Juventus Stadium

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2018, 12:16

Takiej rozpiski nie widziałem nigdzie, ale na Tuttojuve regularnie relacjonują przebieg treningów. Zazwyczaj są 2, przed południem i po południu. Warto śledzić na tej stronie, w jakich godzinach ma to miejsce, bo informują na bieżąco, kiedy piłkarze się pojawiają i kiedy trening się zakończył. Nie trzeba nawet znać włoskiego, bo podają godziny. Od momentu pojawienia się w klubie Ronaldo jest taki hype, że pod bramą Continassy pojawia się spora grupa kibiców, więc będąc w pobliżu można sobie podjechać i sprawdzić, czy aktualnie coś się dzieje. Ronaldo do kibiców wychodzi regularnie.

Zazwyczaj wygląda to tak


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2019, 17:43

Znalezione w necie. Średnia frekwencja na stadionach z ostaniach 5 lat.

klik

Juve na 42 miejscu :D


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2019, 17:45

Bezsensu takie zestawienie ;) Dużo lepsze byłoby porównanie procentowe (zapełnienie stadionu), bo z tak małym stadionem w takim zestawieniu zawsze będziemy daleko :P


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2019, 18:57

Wojtek pisze:Bezsensu takie zestawienie ;) Dużo lepsze byłoby porównanie procentowe (zapełnienie stadionu), bo z tak małym stadionem w takim zestawieniu zawsze będziemy daleko :P
Dobrze jest się też dowiedzieć po prostu gdzie ilu kibiców przychodzi na mecze

W pierwszej dwudziestce - 9 niemieckich klubów, 4 angielskie, 2 hiszpańskie, 2 szkockie, po jednym portugalskim, holenderskim i amerykańskim :whistle:


FORZA JUVE!!!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2019, 19:11

nikt nam nie kazał budować takiego małego więc jednak takie zestawienie ma sens, nawet Milan jest przed nami co dobitnie pokazuje, że nasz jest o wiele za mały, szczególnie, że cenami biletów nie da się równać do przychodów jakie osiągają inni


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2019, 00:28

San Holo pisze:
jackop pisze:Jak się ma kurnik zamiast stadionu to trzeba sprzedać dwa razy drożej, zamiast dwa razy więcej :whistle:
Nigdy nie zrozumiem dlaczego Juventus aspirując do grona najlepszych klubów na świecie zamiast postawić nowy - dajmy na to - 60-tysięcznik, zdecydował się na stadion pasujący wielkością do Palermo czy Las Palmas. Jestem pewien, że z takim fanbase i potencjałem nie mielibyście żadnych problemów, by podobnie jak np: Atleti zapełniać tak duży stadion na każde spotkanie. Szukanie tymczasowych oszczędności w budowie stadionu, który ma w założeniu posłużyć kilkadziesiąt lat chyba nie ma większego sensu? Wybudowalibyście taki, który miałby te trzydzieści tysięcy krzesełek więcej i po kilku latach inwestycja zwróciłaby się z nawiązką.

Dlaczego? :co?:
albertcamus pisze:Włosi są leniwi i wolą oglądać mecze w telewizji. Zarząd nie chciał, żeby na meczach ze słabiakami w Serie A czy Coppa Italia 50% miejsc była pusta.
Tak jak napisał @albertcamus, w Turynie "od zawsze" był problem publiką. Na Delle Alpi pomimo pojemności 69 tyś. miejsc średnia kulała niesamowicie: https://en.wikipedia.org/wiki/Stadio_de ... Attendance

Poza tym projekt JStadium powstawał w czasach post Calciopoli. Czytając artykuły z tamtego okresu wynika, że Juventus nie był wystarczająco wiarygodny finansowo, by otrzymać wyższy kredyt, więc wydaliśmy na niego jedyne 122 mln € a prace zajęły zaledwie 2 lata. Lwią część (75 mln) pokryła firma Sport Five (obecnie Lagardere Sports and Entarteinment), której w zamian udostępniliśmy prawa do nazwy na 12 lat. Dla porównania; nasz Narodowy jest prawie 5 razy, a Tottenham Stadium ponad 7 razy droższy.

Zarząd nie przewidywał tak szybkiego powrotu Bianconerich do czołówki. Z tego co kojarzę to od 2009r. daliśmy sobie 5 lat na powrót, a okazało się, że Conte walnął pierwsze Scudetto z rzędu w sezonie otwarcia (11/12).

