Ponad 100 mln euro na transfery....Kosmos......

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 19 marca 2007, 07:11

Supersonic pisze: Urby Emmanuelson - prawdziwy walczak, ofensywnie usposobiony obrońca, moim zdaniem mógłby być następcą Zambrotty.
Emmanuelson to świetny zawodnik, ale akurat pozycję lewego obrońcy to mamy już obsadzoną.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
suchy2666

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2007
Posty: 3
Rejestracja: 13 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 marca 2007, 09:43

a co powiecie na robinho mlody zdolny i za treze sie nadaje a w realu za duzo nie gra wiec pewnie niedlugo odejdzie a w juve bylby jak znalazl:)


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 marca 2007, 13:05

100 milionów to naprawde dużo pieniędzy. Jeśli mielibyśmy bić się z jakimś innym klubem o jakąś gwiadę, to myślę, że warto wydać nawet ze 60 milionów na jednego zawodnika.
A za pozostałe 10 milionów tez przecież można coś konkretnego upolować.
Myślę, ze tak: Sneijder, Tevez, Ribery - dobrze byłoby mieć w Juve w następnym sezonie chociaż jednego z nich.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 19 marca 2007, 19:59

Supersonic pisze:O ile dwójki z nich nie trzeba nikomu przedstawiać bo jest to naprawdę klasa europejska o tyle Babel jest jeszcze mało znany. A niesłusznie, już prezentuje b. wysokie umiejętności.
Istinno, istinno... Jako dowód można przywołać fakt, że Van Basten już od dawna powołuje tego zawodnika do reprezentacji i stawiał na niego, kiedy ten stawiał swoje pierwsze kroki w Eredivisie.

Ja bym chciał, że Secco wykradł Realowi Robinho :twisted: - ostatniego dobrego gracza (nie licząc Casillasa), w tym śmiesznym klubie.


Obrazek
Meraviglioso

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 210
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 marca 2007, 20:59

Przedewszystkim zainwestowałbym te pieniądze w kampanie marketingową, może trochę więcej kibiców przychodziłoby na meczu. :)
Zastanawiam się czy nie sensownie będzie na zawsze zostać na Stadio Olimpico, a Delle Alpi odsprzedać Torino. Wtedy byśmy dostali kolejny zastrzyk pieniędzy. Juve mogłaby trochę popracować nad swoją oficjalną witryną bo jakaś specjalnie wybitna ona nie jest. Poza tym przydałby się porządny hymn, który muzycznie nie będzie przypominal włoskiego disco-polo (może zatrudnić jakąs amerykańską pop-star do tego?).

Co do samego klubu. Konsekwentnie obniżać garze piłkarzom, i tak zarabiają o wiele za dużo. Inwestować w młodzież. Otwierać szkółki w Afryce, Europie wschodniej, Ameryce Południowej. Inwestować w poszukiwaczy talentów (niech chociaż sprawdzają te taletny które są w FMie :-D bo długo obcowanie z tą grą utwierdziło mnie w przekonaniu, że często się one sprawdzają).

Co do zakupów. Oto moje propozycje:

- Zaccardo (5,5 mln)
- Bovo (4,5 mln)
- Guorguff (7 mln)
- Montolivo (11 mln)
- Jao Mutinho (17 mln)

Ceny jak najbardziej realne, oraz zakup owych zawodników. Koszt wychodzi około: 45 mln Euro. Dużo, ale część mogłoby się zwrócić bo sprzedaży Camonaresiego lub Trezeguet.


mrhahn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 sierpnia 2005
Posty: 87
Rejestracja: 31 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 marca 2007, 21:10

wg. mnie 100 mln to dużo i.... mało...

Bo przecież zeby mieć klasowego zawodnika to tak naprawde trzeba go samemu stworzyć, albo wydać w tych czasach gigantyczną fortune...

Patrzcie na takie gwiazdy jak Alex, Raul, Kahn i tak dalej...

Oni zaczęli grać w swoich klubach będąc super talentami... dlaczego kluby ich trzymają i nie sprzedzą? Bo są niezastąpieni, są najlepsi... oczywiście ze z wiekiem błysk się kończy, ale naprawde dobrych zawodników się nie wypuszcza... chyba ze są sprzedawczyklami, albo się boją się jakiegoś kryzysu w klubie...

