdegradowany po raz kolejny w historii i odbudować ekipę, niż żyć z łatką kibica klubu, któremu się niesprawiedliwie upiekło.
Mimo, że Juventus został osądzony i skazany na Serie B, ujemne punkty, zawieszenie działaczy, kary finansowe i odejście czołowych piłkarzy, to i tak wszyscy wkoło nazywają nas krętaczami, oszustami itp. Nawet po odbyciu 'czyśćca' ta wizytówka będzie nam towarzyszyć przez pewien czas.
Nie wiem, jak w Turynie, ale w Mediolanie, gdyby spadł Milan/Inter, to kibice nie przeszliby do rywala ot tak.
Ale czy ktoś tu mówi od razu o przechodzeniu na stronę Toro, Milanu bądź Interu? Wiem, że jest wielu Juventinich, którzy nawet po spadku do Serie C pozostali przy swoim klubie. I tak z wiernymi Interistami, Milanistami, Romanistami itd.
Zbyt duże przywiązanie do barw.
Brzmi to tak, jakbyś uważał kibiców Starej Damy za gorszych od tiffosich Milanu i Interu. Sugerujesz, że Juventini nie są przywiązani do swoich barw klubowych?
Tyle że - no offence - w Turynie to Juventus popularny nie jest...
W samym centrum Turynu, wśród rodowitych Turyńczyków, faktycznie bardziej popularne jest Toro. Jednak wśród ludności napływowej w zdecydowanej większości przeważają fani Bianconerich, tak więc stereotypem jest ciągłe powtarzanie, że Juventus nie ma, bądź ma mało, kibiców w Turynie.
Po tych wszystkich absurdach związanych z calciopoli to ja nie byłbym pewny niczego. Ot i przykład - rok temu Milan był najpierw ofiarą, później głównym sprawcą procederu, aż w końcu najsłabiej ukaranym. Równie dobrze za trzy miesiące ten adwokat może stać się pierwszym atakującym Juventusu.
Jestem na 90 % jednak przekonany, że wszelkie kary ominą już sam klub. Ucierpi się zapewne działaczom (Moggiemu), sędziom, Messinie i jej prezydentowi. Juventus poniósł największą klęskę w 109 letniej historii-degradację, spowodowaną nieuczciwymi zagrywkami. We Włoszech wszyscy wiedzą ile ten klub znaczy, jaką ważną organizacją jest. I choć nie popieram folgowania wielkim i mocnym, jednakże w tej sytuacji Juventus swoją wspaniałą historią nie zasłużył sobie na kolejny policzek, który mógłby tylko pogrążyć tą włoską legendę.
Juventus może we Włoszech Interowi, Milanowi czy Romie kibiców pozazdrościć.
Nie sądzę, podobno tamtych jest tyle we Włoszech, co kibiców Juve i Napoli razem wziętych.
Bo my i tak już zapłaciliśmy
bardzo wysoką cenę za to wszystko!
Nie przesadzaj, miało być wiele gorzej.
Mogło być gorzej, ale tylko w teorii. Wyobrażasz sobie, co działo by się we Włoszech, gdyby faktycznie Juventus zdegradowali do III lub IV ligi? Klub to nie tylko piłkarze i działacze. To także czynnik napędzający biznes i przede wszystkim miliony miłośników na całym świecie. Czy wyobrażasz sobie, by za takie wykroczenie, kluby jak Barca, Real, MU, Chelsea, Bayern, Milan powędrowały do niższej ligi niż druga? Przecież to absurd.


