Juventus Stadium

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2010, 19:11

Monte Cristo pisze:Napewno w bardzij prestizowych meczach trybuny byly by pelne.
Właśnie. Tylko w takich. Stadion musi być przede wszystkim rentowny, a w naszym przypadku budowa większego byłaby zdecydowanie zbyt ryzykowna, no i oczywiście związana z większymi kosztami. Nie zapominajmy, że sami budujemy swój stadion.


ohyd

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2009
Posty: 38
Rejestracja: 27 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2010, 20:11

kalskals pisze:mam takie pytanie do Was... Dlaczego Juventus buduje tak mały stadion?

Włochy to nie Anglia, gdzie komplety są na prawie każdym meczu. Dodatkowo koszty, koszty i jeszcze raz koszty i nie mówię tu tylko o kosztach budowy, ale także późniejszego utrzymania.


minimav

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 czerwca 2007
Posty: 250
Rejestracja: 06 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2010, 20:44

Monte Cristo pisze:
stahoo pisze:Aczkolwiek trochę szkoda, że nie ma chociaż 50 tys- liczby wymaganej do organizacji finału Champions League. No i gdyby kiedyś Italia organizowała Euro, to możemy liczyć co najwyżej na 2-3 mecze fazy grupowej (ale to daleka przyszłość).
Jesli mnie pamiec nie myli to 50 tysiecy to liczba na Lige Europejska. 70 tysiecy na LM.

Co do dyskusjii o liczby miejsc to moim zdaniem troche malo. Mogli by juz zrobic jakies 48 czy juz te 50 tysiecy. Napewno w bardzij prestizowych meczach trybuny byly by pelne.
Teraz ja nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze kiedys slyszalem ze w Poznaniu bedzie mogl odbyc sie final LE (46500 miejsc o ile mnie pamiec nie myli). Wiec 50k moze jest na LM. Ale nie jestem pewien.

A co do stadionu, to widać jak rosnie :)


pelbel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2010
Posty: 80
Rejestracja: 29 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2010, 20:48

Ja spytam tylko, czy naprawdę 40 tys to mało ??

Które miejsce pod względem widowni w poszczególnych ligach:

Francja - 3 miejsce, jak ktoś jest super dokładny to 5
Anglia - 7 miejsce, podobnie jak Chelsea
Hiszpania - 6 miejsce
Niemcy - 11 miejsce, ale to akurat teraz najlepiej gromadząca kibiców liga, plus stadiony z MŚ 2006
Włochy - 8 miejsce, ale większość stadionów nadaje się do użycia młotów

Polska :D - w 2012 4 miejsce za Lechem, Lechią, Śląskiem .

Brałem pod uwagę tylko 1 ligi.

Tak czy owak, naprawdę to duży stadion, szczególnie w lidze, w której za dużo kibiców nie chodzi.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 21:42 przez pelbel, łącznie zmieniany 1 raz.


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2010, 21:33

minimav pisze: Teraz ja nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze kiedys slyszalem ze w Poznaniu bedzie mogl odbyc sie final LE (46500 miejsc o ile mnie pamiec nie myli). Wiec 50k moze jest na LM. Ale nie jestem pewien.

A co do stadionu, to widać jak rosnie :)
Było coś takiego i starali się o przychylność.
Więc chyba 50 tysięcy to minimum, ale wolałbym aby Juventus wygrał LM na jakimś innym stadionie, niż aby w Turynie odbył się finał, a my byśmy nawet z grupy nie wyszli.
40 000 może być :wink:


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2010, 21:39

Wstyd, żeby taki klub jak JUVENTUS nie mógł sobie nigdy pozwolić na jakiś prestiżowy mecz na własnym boisku (finał LM, jakieś finały mistrzostw czy nawet finał głupiej LE( :doh: ))!

Niestety, ale tą decyzją zepchnęliśmy się do 2. ligi. Może ta decyzja wydaje się logiczna w obecnych czasach, ale należy pamiętać, że Juve to potężna drużyna i kiedyś gorsze chwile miną.

Minie też złudzenie, że 40 tyś. to wystarczająco bo wg mnie to za mało. Biorąc pod uwagę to, że stadion będzie nowy, posiada lepszą konstrukcję i oglądanie na nim meczów będzie frajdą uważam, że jeżeli tylko wrócimy na należyte nam miejsce w świecie to szybko okaże się, że stadion jest pełny, brakuje miejsc a dostać się na jakiś prestiżowy mecz będzie praktycznie bardzo trudno.

Do tego dojdzie pewnego dnia smak goryczy gdy się okaże, że finały pucharów to dla Juventusu jedynie marzenie a na ewentualnych mistrzostwach nasz stadion będzie conajwyżej atrakcją fazy grupowej.

No i co nam z tego zagospodarowania i elementów dodatkowej infrastruktury skoro ten stadion w tle innych wypada blado.

Wstyd, nie życzę sobie, żeby taki obiekt nosił imię Giovanni'ego Agnelli'ego. Ta postać zasługuje na wspanialszy monument.

Jednak trzeba oddać, co jak co, ale do trzepania kaski stadionik jak ta lala.

