Serie A 22/23 (18): Napoli 5-1 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 23:19

Allegri uległ presji użytkowników Juvepoland i ustawił zespół ofensywnie, z wahadłami Chiesa-Kostić i jest efekt. Z Kennim po prawej, Sandro po lewej i Gattim w środku nie byłoby takiego blamażu. Jak widać piękna gra nie popłaca.
Teraz ostatecznie został obalony argument adwokatów <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, jakoby to nasz wódz chętnie dawał szanse Fagiolemu. Wrócił Kenni i młody nawet z ławki się nie podnosi. :prochno:
O meczu mi się nie chce pisać, tu trzeba siąść i zapłakać.


Obrazek
Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 23:28

Mamma mia, przecież to było spotkanie gołej dupy z batem. Żenada.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 23:41

Wynik mniej więcej odzwierciedla różnicę jakości obydwu drużyn, chyba większość realnie myślących, zdawała sobie z tego sprawę. Zagraliśmy tak jak gramy od początku sezonu, tylko teraz trafiliśmy na przeciwnika, który pod każdym względem jest lepszy i który nie poprzestaje na jednobramkowym prowadzeniu.
Cóż, mecz ten otwiera autostradę Napoli do mistrzostwa, a nas definitywnie spycha do walki o co najwyżej udział w pucharach europejskich.
I na koniec truizm, z tym trenerem nie będzie żadnego postępu. Ma zakodowany archaiczny futbol i niestety przeszczepia go młodym graczom. Im wcześniej wyleci, tym mniej szkód narobi w ich głowach.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 23:53

No to Allegri przeszedł do historii. :prochno:
Dla każdego trzeźwo myślącego było jasne, że natura dąży do równowagi i upomni się o swoje po serii fuksiarskich zwycięstw.
Nawet dobrze że tak wysoko bo ten trener na to po prostu zasluzyl.
Skończyła się różnica klas w jakości kadry i skończyło się rumakowanie, król jest nagi.


calma calma
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 00:07

Jakby się nad tym zastanowić to Juventus zagrał dokładnie tak samo jak w ostatnich meczach czyli strzelił jednego gola. Dziś tylko przeciwnik był lepszy i zamiast 0 z tyłu mamy 5 goli w siatce.


artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 01:16

Niezłe dymanko :allegri: to było niczym brutalny gwałt :punish:


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 01:31

Elohi pisze:
07 stycznia 2023, 21:01
vitoo pisze:
07 stycznia 2023, 20:45
- gol w końcówce - zaliczone
- <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Allegriego w stronę Soule, że nie broni jednobramkowego prowadzenia - zaliczone
- problem zdrowotny Di Marii - odhaczone

Jeszcze tylko brakuje, żeby admin JP na twitterze przypomniał, kiedy ostatnio Juventus nie stracił gola przez ileś tam spotkań, a prawdziwi, biało-czarni fani znaleźli z całego meczu jakieś jedno prostopadłe podanie Rabiota czy innego Paredesa, albo ekscytowali się Chiesą zapieprzającym z motorem w tyłku i goniącym kontrę rywali, wmawiając sobie, że w Juventusie Allegriego naprawdę jest coś interesującego i atrakcyjnego.

Gratulacje. Mam mocne noworoczne postanowienie, żeby nie oglądać tego paździerza i na razie dobrze mi idzie. Okazuje się, że te 1,5 godziny można wykorzystać bardzo produktywnie.
Twoja wypowiedź to miód na moje oczy. Oby więcej było takich wypowiedzi po meczach, wypowiedzi płaczków, że Juve nie gra pięknie. Chcesz oglądać ofensywny futbol? Włącz sobie Real, Barce, City, Bayern itd. Ale nie przychodź tutaj i nie wypowiadaj się gdy Juve będzie sięgało w tym sezonie po Scudetto. Nikt Cię nie zmusza do oglądania Starej Damy.

8 meczy, 24 pkt, 0 straconych bramek. Czekam na Napoli i zwycięstwo w końcowych minutach.
:prochno:

Widzisz, nie muszę włączać Realu, Barcelony, czy City. Wystarczy, że człowiek obejrzy mecz, w którym naprzeciwko Juventusu staną ci wyszydzani w Turynie "śmieciarze" z Neapolu.

