Alex czy Zlatan? - temat inny niż wszystkie

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
jt10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 października 2003
Posty: 255
Rejestracja: 02 października 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 08:15

Witam!
Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszym znakomitym meczu z Forentiną, ale chciałbym poprosić fanów Juve o obiektywną ocenę: który z piłkarzy: Alessandro Del Piero czy Zlatan Ibrahimović powinien wybiec w podstawowej jedenastce w meczu z Regginą?
W tytule napisałem, że to "temat inny niż wszystkie". Dlatego, że prosiłbym o wypowiedź kibiców, którym zależy tylko i wyłącznie na dobru naszego wspaniałego klubu, kibiców nie zapatrzonych ślepo czy to w Aleksa czy w Zlatana.
Po obejrzeniu nie tylko wczorajszego meczu myślę, że Del Piero powinien dostać szansę gry od początku przynajmniej w 3, 4 meczach. Bo grając, tak jak m.in. z Palermo - przez 5 - 10 minut NIGDY nie udowodni swojej wartości! Capello powinien dać mu szansę.
Zlatan miał kapitalny poprzedni sezon. Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Ale Juve to potężny klub, w którym powinni grać Ci, którzy danego dnia prezentują najwyższą formę. Czyż nie? Zresztą sam trener to powtarza, aczkolwiek nie zawsze trzyma się tej maksymy. Bo wszyscy widzimy, że Zlatan jest tylko cieniem zawodnika z ubiegłego sezonu, a podobno też w Starej Damie nikt nigdy nie gra za zasługi. Zresztą gdyby tak było, to Aleks mógłby grać do 50-tki:)
Co Wy na to? Który z tych wybitnych piłkarzy powinien wybiec w niedzielę w podstawowej 11-stce? A może ktoś inny np. Mutu? Bo Trezeguet raczej ma pewne miejsce w składzie.
Pozdrawiam.
P.S. Przepraszam, że znowu widzicie temat Alex - Zlatan, ale ja naprawdę chcę poczytać tylko rzetelne opinie osób, którym dobro Juventusu jest na 1 miejscu, a nie interesy poszczególnych zawodników.


Del Rajko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 137
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 09:58

Po wczorajszym meczu chyba nikt nie ma najmniejszej wątpliwości kto z tej dwójki powinien zagrać w spotkaniu przeciwko Regginie. To właśnie dzięki Del Piero, który miał udział przy każdej bramce możemy się dziś cieszyć z tak dobrego wyniku. Jednak biorąc pod uwage to, że Capello wszystkich zawodników traktuje tak samo jestem niemal pewny że zagramy 3 z przodu. Prędzej mi kutkas na czole wyrośnie niż Don Fabio posadzi na ławke Ibre :smile: Również mało prawdopodobne wydaje mi się, aby Treze nie zagrał od 1 min. Także czas na 3 z przodu 8)


Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 10:05

Oczywiscie, ze Zlatan.
Del Piero byc moze zagral wczoraj bardzo dobrze, ale mimo to w wazniejszych meczach i tak grac bedzie Zlatan. Chociazby dlatego, ze Del Piero nie wytrzymalby kondycyjnie ciaglego grania 90 minut. A dwa, ze Zlatan daje wiecej druzynie. Wygrywa pojedynki glowkowe z obroncami, czego o Del Piero powiedziec nie mozna. Dwa, ze Zlatan jest najlepszym podajacym w lidze (wraz z Corinim) Tak wiec gadanie, ze Zlatan jest cieniem samego siebie to glupota.
PS. Jestem fanem Del Piero


Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 10:09

Alex czy Zlatan ??? OBAJ... Tylko ten drugi na ławce :) Jeśli o mnie chodzi, to może i jestem ślepo zapatrzony w Alexa, ale nie ma to wpływu na moją odpowiedź. W zeszłym sezonie jak miał słabą formę, to mimo wszystko wolałem, żeby grał Zlatan, bo najważniejsze jest dobro klubu. Ale w tym sezonie Zlatan nie prezentuje niczego ciekawego. Bawi się z piłką, przerzuca ją sobie nad rywalami, pokazuje mnóstwo sztuczek technicznych... ale nic z tego nie wynika. Alex natomiast od dłuższego czasu prezentuje ZNAKOMITY zapał do gry, jest bardzo aktywny. Widać, że czuje głód piłki. Wydaje mi się, że jakby odzyskał świerzość.
Po wczorajszym spotkaniu jestem poprostu przeszczęśliwy. Mam nadzieję, że Capello zrobiło się głupio :twisted: W każdym razie powinno mu być głupio, bo Alex udowodnił trenerowi, że niesłusznie siedzi na ławce. Co z tego, że Don Fabio mówi txt typu "gra najlepszy na daną chwilę", skoro tak naprawdę to on jest ślepo zapatrzony w Ibre :angry: :angry: :angry:
Na chwilę obecną Zlatanowi brakuje pomysłu, przebojowości i przede wszystkim skuteczności. Alex ma to wszystko. I to właśnie numer 10 powinien widnieć obok 17 na tablicy z prezentacją składów !!!!!!
Peja pisze:Oczywiscie, ze Zlatan.
Del Piero byc moze zagral wczoraj bardzo dobrze, ale mimo to w wazniejszych meczach i tak grac bedzie Zlatan. Chociazby dlatego, ze Del Piero nie wytrzymalby kondycyjnie ciaglego grania 90 minut. A dwa, ze Zlatan daje wiecej druzynie. Wygrywa pojedynki glowkowe z obroncami, czego o Del Piero powiedziec nie mozna. Dwa, ze Zlatan jest najlepszym podajacym w lidze (wraz z Corinim) Tak wiec gadanie, ze Zlatan jest cieniem samego siebie to glupota.
PS. Jestem fanem Del Piero
1. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Alex nie wytrzymałby kondycyjnie ?
2. Zlatan daje więcej drużynie ? TOTALNY LOL !!! Myślę, że napastnik nie może dać drużynie więcej niż to kiedy strzela bramki !!!
3. Zlatan jest najlepszym podającym ? No fajnie, ale od podawania mamy pomocników. Meczu się nie wygrywa największą ilością podań, tylko golami.
4. Czy Zlatan jest cieniem samego siebie ? Hmm... Może to za dużo powiedziane, ale tak dobrej formy jak w zeszłym sezonie to on nie ma.

FORZA GRANDE ALESSANDRO !!! FORZA GRANDE CAMPIONE !!!!!!!!!! :|
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2006, 10:15 przez Gregor del Ptasior, łącznie zmieniany 1 raz.


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 10:11

jt10 pisze:W tytule napisałem, że to "temat inny niż wszystkie". Dlatego, że prosiłbym o wypowiedź kibiców, którym zależy tylko i wyłącznie na dobru naszego wspaniałego klubu, kibiców nie zapatrzonych ślepo czy to w Aleksa czy w Zlatana.
Nie doczekasz sie chyba tematu w ktorym nie bedzie klotni i w ktorym wypowiedza sie osoby ktorym zalezy na dobru druzyny. Moim zdaniem najlepszym wyjsciem gwarantujacym dobro druzyny jest zgadzanie sie z decyzjami Capello, co niektorym przychodzi z przeogromnym trudem. Akurat Fabio jest jednym z najlepszych trenerow na swiecie i potrafi zadbac o dobro druzyny jak malo kto.
Po obejrzeniu nie tylko wczorajszego meczu myślę, że Del Piero powinien dostać szansę gry od początku przynajmniej w 3, 4 meczach.
A ja sadze powinnismy akceptowac decyzje trenera, bo on zna dokladnie forme, stan fizyczny i przygotowanie pilkarzy. My mozemy sobie gdybac jaka bedzie forma poszczegolnych graczy i upierac sie przy wystawianiu zawodnikow.Druga sprawa, to to czy DP wytrzyma gre 4 meczy pod rzad?
Bo wszyscy widzimy, że Zlatan jest tylko cieniem zawodnika z ubiegłego sezonu, a podobno też w Starej Damie nikt nigdy nie gra za zasługi.
Krol asyst Serie A w tym sezonie to cien zawodnika? :) Rozumiem ze jak strzela, to jest placz ze malo podaje, a jak podaje to z kolei sa pretensje ze nie strzela:P, wiem ze ajnie by bylo jakby byl krolem strzelcow i krolem asyst, ale to dosc ciezko zrobic. Nie moge sie zgodzic z tym ze jest cieniem siebie z zeszlego sezonu.
Zresztą gdyby tak było, to Aleks mógłby grać do 50-tki:)
Gdyby byl dalej Lippi to pewnie by gral, tak samo widzielibysmy Legro w Juve:P
Co Wy na to? Który z tych wybitnych piłkarzy powinien wybiec w niedzielę w podstawowej 11-stce? A może ktoś inny np. Mutu? Bo Trezeguet raczej ma pewne miejsce w składzie.
Uwazam ze powinien wybiec atak ktory najlepiej sie rozumie. Czyli Zlatan - Treze. Jeden ma najwiecej asyst w lidze, drugi strzela co mecz bramke wiec jest to najlepsze ustawienie.
P.S. Przepraszam, że znowu widzicie temat Alex - Zlatan, ale ja naprawdę chcę poczytać tylko rzetelne opinie osób, którym dobro Juventusu jest na 1 miejscu, a nie interesy poszczególnych zawodników
Ciezko bedzie tutaj znalesc takie osoby. Akurat wbrew temu co niektorzy sadza nei jestem Zlatanofrustratem tylko Capellofrustratem bo uwazam ze ten trener prawie sie nie myli i wie dokladnie co robi, ale niektorzy uwazaja ze lepiej znaja sie na pilce i lubia wytykac "bledy" naszemu trenerowi, co mnie bardzo wkurza ;)
pozdr

