Juventus Stadium

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Polmos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2004
Posty: 774
Rejestracja: 23 marca 2004

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 19:07

Zlatan Ibrahimovic pisze:Ja tam jednak wole stadion Comunale bo po pierwsze i najwazniejsze jest on niedaleko centrum wiec na pewno bedzie przychodzic wiecej kibiców na mecze i po drugie w końcu wiekszosc dobrych klubów w Europie ma swoje stadiony w miescie a nie 40 km od niego...
Zlatan, Delle Alpi nie ma tak fatalnego położenia. Co prawda jest to niemalże zadupie, ale jest położone bardzo blisko dwóch autostrad do Mediolanu i Genui (jak sie nie myle?).
No i na pewno nie jest to 40 km od miasta, bo jest to ok. 20 min autokarem od Comunale (trzeba wziąść to pod uwage, że autokarem bardzo cieżko i wolno jezdzi sie po turynie) i ok 20, może 25 minut autobusem od samego centrum miasta, czyli naprawde nie jest to aż tak daleko.
A co do samej przebudowy, to bardzo ciesze sie, że udało mi sie zobaczyć mecz na starym delle alpi. Bardzo przyda sie przebudowa, i przede wszystkim zlikwidowanie niepotrzebnej bieżni, ale mam nadzieje, ze liczba miejsc nie zostanie zredukowana aż tak bardzo. Szczerze mówiąc boje sie o nazwe stadionu bo wydaje mi sie, że niestety będziemy mieli jakiegoś sponsora w nazwie, no ale niestety takie czasy, że czasami pieniądze są ważniejsze od tradycji.


OlgaJUVEntina

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 57
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 19:20

Zlatan Ibrahimovic pisze:po drugie w końcu wiekszosc dobrych klubów w Europie ma swoje stadiony w miescie a nie 40 km od niego...
A co to za nieszczęśnicy mają w takiej odległości stadion, bo na pewno nie Juve.
Zlatan Ibrahimovic pisze:NIe wiem jak ma sie sprawa z baza trenignową.. Czy na delle Alpi nie była ona lepsza..
Juventus trenuje w Sisport na drugim końcu miasta...
pees pisze:mJaUcViEej napisał:
a podczas meczy o najwyższą stawkę (kiedy czasami był pełen Stadio Delle Alpi)


O ile wiem, to Delle Alpi nigdy nie było zapełnione Smile


Z tego co mi wiadomo to na Delle Alpi był komplet 2 razy, obydwa na meczach z Barceloną w Lidze Mistrzów. Nie pamiętam jakie to były lata, ale pierwszy raz był chyba w roku '92, lub '93, a drugi w sezonie gdy przegralismy finał z milnem.
A mi się wydaje, że Delle Alpi nigdy nie było pełne, bo nie mogło być z uwagi na bezpieczeństwo kibiców. Dlatego są rozbieżności w podawaniu jego pojemności.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 19:21

Z tym się nie zgodzę... bo Comunale ma nieco ponad 27tys pojemności Wink
Ale na czas igrzysk Comunale zostało rozbudowane do bodajże 35 tys. miejsc.
Nie wiem czemu wam jest żal Delle Alpi. :think: Stadion jest strasznie brzydki, źle zbudowany i nigdy się nie zapełnia, więc czego tu żałować..


