Serie A 22/23 (4): JUVENTUS FC 2-0 Spezia

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2022, 21:45

ObrazekObrazekObrazek

Mecz 4. kolejki Serie A 22/23:
JUVENTUS FC - Spezia


MIEJSCE:
Turyn / Włochy - Allianz Stadium (41 500)

Obrazek

CZAS:
31.08.2022 (środa), godzina 20:45



O PRZECIWNIKU

LIGOWA FORMA U SIEBIE:
Zwycięstw: 1
Remisów: 1
Przegranych: 0

LIGOWA FORMA NA WYJEŹDZIE:
Zwycięstw: 0
Remisów: 0
Przegranych: 1


OSTATNIE MECZE


06.08.2022: Spezia 5-1 Como
14.08.2022: Spezia 1-0 Empoli
20.08.2022: Inter 3-0 Spezia
27.08.2022: Spezia 2-2 Sassuolo


NAJWIĘCEJ GOLI W LIDZE

M'Bala Nzola: 2

Obrazek


NAJWIĘCEJ ASYST W LIDZE

Simone Bastoni: 1

Obrazek


Obrazek - Ekdal
Obrazek
Obrazek - Amian, Antiste, Ferrer
Obrazek
Obrazek


AKTUALNA TABELA SERIE A

Obrazek


JUVENTUS

LIGOWA FORMA U SIEBIE:
Zwycięstw: 1
Remisów: 1
Przegranych: 0

LIGOWA FORMA NA WYJEŹDZIE:
Zwycięstw: 0
Remisów: 1
Przegranych: 0


OSTATNIE MECZE


15.08.2022: Juventus 3-0 Sassuolo
22.08.2022: Sampdoria 0-0 Juventus
27.08.2022: Juventus 1-1 Roma


NAJWIĘCEJ GOLI W LIDZE

Dusan Vlahović: 3

Obrazek


NAJWIĘCEJ ASYST W LIDZE

Angel Di Maria: 1
Obrazek

Alex Sandro: 1

Obrazek


SZEF TYGODNIA

Pavel Nedved (złapał mocno za cytrynki)

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek - Chiesa, Kaio Jorge, Arthur, Pogba, Aké, Di Maria, Bonucci
Obrazek
Obrazek


PRZEWIDYWANE SKŁADY

Szczęsny – Danilo, Rugani, Bremer, Sandro – Miretti, Locatelli, McKennie – Cuadrado, Vlahović, Kostić

Drągowski – Hristov, Kiwior, Nikolaou – Gyasi, Sala, Bourabia, Bastoni, Reca – Verde, Nzola

Aktualizacja: 30.08.2022

(Przewidywane składy zalecamy traktować z dystansem)


SĘDZIA: Andrea Colombo
Obrazek


OSTATNI LIGOWY MECZ W TURYNIE




MECZ NA ŻYWO W TV

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 września 2022, 23:11 przez Bartosz Karawańczyk, łącznie zmieniany 1 raz.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2022, 22:31

Z konferencji Maksymiliana A.:
  • Di Maria i Fagioli są dostępni, ale jak zagrają, to nie od początku.
  • Rovella dołącza do Monzy.
  • Fagioli raczej zostanie w Juventusie.
  • Bonucci będzie zdrowy na mecz z Fiorentiną.
  • Gatti jutro będzie miał swój debiut w Serie A.
  • Milik może zacząć w parze z Vlahović-em.
  • Możliwe, że Pogba wznowi treningi w przyszłym tygodniu.
  • Danilo jest fajny, bo wszechstronny.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 21:39

Szczęsny kontuzja i gol Vlaho to jedyne pozytywy po meczu z takimi plackami. Wali 1-1 na kilometr. Dobranoc.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 21:41

Pierwsza połowa do zapomnienia, oprócz fantastycznej bramki z wolnego Vlahovic'a drużynie wyłączyli prąd.

Drużyna już oficjalnie powinna zmienić nazwę na Juventus injury club. Kto kolejny?


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 21:41

No mamy idealny wynik 1:0 więc standardowo Calma (Kałma) jest grana. Może się skończyć tak jak się często kończy czyli 1:1. Choć to tylko spezia...


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 21:42

1-0 do przerwy czyli teraz calma time.

Nie mamy skrzydeł. Obaj panowie do zmiany. Cuadrado czwarty mecz i ewidentnie mózg przegrzany.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 21:47

Szkoda Wojtka, oby się skończyło na strachu.
Oglądałem gdzieś od 20 minuty, ale na podstawie tego mogę stwierdzić, że Loca na regu to kpina. Stoi jak wkręcony w ziemię zamknięty rombem przez rywali i nic, jakby go w trampkarzach nie nauczyli wychodzenia na pozycję.
Podobnie znowu Kean słabiutko, ale to już jest typowy allegrizm, żeby kogoś takiego jak on wymyślić sobie na lewym skrzydle.


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 21:48

OMG. Ale kloaka :allegri:
Szkoda mi Duszana. Ma papiery na wielkie granie ale za plecami przepłacane miernoty, nie potrafiące kopnąć piłki prosto do przodu.
Dobrze, że nowy top do pomocy właśnie wylądował!