Tyle są warte te Wasze — mam tu na myśli, rzecz jasna, obrońców Allegriego — czyste konta (często zresztą zwyczajnie farciarskie) i desperackie wydzieranie zwycięstw w końcowych minutach po gówno-grze z Cremonese, Udine czy innym Lecce. Potem przychodzi do gry z Villarrealem, Benfiką, Chelsea czy Napoli i nagle okazuje się, że genialny plan taktyka sypie się jak domek z kart, bo zamiast 35-latków, którzy kilka miesięcy wcześniej kopali w Serie B na boisko wychodzą poważni piłkarze. Skoro poprzednie blamaże nie przekonały Cię do tego, że Allegri nic tutaj nie zbuduje, to normalnie założyłbym, że porażka z Napoli też tego nie zmieni, ale może historyczne powtórzenie wyczyny sprzed trzydziestu lat jednak da Ci do myślenia, kto wie... ;)

A scudetto niezmiennie od jesieni życzę De Laurentiisowi i jego klubowi.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 08:52

Piękny mecz Napoli. Frajerów z drugiej strony boiska nie ma co nawet komentować.


Yahoo323

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 stycznia 2021
Posty: 17
Rejestracja: 03 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 10:07

piterjuve pisze:
13 stycznia 2023, 23:41
Cóż, mecz ten otwiera autostradę Napoli do mistrzostwa, a nas definitywnie spycha do walki o co najwyżej udział w pucharach europejskich.
Rozumiem, że Ty się łudziłeś, że Juventus walczy również o mistrzostwo?


artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 11:26

Napoli zagrało super, ale ma długą i krętą drogę do Scudetto i jeszcze nie raz sobie mordę rozwali o jakieś Cremonese czy Lecce. Już inter im pokazał, że mogą przegrać. Napoli inter Milan to drużyny lepsze od nas kadrowo i nie ma co się okłamywać. Cieszmy się, że Atalanta daje ciała bo to dodatkowy rywal o top4. Roma ma Mourinho a to taki ichniejszy Dyzma.

Maksa jest do natychmiastowego wywalenia i tylko to uratuje nadzieje o Scudetto a na pewno o Top4.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 12:49

Tak na spokojnie, to dobrze, że zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Bo są wśród kibiców i osób decyzyjnych ludzie gotowi uwierzyć, że Allegro robi dobrą robotę


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 12:57

Yahoo323 pisze:
14 stycznia 2023, 10:07
piterjuve pisze:
13 stycznia 2023, 23:41
Cóż, mecz ten otwiera autostradę Napoli do mistrzostwa, a nas definitywnie spycha do walki o co najwyżej udział w pucharach europejskich.
Rozumiem, że Ty się łudziłeś, że Juventus walczy również o mistrzostwo?
Dlaczego wyrywasz to jedno zdanie z kontekstu, kiedy we wcześniejszym akapicie, którego już nie zacytowałeś, napisałem o różnicy poziomów, realnie myślących, itp.? O czym to świadczy, jak myślisz? Podpowiem Ci, tam jest moja odp., a także we wpisach z listopada, października, itd.

Abstrahując już od powyższego, jako kibic Juve, czuję się upokorzony wczorajszym wynikiem/grą, ale z drugiej strony ten mecz brutalnie obnażył gówno piłkę promowaną przez Allegro i dopiero teraz łudzę się..., że może to coś zmieni.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 17:40

Wyznawcy Maksia już coś o scudetto przebąkiwali 😆 Ten dzban doprowadził do tego, że cieszą mnie srogie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Juve. Ciekawe, czy na koniec sezonu nowy zarząd będzie miał więcej rozumu i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> poleci. Ja od pół roku nie oglądam i dopóki ten dzban będzie trenerem, nie obejrzę. Napoli z tą grą zasłużyło na majstra.

Jak tam fajnie się cierpi na boisku i przed TV? :prochno:


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 19:06

artur_89 pisze:
14 stycznia 2023, 11:26
Napoli zagrało super, ale ma długą i krętą drogę do Scudetto i jeszcze nie raz sobie mordę rozwali o jakieś Cremonese czy Lecce. Już inter im pokazał, że mogą przegrać. Napoli inter Milan to drużyny lepsze od nas kadrowo i nie ma co się okłamywać. Cieszmy się, że Atalanta daje ciała bo to dodatkowy rywal o top4. Roma ma Mourinho a to taki ichniejszy Dyzma.
Napoli zagrało dobrze, żadnego super nie widziałem. Dwa remisy w 3 - 4 kolejce, potem przegrana z Interem, który ogórkiem nie jest, nie widzę krętej dróżki leśnej a autostradę do scudetto, tym bardziej, że mają świetnego fachowca na ławce.