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 19:35

venomik pisze: być może przebudowa stadionu (polepszenie widoczności) sprawi, że na meczach będzie większa liczba kibiców.
Widocznosc jest dobra.
hara pisze:Cieszę się, że miałem okazję zobaczyć jeszcze stare, dobre Delle Alpi :) ... Popieram pomysł juverm'a, aby nazwać nowy obiekt na cześć rodziny Agnellich...
Stadion mial nosic imie Gianniego Agnelliego. Nie dojdzie do tego poniewaz przewazyla kwestia finansowa. Siemens wylozy od 6-8 milionow euro rocznie przez kolejne 10 lat. Przez taki sam okres stadion bedzie nosil nazwe sponsora, prawdopodobnie Siemens Arena.
hara pisze:
Marq_ pisze:A na Stadio Olimpico z pewnością zasiadać będzie więcej Juventinich nież na Delle Alpi.
Z tym się nie zgodzę... bo Comunale ma nieco ponad 27tys pojemności ;)
29
hara pisze:
mJaUcViEej pisze:a podczas meczy o najwyższą stawkę (kiedy czasami był pełen Stadio Delle Alpi)
O ile wiem, to Delle Alpi nigdy nie było zapełnione :)
Trudno w calosci zapelnic stadion jezeli zawsze jakies miejsca przypadaja kibica druzyny przyjezdnej i na sektory buforowe. Rekord padl w 2003 roku na meczu z realem bylo 67.229 (calkowita pojemnosc 71) podobna ilosc widzow zdarzala sie w przeszlosci, chociazby na finale Pucharu UEFA.
hara pisze:
marcinb1989 pisze:Jeśli podnosią ceny biletów... Dotychczasowe 50 Euro to bardzo wiele. W sumie to ja się nie dziwię kibicom Starej Damy, że nie chodzą na większośc meczy.
Kto powiedział, że mają podnieść ceny biletów ? ... Mecz z Lazio kosztował 10 Euro, tylko największe szlagiery kosztują w granicach 50 Euro, jak na przykład mecz z Milanem, podejrzewam, że mecz z Juve na San Siro kosztowal podobnie...
Bilety na mecze Juventusu sa najdrozszymy w calej Itali. Jeszce w zeszlym sezonie najtansze wejsciowki na druzyny z gornej polowki tabelki kosztowaly 40 euro, na te z dolnej 20.
W tym sezonie wprowadzono wprawdzie kilka boonusow, jak mecze z lazio czy ten z palermo. Jednak wejsciowki na te najwazniejsze spotkania (inter, milan) podrozaly az do 50 euro (te najtansze).
Wejsciowki na San Siro na spotkania interu z Nami badz milanem kosztuja od 18 euro. Maja tez wejsciowki za 24 czy 32
Bilety na San Siro na spotkania milanu z Nami badz interem mozna kupic juz za 13 euro, maja tez wejsciowki za 39.
Zielak**Juve pisze:
Ale tak calkiem serio, jesli chodzi o Delle Alpi, to jest to wspanialy stadion, tylko moze nie do konca przystosowany do potrzeb pilkarskich (bieznia itp.), ale najwiekszym problemem tego stadionu jest jego polozenie... Miejmy nadzieje, ze Turyn bedzie sie powiekszal i moze kiedys Delle Alpi znajdzie sie znacznie blizej mieszkancow tego pieknego miasta, hehe:)
Z Piazza Castello centralnego punktu miasta jedzie sie na stadion okolo 30 minut, jezeli nie krocej. Ja jezlei chial bym pojechac na stadion lecha w Poznaniu stracil bym wiecej czasu....
Marq_ pisze:
Z tym się nie zgodzę... bo Comunale ma nieco ponad 27tys pojemności Wink
Ale na czas igrzysk Comunale zostało rozbudowane do bodajże 35 tys. miejsc.
Nie wiem czemu wam jest żal Delle Alpi. :think: Stadion jest strasznie brzydki, źle zbudowany i nigdy się nie zapełnia, więc czego tu żałować..
Na Olimpiade mial 39 tysiecy, poniewaz byly dobudowane specialne trybuny ktore w trakcie rozgrywania spotkania pilkarskiego staly by gdzies na murawie :P
Dionizos pisze:
tomek89-15 pisze:zegnamy sie z Delle Alpi ale kiedy tam powrocimy bedzie juz sie czym pochwalic. moze nawet kiedys final ligi mistrzow zagosci do turynu a to by bylo ciekawe (najlepiej jak gralby w nim juventus i wygral :lol: )
Na 40 tysiecznym stadionie to bedziesz mogl sobie zagrac final w pilke reczna...
hehe dobre :lol:


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 23:19

juveluck pisze: Stadion mial nosic imie Gianniego Agnelliego. Nie dojdzie do tego poniewaz przewazyla kwestia finansowa. Siemens wylozy od 6-8 milionow euro rocznie przez kolejne 10 lat. Przez taki sam okres stadion bedzie nosil nazwe sponsora, prawdopodobnie Siemens Arena.
Nie no chyba tylko żartujesz :?: Siemens Arena :?: Boże co to jest :?: Czyli sprzedajemy część Juve, tak? Ja rozumiem, przebudowa jest bardzo droga, ale czy należy w taki sposób pozyskiwać pieniądze na nią? Nazwa Delle Alpi jest dla mnie piękna, Stadion Alpejski, a gdyby dodać do tego jeszcze im. Gianniego Angelliego to byłbym wniebowzięty :!: Chyba jednak się tak nie stanie, ważniejszy jest sponsor i kasa niż symbol klubu. Jak im tak brakuje pieniędzy to niech zrobią składki poprzez sms - myślę, że to lepszy pomysł niż zaprzedanie nazwy, do tego Siemensowi :!: :angry:

Ale nie, napiście, że to żart, albo pomyłka :!: :płaczę:


juverm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2005
Posty: 792
Rejestracja: 05 listopada 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 23:27

