Juventus Stadium

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
juverm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2005
Posty: 792
Rejestracja: 05 listopada 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 14:42

W niedzielę piłkarze Juventusu Turyn rozegrają ostatni ligowy mecz na w tym sezonie na własnym stadionie, a być może i ostatni w ogóle na Delle Alpi, przynajmniej w jego obecnej formie.
Mistrzowie Włoch od następnych rozgrywek przenoszą się na Stadio Olimpico, na którym występuje także Torino.

Juventus na miejskim stadionie spędzi prawdopodobnie dwa lata (umowę podpisano do 2008 roku). W tym czasie, Stadio Delle Alpi przejdzie gruntowną renowację, która ma na celu zlikwidowanie bieżni, poprawienie widoczności oraz zmniejszenie pojemności.

Stara Dama z tej okazji zorganizowała wyprzedaż biletów na mecz z Palermo - kosztują one pięć euro.

źródło: seriea.pl
Dokładny Link


Więc nastało nieuniknione musimy pożegnać się z Delle Alpi na jakiś czas. Myślę że przebudowa stadionu to bardzo dobry pomysł ale szkoda że będzie on miał pojemność tylko ok. 40,000 miejsc (troszkę mało). Jeśli włodarze Juve chcą pozbyć się problemu frekwencji budując nowy stadion to nie powinni zmniejszać ilości miejsć aż tak drastycznie. Bardzo się cieszę że Torino zgodziło się przyjąć nas na Stadio Comunale.

Tak więc z mojej strony ŻEGNAJ DELLE ALPI :!: :wink: (Mam nadzieję witaj AGNELLI STADIO 8) )

A co wy o tym sądzicie :?:

P.S. Jaka szkoda że nie mieszkam w Turynie 5 € za mecz :płaczę:

P.S.2. Jeśli temat zamieściłem w złym pokoju bardzo proszę o przeniesienie do właściwego. I nie jest to zdublowanie tematu "Co sądzicie o przeprowadzce na Stadio Comunale"
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2010, 15:18 przez juverm, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 14:54

Wszystko się potwierdziło z czego się bardzo ciesze. W końcu w Turynie będziemy mięc ładny stadion. Szare Delle Alpi odchodzi w zapomnienie.
Najważniejsze jest to że zlikwidują bierznie, która strasznie ogracznicza widoczność. A na Stadio Olimpico z pewnością zasiadać będzie więcej Juventinich nież na Delle Alpi.


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 14:55

temat frekwencji i stadionu był wielokrotnie poruszany, ale w końcu możemy przeczytać, że ruszają prace (dłuugo na to czekałem). Czy 40 tys. to mało? No nie wiem... i tak liczba kibiców nie przekracza tej liczby, a podczas meczy o najwyższą stawkę (kiedy czasami był pełen Stadio Delle Alpi), prawdopodobnie zostaną podniesione ceny biletów (i tak już wysokie). Czyli tak naprawdę wpływy z kas biletowych wiele się nie zmniejszą. Żegnamy stare, dobre Delle Alpi i mam nadzieję, że przyszła nazwa nie będzie nazwą firmy (jak np. Alianz Arena)

Żałuję tylko, że nie udało mi się odwiedzić STAREGO stadionu :doh:


matt16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2005
Posty: 184
Rejestracja: 27 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 15:00

No i nadszedł ten czas, pożegnanie z wielkim Stadio Delle Alpi... Żałuje, że nie pojechałem na mecz z Lazio i przegapiłem okazję zobaczenia naszego giganta. Co do nowego stadionu, mam nadzieję, że nie będzie nosił nazwy żadnego sponsora, ale będzie związany (chociaż nazwą) z Giannim.

BTW: Chciałbym ładnie poprosić kogoś z kompilatorów o stworzenie prezentacji/kompilacji o Delle Alpi.


MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 15:08

Jeśli podnosią ceny biletów, problem frekwencji nie będzie rozwiązany. Dotychczasowe 50 Euro to bardzo wiele. W sumie to ja się nie dziwię kibicom Starej Damy, że nie chodzą na większośc meczy. Cenia na San Siro jest o połowę mniejsza i skutki widać na meczach. Nawet wpływy z biletów mają większe pomimo mniejszej ceny.

P.S
Z tego co słyszałem to stadion ma się nazywać "Siemens Arena" 8)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 15:17

Ja się cieszę z okacji przebudowy - nasz obecny stadion jest nie tylko zbyt duży, ale przede wszystkim - kiepsko zbudowany. Nie może się równać z projektami najlepszych klubów starego kontynentu.
Zostanie 40 tyś miejsc - trochę mało. Wolałbym, by było trochę więcej, a stadion nadal czasem świecił pustkami.
Być może za 10 lat przybędzie kibiców Juve w samym Turynie, być może przebudowa stadionu (polepszenie widoczności) sprawi, że na meczach będzie większa liczba kibiców.
A być może chciałbym kiedyś zobaczyć jak do Turynu przyjeżdzają kluby świadome, że z naszym dopingiem niewiele może się równać.
Ale i tak nie jest źle. Dobrze, że sama przebudowa wreszcie ruszy, bo już nie mogłem się tego doczekać.