Są oczywiście wyjątki... są takie pieniądze, zeby kupić każdego... bo w końcu wszystko jest na sprzedasz.

A wracając do tematu...
Nie potrzebujemy wielkich nazwisk, ale wielkich graczy.
Quaresma byłby idealnym wzmocnieniem, Ferbregas myśle też by się idalnie nadawał - ten który walnie się przyczynił do odpadnięcia naszej druzyny z LM.
W atak nikogo nie potrzebujemy... no kurna... mamy Bojinova, Palladino - 2 zadowników, którym trzeba dawać tylko szanse!
Może Zacchardo byłby dobrym wzmocnieniem na prawą strone obrony i Sergio Ramos w środek.


Obrazek
rad3k88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 154
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 19 marca 2007, 21:49

Meraviglioso pisze: - Zaccardo (5,5 mln)
Ciekawa opcja, z checia zobaczyłbym go w naszym klubie...
Meraviglioso pisze:- Bovo (4,5 mln)
To już jest chyba stracony talent... A tak dobrze się zapowiadał. Co prawda jest dobrym, solidnym obroncą, ale jak na Juve jedak za słaby... Chociaż mam nadzieję że kiedyś niczym Bonera obudzi się :p
Meraviglioso pisze:- Guorguff (7 mln)
Wątpie... a raczej nie ma takiej możliwości, żeby Milan oddał nam tego piłkarza
Meraviglioso pisze:- Montolivo (11 mln)
Jego bardzo chcialbym zobaczyć w Turynie... Jak już wspominałem nowy Totti, dużo widzi, dobrze sie kiwa, swietne strzaly z dystasu... przydałby się bardzo na środek pomocy.



Ale piłkarzem o którego Juventus powinien starać się najbardziej i zrobić wszystko aby go pozystać, jest Alessandro Rosina. Ten piłkarz robi co chce z obroncami, a gdy sie rozpedzi nikt go nie zatrzyma... Ma 23 lata, bylby bardzo dobra inwestycją na długie lata.
(Tutaj jego akcja i gol z przedostatniego meczu - , to jest nic w porownaniu z tym co robil w tym meczu, wykonal kilkanascie wspanialych rajdów...)

Meraviglioso pisze:Otwierać szkółki w Afryce, Europie wschodniej, Ameryce Południowej
:| Po co ? Czemu Juventus ma 'stworzyć' dobrych pilkarzy dla innych krajów? Powinni inwestować w mlodzież na terenie Italii...


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 21 marca 2007, 17:56

a ja bym obstawiał tak:
Barzagli - 12/15 mln.
Metzelder - za darmo
Diego - 15 mln lub Ribery - 20 mln
Gilberto Silva - 18 mln
Saviola - za darmo
Toni - 30 mln, lub Klose - hmm... 20 mln

Skład: Buffon, Balzaretti/Chiellini, Barzagli, Metzelder, Grygera, Nedved, Diego/Ribery, Gilberto Silva, Camoranesi, Saviola/Del Piero, Trezeguet/Toni/Klose

i z takim skałdem byśmy mogli naprawde powalczyć o Scudetto a zobaczcie ile kasy nam zostaje :wink:


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
pavel88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 marca 2007
Posty: 118
Rejestracja: 16 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2007, 19:20

naros pisze:Gilberto Silva - 18 mln
:shock: :shock: chyba żartujesz. Z tego co się mówiło to jeśli Silva przyjdzie to za max 5 mln, wydanie na niego 18 baniek to byłoby jedno z najgłupszych posunięć klubu. Miejmy nadzieję, że to info o Riberym rzeczywiście jest prawdziwe, byłoby świetnie


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 14:04

Nieudolny zarząd 100 mln. może zmarnować. Nie należy się kierować nazwiskami piłkarzy tylko ich umiejętnościami. Jest wielu sławnych piłkarzy lecz obecnie prezentują się słabo i nie są warci tych pieniędzy, za które można by ich było kupić. Bardzo jestem ciekawy jak zostaną wydane te pieniądze. Juventus nigdy nie kupował wielkich gwiazd, lecz sprowadzał sprawdzonych weteranów, którzy mieli za zadanie utrzymywać wielki poziom i styl gry w zespole.