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 19:40

...
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 14:40 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 19:55

Gacek_CCM pisze:Tak, jestem związany z zawodem prawnika. Luźno bo luźno, ale zawsze. :) Kształcę się w tym kierunku.
...
JuveFanik pisze: Wiedziałem, że jesteś Prawnikiem :P Mój Tato także.
A ja mieszkam w Dubaiu! :dance: ... :prochno:


Kolego Gacek_COSTAM - chcialo ci sie rejestrowac na naszym forum tylko po to zeby... no wlasnie - uswiadamiac nas? Przedstawic tu swoja niewiarygodna teorie o calciopoli? (o ktorej oczywiscie wiesz wiecej niz my wszyscy razem wzieci z Szanowna Medi na czele :f), chcesz nas wrzurzyc i zrobic tu sieczke? Wielu juz mielismy tu takich jak ty - bozkow ze swoimi superteoriami i filozofiami.. naprawde bawi was irytowanie i proby wciskania swojego kitu ludziom na forum rywala? :think:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 20:03

wErOn pisze:Kolego Gacek_COSTAM - chcialo ci sie rejestrowac na naszym forum tylko po to zeby... no wlasnie - uswiadamiac nas? Przedstawic tu swoja niewiarygodna teorie o calciopoli? (o ktorej oczywiscie wiesz wiecej niz my wszyscy razem wzieci z Szanowna Medi na czele :f), chcesz nas wrzurzyc i zrobic tu sieczke? Wielu juz mielismy tu takich jak ty - bozkow ze swoimi superteoriami i filozofiami.. naprawde bawi was irytowanie i proby wciskania swojego kitu ludziom na forum rywala? :think:
Każdy się tu może zarejestrować. Nie w twoim interesie jest decydowanie o tym, kto tu pisze i jakie teorie wygłasza. Nie potrafisz zwyczajnie podyskutować? Być może brak Ci argumentów, skoro z góry zakładasz, że wszyscy tu gów## wiedzą, a jedyną prawdę znasz Ty - wszechwiedzący czy jak? :doh:


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 20:16

Jestes za malutki zeby ze mna dyskutowac. Podobnie jak szanowny Gacek. Zadam tylko jeszcze jedno pytanie - gdzie napisalem ze 'jedna prawde znam ja?' :prochno:

Pozdrawiam cieplutko z Dubaiu! :dance:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
JaPs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2006
Posty: 728
Rejestracja: 04 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 20:48

Rozdrapałeś stare rany. Wkurzylem sie. Dzieki :evil: Jak sobie pomysle. . . :(


Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 21:20

Ni e znAM wloskiego prawea ale nie wieze zeby w cywilizowanym panstwie Europy hołdowano zasadze podwójnej karalności - nie można dwa razy karac kogos za to samo !! I dlatego ten news to bujda z dżemem :)


Juve e' mio
Io sono Juve
Gacek_CCM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 13 kwietnia 2007
Posty: 23
Rejestracja: 13 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 21:41

