Serie A 22/23 (3): JUVENTUS FC 1-1 AS Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2022, 22:44

Alexinhio-10 pisze:
27 sierpnia 2022, 22:23
Tony Montana pisze:
27 sierpnia 2022, 21:19
Chciałbym, żeby wrócił Conte - nie dlatego, że jest bogiem trenerki, nie dlatego, że ma jakiś super warsztat - zwyczajnie od kilku lat nie widzę w Juventusie odpowiedniego "mentalu". Kiedyś potrafiliśmy ładować bramki w końcówkach spotkań, strzelić Napoli w ostatniej minucie meczu gola na wagę scudetto. Na dzień dzisiejszy nie widzę ani tej woli walki ani tej wiary we własne umiejętności, która charakteryzowała sezon 11/12.

I ja nawet nie jestem wielkim hejterem Allegriego. Zwyczajnie uważam, że mamy średni skład a w mojej opinii Conte potrafi wyciągnąć z "średniaków" to co najlepsze. Topowej wersji np. Realu bym mu pewnie nie powierzył ale dzisiejszy Juventus? Jak najbardziej.

Tak jak napisałem wcześniej ja nawet nie do końca rozumiem tę jazdę po Allegrim jak po mokrej szmacie - pomoc mamy przeciętną do bólu, nie ma kto zagrywać fajnych piłek napastnikom. Obrona/atak? Też szału nie ma póki co. Nie jestem jakimś fanem Maxa ale nie jestem też ślepym krytykiem - zwyczajnie uważam, że z aktualnym materiałem ludzkim jaki mamy do dyspozycji lepiej poradziłby sobie motywator Conte. Tyle.
Czyli musimy mieć Pogbę i Di Marię, żeby wygrać ze słabą Sampdorią i Romą ?
Generalnie nie poruszyłem tematu tych dwóch zawodników w swoim poście ale tak myślę, że tych dwóch zawodników mogłoby dać mega powiew świeżości w tej zgnuśniałej grze Juventusu.

Pisałem to już kilka razy - nie jestem szczególnie zadowolony z obecnego Mercato. Moim zdaniem dużo/bardzo dużo ryzykujemy. Nie są to moje finalne oceny tych poszeczgólnych zawodników tylko zwrócenie uwagi na ryzyko:
a) Pogba - podatny na kontuzje
b) Di Maria - stary
c) Bremer - 1 dobry sezon
d) Milik - podatny na kontuzje

Moim zdaniem dużo zaryzykowaliśmy w to Mercato - jeśli ci gracze wypalą to będzie świetny interes, ponieważ każdego oprócz Bremera wzięliśmy za grosze. Jeśli jednak nie wypali to będziemy w ciężkiej sytuacji.

Tak swoją drogą - nawet jeśli Milik się dość fajnie sprawdzi to kwota jego zarobków na poziomie 3,5 melona netto jest moim zdaniem zwyczajnie zdecydowanie zbyt duża - w przypadku ewentualnego wykupienia, gdyby coś poszło nie tak to mamy kolejnego "ekskluzywnego" rezerwowego na ławce. Za duża jest ta wypłata, w innych klubach Serie A pensję 3,5 melona mają gracze podstawowego składu. Niech Arkowi się wiedzie jak najlepiej życzę mu tego z całęgo serca, ale pensja, o której się pisze jest moim zdaniem na wyrost/mocno na wyrost.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2022, 23:41

Ogólnie to był jeden z lepszych występów Juve w ostatnim roku, moim zdaniem widać te przebłyski potencjału, który po prostu nie może zostać odpowiednio wykorzystany i uwolniony. Miretti to naprawdę może być kawał piłkarza, powiem szczerze że gdy wróci Pogba widziałbym ich obu w składzie + defensywnego pomocnika którym niestety powinien byc Rabiot, oj gdyby tak Francuz grał na swojej pozycji więcej niż 1 mecz na 30 to może wcale nie jechalibysmy po nim jak po ostatniej szmacie.

Moim zdaniem właśnie jak na miarę Serie A i z uwzględnieniem 4 miejsca w ostatnim sezonie wzmocniliśmy, albo może inaczej zastąpiliśmy graczy w bardzo zrównoważony sposób nastawiajac się na bezpośredni efekt, bo przecież kupujemy tylko i wyłącznie graczy gotowych, uksztaltowych, ale i z bogatą przeszłością w gabinetach lekarskich.

