Calciopoli 2: Juventus czeka nowy proces i Serie C?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 15:58

...
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 14:36 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


Gacek_CCM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 13 kwietnia 2007
Posty: 23
Rejestracja: 13 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 16:04

JuveFanik pisze: Skąd wiesz, iż będa nas sądzili z tego samego paragrafu? Juventus został oskarżony o wpływanie na sędziów, za co nie grozi nawet degradacja! Tylko odjęcie punktów. Sąd wycfanił się i udowodnił naruszenie tego paragrafu w trzech sytuacjach co AUTOMATYCZNIE przekształcił na taki paragraf, aby zdegradować Juve. Czytałem o tym w obiektywnym artykule. Jaką mamy pewność, że Sąd nie zrobi tego ponownie? Skąd wiesz, iż mają jasne dowody, na czym się opierasz?

Co do tego, że działacze reprezentują Juventus to oczywiście zgadzam się, nadal będe uparty - piłkarze nie wiedzieli o obstawianiu spotkań, dlatego sądze też, iż sama kara dla Juve powinna być niższa, a główna kara powinna spocząć na działaczach. Zależy kto jak na to patrzy, oczywiście, oboje jesteśmy nieobiektywni i to jest prawda, ponieważ mi zależy na Juventusie, a Ty prawdopodobnie kładziesz nacisk, aby Juventus za wszelką cene "udupić". :wink:
Primo. Będą Was sądzili z tego samego paragrafu, bo na to wskazują doniesienia - wtedy byliście sądzeni za kupowanie meczów, i teraz też będziecie.
Uważaj - sądzić a karać to dwie różne rzeczy.
Secundo. Jeśli ktoś nazywa siebie "obiektywnym" i pisze, że sędzia "się wycfanił", to niech lepiej skończy mówić od rzeczy.
Gdzie napisałem, że mają jasne dowody? Udowodnij, albo przeproś.
Tercio.Skąd wiesz, że piłkarze nie wiedzieli o ustawianiu meczów? Kara za kupowanie meczów dotyka w równym stopniu działaczy, jak klub. Więc jeśli zostanie Wam coś udowodnione, to oczywiście, że karę poniosą również piłkarze.
Quatro. Nie, mi nie zależy na udupieniu Juventusu, przeciwnie. Czy jakbym Ci napisał "Juventus do gazu", to byłoby Ci lepiej? Brak mi drugiego godnego rywala dla Milanu w Serie A, a nie tylko Interu. Ale jeśli te plotki się potwierdzą, to będzie mi Juventusu tak żal, jak Messiny...


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 16:08

Hmm czyto czasami nie jest źródło od gazety fakt ? :roll:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 16:21

...
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 14:36 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


$urfer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 101
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 16:25

Gacek tak mi sie zdaje ze nie jestes juventino, więc niech ci ktos zmieni to pod twoim loginem. A co do afer to jaja jak berety gdyby nas wtedy skazali nawet na Serie C no to w przyszłym sezenie bylibysmy w B czyli sezon2007/2008. Załóżmy ze teraz też by nas skazali na Serie C to jestesmy już 4 lata do tyłu i praktycznie bez szans na powrót na szczyt. Chyba wsszyscy by sie desantowali no może zwyjątkiem Del Piero :o .

P.S mozna sobie zmienić login?
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2007, 16:27 przez $urfer, łącznie zmieniany 1 raz.


Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą najpierw zniży cię do swego poziomu a potem wykończy doświadczeniem
Obrazek
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 16:25

Wydawało się, że włoski futbol najgorsze chwile ma już za sobą, ale wszystko wskazuje na to, że zeszłoroczna afera Calciopoli była tylo wierzchołkiem góry lodowej. Prokuratura w Neapolu dysponuje kolejnymi materiałami, które obciążają konto byłego dyrektora Juventusu Turyn Luciano Moggiego i samego kluby, a także FC Messinę i całe mnóstwo arbitrów.

Na temat Calciopoli 2 wypowiedział się były zastępca szefa Ufficio Indagini - adwokat Mario Stagliano.

"Jeśli chodzi o sytuację arbitrów to konieczne będzie rozpoczęcie kolejnego śledztwa. Chodzi tutaj o zdarzenia wcześniej nie analizowane przez Corte Federale. W przypadku meczów, które wcześniej znalazły się pod lupą w pierwszym procesie, postępowanie sportowe jest zamknięte. Nowe postępowanie będzie dotyczyło spotkań, które wcześniej nie znalazły się w gronie podejrzanych."- powiedział.