PS.
Zaiste, że na temat stadionu najwięcej wiedzą Ci, którzy nigdy na nim nie byli i nie wiadomo czy kiedykolwiek w ogóle będą... :smile:

EDIT
Mateuszello pisze: Było coś takiego i starali się o przychylność.
Więc chyba 50 tysięcy to minimum, ale wolałbym aby Juventus wygrał LM na jakimś innym stadionie, niż aby w Turynie odbył się finał, a my byśmy nawet z grupy nie wyszli.
40 000 może być :wink:
:o

Masz podejście, uważam, że Blanc myślał podobnie. Myślę, że w takim wypadku Platini zgodziłby się, po znajomości, na klauzurę, że jeśli Juve odpadnie to finał będzie miał miejsce na innym stadionie... :wink:

:angry:


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2010, 22:36

A jest może ktoś w stanie powiedzieć co piszą w tym artykule który podał @tabo89 tak pokrótce ? Jakieś dokładniejsze info a propo zagospodarowania terenu wokół ?


pelbel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2010
Posty: 80
Rejestracja: 29 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2010, 19:16

Minimum na finał LM to 70 tys. Tak chce Platini.
Poza tym, budowanie stadionu by zagrali tam raz na kilkanaście lat mecz, to sorry, ale możecie się tak bawić w SimCity.

Nie wy wydajecie kasę, więc wam się wydaje: a co jeszcze 20tys. niech dodadzą. Inaczej byście śpiewali, po analizach, wywiadach i widząc kasę na koncie.
Po Euro2004 w Portugalii już mało kto będzie budował gigantyczne stadiony na kilka meczów. Szczególnie w obecnych czasach.


Marmol

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 grudnia 2009
Posty: 51
Rejestracja: 30 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2010, 20:06

Oby stadion Juventusu był oryginalny. AS Monaco ma 20tys. miejsc jeśli się nie mylę, a stadion jeden z ładniejszych jakie widziałem. :)


zebol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2005
Posty: 545
Rejestracja: 01 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2010, 20:21

Marmol pisze:Oby stadion Juventusu był oryginalny. AS Monaco ma 20tys. miejsc jeśli się nie mylę, a stadion jeden z ładniejszych jakie widziałem. :)
Stadion AS Monaco pomieścić może tylko 18 tyś ludzi.Mnie tam się ten stadion nie podoba jest dużo ładniejszych od niego np.Santiago Bernabéu,Signal Iduna Park, ESPRIT Arena, Estádio do Dragao, Emirates Stadium .


Juve jesteś drużyną naszych serc na boisku jedenastu bohaterów wygraj niemożliwe i do przodu idz A my pójdziemy za tobą!!!
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2010, 20:22

Są maszty, które nadają mu oryginalności ;) Inaczej byłoby kiepsko.

Swoją droga te maszty będą ważnym elementem konstrukcji, czy są tam jako atrapa? Bo z wizualizacji wcale nie wyglądaja na jakies bardzo potrzebne, ale inżynierem nie jestem 8)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2010, 10:32

Kolejnych kilka aktualnych zdjęć.. nadal z zewnątrz robione przez kibica. Zwykle co miesiąc pojawiały się na oficjalnej stronie.. z czerwca jeszcze nie ma.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek


Obrazek
Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2010, 13:00

Na SoloJuve przeczytałem tekst gdzie było opisane o tym zagospodarowaniu wokół stadionu i o dochodach:

Wielkie inwestycje wokół stadionu
Juventus nie chce czerpać przychodów wyłącznie z nowego stadionu, którego prace zostaną ukończone przed rozpoczęciem sezonu 2011/12. Oprócz nowego Delle Alpi, kibiców i turystów ma przyciągać cała strefa wokół obiektu, którą zagospodarowują właśnie działacze Juve na czele z prezydentem Agnellim, dyrektorem Blanciem i prawnikiem klubu Briamonte. Podpisano zresztą już porozumienie w tej sprawie z burmistrzem miasta, Sergio Chiamparino. Za milion euro (płatne w dwóch ratach) Bianconeri wydzierżawili na 50 lub 99 lat działkę o powierzchni blisko 300 tysięcy metrów kwadratowych. Celem jest jej zagospodarowanie, które w ciągu dekady może pochłonąć nawet 60 milionów euro. Właśnie tutaj przeniesiona zostanie siedziba klubu, powstanie ponadto park o powierzchni 100 metrów kwadratowych oraz szkółka piłkarska, sala gimnastyczna, siłownia i szatnie, również do użytku publicznego. "Turyn to najpewniej jedyne miasto w Europie, które będzie miało tak zaplanowaną przestrzeń z miejscem na sport i rozrywkę" przyznaje Jean-Claude Blanc. "Jestem dumny, że mogę zaprezentować prace Juventusu w tej kwestii" dodaje Andrea Agnelli.
źródło: tuttosport.com

Podoba mi sie takie coś :happy:
Zwłaszcza, że będzie więcej kasy :dance:


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2010, 13:30

News na solojuve o 12:09, a na JP o 11:47. Co wy macie z tym solojuve? :D

A co do samych terenów- sprawa fajna, na pewno dla rodzin z dziecmi. Ale kasy z tego Juve dużej raczej mieć nie będzie :P


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2010, 13:32

Jakie SoloJuve, na JP też o tym jest.
Mateuszello pisze:Zwłaszcza, że będzie więcej kasy :dance:
Sama idea jest piękna i gdyby nawet trzeba było do tego interesu dołożyć, to myślę, że byłoby warto.

Tutaj jeszcze graficzne przedstawienie tego z Tuttosport'u:

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