Serie A 22/23 (12): Lecce 0-1 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 30 października 2022, 10:49

Przecież w tym składzie nie ma żadnego team spirit i widać to na odległość. Każdy sobie rzepkę skrobie. Chyba tylko młodzi trzymają się ze sobą z racji wspólnej gry we wcześniejszych etapach swojej kariery, reszta tylko odcina kupony i modli się o to żeby mecz się skończył. PSG, a potem inter nas wyjaśni w błyskawicznym tempie na boisku.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 października 2022, 11:17

Sorek21 pisze:
30 października 2022, 10:30
Jak tu ma być dobrze ? Jakim prawem taki trzeci bramkarz zabrania wychowankowi klubu świętowania z fanami po swoim pierwszym golu ?? Jakby tego było mało to jeszcze trener mu dołoży ławkę rezerwowych za dobry występ bo musi grać Amerykaniec .
U nas absurd goni absurd. W Anglii czy Niemczech trener wystawiałby młodego angola czy szkopa chyba, że zawodnik z innego kraju byłby lepszy od rodzimych graczy. U nas od dłuższego czasu taki McKennie, Alex Sandro czy Kostić nic nie prezentują, ale u betona muszą grać, a Fagioli czy Miretti grzeją ławę, a kupiony Cambiaso świetnie prezentuje się w ... Bolognii.
<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zamiast zdolnego Rovelli woli posłać go na wypożyczenie i sprowadzić takiego parcha jak Paredes (który nie dość, że nic nie gra, zarabia krocie, kosztuje dość sporo, to na dodatek oczywiście wypadł z powodu kontuzji).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 października 2022, 11:24

Czuję szczerą pogardę do zawodników naszego wspaniałego klubu. Co to za żenująca akcja z Fagiolim? Zdobywca zwycięskiej bramki cofnięty przez rezerwowy ręcznik, który zagrał ze dwa mecze w seniorskiej kadrze.

Ja pierd. Nie ma dla nas ratunku, po prostu nie ma.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 października 2022, 12:26

dimebag11 pisze:
30 października 2022, 11:17
Sorek21 pisze:
30 października 2022, 10:30
Jak tu ma być dobrze ? Jakim prawem taki trzeci bramkarz zabrania wychowankowi klubu świętowania z fanami po swoim pierwszym golu ?? Jakby tego było mało to jeszcze trener mu dołoży ławkę rezerwowych za dobry występ bo musi grać Amerykaniec .
U nas absurd goni absurd. W Anglii czy Niemczech trener wystawiałby młodego angola czy szkopa chyba, że zawodnik z innego kraju byłby lepszy od rodzimych graczy. U nas od dłuższego czasu taki McKennie, Alex Sandro czy Kostić nic nie prezentują, ale u betona muszą grać, a Fagioli czy Miretti grzeją ławę, a kupiony Cambiaso świetnie prezentuje się w ... Bolognii.
<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zamiast zdolnego Rovelli woli posłać go na wypożyczenie i sprowadzić takiego parcha jak Paredes (który nie dość, że nic nie gra, zarabia krocie, kosztuje dość sporo, to na dodatek oczywiście wypadł z powodu kontuzji).
Jest jeszcze De Winter, który w ubiegłym sezonie zagrał przyzwoicie w meczu LM po czym... ani razu nie powąchał murawy.
Obecnie ponoć poczyna sobie całkiem nieźle w Empoli, dziś znów wychodzi w pierwszym składzie na Atalante.
Że nie wspomnę o Kulusevskim, Romero, Demiralu, Bentancurze, De Ligtcie czy odpalonym 4 lata temu wychowanku Spinazzoli, bo trzeba było bilansować budżet po przepłaconych transferach na kredyt.
Taktyk wystawi nawet przeziębionego Burgera, czy kontuzjowanego Di Marie, byle by nie dać szansy młodemu.
Ten facet to grabarz futbolu.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 października 2022, 14:42

@Baczu
Mi chodziło o co innego w poprzednim wpisie - o to, że dziwi mnie to, że we włoskiej drużynie, z trenerem Włochem, Allegri woli wystawiać czy sprowadzać zagranicznych zawodników mimo tego, że wcale nie są lepsi od kolegów z Italii. Odnośnie Bentancura czy Kulusevskiego, to przecież obaj dostali u nas sporo szans u różnych trenerów. Niemniej szkoda mi pozbycia się Rodrigo, bo inkasował niewiele, jest wciąż młody, ale ze sporym doświadczeniem i jednak pokazał, że ma potencjał do dalszego rozwoju. Z De Ligtem od samego początku było wiadomo, że Juve to tylko przystanek w jego karierze (chyba, że zbudowalibyśmy topową ekipę mogąca rywalizować z City, Realem, Bayernem czy Liverpoolem, na co szanse były takie jak na to, że pod wodzą Allegriego zaczniemy grać szybki, ofensywny, miły dla oka futbol).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 października 2022, 15:09

Panowie ale jaramy sie Fagiolim, który za 2 miesiące będzie miał 22 lata, ja bym wstrzymał konie,bo jarać to się można Ilingiem, który ma 19 lat i dwie asysty w dwóch meczach.
Fagioli to typowy młodych Wloch dobijajacy 23-24 lat. Gdyby był kotem to grałby już z 2 -3 lata w jakichs drużynach Serie A , a tak nie jest.
Miretti 19 latek zagrał prawie 700 minut w tym sezonie, a dwa lata starszy Fagioli , ledwie 100.
Czy są ku temu racjonalne wyjaśnienia , pewnie są. Ale jak widać młodsi jakoś do tego składu wchodzą, więc nie eskalowałbym osigągów Nicolo


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 31 października 2022, 20:01

@Robaku w punkt.
Panowie jak ktoś jest Młodym supertalentem, odchodzi na wypożyczenie do jakiegoś paszczaka Serie A, lub nawet U19 i rozwala system. Tego nie widać. Oczywiście dawajmy szansę młodym, ale... hmm nie z tym trenerem. Weźmy nowego trenera, zróbmy jakiś teamspirit, z bardzo mocną pierwszą jedenastką i wtedy dodawajmy tam młodych, jak będą mieli w około siebie dobrze naoliwioną drużynę to łatwiej będzie im wypłynąć.