PS. to mnie rozgromilo :
Gregor del Ptasior pisze:Jeśli o mnie chodzi, to może i jestem ślepo zapatrzony w Alexa, ale nie ma to wpływu na moją odpowiedź.
:rotfl:

EDIT:
1. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Alex nie wytrzymałby kondycyjnie ?
Chociazby na takiej jak w sezonie kiedy Alex sie lamal co i raz bo musial grac w kazdym meczu, niestety organizm 30 latka nie ma takiej wydolnosci jak 20 latka.
2. Zlatan daje więcej drużynie ? TOTALNY LOL !!! Myślę, że napastnik nie może dać drużynie więcej niż to kiedy strzela bramki !!!
A ja mysle ze jesli buduje akcje i wystawia pilke drugiemu napastnikowi to tym lepiej o nim swiadczy.
3. Zlatan jest najlepszym podającym ? No fajnie, ale od podawania mamy pomocników. Meczu się nie wygrywa największą ilością podań, tylko golami.
Nie chce mowic za kogos, ale wydaje mi sie ze jemu chodzi o asysty. A to juz jest wazne i nie jest to tylko domena pomocnikow.
4. Czy Zlatan jest cieniem samego siebie ? Hmm... Może to za dużo powiedziane, ale tak dobrej formy jak w zeszłym sezonie to on nie ma.
Bo nie strzela tylko asystuje? Od strzelania jest Trezeguet.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2006, 10:32 przez tomcatmi6, łącznie zmieniany 2 razy.


Reggie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 621
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 10:12

Peja pisze:Oczywiscie, ze Zlatan.
Del Piero byc moze zagral wczoraj bardzo dobrze, ale mimo to w wazniejszych meczach i tak grac bedzie Zlatan. Chociazby dlatego, ze Del Piero nie wytrzymalby kondycyjnie ciaglego grania 90 minut. A dwa, ze Zlatan daje wiecej druzynie. Wygrywa pojedynki glowkowe z obroncami, czego o Del Piero powiedziec nie mozna. Dwa, ze Zlatan jest najlepszym podajacym w lidze (wraz z Corinim) Tak wiec gadanie, ze Zlatan jest cieniem samego siebie to glupota.
PS. Jestem fanem Del Piero
Oglądając mecz z Palermo nie powiedziałbym wogóle że Zlatan dobrze podaje. Wygląda na to, że nie jest w formie, więc chyba przyda mu się troche odpoczynku i moblilizacji. Jeśli do tej pory myślał że jakkolwiek będzie grał to i tak będzie w pierwszej 11 to trzeba to zmienić. A do tego Alex jest wyraźnie w formie. Trzeba to wykorzystać i dać mu szansę. Wszyscy kochają Alexa i chyba każdego boli serce jak widzi go wzdychającego kiedy patrzy na nieudane zagrania Ibrahimovica, tym bardziej jeśli sam jest w lepszej formie. Dla mnie oczywiste jest że Del Piero zasłużył na pierwszą 11, przynajmniej w meczu z Regginą. Rywal niezbyt wymagający, a jeśli Alex nie pokazałby nic ciekawego to zawsze można go zmienić i wtedy "wspaniały Zlatan" strzeli z 5 goli jak to ma w zwyczaju ;)


