Calciopoli

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pumex

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Kontakt:

02 listopada 2019, 11:10

Ja na przestrzeni lat przestudiowałem wiele materiałów nt Calciopoli.

Jeśli zadasz konkretne pytanie to postaram Ci się odpowiedzieć. Natomiast nie licz na to, że natrafisz na w pełni obiektywny artykuł o tej aferze, bo wciąż budzi ona takie emocje, że trudno o pozbycie się tendencyjnego charakteru.

Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Kontakt:

02 listopada 2019, 19:42

Koledze chodziło chyba o zwykłe podsumowanie. Np. Klub x oskarzony o to i o to, udowodniono to i to, kara taka i taka, po odwolaniu taka i taka... I tak dalej z wszystkimi klubami i osobami
Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

Wirtualna Gra Piłkarska
ddrosiu

Juventino
Juventino

08 listopada 2019, 16:50

Poniekąd chodzi mi i o jedno i o drugie. Czy zarzuty w tej sprawie dotyczą wywierania presji i dobierania sobie sędziów czy jednak korupcji? Czy owi sędziowie perfidnie gwizdali pod Juve, Inter itd. czy po prostu byli słabi psychicznie / niedoświadczeni i ulegali presji? Tak na chłopski rozum, na czym to wszystko polegało. Czytałem też, że po wielu procesach część osób została oczyszczona z części zarzutów (najbardziej skupiłem się na Moggim, ale czy to dotyczyło tylko jego, czy jednak całego Juventusu? jak to się ma do innych osób podobnie zamieszanych?), o jakie zarzuty chodzi i jak to zmienia światło na sprawę? Czytałem też, że po latach także znaleziono coś na Inter, tylko sprawa uległa przedawnieniu i nie dotkną ich już konsekwencje. Co takiego znaleziono? No i jak to się ma do sytuacji Fiorentiny, Milanu czy Lazio? Te kluby też uczestniczyły w aferze, ale nie potraktowano ich tak jak Juventus - ba, któremuś z nich nawet cofnięto banicję.

Niestety nie pamiętam tamtych czasów i tak jak wyżej napisano, wciąż ciężko o rzetelne artykuły
ODPOWIEDZ