Lord_ Juve pisze:
juveluck pisze: Stadion mial nosic imie Gianniego Agnelliego. Nie dojdzie do tego poniewaz przewazyla kwestia finansowa. Siemens wylozy od 6-8 milionow euro rocznie przez kolejne 10 lat. Przez taki sam okres stadion bedzie nosil nazwe sponsora, prawdopodobnie Siemens Arena.
Nie no chyba tylko żartujesz :?: Siemens Arena :?: Boże co to jest :?: Czyli sprzedajemy część Juve, tak? Ja rozumiem, przebudowa jest bardzo droga, ale czy należy w taki sposób pozyskiwać pieniądze na nią? Nazwa Delle Alpi jest dla mnie piękna, Stadion Alpejski, a gdyby dodać do tego jeszcze im. Gianniego Angelliego to byłbym wniebowzięty :!: Chyba jednak się tak nie stanie, ważniejszy jest sponsor i kasa niż symbol klubu. Jak im tak brakuje pieniędzy to niech zrobią składki poprzez sms - myślę, że to lepszy pomysł niż zaprzedanie nazwy, do tego Siemensowi :!: :angry:

Ale nie, napiście, że to żart, albo pomyłka :!: :płaczę:
Zgadzam się z tobą w 100%. Agnelli to człowiek który zrobił dotychczas najwięcej dla Juve i jaknajbardziej należy mu się jakieś "duże" wyróżnienie. Siemens Area :?: Co to w ogóle za nazwa :?: Rozumiem jakbyśmy mieli firmę Siemens jako głównego sponsora, chociażby na koszulkach. A tak to totalna porażka :/ . Jak mi powiedział Paolo_Rossi_1982: ODeszli Agnelli i w Juve nastał b***** :doh: . Poprostu TRAGEDIA. A Siemens niech lepiej idzie do swojego Realu :whistle:

Pozdro


Obrazek
Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 23:35

Stadio Delle Alpi byl bodrze służacym obiektem dla Juve przez wiele lat to na naim Juve zdobyło ostatni puchar Ligi Mistrzów (fianł bym własnie na tym obiekcie), ale juz czas zamienic go na lepszy model, zlikwidować bierznie, ulepszyc pod wzgledem technicznym a to wszystko ma posłuzyc lepszej frekfencji kibiców na meczach i mam andzieje ze tak wlasnie bedzie.

Dziekujemy Ci Stadio Delle Alpi za wszystkie wspaniale chwile jakie moglismy (mogl przezyc Juventus) na tym własnie obiekcie.


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 23:47

Swider10 pisze:Stadio Delle Alpi byl bodrze służacym obiektem dla Juve przez wiele lat to na naim Juve zdobyło ostatni puchar Ligi Mistrzów (fianł bym własnie na tym obiekcie).
A ja jestem z Maroka...


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2006, 23:57

Dionizos pisze:
Swider10 pisze:Stadio Delle Alpi byl bodrze służacym obiektem dla Juve przez wiele lat to na naim Juve zdobyło ostatni puchar Ligi Mistrzów (fianł bym własnie na tym obiekcie).
A ja jestem z Maroka...
A ja myślałem ,że z Warszawy... :P
A tak na serio :wink: to co za różnica , Rzym czy Turyn.Ważne ,że zdobyliśmy LM :prochno:.


Obrazek
Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 04 maja 2006, 00:09

Bardzo przepraszam Ciebie Dionizos jak i wszystkich ktorzy to przeczytali za ta pomyłke, wiem ze jako fan Juve powineinem wiedziec takie rzeczy ale akurat tego gdzie byl ten final przyznam sie nie wiedzialem do konca:P (wiedziełem ze we Włoszech) jeszcze raz sorki.

PS. Jestem z Bytowa (niedaleko Gdańska) :)


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2006, 01:30

Łatwo sie domyslec, ze Twoja pomylka wynika z obejzenia powtorek LM na Eurosporcie. Tam wlasnie Pan Cezary Olbrycht uraczyl nas informacja o finale Champions League 95/96 w Turynie.
A ja myślałem ,że z Warszawy...
Z Pruszkowa :P


bociu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 grudnia 2003
Posty: 604
Rejestracja: 07 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2006, 10:45