"Ludzie wybierają najczęściej rozwiązania pośrednie, które są najgorsze ze wszystkich, a to dlatego, że nie potrafią być ani całkiem źli, ani całkiem dobrzy." Niccolò Machiavelli
seba99

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 57
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 10:43

Zlatan troszkę zatracił formę, więc Capello powinien dać szansę w meczu z Regginą Del Piero!! Jednak Del Piero niestety już raczej nie odzyska tej formy z lat świetności więc to głównie Zlatan powinien grac pierwsze skrzypce w ataku Juve!! Jest młody, silny, świetnie drybluje i podaje. Jest to jak najbardziej obiektywna opinia, gdyż byłem, jestem i będę fanem Alexa!!!


Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 10:52

Zaznaczam ze nie naleze do zadnego obozu ani Zlatanowskiego ani Alexowskiego.

wedlug mnie Capello powinien posadzic w najblizszych 2-3 meczach Zlatana na lawie. Mysle ze plusow tej decyzji bedzie wiele:

- Zlatan zmotywuje sie do wiekszego wysilku na treningach i poczuje ze nie jest nietykalny bo wg mnie troszeczke sodowki poplynelo do glowy Zlatana

- Alex bedacy w takiej formy napewno bedzie sobie radzil z powodzeniem w meczach Serie A

- rywalizacja o miejsce w skladzie jest tylko i wylacznie pozytkiem dla druzyny boje sie tylko o to ze Zlatan posiadajacy troche syndrom"gwiazdeczki Realu" moze totalnie to olac twierdzac ze jest tak dobry ze lawka rezerwowych jest nieporozumieniem. Wtedy moze zaczac psioczyc na Dona i innych kolegow z druzyny bo niestety Zlatan nie ma jeszcze "prawdziwej bialo-czarnej krwi"


piotrek147

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 169
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 10:56

Moim zdaniem Fabio Capello w meczu z Regginą powinien dać Alexowi szanse gry od pierwszych minut. Wczorajszy mecz z Violą graliśmy niby rezerwami i DP dostał szanse i ją wykorzystał. Więc dlaczego Don Fabio miałby go nie wystawić w podstawowej 11? Tym bardziej, że wszyscy wiemy iż Zlatan stracił ostatnio formę. Zobaczymy co zrobi Fabio, ale na pewno ma on teraz ostry ból głowy.

P.S.: Wcale nie faworyzuje Alexa, ale jest on po prostu w tym momencie lepszy od Zlatana.


www.HotKomp.pl - internetowy sklep komputerowy oraz serwis
Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 11:05

piotrek147 pisze:P.S.: Wcale nie faworyzuje Alexa, ale jest on po prostu w tym momencie lepszy od Zlatana.
No więc właśnie. Mądre słowa. Poprostu w chwili obecnej Alex jest lepszy. I to w zasadzie jest najlepsze podsumowanie.


rafalutek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 50
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 11:06

Bardzo ciężko jest pisać na ten temat. Nikt z nas, tak naprawdę nie widzi tych dwóch panów na treningach, nie wiemy jak tam pracują, czy angażują się w 100%. Każda nasza wypowiedź jest stronnicza, ponieważ jeden szanuje Ibrę drugi Alexa. Ja uważam że powinniśmy się cieszyć że mamy tych dwóch piłkarzy w JUVE a nie sprzedawać ich na zmianę po każdym słapszym meczu. Osobiście jestem kibicem DP jednak wiem że już nie jest w stanie grać w sezonie około 50 meczy, jednak w tym sezonie jeszcze Capello będzie miał bardzo wiele pożytku z Alexa!
Pozdrawiam!


