30 punktów - dużo czy mało?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Na którym miejscu Juventus Turyn ukończy sezon w Serie B z 30 ujemnymi punktami?

na 1. miejscu (premiowanym awansem do Serie A)
13
14%
na 2. miejscu (premiowanym awansem do Serie A)
8
9%
na 3. miejscu (premiowanym awansem do Serie A)
43
47%
na którymś z miejsc 4.-18. (pozostanie w Serie B)
25
27%
na którymś z miejsc 19.-22. (spadek do Serie C1 - trzeciej ligi)
3
3%
 
Liczba głosów: 92
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 14:05

Raulito - możesz mi powiedzieć dlaczego zdobycie 95 punktów na 126 punktów mozliwych przez Juve jest możliwe tylko z matematycznego punktu widzenia?

Gacek - Inter nie traktował PW tak bardzo ulgowo. Odwrotna sytuacja może być w tym sezonie, gdzie ma być głównym kandydatem do scudetto.
Milan też będzie walczył o bezpośredni awans.


Dirty mind
Raulito

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2006
Posty: 12
Rejestracja: 16 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 16:20

człowiek mąka pisze:Raulito - możesz mi powiedzieć dlaczego zdobycie 95 punktów na 126 punktów mozliwych przez Juve jest możliwe tylko z matematycznego punktu widzenia?
Powiem tak, gdyby to mój ulubiony klub był w takiej sytuacji też bym wyliczał ilość punktów i mówił, że to jest naprawdę możliwe. Jednak obiektywnie patrząc:
a) Juve straciło/straci ponad połowę swojego podstawowego składu. Grają tam piłkarze młodzi, bez wielkiego doświadczenia i zgrania.
b) Przyszedł nowy trener, całkiem nowe koncepcje i założenia taktyczne.
c) Posypał się cały zarząd, trochę czasu musi minąć zanim się to wszystko ustabilizuje.
d) Strata 30pkt jest naprawdę zbyt duża, gdyby to było 10-15 to jeszcze można by w to wierzyć (odwołanie od wyroku może to przynieść czego Wam życzę :)).
e) Lazio i Fiorentina mają mniejszą stratę i nie wyprzedają swoich zawodników, więc wielce prawdopodobne, że to oni w pierwszym rzędzie będą walczyć o awans.
f) Ostatnie, reszta drużyn Serie B to nie są tacy amatorzy jak ci wczorajsi z Alessandri, na których tle Juve naprawdę dobrze grało (sam oglądałem z ciekawości :)).

Oczywiście nadzieja umiera ostatnia i się Wam nie dziwię, że się podtrzymujecie na duchu i wciąż wierzycie (tak prawdziwi kibice powinni robić). Jednak naprawdę obiektywnie patrząc szanse są znikome, a zawsze lepiej być miło zaskoczonym niż zawiedzionym. Więc proponuję przygotowywać się na to, że w Serie B spędzicie więcej niż rok.
Ale życzę Wam jak najszybszego powrotu na salony, bo taki klub jak Juve i tacy kibice jak Wy naprawdę na to zasługują.


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 18:23

Raulito pisze: Powiem tak, gdyby to mój ulubiony klub był w takiej sytuacji też bym wyliczał ilość punktów i mówił, że to jest naprawdę możliwe. Jednak obiektywnie patrząc:
a) Juve straciło/straci ponad połowę swojego podstawowego składu. Grają tam piłkarze młodzi, bez wielkiego doświadczenia i zgrania.
Tak, tyle że młodzi zawodnicy będą wspierani przez starszych i doświadczonych, tj. Del Piero, Nedved, Buffon, Zanetti, Giannichedda, Birindelli, Kapo, Zalayeta, Chiellini, Kovac, Balzaretti czy też Marchionni. Powiedz mi która drużyna Serie B może pochwalić się takim składem? a zauważ, że nie wziąłem pod uwagę piłkarzy takich jak Camoranesi, Trezeguet, Vieira, Ibrahimovic, Zebina itd którzy bądź co bądź są jeszcze w naszym klubie. Pewnie większość z nich odejdzie, ale licze, że przynajmniej jednego z nich ujrzymy jeszcze w przyszłym sezonie biegającego w koszulce Juve.