Nie ludzie, niektorych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie da sie po prostu czytac.
Po pierwsze: jak juz pare osob wspominalo wczesniej, z centrum miasta na Delle Alpi szalonym autobusem (z choralnymi spiewami polskich kibicow Juve) jedzie sie okolo 20-25 minut. Czyli nie jest tak daleko. Czyli tak jak na polskie stadiony w wiekszych miastach, np. Warszawa. Chociaz to inne standardy.
Po drugie: widocznosc z Curvy Sud na meczu z Lazio byla nadzwyczaj dobra, co mnie zaskoczylo. No, ale ci maja "pojecie" o Delle Alpi wiedza, ze co kazdy tydzien trybuny odsuwaja sie od boiska o 3m !
Po trzecie: kibice z Turynu. Jak sie im nie chce poswiecic na dojazd na stadion 25 minut, bo to tak daleko, i ruszyc dupska na mecz swojej ukochanej druzyny (chociaz co do tego mam watpliwosci), to jak moga sie nazywac 'tifosi'...
Po czwarte: ceny biletow sa czasami przerazajace. Przyklad? Najtanszy bilet na mecz z Arsenalem kosztowal 40 Euro (na Curvy). Ja jestem w stanie tyle zaplacic raz na jakis czas, ale tutaj akurat rozumiem Włochów, bo jak sobie porownaja ceny z tymi z Milanu czy Interu, to rzeczywscie moga lapac sie za glowe...

Reasumujac: Stadio Delle Alpi zawsze bedzie kojarzyl mi sie z Juventusem i z najlepszymi latami (tymi, ktore mam okazje pamietac) naszego Klubu. Bardzo sie ciesze, ze dane mi bylo pozegnac Delle Alpi w tej formie. Jak dla mnie wady Delle Alpi to: duze strefy buforowe miedzy kibicami przyjezdnymi a gospodarzami (chociaz moze to i dobrze), czyli poprostu slabe umiejscowienie sektora gosci (niestety na takich stadionach jak nasz, lepiej sie nie da, wystarczy popatrzec na Stadio Olimpico w Rzymie). Osobiscie uwazam, ze Stadion Alpejski jest piekny i od zewnatrz, i od wewnatrz, ale popelniono kilka bledow w jego konstrukcji (np. bierznia, na ktorej nie mozna rozgrywac zawodow lekkoatletycznych! ).


NOI VOGLIAMO LA VERA JUVE!
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2006, 11:21

hara pisze:
Marq_ pisze:A na Stadio Olimpico z pewnością zasiadać będzie więcej Juventinich nież na Delle Alpi.
Z tym się nie zgodzę... bo Comunale ma nieco ponad 27tys pojemności ;)
Tutaj chodzi o procent kibiców. Na stadio Comunale prawdopodobnie będzie zajęte 100% miejsc, a na Stadio Delle Alpi ten procent był zdecydowanie mniejszy.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2006, 12:26

No więc do dzieła, czas by szumne zapowiedzi przełozyły się na efekt w rzeczywistości, efekt, który jednak ujrzymy dopiero za 2 lata.

Wracając do Delle Alpi, myślę, że na mecz z Palermo przyjdze z 55-60 tys., wspaniale by było, gdybyśmy zdobyli mistrza i w najpiekniejszy sposób żegnali nasz 16 letni stadion. Miałem to szczęście, że byłem na obiekcie moich marzeń i wrażenia mam bardzo pozytywne, niezapomniane, przede wszystkim widoczność dla mnie była naprawdę dobra, niektórych opini ne rozumiem, że jakoby nic nie było widać :shock: Bierznia to fakt, cóż, taki był plan. Dojazd? Ja mogłbym na piechotę chodzić na mecze mojego ukochnaego klubu, nie zależnie czy by mi to zajeło 2 czy 3 godz :think: Co to jest 25 min w autobusie?

Co do nowego obiektu. Nazwa niestety nie taka jaką bysmy chcieli. Mnie osobiście w ogóle nie przekonuje...ale takie są dziesiejsze realia, kasa. Z pieniędzmi nie wygra nawet historia :(
Pojemność, moim zdaniem nieco za mała, wolałbym 50 tys. Teraz jest moda na powiększanie a my robimy na odwrót i to w bardzo drastyczny sposób, no ale to tylko przypuszczenia. Zobaczymy za 2 lata czy tym razem projekt stadioniu, nie posiada błędu, którego przez kolejne kilkanaście lat będą żałowali kibice :P

Polski akcent na Delle Alpi...


Obrazek
Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 maja 2006, 19:42

Mimo tego że wielu nie lubi tego stadionu to jednak jest mała wieź :roll: . Mysle ze na Stadio Comunale Juve nadal będzie utrzymywać wysoki poziom rozgrywek. Robotników trzeba pośpieszać zeby jak najszybciej skończyli prace. Ciekaw jestem nazwy nowego stadionu ale wydaje mi sie ze będzie to nazwa sponsora (zdaje mi się ze mówił cos takiego Guardo) mi to osobiście nie przeszkadza byleby nazwa nie była taka deftowna.

ZEGNAJ STADIO DELLE ALPI :!:


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
ODPOWIEDZ