Milan lepszy kadrowo? - nie rozumiem powielania tego "fake newsa" To jest ekipa budowana z głową, nie na gwiazdach, transfery Max za 30M. Mają też wolę walki, ambicję, tworzą drużynę i mają Pioliego, który wyciąga więcej aniżeli wskazywały by nazwiska.
Alexinhio-10 pisze:
14 stycznia 2023, 17:40
Ten dzban doprowadził do tego, że cieszą mnie srogie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Juve. Ciekawe, czy na koniec sezonu nowy zarząd będzie miał więcej rozumu i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> poleci. Ja od pół roku nie oglądam i dopóki ten dzban będzie trenerem, nie obejrzę. Napoli z tą grą zasłużyło na majstra.

Jak tam fajnie się cierpi na boisku i przed TV? :prochno:
Biorąc pod uwagę, iż Allegri na pewno nie zostanie zwolniony (w trakcie sezonu, a i przy top 4 na koniec - również) to nie rozumiem postawy - o ile uważasz się za sympatyka Starej Damy. Jak już ktoś napisał, na forum uformowały się dwie radykalne frakcje: anty-Max i pro-Max, i mogę tylko się zgodzić, iż obie są jednakowo odklejone i całkowicie niezdolne do relatywnie obiektywnych osądów. Nie ma tutaj nawet z kim podyskutować merytorycznie, tym bardziej - z kim? Skoro wielu userów chełpi się tym, że spotkań nie ogląda, a swej ukochanej, czy raczej - "ukochanej" drużynie życzy porażek.

Przechodząc stricte do meczu - pierwsza połowa mogła się skończyć nawet remisem i to powiedział bym - nie do końca niesprawiedliwym. Niestety w drugiej stało co się stało, Napoli jest przyzwyczajone do szybkiej gry, robią to regularnie, piłka im nie przeszkadzała. Juventus chciał się postawić, ale - jak było wiele razy powtarzane - nie da się tak grać raz na 10 meczów. My tego nie potrafimy, wszystko za wolne, mało gry na pamięć, czy nawet nic, notorycznie o jeden, dwa kontakty za dużo. Odniosłem wrażenie też, iż chcąc grać szybko i ofensywnie, całą naszą taktykę można opisać jako chaos.

Osobny temat to Bremer. Najgorszy mecz w pasiaku, nie pamiętam, żeby taki Rugani zanotował aż tak fatalny występ. Pytanie czy został wystawiony, będąc w pełni zdrowym?

Najgorsze jednak - dla mnie - jest co innego. Po trzeciej bramce, nasi wyglądali, jakby już nie wierzyli. Zero. Nic. Sprawiali wrażenie, jakby ktoś kazał im lecieć balonem na Księżyc. Bez wiary, ambicji, zadziorności. Bez lidera. Mental poziomu Najmana. Juventus przy 35iu minutach do końca i dwóch bramkach straty, poddał spotkanie. Jest to nie do pomyślenia, i nie do zaakceptowania. Bezrozumna, bezrefleksyjna, bez długofalowej wizji, polityka transferowa doprowadziła do tego, że mamy wielu najemników i nikogo, ale to nikogo, kto by ich poprowadził, gdy dzieje się kiepsko, a co może armia najemnych żołnierzy bez dowódcy? Ano rabować wioski, palić i mordować. Gdy ta nasza wesoła grupka spotkała regularne wojsko, zamiast wieśniaków z widłami - skończyło tak, jak się skończyć musiało.

Zupełnie osobnym i wyeksploatowanym tematem, jest nasz trener. Jego zwolnienie nie jest panaceum na całe zło, dziejące się w Juventusie, może by wręcz o tym istny elaborat napisać, jednakże bez zmiany na ławce trenerskiej, wszystkie inne nie przyniosą rezultatu. Mam nadzieję, że ktoś "u góry" zrozumie, iż charakterystyka drużyny i wizja gry trenera muszą być zbieżne. My dostaliśmy Maxa corto muso Allegriego i skład zbudowany pod nowoczesną, szybką, ofensywną piłkę, do tego mamy zdolny narybek piłkarski, gdzie dla trenera to dzieci. Nic dziwnego, że nasi piłkarze się uwsteczniają czy nie rozwijają.