"Jak wygląda sytuacja Juventusu? Na pewno zostanie rozpoczęte nowe śledztwo, ale wydaje mi się, że w tym przypadku kary sportowe nie wchodzę w grę. Po tym wszystkim co się wydarzyło, kiedy sprawa trafiła aż do arbitrażu, nie sądzę, by były kolejne sankcje."- dodał.

"Ze sportowego punktu widzenia ryzykują sędziowie, FC Messina i Fabiani. Oni wcześniej nie byli sądzeni."

"Jak długo powinno potrwać nowe postępowanie? To jest dobre pytanie, mając na uwadze, że Ufficio Indagini 30 czerwca zamknie drzwi. Potrzeba czasu, by rozpocząć śledztwo, zaangażować we wszystko prokuraturę federalną. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, można wszystko zakończyć do 30 czerwca. W przeciwnym razie to może się ciągnąć. "- zakończył.
http://www.pilka.pl/?mid=1&show=69864

Juventus juz raczej nie poniesie kary zadnej gorzej z Luckiem.
Nic dodac nic ujac...


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 16:37

I znowu w 1 dzien zrobi sie 20 stron w ktorych wiekszosc to same <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> osob ktore o calciopoli pojecia nie maja. Do tego oczywiscie klotnie miedzy naszymi a interistami i innymi wynalazkami ktore zagladaja tu tylko po to by siac zamet. W kazdym razie - powodzenia :whistle:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 16:43

Zgadzam się z Mati1990 Juve już nie poniesie żadnej kary jakby miało tak być to odrazu by nas zdegradowali do C i jeszcze ujemne punkty , teraz już nie zrobią tego pomału pniemy się do góry i wątpię w to żeby zarząd pozwolił by znów zdegradowano nas . Gorzej będzie z Luckiem , a zespół kary już raczej nie poniesie :naughty:


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
blk01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 502
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 16:53

:/ rok temu też wszyscy pisaliśmy, że bzdury, że plotki, i ze nie będzie żadnej degradacji... :/


http://euroislam.pl
Europa dla Europejczyków.
Tigmar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2005
Posty: 804
Rejestracja: 20 lutego 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 17:06

a ja jestem juz na wykonczeniu nerwowym...
a wiosen licze 17.

to jest dopiero problem :(


paweł (neo)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 167
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 17:06

Eh.,.., :(

Małą kare ponieslismy??
Degradacja, ujemne punkty, straty finansowe, strata mistrzostw, transfery giazd za psie pieniadze i to jeszcze do naszych rywali.

Juventus walczy.... kibice walcza... Wielkosc Juve to wlasnie kibice, tradycja, legendy tego klubu....,

Odbierzcie nam wszystko, wszystkie pieniadze , zawodnikow , tytuły wszystko a i tak nie zniszczycie tego co jest w naszych sercach....

I nigdy nie bedzie mial tego Inter , Milan czy Roma....

Bo Starą Damę sie kocha nad życie albo nienawidzi....

Forza Juve!!!!

Ja sie nie boje.,.,.,


rafalinho107

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 grudnia 2006
Posty: 10
Rejestracja: 04 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 17:49

Szczerze mówiąc to ja też myślę, że to ściema!! Bo my i tak już zapłaciliśmy
bardzo wysoką cenę za to wszystko!! Dla mnie bezsensowne jest karanie kogoś 2 razy za to samo czyż nie??
Mam nadzieję że to jakiś głupi żart ze strony kogoś!!!

Juve Per Sempre!!!!!!!!!!!!


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 17:49

Oficjalna wiadomość Juventusu odnośnie doniesień:

- W tych miesiącach zawodnicy i cały sztab szkoleniowy przystąpili z profesjonalizmem, pasją i uczciwością do drugoligowych rozgrywek, przezwycieżając cieżki kryzys minionego lata. Świadomość, że zapłaciliśmy za to wszystko wysoką cenę i zamknęliśmy rachunki z Sądem Sportowym pozwoliła działaczom klubu pracować ze spokojem w celu odbudowania kapitału, pozwalającego stworzyć bazy do odnoszenia przyszłych sukcesów -

- Wiadomości prasowe dotyczące zakończenia postępowania przez prokuraturę w Neapolu nie zmieną całkowitego przekonania klubu o definitywnym zamknięciu tamtego rozdziału z przeszłości, świadomości, że nie będzie trzeba już więcej odpowiadać przed nikim -

- Kibiców, którzy nie przestali wspierać klubu, Juventus zapewnia o maksymalnym zaangażowaniu w zwyciężanie w celu powrotu na szczyty światowego futbolu -

http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... _id=187400


Gacek_CCM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 13 kwietnia 2007
Posty: 23
Rejestracja: 13 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 18:03