Paradoksalnie "czas na młodych" to był wtedy jak zdobywaliśmy 9 mistrzostw z rzędu - była super machina i tam trzeba było dodawać po 2-3 młodziaków do pierwszego składu, byłoby i wtedy również płynne przejście ze starych wypalonych na młodą krew, a teraz jak mamy drużynę w rozsypce to nie spodziewajmy się że młody weźmie grę na swoje barki jak "starzy liderzy" tego nie umieją.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 października 2022, 21:14

@marcinek
Tyle, że najwidoczniej w tamtym okresie nie mieliśmy aż takich talentów jak obecnie, bo jakoś nie przypominam sobie, by któryś z naszych młodych odszedł do innej drużyny i zrobił karierę (ktoś tam w ubiegłym sezonie nieźle radził sobie we Francji, ale nie pamiętam nazwiska). Moim zdaniem doskonały czas jest właśnie teraz, gdy mamy w składzie Fagiolego, Mirettiego, Soule czy Ilinga, a na wypożyczeniu Cambiaso i Rovellę, a jednocześnie po sezonie kończą się umowy Cuadrado, Alexa Sandro, Rabiota (których nie pod żadnym pozorem nie powinniśmy przedłużać), a Paredes mam nadzieję, że nie zostanie wykupiony. Problemem jest jedynie osoba trenera, bo Allegri to chyba raczej nie wypromował nikogo młodego, więc mimo tego, że nie jestem zwolennikiem, by Juventus prowadził teraz jakiś włoski trener, to jeśli myśleliśmy poważnie o postawieniu na młodzież, a jednocześnie nie było nas stać na nikogo z czołowych szkoleniowców, to chyba należało zatrudnić De Zerbiego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 października 2022, 22:07

To też nie jest tak bo np. mieliśmy prawa do SPinazoli, który miał ME cudowne, ale się połamał i obecnie wchodzi na poziom sprzed kontuzji, ale powoli. I dla celów finansowych poszedł otu.
Mandragora też był prospektem i jest jak jest. Wiec teraz jaramy sie Mirettim czy Fagiolim bo nasza drużyna gra nędze, ale dla mnie obecnie Miretti a zwlaszcza Fagioli to wlasnie zawodnicy pokroju Mandragory, którzy w Juve sprzed 3-5 lat nie mieliby miejsca w szerokim składzie, a my dzisiaj oczekujemy ze zbawią naszą drużyne. Przypominam również Luce Marrone, który nawet bramki dla Juve strzelał, a dzisiaj chyba się buja po Serie B lub C.
Co tylko potwierdze że jest bryndza.
Naprawde jeszcze w 20 letniego Mirretiego wierze ( może nawet w poziom Marchisio), w 19 Ilinga też, ale 22 Fagioli no bardzo wątpie czy zostanie zbawcą Juve.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 31 października 2022, 23:34

Robaku pisze:
31 października 2022, 22:07
Przypominam również Luce Marrone, który nawet bramki dla Juve strzelał, a dzisiaj chyba się buja po Serie B lub C.
Panie, toż to Luca buja się w Serie A, gdzie w barwach Monzy zaliczył aż 2 występy w tym sezonie. :D

Co do Fagiolego i wątpliwości odnośnie jego dalszego rozwoju, to przypominam że przywołany tutaj Marchisio na odpowiedni poziom wszedł w wieku 25 lat. A właściwie to nie wszedł sam, tylko został wciągnięty za uszy siłą przez Conte.
W sezonach poprzedzających mistrzowską kampanie, błąkał się jako fałszywy skrzydłowy w 442 Del Neriego, podobnie jak dziś Rabiot czy WieśMac.
To potwierdza, jak kluczowy dla odpowiedniego rozwoju zawodnika jest trener. Czy Lewandowski osiągnąłby obecny poziom, gdyby swoje najlepsze lata spędził u <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, a nie Kloppa i Guardioli? Wątpie.
dimebag11 pisze:
30 października 2022, 14:42
Bentancura czy Kulusevskiego, to przecież obaj dostali u nas sporo szans u różnych trenerów. Niemniej szkoda mi pozbycia się Rodrigo, bo inkasował niewiele, jest wciąż młody, ale ze sporym doświadczeniem i jednak pokazał, że ma potencjał do dalszego rozwoju
I na poziom jakiego od niego oczekiwaliśmy wszedł tylko za kadencji Kiepury.
Zarówno Allegri jak i Pirlo nie mieli na niego pomysłu. Amator na siłe robił z niego rozgrywającego, zaś <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, krytykujący w wywiadach Andreę za niewłaściwe wykorzystanie Bentancura na boisku postanowił zepsuć go jeszcze bardziej i ustawić jako ofensywnego mezzale.
Podobnie było z Rudym, najpierw zmuszali go do gry na wahadle, a później jako drugi napastnik, albo raczej plaster, którego głównym zadaniem było krycie indywidualne registy rywala. :allegri:


Obrazek
Zablokowany