Napoli zasłużyło i pragnę tylko wspomnieć, że w tym momencie, błękitni grają na poziomie Europy, tak z top8. Do tego skład szeroki, Spaletti ma jak grać, i ma kim grać. Nie jest to usprawiedliwianie Juventusu, po prostu tyle nam brakuje (tak ze czterech bramek na mecz) by grać z najlepszymi na Starym Kontynencie. Prędko to się nie zmieni, z Allegrim u sterów - nigdy. Jeśli można problem rozwiązać - należy szukać rozwiązania, gdy nie - po co tracić czas, nerwy. My, na JP, nie zmienimy Maxa na Zidana. Także życzę więcej chłodnej głowy wszystkim i mniej inwektyw, obrażania innych, wiele opinii można przedstawić dobitnie, acz oględnie słownie. Dbajmy o to forum. Jak zamienicie to miejsce w rynsztok, w końcu sami je zostawicie z tego powodu. Trzeba przejść z 5-1 do codzienności, ot - kolejny rekord Massimiliano...


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2023, 22:30

@Volto
Podzielam Twój apel odnośnie do poziomu dyskusji na tym forom. Pisałem już o tym kiedyś, widząc te przytyki dwóch grupek ludzi, tj. zwolenników Allegro i ich przeciwników. Niestety niewiele te apele dają, ale szacun dla Ciebie za próbę.
Co do samej drużyny, to rozpadać zaczęła się wiele lat temu, a mianowicie wtedy kiedy odchodzili z drużyny Pirlo, Pogba, Vidal, Marchisio i później Barzagli. Na ich miejsce, w miarę godny ich zastępstwa, przyszedł tylko Pjanic. Te 5-7 lat temu kilka razy pisałem, że tracimy kręgosłup drużyny, którego do dziś nie odbudowaliśmy. Tercet BBC rozpadł się raz na zawsze wraz z odejściem Barzagliego. To on był ostoją tamtej obrony, to on naprawiał błędy Chielliniego i Bonucciego, był oazą spokoju, nieefektowny, ale bardzo efektywny. Dziś najlepszym obrońcą Juve jest Danilo, który do pięt nie dorasta tamtej trójce.
Ja obecnie nie widzę na kim Allegro chce budować kręgosłup drużyny. W środku pola mamy zawodników bez charyzmy i/lub niedysponowanych, a więc zawodników, którzy mogą jedynie pełnić rolę uzupełniającą. Trener woli mało inteligentnego McKenniego zamiast dawać regularnie szansę Fagiolemu. A przecież to młodzi uratowali nam jesień i tylko oni mogą stać się tym kręgosłupem jeśli dostaną zaufanie trenera.
Nawiązując jeszcze poniekąd do początku wypowiedzi, powrót Allegro półtora roku temu przyjąłem z umiarkowaną nadzieją na poukładanie panującego chaosu w drużynie. Przez pierwszą część sezonu cierpiliwie czekałem na efekty jego pracy, niestety nie zauważyłem postępu. Z kolei jeśli już został na kolejny sezon, pomyślałem sobie ok, dostał wielu nowych graczy, zapominam o zeszłym sezonie, może coś się zmieni. W zamian dostałem ciąg dalszy gówno piłki okraszony blamażem w LM. Od połowy października twierdzę, że zmiana na stanowisku trenera powinna być natychmiastowa. Pozbyłem się jakichkolwiek złudzeń. Uważam, że jego każdy tydzień na stanowisku pogłębia tylko skrzywienie zawodników co do zrozumienia nowoczesnego futbolu. Od tamtego czasu nie słucham co ma do powiedzenia na konferencjach, bo są to puste slogany.
Juventus jako klub i jako drużyna są w stanie przyśpieszającej erozji. Oczywiście w tak słabej lidze możliwe jest obronienie miejsca w pierwszej czwórce, ale bez perspektyw na jakąkolwiek poprawę gry.


Zablokowany