JuveFanik pisze:Na to wskazują doniesienia. A zaraz później piszesz, że "teraz taż będziecie". To nie jest pewne, dopóki Juventusowi nie postawią konkretnych zarzutów, nic w tej sprawie nie będzie pewne.
Oczywiście, że nic nie jest pewne.
Mówili o tym w licznych wywiadach. Nie podam źródeł, bo nie mam. Ale na pewno takie miały miejsce. Szanuje Ciebie, ponieważ prawisz dobrze i miło się z Tobą dyskutuje. Mi też brakuje Serie A i spotkań z Milanem, dlatego sprzeciwiam się degradacji Juventusu po raz kolejny.

Btw. Nie jesteś przypadkiem prawnikiem, bądź jesteś z tym zawodem w jakiś sposób związany? :wink:
Co do degradacji Juventusu - gdyby mieli na Milan dowody, to wolałbym być zdegradowany po raz kolejny w historii i odbudować ekipę, niż żyć z łatką kibica klubu, któremu się niesprawiedliwie upiekło. Bo jeśli mają dowody, to raczej nasze widzimisie się do niczego nie przydadzą.
Tak, jestem związany z zawodem prawnika. Luźno bo luźno, ale zawsze. :) Kształcę się w tym kierunku.
Gacek tak mi sie zdaje ze nie jestes juventino, więc niech ci ktos zmieni to pod twoim loginem.
Załóżmy ze teraz też by nas skazali na Serie C to jestesmy już 4 lata do tyłu i praktycznie bez szans na powrót na szczyt.
Nie, nie jestem Juventino, tylko Milanistą. Byłbym wdzięczny za zmianę.
A co do awansu - skoro piszesz takie bzdety, to widać, co z Ciebie za kibic. Nie wiem, jak w Turynie, ale w Mediolanie, gdyby spadł Milan/Inter, to kibice nie przeszliby do rywala ot tak. Zbyt duże przywiązanie do barw.
Tyle że - no offence - w Turynie to Juventus popularny nie jest...
Ale relegacja do Serie C to nie byłaby wcale katastrofa. Najwyraźniej nie wiesz, jakie kluby tam grają i ile pieniędzy mają. :>
"Jak wygląda sytuacja Juventusu? Na pewno zostanie rozpoczęte nowe śledztwo, ale wydaje mi się, że w tym przypadku kary sportowe nie wchodzę w grę. Po tym wszystkim co się wydarzyło, kiedy sprawa trafiła aż do arbitrażu, nie sądzę, by były kolejne sankcje."- dodał.
Wiesz co... Po tych wszystkich absurdach związanych z calciopoli to ja nie byłbym pewny niczego. Ot i przykład - rok temu Milan był najpierw ofiarą, później głównym sprawcą procederu, aż w końcu najsłabiej ukaranym. Równie dobrze za trzy miesiące ten adwokat może stać się pierwszym atakującym Juventusu.
I znowu w 1 dzien zrobi sie 20 stron w ktorych wiekszosc to same <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> osob ktore o calciopoli pojecia nie maja. Do tego oczywiscie klotnie miedzy naszymi a interistami i innymi wynalazkami ktore zagladaja tu tylko po to by siac zamet.
Coś mi się wydaje, że to jednak Ty o calciopoli nie masz pojęcia. Jak widać jeden z kibiców, który ze mną dyskutuje, potrafi mi przyznać, że potrafię rzeczowo rozmawiać.
A "innym wynalazkiem" nie zamierzam być nazywany.
Shift Ci się zablokował?
Gorzej będzie z Luckiem
Ja na Waszym miejscu to bym go nie chciał oglądać.
I nigdy nie bedzie mial tego Inter , Milan czy Roma....
Wiesz, zagranica to zagranica, ale Juventus może we Włoszech Interowi, Milanowi czy Romie kibiców pozazdrościć.
Bo my i tak już zapłaciliśmy
bardzo wysoką cenę za to wszystko!
Nie przesadzaj, miało być wiele gorzej.

Cieszy mnie oświadczenie Juventusu. Już nie udają niewiniątek po procesie, tylko rzeczowo odpowiadają.


rafalinho107

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 grudnia 2006
Posty: 10
Rejestracja: 04 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2007, 18:10

Powinno być dobrze!! Kolejne sankcje nam nie grożą wg prawnika!!
http://www.sportowefakty.pl/index.php?d ... _id=187383


ODPOWIEDZ