Raulito pisze:e) Lazio i Fiorentina mają mniejszą stratę i nie wyprzedają swoich zawodników, więc wielce prawdopodobne, że to oni w pierwszym rzędzie będą walczyć o awans.
Widocznie nie mają co wysprzedawać ;)
A tak poważnie to Lazio nawet jeśli nie sprzeda żadnego ze swych zawodników to i tak może nam buty czyścić. Spójrz na zestawienie piłkarzy jakie przedstawiłem wyżej i porównaj ze składem Lazio. Co do Fiorentiny to wystarczy, że sprzedadzą Toniego (a sprzedadzą na pewno) i już nie ma 40% siły drużyny ;)
Pozatym tak naprawde to mercato nie rozkręciło się jeszcze we Włoszech i szał tranfserowy dopiero się zacznie, więc i wysprzedawania Lazio, a także Fiorentiny się doczekamy.


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 18:44

Ja myślę, że najlepiej by było poczekać do końca procesu i zobaczyć jaki będzie wyrok, dopóki nie wiemy na czym stoimy to takie spekulacje raczej nie mają sensu.


kiks

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 3
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 19:17

Tak własnie sądze. Jestem prawie pewny ,że Kara zostanie zmenijszonaprzynajmniej o 10 pkt czyli 1/3.


27
parissaintgermain

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2006
Posty: 23
Rejestracja: 16 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 19:20

Myśle że kara uczciwa, chciałbym żeby tak karali polskie kluby :(
Co do miejsca, to napewno nie spadną i na 99% nie awansują :P myśle że zajmą miejsce w środku tabeli...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 19:37

Atalanta:
Bramka: Alex Calderoni Andrea Ivan
Obrona: Gianpaolo Bellini Daniele Capelli Simone Loria Pereira Da Silva Adriano Claudio Rivalta
Pomoc: Giulio Migliaccio Luca Ariatti Andrea Lazzari Centi Luis Fernando Antonino Bernardini Michele Marcolini Davide Bombardini Alessio Manzoni
Atak: Riccardo Zampagna Andrea Soncin Marino Defendi Nicola Ventola Pablo Daniel Osvaldo

Ta drużyna zdobyła w minionym sezonie w Serie B 81 punktów.
Uważasz, że Juve, mając w swoim składzie takich zawodników jak:
Buffon: wiadomo, najlepszy bramkarz na świecie, co udowodnił na mundialu
Nedved: (wciąz bardzo dobry gracz, znakomite mecze na mistrzostwach)
Del Piero: poprzedni sezon bardzo dobry, reperzentant drużyny mistrzów świata
Balzaretti: przebojem wdarł się do podstawowego składu Juve, znakomity obrońca
Chiellini: nadzieja włoskiej defensywy, jak tylko grał (choćby z drużyną z Mediolanu!) to pokazywał wysoką klasę
Kapo: dynamiczny zawodnik, wyróżniający się w lidze francuskiej
marchionni: zawodnik, którego pozyskać chciały takie kluby jak: Juve, Roma, Inter i Fiorentina. Wyróżniajacy siezawodnik Serie A.
Giannichedda: kibice Lazio nie mogli odżałować jego odejścia. Za Capello wiele nie pgorał, ale czasem pokazywał, że naprawdę warto na niego stawiać.
Cristiano Zanetti: cóż, w Interze nie błyszczał, jednak to gracz solidny
Kovac: znakomity obrońca, który z powodzeniem zastępował Cannavaro i Thurama, a swoją klasę pokazał takze na mundialu
A są jeszcze tacy gracze, jak: Birindelli, Zalayeta oraz nasze młode gwiazdki.
Uważam, że Ci zawodnicy są w stanie zdobyć tych kilkanaście (a może i koło 10 albo kilka) punktów więcej niż wspomniani gracze Atalanty.
Powiedzmy, że Lazio i Fiorentina zajmują sobie dwa pierwsze miejsca premiowane awansem. Walczymy więc z drużynami, które w poprzednim sezonie zdobyły w Serie B max 69 punktów (brak spadkowiczów z Serie A) i wśród nich musimy być w pierwszej czwórce.
Matematyczne szanse tylko?
Dobry zart.