Dziś graliśmy z bardzo słabo dysponowaną Roma, którą mieliśmy na widelcu, no ale wiadomo że to sa te sytuację gdy płacimy boleśnie za to kto jest naszym trenerem, bo przecież to nie było tak, że Roma była od nas lepsza, albo nawet rowna, to nie był błąd indywidualny, czy jakiś przebłysk geniuszu kogoś z drużyny przeciwnej, to po prostu kolejne stracone punkty na konto Maxa.

Zresztą gdyby robić taka statystykę ile pkt który klub traci przez błędy trenera to jestem przekonany że Allegri byłby niepokonany, na ten moment 4 pkt na jego koncie po 3 meczach. Te zmiany od 78 minuty i ustawienie zespołu to pokaz głupoty czy jakaś zemsta za 1 zwolnienie?


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2022, 02:53

Robaku pisze:
27 sierpnia 2022, 20:39
Żaden regres, bardzo dobry mecz, ale żal ze nie przycisneliśmy. Najlepsze 70 minut w tym sezonie. Oczywiscie, że jest kilka elementow, ktore wkurzają, ale od plusów:
a) linia obrony Danilo-Bremer + Bonus to będzie piękne trio,
b) DeSciglio w obronie , fajny w destrukcji, szkoda, że probuje strzelać bo zazwyczaj zdobywałby piękne punkty po przyłożeniu, ale po co probuje strzelac z 25 metra to nie wiem, od lat to robi i zawsze straty
Ty tak na serio? :prochno: Brama dla Romy idzie na konto Szczyla + Bremera. Pierwszego zgwałcił Abraham, a drugi krył powietrze obok Wojtka. Bonucci, to kolejny potencjalny asystent przy bramkach dla przeciwnikow. Juz widze, jak to trio "powstrzymuje" Ymbape, Messiego czy NeyaXD
Dzis kolejna STRATA punktów, idąca w 50% na konto "trenera" (ktory ma na Was wyje.bane i po meczu przytula sie z Mou, bo hajs i tak wpadnie), a w 50% na konto kukiełek na boisku. Generalnie oddalismy 3 strzaly (przeciwnicy mieli ich 4) w swiatlo bramki Romy - jest moc!XD Juventus jako klub piłarski, jest naprawde w baaaardzo ciemnej dvpie, w którą wprowadzil nas nie kto inny, jak Agnelli. Mysle, ze 5-7 lat to okres, ktory jest potrzebny, zeby wrocic na szczyt we Wloszech i cos znaczyc w Europie.



To co chłopy, mercato 11/10? :prochno: Co z tego, ze mamy Pogbe, jak nie gra... Co z tego, ze mamy Di Marie, jak nie gra (a nawet jesli, to zabawi u nas sezon, moze dwa). Jest za to Kostic i jego fajerwerki, oj sorry - strzaly, na wiwat. Fagiolemu fajnie trener/klub napluł w morde. Miretti i Rovella pewnie niedlugo beda sie ogrywac(XD) w jakims kandydacie do spadku... Klub-MEM.



ED. @niżej:
Jezusmarian chłopie, nie ja sobie ubzdurałem, tylko latały tłity z info o wypozyczeniu. To, ze gosc wchodzi i nasza pomoc zyskuje życie, to nie podlega wątpliwości. Mozliwe, ze Miretti jest lepszy, ale nie powiesz mi ze Fagioli, to jakis łamaga pokroju De Sciglio... Poza tym ja nie pisze o umiejetnosciach, tylko twierdze, ze skoro i tak nie bylo intencji stawiania na Nicolo, to klub zachowal sie wzgledem zawodnika po chamsku sciemniajac mu o jego przydatnosci i tyle. Chcialbym, zeby wszyscy trzej mlodzi zostali, bo ani Fabio, ani Nicolo zsyłka do słabiaków nie posłuży, a wole Rovelle, niz wydawac hajs na Paredesa.


Bartosz Karawańczyk pisze:
28 sierpnia 2022, 10:29
Miretti TOP. Rovella średniak. Fagioli flop.
Oj Bartek, nie troluj bo chłopaki to łykają jak młode pelikany.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2022, 13:28 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2022, 10:05

@wyzej

Ale co jeszcze ma zrobić z Mirettim żeby pokazać że na niego stawia?

Chłopak wyszedł w meczu z Romą od pierwszej minuty, a Ty wypisujesz że będzie grał gdzie indziej, bo.. tak sobie ubzdurałeś.