Podobno da się go zmodernizować by zwiększyć pojemność: https://en.calcioefinanza.com/2017/02/0 ... ity-20000/

W zeszłym roku mówiło się o powstaniu mniejszego obiektu dla sekcji kobiecej i U23: https://www.seriea.pl/371942-juventus-w ... adion.html
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2019, 23:10 przez jackop, łącznie zmieniany 5 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2019, 01:13

Dobra, znalazłem artykuł, który wrzucałem tu przed backupem: https://www.calciostyle.it/notizie/juve ... adium.html Nie mam pojęcia na ile jest wiarygodny. Drugie źródło: https://www.webmagazine24.it/la-juve-in ... o-stadium/

Jest w nim mowa o pomyśle budowy nowego stadionu na 60-80 tyś miejsc po 2023r. (kiedy to kończy się umowa z przytoczonym wyżej Lagardere Sports) jako część zagospodarowania terenu na którym obecnie znajduje się centrum handlowe Mondojuve. Do 2020r. łączna powierzchnia do zagospodarowania ma tam wynosić tam 80tyś. metrów kwadratowych (najwięcej w Piemoncie). Część gruntów w tym rejonie została już zakupiona przez Juventus. Byłaby to trzecia inwestycja na terenie aglomeracji Turyn po obiektach treningowych Vinovo i projekcie Continassa.

Obecny Allianz Stadium miałby zostać przeznaczony na wyłączny użytek sekcji kobiecej i U23.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 23:55

Tony Montana pisze:Edit. Zajrzałem teraz na szybko, ciekawa analiza. Rozchodzi mi się jedynie o to, że pakiet 3 Brazylijczyków nie kosztował nas więcej, niż 122 melony ;) Więc na budowę stadionu nie wyłożyliśmy mniej, niż kosztował ten "pakiet" ;)
Odejmij od tej kwoty 75 baniek wyłożone przez Sport Five i będzie się zgadzało.


Dla uzupełnienia, artykuł dotyczący frekwencji na Allianz Stadium w trakcie sezonu 18/19: https://bleacherreport.com/articles/281 ... home-games


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 00:03

No nieźle, nie wiedziałem, że to tak wygląda. Średnia (!) frekwencja w tym sezonie, mimo kupna najlepszego piłkarza na świecie (przynajmniej pod względem marketingowym) 39 tysięcy...

Wcześniej średnio 37 tysięcy kibiców na mecz na 70-tysięczniku. Ależ tam musiało świecić pustkami.

W takim wypadku chyba rzeczywiście stadion większy niż te obecne 40 tysięcy nie ma sensu. Kolejne pięć tysięcy miejsc to byłyby po prostu puste krzesełka w 95% meczach w sezonie.


1902 Para Siempre

Obrazek
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 00:11

Generalnie zgadzam się z @jackop co do kwestii tego, że frekwencja zawsze u nas kulała i dlatego stadion jest mniejszy, niż dawne Delle Alpi.
Kolejna kwestia dotyczy budowy tego stadionu na niby 70-80 tysięcy (60 tysięcy może jeszcze jakimś cudem by przeszło) i dlaczego absolutnie w to nie wierzę.

Trochę się wysiliłem i poszukałem badań naukowych dotyczących demografii Turynu: file:///C:/Downloads/0_3_[43]-63_Majdzi%20ska.pdf
Idąc trendem ukazanym w 2008 roku (24% mieszkańców Turynu miało 65+ lat) można założyć, że dzisiaj odsetek osób starszych jest jeszcze większy (trendy demograficzne akurat są dość stałe, jeśli masz w populacji wiele osób po wieku produkcyjnym to nie będzie boomu demograficznego, chyba, że znowu rodziny zaczną robić dzieciaki i mieć ich po 4).

Mówiąc krótko liczba mieszkańców Turynu już spadła od tego czasu i będzie spadać (popularny obecnie trend, ale jest nadzieja w Turynie jako aglomeracji bo zazwyczaj tam osiedlają się osoby przyjeżdżające za pracą - ale to już nie na moją głowę).