Dirty mind
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 15:34

zegnamy sie z Delle Alpi ale kiedy tam powrocimy bedzie juz sie czym pochwalic. moze nawet kiedys final ligi mistrzow zagosci do turynu a to by bylo ciekawe (najlepiej jak gralby w nim juventus i wygral :lol: )

a co do nazwy to za nazwe jakiejs firmy otrzymalibysmy mnostwo kasy i byloby na jakiegos dobrzego zawodnika albo nawet kilku. wiele klubow w europie tak robi i jest dobrze. tylko zeby to byla firma z ktora wiaza sie pozytywne skojarzenia. np turynska firma FIAT - nie mam nic przeciwko. ale o tym niech juz mysli nasz zarzad


Obrazek
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 15:34

Cieszę się, że miałem okazję zobaczyć jeszcze stare, dobre Delle Alpi :) ... Popieram pomysł juverm'a, aby nazwać nowy obiekt na cześć rodziny Agnellich... Uważam, że nowy stadion powinien mieć 50tys miejsc, podobno na mecze nie chodzono ze względu na tę nieszczęsną bieżnię, a skoro mają ją zlikwidować i ma być lepsza widoczność, to może te 50tys oglądalibyśmy dość często na meczach, mimo to, że Torino ma więcej kibiców w Turynie, to Turyn to nie takie małe miasto :D ...
Marq_ pisze:A na Stadio Olimpico z pewnością zasiadać będzie więcej Juventinich nież na Delle Alpi.
Z tym się nie zgodzę... bo Comunale ma nieco ponad 27tys pojemności ;)
mJaUcViEej pisze:a podczas meczy o najwyższą stawkę (kiedy czasami był pełen Stadio Delle Alpi)
O ile wiem, to Delle Alpi nigdy nie było zapełnione :)
marcinb1989 pisze:Jeśli podnosią ceny biletów... Dotychczasowe 50 Euro to bardzo wiele. W sumie to ja się nie dziwię kibicom Starej Damy, że nie chodzą na większośc meczy.
Kto powiedział, że mają podnieść ceny biletów ? ... Mecz z Lazio kosztował 10 Euro, tylko największe szlagiery kosztują w granicach 50 Euro, jak na przykład mecz z Milanem, podejrzewam, że mecz z Juve na San Siro kosztowal podobnie...
tomek89-15 pisze:a co do nazwy to za nazwe jakiejs firmy otrzymalibysmy mnostwo kasy i byloby na jakiegos dobrzego zawodnika albo nawet kilku. wiele klubow w europie tak robi i jest dobrze. tylko zeby to byla firma z ktora wiaza sie pozytywne skojarzenia. np turynska firma FIAT - nie mam nic przeciwko. ale o tym niech juz mysli nasz zarzad
O kasę to Ty już się nie martw... tak mogą robić przeciętne kluby Europejskie, ale uważam to za zbyteczne w przypadku Juve... jeszcze raz powtarzam, że bardzo podoba mi się pomysł z nazwą na cześć rodziny Agnellich...


Capo di tutti capi
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 17:12

Do hara:

mJaUcViEej pisze: prawdopodobnie zostaną podniesione ceny biletów (i tak już wysokie).


pees

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2005
Posty: 20
Rejestracja: 25 lutego 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 17:42

mJaUcViEej napisał:
a podczas meczy o najwyższą stawkę (kiedy czasami był pełen Stadio Delle Alpi)


O ile wiem, to Delle Alpi nigdy nie było zapełnione Smile
Z tego co mi wiadomo to na Delle Alpi był komplet 2 razy, obydwa na meczach z Barceloną w Lidze Mistrzów. Nie pamiętam jakie to były lata, ale pierwszy raz był chyba w roku '92, lub '93, a drugi w sezonie gdy przegralismy finał z milnem.


JUVE il Campioni d'Italia
El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 18:25

Jakiś żal po Delle Alpi zostaje bo w końcu wiele milych chwil tam nam towarzyszyło, na czele z meczem Juve-Real z 2003 roku :D .. Ja tam jednak wole stadion Comunale bo po pierwsze i najwazniejsze jest on niedaleko centrum wiec na pewno bedzie przychodzic wiecej kibiców na mecze i po drugie w końcu wiekszosc dobrych klubów w Europie ma swoje stadiony w miescie a nie 40 km od niego...
NIe wiem jak ma sie sprawa z baza trenignową.. Czy na delle Alpi nie była ona lepsza.. I nie wiem tez czy Wasza euforia nie jest zbyt pochopna bo w koncu to tylko dwa lata... :( szkoda..