Mr Cezary pisze: Mimo, że Juventus został osądzony i skazany na Serie B, ujemne punkty, zawieszenie działaczy, kary finansowe i odejście czołowych piłkarzy, to i tak wszyscy wkoło nazywają nas krętaczami, oszustami itp. Nawet po odbyciu 'czyśćca' ta wizytówka będzie nam towarzyszyć przez pewien czas.
Ani mi w głowie było nazywanie Juventusu oszustami, tyle że skoro ktoś napisał coś takiego, to coś musi być na rzeczy.
Brzmi to tak, jakbyś uważał kibiców Starej Damy za gorszych od tiffosich Milanu i Interu. Sugerujesz, że Juventini nie są przywiązani do swoich barw klubowych?
Brzmi to tak, jak chcesz to usłyszeć.
Nie, nie uważam, bynajmniej.
Po prostu jestem świadom tego, że Turyn ma kibiców wszędzie, poza Turynem, gdzie rządzi - bądźmy szczerzy - Torino.
W samym centrum Turynu, wśród rodowitych Turyńczyków, faktycznie bardziej popularne jest Toro. Jednak wśród ludności napływowej w zdecydowanej większości przeważają fani Bianconerich, tak więc stereotypem jest ciągłe powtarzanie, że Juventus nie ma, bądź ma mało, kibiców w Turynie.
Żąden stereotyp, całe Włochy z Turynem tak mówią.
Ta ludność napływowa też kibicuje ekipie dlatego, że wygrywają, a z biegiem czasu są prawdziwymi kibicami. Tak jest właściwie wszędzie - czy Ty byś był kibicem Juventusu, gdyby grał zawsze jak np. Empoli?
Jestem na 90 % jednak przekonany, że wszelkie kary ominą już sam klub.
Sam wiesz, jak wyglądało pierwsze Calciopoli. Niby takie ostre kary, a jak przyszło co do czego, to członek bombki strzelił. :] W tych sprawach to ciężko cokolwiek mówić, bo jeśli macie coś za uszami faktycznie, to sto razy sprawa się zmieni - od degradacji do Serie D po minus punkt w Serie A. :] A temat jest na tyle wygodny, że podłapią go we Włoszech i będą pisać wiele. A w Polsce możemy się tylko domyślać, jak jest naprawdę.
Nie sądzę, podobno tamtych jest tyle we Włoszech, co kibiców Juve i Napoli razem wziętych.
A jak Ci napiszę, że Milanistów jest więcej, niż wszystkich tifosich razem wziętych, to uwierzysz?
To nieprawda.
Wyobrażasz sobie, co działo by się we Włoszech, gdyby faktycznie Juventus zdegradowali do III lub IV ligi? Klub to nie tylko piłkarze i działacze. To także czynnik napędzający biznes.
Czy wyobrażasz sobie, co właśnie powiedziałeś?
Wiem, że świat tak teraz może i działa, ale to jest wbrew prawu. Juventus w niczym nie jest lepszy od Messiny, jeśli kupował mecze. Odpowiada za ten sam paragraf i ma prawo do takiej samej obrony. Ilość kasy na koncie niczego nie usprawiedliwia.
Serie C to nie jest katastrofa? Mam nadzieje, że to była ironia.
Nie, szczerze. Już Serie B nie było. Wystarczy spojrzeć, jakie budżety ma ten klub. A w wypadku degradacji Juventus tak czy owak czeka exodus wszystkich graczy - o ile spadnie, co w tej chwili jest dla mnie ciężkie do wyobrażenia sobie - więc w Serie C będzie wręcz lepiej się odbudować, niż szybko awansować z samym Del Piero i przeciętną ekipą do Serie A.
Poza tym Serie C1A, gdzie grałby ewentualnie Juventus, wcale nie jest taki słaby.
Wiedziałem, że jesteś Prawnikiem Razz Mój Tato także.
8)
Kolego Gacek_COSTAM - chcialo ci sie rejestrowac na naszym forum tylko po to zeby... no wlasnie - uswiadamiac nas? Przedstawic tu swoja niewiarygodna teorie o calciopoli?
Jak to możliwe, że kulturalni kibice jakoś potrafią ze mną dyskutować, a Ty tylko wylewasz żółć?
Gdybym chciał tu wejść i zrobić sieczkę, to uwierz mi - takich kibiców, jak Ty, można tak łatwo sprowokować, że już dawno byś opluł monitor ze złości.
Więc albo napisz coś sensownego, albo wyjdź, gdy dorośli rozmawiają.
Ni e znAM wloskiego prawea ale nie wieze zeby w cywilizowanym panstwie Europy hołdowano zasadze podwójnej karalności - nie można dwa razy karac kogos za to samo !!
Ile razy i komu jeszcze mam wyjaśniać, że o zasadzie podwójnej karalności, którą Łuki przed chwilą wymyślił, nie ma mowy w tym temacie?


peste

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2006
Posty: 218
Rejestracja: 17 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 21:48

Widze, ze lubicie sie tu klocic ale wracajac do tematu to po przeczytaniu tego newsa spadlem z krzesla. Biedny, pokrzywdzony Milan chce scudetto za sezon 04/05 :rotfl: . Ci goscie chyba nie maja wstydu. :angry:


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 21:48

...
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 14:40 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 3 razy.