Mam również 2 zupełnie subiektywne odczucia - jedno to co już ktoś napisał, Włosi są leniwi i wolą oglądać piłkę w domu. Druga kwestia (którą wydaje mi się, że nasz zarząd przewidział i zrozumiał planując stadion) - ludzie odchodzą od stadionów na rzecz TV. Dawniej mecze na naszym Śląskim potrafiło obserwować po 80 tysięcy widzów mimo mniejszej liczby ludności. Maracana potrafiła pomieścić i 200 tysięcy ludzi. Były pojedynki bokserskie, które gromadziły po 150 tysięcy widzów (dzisiaj gala na 40 tysięcy ludzi to bardzo duże wydarzenie, 70 tysięcy to kosmos i tylko Joshua tyle sprzedaje).

Zwyczajnie wydaje mi się, że świat zmierza w tę stronę, iż ludzie będą oglądali mecze w TV, komputerze, telefonie itd. bez osobistego fatygowania się na stadion ;)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 00:11

Nasz zarząd wpadł w błędne koło. Podwyżki cen biletów ze względu na pojemność stadionu -> protesty kibiców w sprawie cen -> mniejsza frekwencja -> kolejne podwyżki

I tak już od kilku sezonów, drożej z każdym kolejnym Scudetto dołożonym do gabloty. Dla typowego piknika turysty lepiej (czytaj taniej) jest się wybrać na mecz wyjazdowy i zasiąść np. na San Siro.
San Holo pisze:No nieźle, nie wiedziałem, że to tak wygląda. Średnia (!) frekwencja w tym sezonie, mimo kupna najlepszego piłkarza na świecie (przynajmniej pod względem marketingowym) 39 tysięcy...
Przypominam, że mówimy o obiekcie posiadającym 41 507 miejsc ;) Większość powodów znajdują się w artykule. Jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy może sobie pozwolić na wyjście na mecz rozgrywany w poniedziałek. Kiedyś były to wyłącznie weekendy, no ale prawa TV. Turyn to prawie Alpy, więc grudniowe dopingowanie zimą w temperaturze w okolicy 0°C może nie należeć do przyjemności dla Włochów :)

Procentowo, to nadal najwyższy wskaźnik zapełnienia stadionu w Serie A. Dla porównania San Siro liczy 80 018 miejsc, a średnia frekwencja w rozgrywkach 17/18 wynosiła odpowiednio: 57 tyś dla Interu i 52 tyś dla Milanu - TOP20 Europy. Po sezonie okazało się jednak, że największy zysk z biletów i największe przychody z dnia meczowego i tak generuje Juventus. Także ilość fanów na trybunach =/= najwięcej hajsu.

W tym roku, pomimo lepszej frekwencji w Mediolanie, zapewne będzie podobnie patrząc na cenowe dysproporcje biletów.

Szczegółowa frekwencja w Serie A: https://www.transfermarkt.com/serie-a/b ... on_id=2018 W Italii tylko Inter i Milan przekroczyły próg 1 mln zasiadających na trybunach. Dla porównania:
- PD: Real, Barcelona Atletico,
- Bundesliga: BvB, Bayern, Schalke
- PL: United, Arsenal, West Ham, Spurs, City, LFC
- Ligue 1: nikt; najwięcej generują OM, Lyon i PSG

Podrzucam post kolegi
Poprostu pisze:Znalezione w necie. Średnia frekwencja na stadionach z ostaniach 5 lat. klik Juve na 42 miejscu :D
Słabo, aczkolwiek nie da się wycisnąć dużo więcej. Gdyby tak policzyć % wypełnienia stadionu, to bylibyśmy pewnie w pierwszej 10tce :dance:
Tony Montana pisze:Zwyczajnie wydaje mi się, że świat zmierza w tę stronę, iż ludzie będą oglądali mecze w TV, komputerze, telefonie itd. bez osobistego fatygowania się na stadion ;)
Postępu technologicznego nie zatrzymasz. Obecnie czekam na zapowiedziane powtórki 360° w Premier League. Podobno ma to być wyższy standard od tego, co serwuje obecnie PD.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 09:05

jackop pisze:Nasz zarząd wpadł w błędne koło. Podwyżki cen biletów ze względu na pojemność stadionu -> protesty kibiców w sprawie cen -> mniejsza frekwencja -> kolejne podwyżki
tu jest kluczowe zdanie - ceny są tak horrendalnie duże bo stadion nie może przyjąć więcej ludzi a 40tyś udaje się zapełnić nawet z cenami z kosmosu i w zerowej temperaturze