Dirty mind
Waldini

Interista
Interista
Rejestracja: 17 lutego 2006
Posty: 126
Rejestracja: 17 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 21:01

Z - 30 pkt o awans bedzie bardzo ciezko z kilku powodow:

1. Kwestia mentalna, gra ze swiadomoscia, ze dopiero po kilkunastu kolejkach wyjdzie sie na zero nie nastraja optymistycznie.
2. W serie B beda tez graly Viola i Lazio, ktore maja duzo mniejszy bagaz ujemnych punktow.
3. Z Juventusu odeszlo lub odejdzie wielu kluczowych zawodnikow.
4. Serie B to liga niezwykle wyrownana, w zeszlym sezonie miejsce barazowe do A od miejsca spadkowego dzielilo zaledwie 20 pkt, co jest iloscia smieszna przy 42 kolejkach.
5. Kazda druzyna z serie B bedzie stawala na glowie, zeby urwac pkt tak utytulowanej druzynie jak Juventus, nie zapominajcie ze wielu zawodnikow serie B nigdy nie mialo okazji, zeby grac z Turynczykami. Na pewno zrobia wszystko zeby sie pokazac z jak najlepszej strony.

Wg mnie na chwile obecna Juve jest blizej spadku do serie C niz awansu do A. W mojej opinii skonczy sezon na miejscach 12-15.


Moje serce jest czarno-niebieskie. Forza Inter!

Serie B?? We have never been there... :D
29

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 162
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 21:55

Waldini pisze:Z - 30 pkt o awans bedzie bardzo ciezko z kilku powodow:

1. Kwestia mentalna, gra ze swiadomoscia, ze dopiero po kilkunastu kolejkach wyjdzie sie na zero nie nastraja optymistycznie.
2. W serie B beda tez graly Viola i Lazio, ktore maja duzo mniejszy bagaz ujemnych punktow.
3. Z Juventusu odeszlo lub odejdzie wielu kluczowych zawodnikow.
4. Serie B to liga niezwykle wyrownana, w zeszlym sezonie miejsce barazowe do A od miejsca spadkowego dzielilo zaledwie 20 pkt, co jest iloscia smieszna przy 42 kolejkach.
5. Kazda druzyna z serie B bedzie stawala na glowie, zeby urwac pkt tak utytulowanej druzynie jak Juventus, nie zapominajcie ze wielu zawodnikow serie B nigdy nie mialo okazji, zeby grac z Turynczykami. Na pewno zrobia wszystko zeby sie pokazac z jak najlepszej strony.

Wg mnie na chwile obecna Juve jest blizej spadku do serie C niz awansu do A. W mojej opinii skonczy sezon na miejscach 12-15.
Wg mnie Inter zajmie w przyszłym sezonie drugie (2) miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Champions League !! :rotfl: W tym samym czasie Juventus będzie miał Coppa Italia w kieszeni oraz zostanie beniaminkiem Serie A :twisted: I może nawet dwa ostatnie proroctwa się nie sprawdzą.. ale w maju 2007 przytocze Ci tego posta... żałosny jesteś Waldini... spadaj na swoje Interowskie forum i tam prowadź swoje analizy z kolegami... 18 lat bez Scudetto... ?? szmat czasu :) a jak sobie przypomne jak polegliście z Lazio za czasów H.Cupera to mi uśmiech na twarz wraca... choćbyśm i w Serie C grali... tych wspaniałych wspomnień mi (jak i Tobie) żaden sąd nie odbierze... :rotfl:

Zastanawiałem się czy Cię karać i doszedłem do wniosku, że dostaniesz kartkę, pomimo zmiany tekstu... To tak na przyszłośc, aby działało prewencyjnie... Z resztą oryginalny text postu jest u Waldiniego... Kultura musi być - niezaleznie do kogo piszesz...
Ulisses


Spoko... wiedziałem co robie :) dopiero druga karteczka w mojej historii na JP... Waldini który mnie próbuje kultury uczyć jeśli moja pamięć mnie nie zawodzi bana już zdążył załapać... więc szacunek dla Jego kultury...
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2006, 00:28 przez 29, łącznie zmieniany 3 razy.


