Juventus Stadium

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Gigi Buffon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 230
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 09:57

Wygląda to dość ciekawie;)
Osobiście nie mogę się doczekać kiedy na canal + obejrzę mecz Juve na nowym stadionie.

Co do nawy to BetClic Arena by się ładnie prezentowała itp.

Nie wiem, jak wam,ale mi się wydaję,ale płyta boiska na nowym stadionie jest chyba mniejsza od tej na Olimpico czy też na starym obiekcie.


Milan prawie jak Juve ! Prawie robi wielką różnicę
Brana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2010
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2010

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 13:30

http://stadiony.net/aktualnosci/2011/05 ... lonia_liny

Na stadionie maja znalezc sie liny, ktore beda zaslaniac widok wszystkim siedzacym w naroznikach. Na koncu strony, do ktorej podalem linka, znajduje sie zdjecie pokazujace widocznosc z miejsca z ograniczona widocznoscia..


Prusor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 97
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 14:16

No cóż na jednych stadionach widok ( narożnik ) zasłaniają kolumny a na innych będą zasłaniać liny. Myślę że z dwojga złego ten "pomysł" da się jakoś przeżyć heh ;p


No Del Piero No Party Noo !..
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 14:25

Ładnie zrobili.
Lepsze to niż jakby tam był słup.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 14:33

Brana pisze:http://stadiony.net/aktualnosci/2011/05 ... lonia_liny
Na stadionie maja znalezc sie liny, ktore beda zaslaniac widok wszystkim siedzacym w naroznikach. Na koncu strony, do ktorej podalem linka, znajduje sie zdjecie pokazujace widocznosc z miejsca z ograniczona widocznoscia..
Co to ma kurde być? :shock: Jakiś kiepski żart? Mam nadzieję, że to jednak ściema :pray:
Push3k pisze:Ładnie zrobili. Lepsze to niż jakby tam był słup.
No lepsze, ale jakoś inne stadiony stoją bez takich udziwnień. Dla mnie te liny sprawiają wrażenie, jakby stadion nie był z grona tych "najnowszych".


Obrazek
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 14:40

pumex pisze: Co to ma kurde być? :shock: Jakiś kiepski żart? Mam nadzieję, że to jednak ściema :pray:
Te liny już są... Widać je na zdjęciu co dał Mrozzi po lewej stronie.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 14:43

pumex pisze: Co to ma kurde być? :shock: Jakiś kiepski żart? Mam nadzieję, że to jednak ściema :pray:
No chyba jednak raczej nie... Do tej pory nikt nas nie raczył poinformować o tym udziwnieniu, w filmach pokazowych również nie było o czymś takim mowy, a jednak... Widać to wyraźnie w poniższym filmie (0:42 i 0:48 ):



Szczerze przyznam, że z czymś takim się do tej pory jeszcze nie spotkałem. :whistle: Widoczności to jakoś szczególnie nie ogranicza, ale może irytować. Myślałem, że konstrukcję dachu podtrzymywać będą jedynie łuki. To już za mało? :think:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2011, 14:44 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 14:44

artur07 pisze:
pumex pisze: Co to ma kurde być? :shock: Jakiś kiepski żart? Mam nadzieję, że to jednak ściema :pray:
Te liny już są... Widać je na zdjęciu co dał Mrozzi po lewej stronie.
Hmmm... faktycznie, myślałem, że to jeszcze tylko fotomontaż :/ Takim w sumie małym szczegółem dodali stadionowi 10 lat :|
mrozzi pisze:Szczerze przyznam, że z czymś takim się do tej pory jeszcze nie spotkałem. :whistle: Widoczności to jakoś szczególnie nie ogranicza, ale może irytować. Myślałem, że konstrukcję dachu podtrzymywać będą jedynie łuki. To już za mało? :think:
Może jakiś błąd w projekcie, albo w wykonaniu, ryzyko zawalenia? :smile: haha nie no, przesadziłem. Ale ładnie to nie wygląda


Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 14:53

A może to tylko tymczasowo.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 15:00

pumex pisze: Może jakiś błąd w projekcie, albo w wykonaniu, ryzyko zawalenia? :smile: haha nie no, przesadziłem. Ale ładnie to nie wygląda
Kto wie. 8) Z nimi to nigdy nic nie wiadomo. :rotfl:
Push3k pisze:A może to tylko tymczasowo.
Istnieje takie prawdopodobieństwo, ale z drugiej strony na chwilę obecną liny te nie byłyby już potrzebne - dach jest już chyba ukończony.


esteban

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2010
Posty: 117
Rejestracja: 22 października 2010

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 15:03

Lepsze to niż jakieś ogromne słupy, ciekaw jestem jak ten dach budowano.Jest takie duże ryzyko zawalenia, że same łuki nie wystarczą?


Brana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2010
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2010

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 15:38

Ale o czym my tu mowimy ? Nie ma czegos takiego, jak " lepsze to niz slupy", na innych "stadionach tez cos zaslania". To nowy stadion, za duze pieniadze. Projekt tego nie przewidywal. Albo powinni pozwac projektanta, albo sprawic, by przed otwarciem te liny zniknely.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 16:22

Brana pisze:Ale o czym my tu mowimy ? Nie ma czegos takiego, jak " lepsze to niz slupy", na innych "stadionach tez cos zaslania". To nowy stadion, za duze pieniadze. Projekt tego nie przewidywal. Albo powinni pozwac projektanta, albo sprawic, by przed otwarciem te liny zniknely.
Jestem tego samego zdania. Nie można na wejściu "psuć" nowoczesnego stadionu.


Obrazek
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 16:49

Wydaje mi się że to tymczasowe rozwiązanie, no przecież tak nie może być, nie w tych czasach.

Te narożniki dachu są już gotowe? Na najnowszych wizualizacjach nie widać, że tak to ma wyglądać.
Obrazek
Wydaje mi się ,że czekają na dalsze elementy uzupełniające to poszycie dachu i dlatego też zamontowali te liny w narożnikach.
Bo dach chyba nie jest do końca ukończony
Obrazek


FORZA JUVE!!!
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 17:41

dawid91 pisze:Wydaje mi się że to tymczasowe rozwiązanie, no przecież tak nie może być, nie w tych czasach.
Dokładnie. Zresztą te liny są od samego początku gdy tylko podnosili szkielet dachu (widać to na zdjęciach jeszcze z listopada ubiegłego roku, 51 strona tego tematu) a ktoś tu nagle szuka taniej sensacji. Prawdopodobnie ściągną je gdy dach będzie odpowiednio dociążony (czyt. skończony) bo na razie może być "za lekki" dla tych dwóch dużych zewnętrznych "trójkątów", które są już odpowiednio naciągnięte na linach aby utrzymać zakładaną końcową wagę zadaszenia. Poza tym mogły one mieć za zadanie ograniczyć "pływanie" samego szkieletu, gdy nie było jeszcze zamontowane pokrycie dachu.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