Christian Abbiati

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
AmericanPsycho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2005
Posty: 402
Rejestracja: 28 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 16:48

Myślę że niie wszystkim znana jest sylwetka naszego nowego bramkarza... Proponuję przybliżyć troszkę nam wszystkim osobę byłego reprezentanta kraju. Być może (miejmy nadzieje) dobre występy w bianconerr'ich przyczynią się do jego powrotu do kadry Marcello Lippi'ego


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 17:01

Na tej stronie jest troszkę statystyk dotyczących Abbiatiego, są one w języku angielskim ale chyba z tym nie powinno być kłopotów :wink:

http://www.footballdatabase.com/site/pl ... pPlayer=46

Przydałoby się coś po polsku, jak znajdę to na pewno zamieszczę :)
Mam nadzieję że będzie godnie zastępował Gigiego w okresie gdy ten jest kontuzjowany, pamiętam że na początku swojej kariery w Milanie szło mu całkiem nieżle.


Obrazek
koksu_klb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2004
Posty: 404
Rejestracja: 26 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 17:32

troszke abbiatiego znam i mysle ze nie beidze wpuszczal specjalnych szmat :twisted:


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 17:33

http://www.christianabbiati.it/ A oto strona Christiana. Jest dostępna w językach włoskim angielskim i chińskim :lol: Czyżby i w Azji miał on swoich fanów..... :D

2 post
koksu_klb pisze:troszke abbiatiego znam i mysle ze nie beidze wpuszczal specjalnych szmat :twisted:

Pewnie nie będzie ale co to ma do tematu.........


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 17:39

Christian Abbiati swego czasu uważany był za wielki talent włoskiej bramki......niektórzy oporównywali jego potencjał z możliwościami samego Gigiego Buffona....W karierze Abbiatiego wszystko zaczęlo się psuć gdy do Mediolanu zawitał Carlo Ancelotti który postanowił zaufać brazylijczykowi Didzie,a Abbiatiego skazał na ławke rezerwowych i Abbiati przez ostatnie 3 sezony był tylko dublerem Didy,który zresztą spisywał się świetnie tak więc jego pozycja w bramce była i jest niezagrożona...Obecnie szansa gry w Juve jest dla Abbiatiego wybawieniem,bowiem wreszcie w czasie absencji buffona będzie miał okazje przypomnieć wszystkim kibicom w Italii i nie tylko że jest bramkarzem o dużych możliwościach....A naprawde wierzcie mi że Christian Abbiati w formie i gdy jest pewny miejsca w bramce to golkiper numer 2 we Włoszech!!!!!!Pierwszym jest rzecz jasna Gianluigi Buffon


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 17:53

Uważam, że Lucek dokonał po raz kolejny doskonałego wyboru :D ściągnał na bramke bardzo doświadczonego bramkarza który ma przede wszytskim coś do udowodninia pewnym osobą (Ancellotti) :-D
Juventus jest doskonałym miejscem na zaprezentowanie swoich ... co tu dużo mówic WYSOKICH umiejętnosci :P na poczatku nie byłem za bardzo zadowolony z tego posuniecia ale teraz zrozumiałem, ze to co LUCUŚ zrobi jest święte i nigdy nam nie zaszkodzi :D

Abbiati--> cieszmy sie bo jest z "czego", dobry transfer :happy:


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 18:08

Abbiati w 99 roku zdobywał z Milanem Scudetto jako numer jeden w bramce.Wygrał on wówczas rywalizacje ze słynnym,lecz podstarzałym Sebastiano Rossim.Miał jakies 22 lata,a fachowcy i trenerzy włoscy uznali go za jednego z najlepszych włoskich bramkarzy,który w niedalekiej przyszłości może stać sie pierwszym bramkarzem reprezentacji.Tak sie jednak nie stało,Abbiati co prawda po zdobyciu mistrzostwa miał przez pewien okres miejsce w składzie,ale przy drugim podejściu Didy do Milanu(pierwsze zakończyło się niepowodzeniem,wystarczy chociażby przytoczyć błąd jaki Brazylijczyk popełnił w meczu z Leeds)młody Włoch musiał uznać wyższość Brazylijczyka i zadowolić się rolą rezerwowego.W reprezentacji pojawiał się sporadycznie zaliczył kilka wystepów,znalazł sie w kadrze na mistrzostwa Europy w 2000 roku ale nie zagrał tam ani minuty.
Niemniej jednak uważam,że sprowadzenie go to dobre posunięcie naszych działaczy.Szanuje Chimentiego,ale prawda jest taka,że był on wystarczającym dublerem na dwa góra trzy mecze,lub na mniej ważne spotkania np.w Pucharze Włoch,ale kilka miesięcy to zbyt duże ryzyko dla całego zespołu.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 18:17

Liczymy na jego świetną gre, bo jak zrobi jakiś bład to zaraz ktos napisze specjalnie, zeby milanowi pomogł. Nie sądze Abbiati będzie chcial cos udowodnic i będzie grał na 100 %


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 18:34

Moim zdaniem to bardzo dobra transakcja, zarówno dla Milanu i samego zawodnika, jak i dla Juve, bowiem Abiatti należy do czołówki golkiperów na Półwyspie Apenińskim. Piękny gest ze strony Silvio, który w moim przekonaniu chciał niejako przprosić głównie fanów Juventusu za kontuzję Buffona, mimo że wcale nie musiał czuć się winny. Rossoneri mieli na pozycji bramkarza wielu niezłcyh zawodników, z czego dwie nowe twarze, więc pewne było że Christian odejdzie, jednak kwestią nierozstrzygniętą pozostawał przyszły pracodawca 28-letniego gracza. W Juventusie ma zagwarantowane 3 miesiące w pierwszym składzie i wielkie szanse na scudetto, a że klub na gwałt potrzebował solidnego bramkarza w przyszłym sezonie przyjdzie mu wytępować w biało-czarnych barwach. Dla Milanu to niezbyt wielka strata - mają przecież Eftheropoulosa, który świetnie grał w Stanach, oraz Kalaca nabytemgo ze zdegradowanej Perugii, także klub kadrowo nie powinien odczuć straty swojego etatowego zmiennika. Abiatti to idealny zastępca dla kontuzjowanego Buffona. Niepsrawdziły się przypuszczenia o rzekomej wojnie na rynku transferowym, po tym jak Moggi chciał zawalczyć o Cicinho. wydaje się, że jednym nazwiskiem łaczącym oba klubu jest Oddo, ale moim zdaniem Juventus mający na celowniku Miguela odpuści walkę o Massimo. Bądź co bądź wspaniały gest Berlusconiego, za co jestem ogromnie wdzięczny. Silvio pokazał, że ma wielką klasę proponując Juventusowi świetnego fachowca, kiedy Stara Dama takiego szukała. Grazie! :)
Pozdrawiam.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
Alex_10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 235
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 18:44

Mam nadzieje ze ten zawodnik sprawdzi sie i bedzie kleił jak Giggi :smile:


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 18:45

Właściwie to w pełni popieram wypowiedź Coolfiego, jendak postaram się dodać coś od siebie :wink:

Tak więc po fatalnej kontuzji Buffona, przypuszczałem, że JUVENTUS zdecyduje się na taki a nie inny krok, czyli sprowadzi nowego golkipera. Buffon wbrew niektórych opini, opuści sporo meczy. Nie możemy sobie za wszelką cenę pozwolić na to byśmy na początku sezonu zanotowali głupie wpadki. Zwłaszcza w LM, która jest najważniejsza.
Z całym szacunkiem dla Chiemntiego, jednak to już nie jest bramkarza by grać o najwyższą stawkę przez 3 miesiące. Po ostanich występach nieco zwątpiłem w jego formę.
Cieszę się z przyjścia Christiana, to solidny bramkarz i nie mówię tak, dlatego, że nas zasilił, ale takie są realia. To utalentowany zawodnik i aż dziw bierze, że nie znalazł sobie nowego pracodawcy tylko 3 lata spędził na ławce Milanu... Gest naszych rywali godny podziwu, badź co bądź, wzmocnili rywala, jednak i oni go osłabili, biorąc okoliczności na bok.