Odnośnie samego grajka - to chłopak jest talentem większym niż ten wasz Fagioli. Wczoraj zagrał świetnie. Ma 19 lat i jeżeli nic mu sie nie stanie to po sezonie odejdzie problem zakupu pomocnika.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2022, 10:29

Miretti zapowiada się na niezłego kozaka. Z naszej trójki młodych pomocników, to on rokuje zdecydowanie najlepiej. Fagioli jest strasznie przehajpowany, a Rovella będzie co najwyżej solidny. Miretti już teraz zasługuje na pierwszy skład i jest wartością dodaną. Do McBurgera i innych Rabiotów nie będę go w ogóle porównywał, bo nie zamierzam chłopaka obrażać.

Miretti TOP. Rovella średniak. Fagioli flop.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2022, 10:35

Podsumowując obiektywnie wczorajsze spotkanie to:
- najlepsze 60 minut gry Juventusu od kilku ładnych miesięcy, jak nie roku
- chwilowe rozluźnienie i straciliśmy 2 punkty, tak straciliśmy, bo Roma w sumie nie zrobiła za wiele, by wygrać .

My po straconej bramce już w sumie też nie zagroziliśmy rywalowi. Brakło pomysłu, tutaj potrzebni są nam gracze, którzy w ciężkich chwilach wezmą na siebie odpowiedzialność i wykreują sytuacje bramkowe.

Po dwóch spotkaniach spada już krytyka na Kostica? Dajmy mu czas, póki co koleś stara się dużo dośrodkowywać w pole karne, ale musi skumać, że to inna liga, inna dyscyplina taktyczna, nie będzie tyłu luk co w bundeslidze. Ja szczerze w niego wierzę.

Vlahovic, wreszcie mamy kocura typu Pippo Inzaghiego, tylko żeby miał z kim grać.

Bremer to jest dzik.

Wczoraj nawet Rabiot coś tam walczył.

W końcu strzelamy bramkę z rzutu wolnego, co cieszy.

FJ!


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2022, 11:11

Pamietajmy jeszcze jedno bez względu na to czy Roma nie zagrala nic czy zagrala tyle na ile Juve pozwoliło. Oddali 3 strzały, z tego jeden/dwa groźne, tej sytuacji gdzie MIlik wybijał nie widzialem powtorek, także był kociol pod bramką - nie wiem czy tam szła piłka po pingpongu, probie wykopu czy to zawodnik Romy - ale wracajac do meritum - Roma oddała w dwóch pierwszych meczach 43 strzały (najwiecej w serie A wraz z Fiorką) A przez 60 minut zostali calkowicie ofensywnie zneutralizowani.
Oczywiscie nie umieliśmy zabijac spotkan i nadal nie umiemy. Gdyby sędzia nie dopatrzył się ręki Vlaho, gdyby Panita podał zamiast strzelać, dużo gdyby, ale zdecydowanie najlepsze minuty w tym sezonie.
teraz Salerno, potem Fiora - miejmy nadzieje, ze na przyszlą sobotę wróci DiMaria, może będzie już Paredes, także ...


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2022, 13:58

Około środka pierwszej połowy napisałem, że jak nie wbijemy bramki na 2:0 do przerwy to źle to się dla nas skończy i tak też się stało. Schemat przerabiany u nas już dziesiątki jak nie setki razy, ale widocznie Allegri jest zbyt mało inteligentny by wyciągnąć z tego wnioski. Naszym obowiązkiem było ugranie w 3 pierwszych meczach sezonu przynajmniej 7 punktów, ale niestety mamy już 2 oczka w plecy i jeśli dziś Napoli pokona Violę, to będziemy tracić do lidera 4 punkty. Wiadomo, że do końca rundy jeszcze wszyscy potracą oczka, ale żeby to się na nas nie zemściło, bo obecna kampania może być niezwykle wyrównana i taką Sampdorię (z całym szacunkiem do nich) należy pokonywać nawet w połowie rezerwowym składem. Powiem tak, jeżeli w środę nie wygramy ze Spezią we w miarę dobrym stylu, to według mnie Allegri powinien zostać zwolniony, bo z nim u sterów nie załapiemy się do następnej edycji LM.
Z pozytywów z pewnością można wymienić świetny występ Mirettiego i o dziwo dobre zawody w wykonaniu Rabiota, którego wreszcie gość, dla którego futbol jest prostą grą wystawił na nominalnej pozycji. Szkoda, że po urazie Adriena, kałcz nie wpuścił bezpośrednio Rovelli, bo Zakaria, to się nie nadaje do niczego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2022, 15:33

Adrian27th pisze:
28 sierpnia 2022, 10:05
Odnośnie samego grajka - to chłopak jest talentem większym niż ten wasz Fagioli
Ale skąd to wiesz? Fakt, gra fajnie, ciekawie i do przodu, na pewno na jego korzyść przemawia też to, że - biorąc pod uwagę turyńskie standardy - szybko wszedł do pierwszej drużyny, w dodatku nie będąc tylko zapchajdziurą na ostatnie minuty meczu.