Gacek_CCM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 13 kwietnia 2007
Posty: 23
Rejestracja: 13 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 21:50

peste pisze:Widze, ze lubicie sie tu klocic ale wracajac do tematu to po przeczytaniu tego newsa spadlem z krzesla. Biedny, pokrzywdzony Milan chce scudetto za sezon 04/05 :rotfl: . Ci goscie chyba nie maja wstydu. :angry:
Ano fakt, niedobre zachowanie ze strony Milanu. Jako Milanista nie zgadzam się z tym.
Ale skoro Inter dostał scudetto za sezon, w którym był 3, to z drugiej strony Milan może dostać scudetto za sezon, w którym był 2 i przegrał niewielką liczbą punktów.
Ale hasła o braku wstydu mógłbyś sobie podarować. :>
Poza tym... To, że Milan był pokrzywdzony, to nawet Interista przyzna. Więc nie ma co tu używać tego słowa w tak negatywnym znaczeniu.
Spadek do trzeciej ligi to jest koniec wielkiego Juventusu (z silnym akcentem na 'koniec') nie okłamujmy się. A czy ta ekipa w Serie A będzie słaba?
Wybacz, ale to pokazuje, jakim kibicem jestem. Ja za Milanem poszedłbym nawet do Serie D. A serie C1 jest mocna, każdy tifosi włoski Ci to powie. Wystarczy trochę "wejść" w temat.
A co do siły ekipy - mówiłem o hipotetycznej sytuacji, gdyby Juventus spadł do Serie C1 i po dwóch latach awansował do Serie A. Wtedy to byłby przeciętny zespół...
...Ale jak dla mnie już zupełnie czysty. Bo dla mnie kary za calciopoli dla wszystkich był zbyt łagodne i wg. mnie miejsce Juventusu było mimo wszystko w C1.
Uprzedzając atak - tak, jak Milanu w Serie B. Co nie znaczy, że się nie ucieszyłem post factum. :]


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 22:05

Juve juz raczej nic sie nie stanie. Nie wierze w to.
To tak jakbym kogos zabil, i bym za to dostal wiezienie. Potem po odsadzce sa nowe dowody na to ze go zabilem, i mieli by mnie za to znowu wsadzic do wiezienia. Wiem ze moze troche glupie porownanie, ale to mniej wiecej na tej zasadzie.


Gacek_CCM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 13 kwietnia 2007
Posty: 23
Rejestracja: 13 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 22:10

Ibra_fan pisze:Juve juz raczej nic sie nie stanie. Nie wierze w to.
To tak jakbym kogos zabil, i bym za to dostal wiezienie. Potem po odsadzce sa nowe dowody na to ze go zabilem, i mieli by mnie za to znowu wsadzic do wiezienia. Wiem ze moze troche glupie porownanie, ale to mniej wiecej na tej zasadzie.
Nie, to na innej zasadzie. I porównanie wcale takie głupie nie jest.
Obecna sytuacja Juventusu wygląda tak, jakbyś zabił kobietę, a później mężczyznę. Lądujesz w więzieniu za zabicie kobiety i tuż przed wyjściem z niego (za dobre sprawowanie, czy co tam chcesz, ale wychodzić niedługo po wylądowaniu w nim) okazuje się, że zabiłeś również mężczyznę.
I znów lądujesz na sali rozpraw.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 22:13

Gacek_CCM pisze:
Ibra_fan pisze:Juve juz raczej nic sie nie stanie. Nie wierze w to.
To tak jakbym kogos zabil, i bym za to dostal wiezienie. Potem po odsadzce sa nowe dowody na to ze go zabilem, i mieli by mnie za to znowu wsadzic do wiezienia. Wiem ze moze troche glupie porownanie, ale to mniej wiecej na tej zasadzie.
Nie, to na innej zasadzie. I porównanie wcale takie głupie nie jest.
Obecna sytuacja Juventusu wygląda tak, jakbyś zabił kobietę, a później mężczyznę. Lądujesz w więzieniu za zabicie kobiety i tuż przed wyjściem z niego (za dobre sprawowanie, czy co tam chcesz, ale wychodzić niedługo po wylądowaniu w nim) okazuje się, że zabiłeś również mężczyznę.
I znów lądujesz na sali rozpraw.
Ale tutaj my wiemy ze Juventus ''kupywal'' mecze... jak juz wszyscy to wiedza, to przecierz na nowo nie mozna sie dowiedziec i znowu ukarac Juve?


ODPOWIEDZ