Mam nadzieję, na dobre występy Abiattiego w naszym klubie, pierwsza okazja już w sobotę!


Obrazek
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 19:00

Muszę przyznać, że jestem niezwykle zaskoczony decyzją Silvio Berlusconiego. W dzisiejszym świecie, który jest głównie nastawiony na zdobywaniu pieniędzy, takie przyjacielskie gesty są rzadkością, a w przypadku dwóch rywalizujących ze sobą drużyn, są prawie niemożliwe. Nigdy bym nie przypuszczał, że nasz odwieczny wróg zdecyduje się na taki gest, dlatego należą mu się tym większe brawa :bravo: . Być może, jak to napisał Coolfi, Silvio czuł się trochę winny tym, że to właśnie piłkarz Milanu doprowadził do takiego stanu, ale i tak nie musiał decydować się na coś takiego. Po kontuzji Buffona Juve nie miało w składzie godnego następcy. Nie oszukujmy się, Chimenti nie jest w stanie zastąpić Buffona bez szkody dla zespołu. Juventus potrzebował golkipera, a Abbiati jest doskonałym kandydatem. Ograny w lidze włoskiej, swego czasu próbowany nawet w reprezentacji, w dodatku Juve nie musiało płacić za niego żadnej sumy odstępnego. Jestem pewien, że podczas nieobecności Buffona, Abbiati będzie silnym punktem drużyny i nikogo nie zawiedzie, a Gigi będzie mógł się w spokoju kurować. Jeszcze raz, wielkie brawa dla Milanu :bravo: .


:roll:
Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 19:06

Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze:Gest naszych rywali godny podziwu, badź co bądź, wzmocnili rywala...
Sam jestem zaskoczony takim obrotem sprawy :) Dla mnie było bardziej prawdopodobne to iż Milan dalej będzie płacił pensje rezerwowemu bramkarzowi niżeli wypożyczy go do głównego rywala do Scudetto.No widać piłka umie zaskakiwać-nie tylko na boisku :wink:
A co do Samego Naszego "nowego" zawodnika-bramkarz który ma "wyrobioną" marke,przyćmioną nieco przez Dide.Martwi mnie tylko to iż za często nie grywał w Milanie w ostatnich sezonach....chociaz z drugiej strony Chmenti grywał jeszcze rzadziej :)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 19:33

Jaro pisze:
Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze:Gest naszych rywali godny podziwu, badź co bądź, wzmocnili rywala...
Sam jestem zaskoczony takim obrotem sprawy :)
Chyba każdy jest mile zaskoczony takim obrotem spraw :) . Silvio postapił bardzo honorowo - w meczu towarzyskim Jego drużyna wykluczyła głównego bramkarza Juventusu, więc chciał się "zrekompensować". Dla mnie zachowanie godny nagrody fair play. Mówię tutaj bardzo poważnie. Silvio ma u mnie dużego plusa .

Co do samego piłkarza, to nie można wiele wnieść do dyskusji, oprócz kilku faktów - przed przejściem Didy grał bardzo dobrze, a potem usiadł na ławie. Jak poradzi sobie w Turynie - zobaczymy. Gdyby nie był wart sprowadzania go na Delle Alpi, to by nie przyszedł. Mam nadzieję (z resztą wszyscy taką mamy), że Christian udowodni swoją klasę.

PS - Z tego, co można wyczytać na relacji live, można zrozumieć że Chimenti udowadnia swoją wartość. Może to i lepiej ? w końcu rywalizacja w składzie nikomu nie zaszkodziła.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
włodi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 46
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 20:02

Myśle ze to dobry zastepca buffiego tylko zeczywiscie jak pusci bramke z milanem to co wszyscy powiedzą a chimentti mógł by niedac rady


ODPOWIEDZ