Tom A Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 160
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 11:17

jt10 : niepotrzebnie wywołujesz po raz kolejny ten temat Z reszta czytając wypowiedzi od razu stwierdzisz że to nie ma najmniejszego sensu Jak zwykle są tacy którym nikt nie dogodzi , albo przynajmniej nigdy nie zmieniający swego zdania bo to byłoby utratą godności I każdy ci powie że myśli o dobru klubu stawiając albo na Ibre albo na Alexa. Z resztą komu jak nie Capello zależy na pozytywnych wynikach Juve Przecież to sam 'Wielki Don' (śmiechu warte) a wciąż wystawia Zlatana bez względu na opinie kibiców i dzinnikarzy Dla wielu na szczęście fakt pozostanie faktem Tu nikt niczego nikomu nie wmawia Boisko samo weryfikuje wszystkie opinie i spekulacje A jeśli ktoś chce pozostać ślepy - jego sprawa, w końcu w dół wpadnie - jak to ślepy ! :?


jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, proszę nie ubieraj tego faktu w słowa...
alex_pl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2004
Posty: 212
Rejestracja: 13 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 11:19

A ja bym bardzo chetnie widzial w meczu z Reginna atak Del Piero-Ibra moze byscie sie przestali wadzic :PPP a tak na powaznie to chcialbym zobaczyc jak wspolpracuja w obecnej chwili-Treze wpuscilbym w przerwie na dobicie przeciwnika :P to tyle ... pozdrawiam ;-)


Radek Kr

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 37
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 11:41

A więc na podstawie Waszych wypowiedzi mozna wysnuć kilka niepodważalnych faktów, które niech będą podsumowaniem:

1.szanujmy trenera i jego decyzje,bo to on wie najlepiej kogo wystawić
2.nikogo sie nie pozbywajmy! Del Piero sie na pewno przyda,a Zlatan to przyszlosc Juve
3.na razie wszystko idzie po naszej mysli,wiec nie ma co szukac winnych slabej gry
4.kłótniami nic się nie zmieni,szanujmy poglądy i upodobania co do gry Juve innych

A jesli chodzi o moja SUBIEKTYWNą opinię to jest ona zbiezna z większoscia waszych: albo trójka w ataku, albo odpoczynek dla Zlatana na 1,2 mecze.
Pozdro,R


_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2006, 12:05

Tom A Juve pisze:Tu nikt niczego nikomu nie wmawia Boisko samo weryfikuje wszystkie opinie i spekulacje A jeśli ktoś chce pozostać ślepy - jego sprawa, w końcu w dół wpadnie - jak to ślepy ! :?
A bo Ty najwięcej wiesz jakie cechy najbardziej ceni Capello u drugiego napastnika. Znalazł sie ten, który widzi. Ty widzisz najprawdopodobniej to co chcesz widzieć, z kolei decyzja ostateczna spada na barki Dona. Czy Ty wątpisz w jego kwalifikacje? wątpisz w tego trenera? nie widzisz tego, że poczyniliśmy znaczny progres od kiedy ten wspaniały człowiek siedzi na tym stanowisku? 2 lata temu też byłeś kibicem Juve? o co idzie? co? O Alessandro. To jest proste. Wam zawsze idzie o Del Piero. To jest żenada, na całego. Uważacie się za wielkich fanów Del Piero, ale rzekomo to inni mają problemy ze wzrokiem. Więc się pytam, czy ten 32-letni zawodnik zaspakaja Wasze apetyty? graczem jego pokroju chcecie wygrywać LM? nie widzicie, że ten zawodnik jest ostatecznie cieniem tego Pinturicchio z lat 95-98? Większe możliwości brzemią w Zlatanie. Uszanujcie to w końcu. Zarzucacie mu kokieterie, sztuczki, popisy, ale zapominacie, że to właśnie jego styl. Kiedy zaczaruje piłkę na Saint Denis to wszyscy Ci, którzy Go teraz opluwają, będą skakać z radości i dumy. Nie przyzwyczailiście się jeszcze do tego? to tkwi już widocznie w jego charakterze. Osobiście dla mnie duet Trezegeut-Zlatan jest optymalny. Alex jest jokerem. Wszystko na to wskazuje.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
ODPOWIEDZ