Tylko że na dobrą sprawę my właściwie nadal nie wiemy, jaki poziom obecnie reprezentuje Fagioli. Możemy jedynie zakładać, że skoro nie wchodzi na boisko, to jest słabszy od Mirettiego. Tylko to z kolei kłóci mi się z doniesieniami medialnymi z presezonu, kiedy dziennikarze jednogłośnie donosili, że Fagioli rozłożył wszystkich na łopatki i jest niemalże pewniakiem do pozostania w składzie na najbliższy sezon. Z perspektywy czasu wygląda to natomiast jak jakaś dziwna prowokacja, która miała nakłonić Fagiolego do podpisania nowego kontraktu, a następnie wygonienia go na wypożyczenie, czego on podobno nie chciał.

Czy Miretti jest lepszy niż Fagioli? Nie wiem, może tak. Pamiętam jednak, że Fagioli też zrobił dobre wrażenie jak za Pirlo debiutował w pierwszej drużynie i wiele osób, podobnie jak teraz Mirettim, zachwycało się nim, bo grał do przodu i dobrze czuł się z piłką przy nodze. Inna sprawa, że wiele może zrobić wczorajsza obecność na trybunach Mancniego. Nie zdziwię się, jeśli dzisiaj Miretti jest już w notesie Mancio i zaraz dostanie powołanie na kadrę - a kilka meczów w kadrze może mu dać więcej niż regularna gra u Allegriego.

Ciężko na tę chwilę pisać cokolwiek o Fagiolim, ale jeśli chodzi o pozostałą dwójkę - Mirettiego i Rovellę - to mam wrażenie, że obaj mogliby zostać i byłoby to korzystne dla zespołu. Rovella wydaje się być bardziej poukładanym graczem niż szałaput McKennie, a jednocześnie bardziej finezyjnym niż Zakaria. Naprawdę szkoda byłoby go posyłać na kolejne wypożyczenie dla jakiejś Monzy, w której znów będzie walczył o utrzymanie w kiepskim towarzystwie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2022, 20:09

Fagioli jak wchodził to raczej były głosy, ze chłop po prostu nie jest gorszy od słabego Arthura, czy nijakiego Rabiota. Teraz Miretti tak naprawdę nawet przy grającym całkiem przyzwoicie Rabiocie i tak się wyróżniał na plus. Trochę jednak inna skala porównania. Fabio ponadto jest tym typem gracza, którego brakuje w Juve, Rabiot obok Loci może wypalić, potem jak wróci powinien tam zagościć Pogba. Zaś Miretti powinien grać wyżej bo pomijając Pogbę to najbardziej kreatywny pomocnik w drużynie.
Wczoraj nawet nie wyglądało to źle, od pola karnego do pola karnego tak naprawdę byłą pełna dominacja Juve, ale ta impotencja w ataku. Jednowymiarowy Kostić, aż czasem się prosiło zagrać do Mirettiego, który często się pokazywał czy do Sandro albo wejść w drybling to było tylko łup, łup, łup i 90% wrzutek kończyło się na obrońcy. Cuadrado także wczoraj był słaby. Z takim skrzydłami ciężko kreować grę nawet z tak słabą Romą jak to było wczoraj. W sumie jedyne zagrożenie Romy to rzuty rożne to oczywiście De Sciglio musiał dać im prezent w postaci kornera. A co chłop wyrabiał pod koniec meczu jak nie potrafił nawet na 5m podać do gracza w odpowiedniej koszulce to jest po prostu tragedia. Nie ma chyab drugiego tak ułomnego gracza. Ogólnie kolejna strata 2pkt już mamy 4 pkt stracone w raptem 3 meczach. Mediolan praktycznie nie uciekł 1/2 pkt to nic ale jeszcze 2/3 takie straty w najbliższych kolejkach i znowu będzie można powiedzieć, ze scudetto to już stracono na początku sezonu.


Zablokowany