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 21:57

Nie potrzebnie tak wulgarnie :angry: On tylko napisał swoje poglady, a do tego na tym forum ma kazdy prawo, chocby byl z Marsa :whistle:

Ja uwazam ze JUventus załapie sie na 6 pozycje w Tabeli co da jej upragnione baraze o jeszcze bardziej upragniona SERIE A !


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Waldini

Interista
Interista
Rejestracja: 17 lutego 2006
Posty: 126
Rejestracja: 17 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2006, 22:02

el_pajaco pisze:
Wg mnie Inter zajmie w przyszłym sezonie drugie (2) miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Champions League !! :rotfl: W tym samym czasie Juventus będzie miał Coppa Italia w kieszeni oraz zostanie beniaminkiem Serie A :twisted: I może nawet dwa ostatnie proroctwa się nie sprawdzą.. ale w maju 2007 przytocze Ci tego posta... żałosny jesteś Waldini... spieprzaj na swoje Interowskie forum i tam prowadź swoje analizy z kolegami... 18 lat bez Scudetto... ?? szmat czasu :) a jak sobie przypomne jak daliście ### Lazio za czasów H.Cupera to mi uśmiech na twarz wraca... choćbyśm i w Serie C grali... tych wspaniałych wspomnień mi (jak i Tobie) żaden sąd nie odbierze... :rotfl:
Nie zamierzam z toba dyskutowac bo nie lubie schodzic ponizej pewnego poziomu w przeciwienstwie do ciebie. Na przyszlosc troszke kultury zycze na pewno nie zaszkodzi, a moze sie przyda.

Bana zdazylem dostac i przyznaje sie do tego. 1 ostrzezenie dostalem za sprawe techniczna (2 moje wpisy pod rzad), 2 za to, ze dalem sie sprowokowac Tasakowi po tym jak zrobil co zrobil, a 3 i w efekcie 7 dniowego bana po tym jak w komentarzach nazwalem Ibrahimovicia malo inteligentnym czlowiekiem (oczywiscie napisalem to w znacznie ostrzejszej formie). Wszystkie kartki przyjalem z pokora i nie zamierzam sie z nich usprawiedliwiac bo wina byla ewidentnie moja. Ja jednak w przeciwienstwie do ciebie el_pajaco nie atakuje wulgarnie ludzi za to, ze maja inne poglady niz moje. A ty to jak widac robisz.
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2006, 20:58 przez Waldini, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje serce jest czarno-niebieskie. Forza Inter!

Serie B?? We have never been there... :D
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 lipca 2006, 16:04

Waldini pisze:5. Kazda druzyna z serie B bedzie stawala na glowie, zeby urwac pkt tak utytulowanej druzynie jak Juventus, nie zapominajcie ze wielu zawodnikow serie B nigdy nie mialo okazji, zeby grac z Turynczykami. Na pewno zrobia wszystko zeby sie pokazac z jak najlepszej strony.
A w Serie A tak nie było? z kim jak z kim, ale na mecze z Juventusem każda drużyna, zawsze mobilizowała się na 100%. A jednak tytuły Juventus zdobywał.