Juve321

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2005
Posty: 39
Rejestracja: 26 listopada 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 18:36

Napewno Della Alpi bedzie sie wspominalo :wink: Te piekne mecze jak tu mowil poprzednik mecz z Realem :) Ale Della Api bylo juz stare a ten nowy stadion bedzie mial wiecej miejsc :P Bedzie pewnie ladniejszy i wogole wszystko lepsze :-D tak wiec trzeba powiedziec Della Alpi:ZEGNAJ a nowemu stadionowi:WITAJ mamadzieje ze spedzimy tam takie same piekne chwile jak na Della Api albo kto wie jeszcze lepsze :wink:


Obrazek
Obrazek
augustyn

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 kwietnia 2006
Posty: 19
Rejestracja: 21 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 18:37

No wreszczie ruszaja prace budowy nowego stadionu.Nie moge sie juz doczekac kiedy zobacze odnowiony stadion':P'


FORZA JUVE!!!
Zielak**Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2006
Posty: 15
Rejestracja: 03 maja 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 18:56

Oj tak:) Szkoda starego Delle Alpi:) Byl jednym z symboli Juve, tyle pieknych wydarzen widzialy te trybuny, ale coz... szkoda, chociaz z drugiej strony to moze i dobrze, ze powstanie nowy stadion:) tylko jest jedno "ale", gdy ogladalem projekty stadionu, na jednej z trybunbyly tylko dwie gwiazdki, jak stadion bedzie ukonczony, to wolalbym tam widziec dumne, zlote 3 gwiazdy, swiadczace o potedze Juve :D

Ale tak calkiem serio, jesli chodzi o Delle Alpi, to jest to wspanialy stadion, tylko moze nie do konca przystosowany do potrzeb pilkarskich (bieznia itp.), ale najwiekszym problemem tego stadionu jest jego polozenie... Miejmy nadzieje, ze Turyn bedzie sie powiekszal i moze kiedys Delle Alpi znajdzie sie znacznie blizej mieszkancow tego pieknego miasta, hehe:)

Mimo wszytsko bardzo sie ciesze, ze bedziemy mieli nowy stadion, a jeszcze, gdy bedzie mial zadaszenie to juz w ogole, zycie jak w Turynie:) Przydaloby sie sprowadzic jeszcze jakiegos dobrego gracza, ktory moglby byc nastepca Mauro, ktorego mimo wszytsko mi szkoda:( Chlopak mial tyle asyst a Fabio chce sie go pozbyc, szkoda:( Ale mam nadzieje ze Moggi znajdzie godnego zastepce (C. Ronaldo, Gerrard :wink: )


Juve, historia wielkiej miłości,
biel, która obejmuje czerń.
Chór, który się wznosi naprawdę dla Ciebie.

Juventus ** Torino

Obrazek
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 19:02

tomek89-15 pisze:zegnamy sie z Delle Alpi ale kiedy tam powrocimy bedzie juz sie czym pochwalic. moze nawet kiedys final ligi mistrzow zagosci do turynu a to by bylo ciekawe (najlepiej jak gralby w nim juventus i wygral :lol: )
Na 40 tysiecznym stadionie to bedziesz mogl sobie zagrac final w pilke reczna...
a co do nazwy to za nazwe jakiejs firmy otrzymalibysmy mnostwo kasy
Za noc ze starszym panem pewnie tez bys dostal duzo kasy. Dlaczego mialbys tego nie zrobic??
i byloby na jakiegos dobrzego zawodnika albo nawet kilku.
Firma Siemens za nazwanie stadionu Juventusu swoim imieniem na 10 lat, ma zamiar zaplacic 6 do 8 milionow ojro z rok.
wiele klubow w europie tak robi i jest dobrze. tylko zeby to byla firma z ktora wiaza sie pozytywne skojarzenia.
Tylko taka, z ktora wiaza sie pozytywne skojarzenia? Moze Bols albo Durex?
juve321 pisze:Te piekne mecze jak tu mowil poprzednik mecz z Realem
Jezeli mecz z Realem to jedyny jaki uwazasz za piekny na Delle Alpi... to zal mi Ci chlopcze..
Zlatan Ibrahimovic pisze:po drugie w końcu wiekszosc dobrych klubów w Europie ma swoje stadiony w miescie a nie 40 km od niego...
A ktory klub ma 40 km poza miastem??
NIe wiem jak ma sie sprawa z baza trenignową.. Czy na delle Alpi nie była ona lepsza..
Na Delle Alpi nie bylo zadnej bazy treningowej...


ODPOWIEDZ