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 21:52

Cuadrado najgorszy na boisku, robi wszystko by nie wygrać tego meczu.
Z otwartej gry drużyna nie stworzyła dosłownie nic. Gol Vlahovica jedynym strzałem w światło bramki.
Mati-Kean i Danilo-Cuadrado czyli skrzydła śmiechu.
Locatelli gra jak mała dziewczynka.
Szczęsnemu piłka przelatuje przez ręce, lądując skręca kostkę przez nikogo nie atakowany :prochno:. No cóż przedsmak jego wyczynów mieliśmy już z Romą.
Mocno śmierdzi remisem.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 22:53

Ogólnie mecz słaby i to bardzo, cieszy jedynie Vlahovic, który potrafi strzelać nawet z rzutów wolnych ( brakowało nam tego przez ostatnie sezony), Fabio Miretti i bramka Milika.

Co do fabio Mirettiego - mam nadzieje, że swoją grą posadzi Rabiota i Locatelliego na ławkę - sorry Loca, ale grasz padakę, a młody póki co mimo, że nie ma jeszcze takiego doświadczenia już przewyższa swoją grą Rabiota, Arthura, Zakarię, Locatelliego i Mckenniego razem wziętych, taka jest prawda. To tylko świadczy też jaki poziom pomocników mamy...


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 23:14

Pojawiają się automatyzmy w ggrze:
Cuadrado jak zwykle kilka głupich egoistycznych decyzji, niepotrzebnych.
Mattia piękne uderzenie zaa pola karnego gdzieś tam w okolice 30-40 metra ponad bramkę.
To zaczyna być nieodłączny element spotkań Juve.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 02:25

Druga połowa lepsza, Kostic i Di Maria nie zrobili wiele ale to wciąż progres względem pary Kean Cuadrado.
Cuadrado powinien odpocząć i wrócić na obronę. Ile można pół ataku opierać na nim, nie ma formy, to niczemu nie służy. No ale takie są okoliczności.
Kolejny mecz pokazuje że z takimi skrzydłami nic nie ugramy, więc módlmy się o zdrowie dla Di Marii i Chiesy.
Gdyby przyjechał klasowy rywal, skończyłoby się jak z Romą. W sobotę gra jeszcze jakoś wyglądała, a i tak przeciwnik wykorzystał moment przewagi. Dzisiaj (wczoraj) mecz w ogóle nie był pod kontrolą. Ilość złych decyzji, błędów i oddanych za darmo piłek porażała.
Vlahovic zamyka usta krytykom, szkoda że zespół nie potrafi stworzyć mu "normalnej" sytuacji. Brawo dla Arka, dobrze wygląda, niech gra i strzela.
Locatelli był słabiutki, Rabiot niewiele lepszy a jego podanie za linię boczną to flashback z Poulsena :prochno: .
Miretti man of the match. Oczywiście już był wyczytany do zmiany, bo jałowy powolny nijaki Makeni musi dostać minutki. Czemu to miało służyć? Nie może dograć do końca skoro dobrze mu idzie? Czy burger cokolwiek gwarantuje? Tym razem los się uśmiechnął, Bremer poprosił o zmianę a młody zakończył mecz z asystą.

Mecz wyglądał jak ten z Sampdorią. Poza Mirettim wszystko bez tempa, bez wiary, co druga "akcja" to laga. Trzeba dziękować Dusankowi -- nie potrafimy tworzyć sytuacji, zostają cudowne strzały z daleka.
Mam nadzieję że to takie środowe kopanie na pół gwizdka. Teraz czas wrócić do gry w piłkę. Z Romą pokazali że potrafią, wraca Di Maria więc powinno być tylko lepiej...
Fiorentina ma kiepski start ale to wciąż poziom wyżej, fizycznie są mocni trzeba ich ograć piłkarsko.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 06:46

Mógłby się Juventus zainteresować tym Kiwiorem, już go ponoć Roma chciała. Wcześniej widziałem go tylko z Holandią i trzeba przyznać, że nieźle tam zagrał ( delikatny moment po blamażu z Belgią). Powinien być tani i z małą pensją.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 10:15

Jak dzieci we mgle - taki tytuł powinien być odnośnie wczorajszego spotkania. Wczoraj idealnie było widać, że NIKT po za Mirettim z pomocy nie chciał brać ciężaru gry "na swoje barki". Młody zawstydził ich wszystkich, gracz, który dopiero wchodzi do drużyny, który ma zaledwie 19 lat i jako tako doświadczenia żadnego z "grubszą" piłką, a mimo to nie bał się próbować szarpać, jego występ został okroszony brawami publiczności, a także asystą. Z każdym spotkaniem jak tylko będzie grać powinien nabierać pewności siebie. Życzę mu by już na stałe wyrzucił z pierwszego składu Rabiotów i innych podrabiańców.

Kiedyś miewaliśmy na jokerów, takich zawodników jak Zalayeta - teraz jest Milik, nie zostaje nic innego jak tylko wierzyć, ze to początek jego bramek dla nas, o ile ominą go kontuzje.

Ten Bremer to jest skała, ja w nim widzę materiał na TOP'a, koleś mi imponuje znajduje się tam gdzie powinien, a Gatti według mnie też spoko, jestem jakoś dziwnie spokojniejszy, gdy on gra a nie ta łamaga Rugani.

Także na dzień dzisiejszy cieszą tylko 3 punkty i gol Milika i gra Mirettiego.

FORZA JUVE!


Hans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2021
Posty: 41
Rejestracja: 30 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 12:07

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale Szczęsny mnie bardzo irytuje ustawianiem się na linii, Perin wg. mnie robi to jakoś bardziej spokojniej i przemyślanie


Zablokowany