Uważam że do Juve nie przyjdą gwiazdy, lecz dobrze prezentujący się piłkarze, którzy będą wykonywali zadani trenera. Do tych 100 mln. należy podejśc z dystansem, bo jestem przekonany że Juventus nie wyda całej kwoty, bo jak wiemy Juventus nigdy nie zdobywał sławy przez ogromne sumy wydawane na piłkarzy. Zapewne kogoś kupimy, a reszta pieniędzy zniknie, i będziemy zadawali sobie pytanie - przecierz możemy jeszcze wydać tyle pieniędzy a nikogo nie kupujemy ?


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 14:20

Do kolegi wyżej:
Buffon - 52 mln dolarów
Nedved - 35 mln dolarów
Wydawaliśmy wielkie pieniądze na jednego gracza.

I do wszystkich:
najpewniej nie mamy wcale 100 milionów na transfery!!


Dirty mind
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 14:21

pavel88 pisze:
naros pisze:Gilberto Silva - 18 mln
:shock: :shock: chyba żartujesz. Z tego co się mówiło to jeśli Silva przyjdzie to za max 5 mln, wydanie na niego 18 baniek to byłoby jedno z najgłupszych posunięć klubu. Miejmy nadzieję, że to info o Riberym rzeczywiście jest prawdziwe, byłoby świetnie
Racja mój błąd, pomyliłem sie zdeczka. sorki :-D


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 16:13

100 mln na transfery to kaczka dziennikarska, wątpie żeby takie sumy poszły na transfery...

Gilberto Silva, Barzagli, Metzelder, Diego, Ribery, Klose, Toni, Saviola, Zaccardo, Frings, Luisao, Pepe, Sneijder, Huntelaar itp.

Nazwisk wiele, a konkretów?? Narazie tylko dwa....Salihamidzić i Grygera...

Jeśli chodzi tylko czyste marzenia to padają nazwisko takie jak: Quaresma, Cicinho, Ramos, Robinho, Faubert...

No cóż jedno tylko jest pewne, że wzmocenia są koniecznie potrzebne...


Pawlinio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2004
Posty: 58
Rejestracja: 23 maja 2004

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 17:18

jezeli mialo by byc te 100 mln to i tak pewnie z tej kasy idzie tez na konto nowych zawodnikow przy podpisywaniu kontraktu wiec jesli Juve mialo by sciagnąc takiego Robinho za 15 mln to jezcze do tego kolo 2-3 za jego podpis takie sa realia. Ale taki Barzagli 8) pewnie nie wiecej niz 15 mln + jakis dobry srodkowy pomocnik np Gerrard za okolo 40mln chyba wystarczy bo juz obronce dobrego sciagneli Grygerę, mlodego obronce za 7,5 mln :prochno: Criscito i skrzydłowego Salihamidzica no i jeszcze ten Ailmiron z Empoli moze sie przyda. No ale najwazniejsze to zatrzymac naszych najlepszych zawodnikow. :)


Jedno miasto Jeden klub WIELIM SZCZECINEK
Humar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 listopada 2003
Posty: 29
Rejestracja: 09 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 marca 2007, 17:41

Majac tyle do wydania jestem za transferami ale nie koniecznie z gornej polki.
Z obecnej jedenastki bym zostawil:
Del Piero, Nedved, Buffon,Marchioni,Bozinov,Palladino,Chiellini,Zebina,Boumsong,Balzaretti,Marchisio,
Paro, Zanetti(?).
Do sprzedania:
Legro,Giannichedda,Camor,Treze,Zalayeta
Kupiłbym :
Givet,Heitinga,Pepe,Ribery,Sneijder,Kahlenberg,Saviola.
I zostaja jeszcze Kapo,Micolli
Wydaje mi sie ze jeszcze by cos kasy zostało.
Aha i na Quaresme tez by bylo :shock:
Ostatnio zmieniony 22 marca 2007, 22:37 przez Humar, łącznie zmieniany 1 raz.


FORZA JUVE!!!!
ODPOWIEDZ