mieliśmy wtedy w zarządzie gości jak Cobolli Gigli czy Secco, czyli miernoty, które najzwyczajniej w świecie nie tylko niedoszacowały stadionu (komplety i max karnetów był przecież już w 1 sezonie, po dwóch 7 miejscach) ale też nie zostawili sobie czy raczej swoim następcom możliwości rozbudowy stadionu w przyszłości, co więcej do szacunków wzięli pod uwagę stadion z bieżnią i gównianą widocznością na który każdy narzekał a budowali obiekt czysto piłkarski, z doskonałym widokiem, bliskością trybun, centrum handlowym itp. itd.

zresztą nawet na Delle Alpi na szlagierowe mecze przychodziło ponad 60tyś co było jednoznaczne z tym, że bez większego ryzyka dało się założyć, że i w przyszłości tyle będzie przychodziło a o niedoszacowaniu mówiło się już w momencie prezentacji projektu

gadanie o kibicach Torino to też jakaś utopia, oczywiście historycznie jest ich więcej ale przyjezdni oraz dzieciaki prędzej zostaną kibicami Juve niż Torino więc trend się odwraca (a Torino w czasach pisania projektu balansowało na granicy Serie B i A - od 03/04 do 09/10 cztery razy byli w SB i 3 razy w SA z czego 2 razy tuż nad kreską i raz spadli), do tego dochodzi reszta Piemontu gdzie już proporcje są przytłaczające na naszą korzyść a w czasach gdy każdy ma samochód taki kibic z równym prawdopodobieństwem kupi karnet czy bilet co miejscowy, często nawet szybciej dojedzie na stadion ze wsi pod Turynem niż z drugiego końca miasta

efekt jest tak jak napisał jackop - bardziej opłaca się kupić pojedynczy bilet na wyjazdowy mecz i dojechać na niego niż na domowy bo w XXI wieku transport to już nie problem a ceny różnią się znacząco, nawet gdy jakiś klub podbije je bo przyjeżdża Ronaldo


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 10:04

Z tym, że aktualnie mam wrażenie zarządowi nie zależy na kibicach lokalnych, a na turystach, którzy będąc w Turynie zapłacą każdą sumę za wstęp na stadion. Ceny biletów są tak ukształtowane, by na stadion przychodzili Ci bogatsi kibice, którzy nie tylko kupią bilet ale i inne pamiątki. Mam wrażenie, że Juventus aktualne celuje w kibica bogatego, z "wyższej" półki, bo taki da nam najwięcej przychodów, a reszta niech obejrzy w TV.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 10:30

@Maly wrzuciłem wcześniej link, w którym architekt stadionu mówi o możliwości rozbudowy ;)

Pozostając w temacie frekwencji zakładam, że jest on liczona wraz z sektorem dla gości, który na Allianz Stadium wynosi zazwyczaj 2000 miejsc. Znajduje się on na łuku i jest widoczny, kiedy akcja dzieje się pod jedną z bramek. Oglądając niektóre mecze przed TV ma się wrażenie, że grupa przyjezdnych to dosłownie kilkadziesiąt osób i większość tej powierzchni jest po prostu pusta. Być może ceny biletów nie zachęcają także ich.

Doszło do tego, że przed Derbami Italii kluby umówiły się na cenę 50 € dla kibiców gości by zachęcić do przyjazdu. Dla swoich fanów Juventus podniósł cenę wejściówek do poziomu 75-250 € https://www.marca.com/en/football/inter ... b45bc.html

Nie wiem jak obecnie, ale pamiętam też , że bojkot meczów przez ultrasów odbywał się po wprowadzeniu Tessera del tifoso (karty ID) niezbędnej do uczestnictwa w wyjazdach.
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2019, 12:00 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 10:52

jackop pisze:wrzuciłem wcześniej link, w którym architekt stadionu mówi o możliwości rozbudowy ;)
nie wyłapałem, co to za architekt? ten co projektował czy jakiś inny, który mówi po prostu, że się da bo to jednak dwie różne rzeczy

a z tymi turystami to nie do końca prawda, większość stadionu to przecież i tak karnety


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