Waldini

Interista
Interista
Rejestracja: 17 lutego 2006
Posty: 126
Rejestracja: 17 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2006, 19:39

UlTrAs pisze:
A w Serie A tak nie było? z kim jak z kim, ale na mecze z Juventusem każda drużyna, zawsze mobilizowała się na 100%. A jednak tytuły Juventus zdobywał.
Po ujawnieniu wyczynow Moggiego teraz juz caly swiat wie w jaki sposob Juventus "zdobywal" tytuly. Ja jestem pewny tego, ze cala serie B juz sobie ostrzy na was zeby, w A gra z Juventusem to byla jednak sprawa na porzadku dziennym, wiec niektore druzyny z gory zakladaly, ze porazka im ujmy nie przyniesie, wiec nie zgodze sie ze wszyscy byli zmobilizowani na 100%. Dajmy na to druzyny z dolu i srodka tabeli, dla nich bylo oczywiste, ze wazniejsze sa mecze z rywalami o podobnym potencjale, bo to z nimi walczyly bezposrednio o miejsce w tabeli. Poza tym druzyny z B dzieki 30 ujemnym pkt, widza szanse na przeskoczenie Juventusu w tabeli i na pewno zrobia wszystko, zeby tak wlasnie bylo. Kazda druzyna z wyjatkiem Lazio i Violi ma nad Juve przewage 30 pk, to ogromny potencjal i trudno bedzie go zniwelowac. Dziwia mnie, a nawet troche smiesza wyliczenia niektorych z was w stylu: do zdobycia mamy 126 pkt - 30 to pozostaje jeszcze 96 pkt. Przegramy jeden mecz, ze 2 zremisujemu i mamy awans w kieszeni. Tak ladnie to wyglada tylko na kartce papieru. Atalanta ktora wygrala B w zeszlym sezonie zdobyla 81 pkt wygrywajac 24 spotkania, 9 remisujac i 9 przegrywajac. Naprawde nie sadze ze jestescie w stanie osiagnac duzo lepszy wynik. Zdobedziecie zalozmy 85 pkt (chociaz rownie dobrze moze byc 70) - 30 i skonczycie rozgrywki w 2 dziesiatce tabeli. Sezon do sezonu nie podobny, ale wydaje mi sie, ze jest to bardziej prawdopodobny scenariusz niz z ten, ze w 42 spotkaniach stracicie pkt w 3 albo 4 meczach.


Moje serce jest czarno-niebieskie. Forza Inter!

Serie B?? We have never been there... :D
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 lipca 2006, 21:17

Waldini pisze:Po ujawnieniu wyczynow Moggiego teraz juz caly swiat wie w jaki sposob Juventus "zdobywal" tytuly.
Ahhhh tu mnie masz :( [']
W latach 31-35 czy też późniejszych też pomógł Luciano?
Nie wiem czy wiesz, ale Serie A istnieje troszke dłużej niżeli trwa żywot Moggiego. Wcześniej i bez niego tytuły zdobywaliśmy, więc nie sap.
Waldini pisze:Ja jestem pewny tego, ze cala serie B juz sobie ostrzy na was zeby, w A gra z Juventusem to byla jednak sprawa na porzadku dziennym, wiec niektore druzyny z gory zakladaly, ze porazka im ujmy nie przyniesie, wiec nie zgodze sie ze wszyscy byli zmobilizowani na 100%.
Masz na mysli Inter ? :roll:
Waldini pisze:Atalanta ktora wygrala B w zeszlym sezonie zdobyla 81 pkt wygrywajac 24 spotkania, 9 remisujac i 9 przegrywajac. Naprawde nie sadze ze jestescie w stanie osiagnac duzo lepszy wynik.
Drużyna drużynie nie równa. Przyrównaj skład Atalanty z poprzedniego sezonu ze składem jakim dysponował będzie Deschamps.


16Maciek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2006
Posty: 66
Rejestracja: 07 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2006, 22:04

9 przegranych meczy to strata 27 punktów, prawie tyle ile mamy na minusie (narazie) potem 9 remisów to zdobyte 9 na 27 punktów wiec strata 18 punktów. Czyli Atalanta w całym sezonie straciła 45 punktów, więc Juventus aby powturzyć wynik Atalanty może stracić 15 punktów czyli np 5 porażek. A sezon może być inny i może wystraczyć miej punktów na awans, wiec wszystko jest możliwe :) Do tego może nam zmiejszą karę i bedziemy mieli miej minusowych punktów. Mam nadzieje że to dość czytelnie napisałem i zrozumiale :D


ODPOWIEDZ