PRE-SEASON (2022/23)

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lipca 2022, 22:46



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 23 lipca 2022, 23:04

Baczu pisze:
23 lipca 2022, 21:38
Garreat pisze:
23 lipca 2022, 16:12
- Di Maria klasa, robi co chce ale nie może szarpać się tyłem do bramki, przekopią go...
Baczu pisze:
08 lipca 2022, 18:12
Di Maria to taki szczuplutki chłopak że nie wiadomo jak długo będzie na chodzie. Zwłaszcza jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> każe mu grać na ścianę i przepychać się ze stoperami rywali. :prochno:
Czyżbym rozgryzł koncepcje wybitnego taktyka z Toskanii zanim on sam na nią wpadł? :prochno:
Aż sobie odpaliłem skrót z debiutu Di Marii bo może poprzez wczesną porę i oglądanie pół okiem źle widziałem :
Ale dalej nie widzę jakiejś gry tyłem do bramki w wykonaniu Argentyńczyka i tak jak mi się wydawał z meczu operował głównie na prawym skrzydle, czasem w środku, rzadko był z lewej strony.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 lipca 2022, 00:31

AdiJuve pisze:
23 lipca 2022, 23:04
Ale dalej nie widzę jakiejś gry tyłem do bramki w wykonaniu Argentyńczyka i tak jak mi się wydawał z meczu operował głównie na prawym skrzydle, czasem w środku, rzadko był z lewej strony.
Nie było tragedii ale trochę go przekopali, gdy osamotniony improwizował by utrzymać posiadanie. I to zderzenie z sędzią :prochno: . Niech się uczy, tak teraz będzie. Powinien podjeść, nabrać masy :ahsisi: .
Trzeba polegać na wybitnych jednostkach bo nasza gra to skansen, dlatego cieszy że pojawiły się (aż) dwie nowe. Zrobiliby coś jeszcze z bokami obrony, pięciu graczy w tym zero na poziomie.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 03:45

Z beżowymi bokami obrony i ręcznikiem Wojtusiem szykuje się kolejna szarpanka o top4.
Ta "jaskółka" kapitano przy okazji Kessiego :prochno:... klasyk.
Cuadrado dobra asysta, poza tym wejście wielkimi krokami do klubu kokosa. Ośmieszony przez Dembele jak dziecko.
Danilo to Nikodem Dyzma światowej piłki, nie istnieje element gry, w którym byłby więcej niż przeciętny. Ale pamiętajcie u Pepa grał w trójce i to jest argument za czymś tam :prochno:.
Klub powinien pogonić całe towarzystwo wypalonych przepłaconych latynosów i sprowadzić w to miejsce ligowców środka tabeli. Zrobią to samo za ułamek ceny.

Z plusów to zespół faktycznie coś tam wykreował, nawet środek jako-tako funkcjonuje. Di Maria i Loca dobrzy w konstrukcji.
Drugi plus to Kean na szpicy i kolejny mecz w 'normalnym' 4-3-3 bez CMa na skrzydle.
Mam nadzieję, że chociaż zremisują. Całkiem przyjemny meczyk.

-----

No i po meczu. Fartem zachowany remis, a po wejściu dzieciaków przestało się cokolwiek kleić.

Barcelona jak wyżej plus dwie sytuacje Depaya wybronione przez Perina. Zero zdziwienia jeśli Wojtek zacznie sezon na ławie. Każdy pamięta co było rok temu.
Wygranymi meczu Rovella, Loca i Kean. Nastąpiło to słynne "uwolnienie Locatelliego" i wyszło nieźle. Zakaria poprawnie. Di Maria klasa, z miejsca robi różnicę nawet jeśli nie wszystko mu wychodzi.
Gatti będzie rezerwowym, trochę nie ogarnia ale i tak poziom ponad Ruganim, którego miejsce jest poza klubem.
Tragizm sytuacji z bokami obrony jest taki, że Pellegrini i MDS nie są lepsi.
Ok teraz spekulacja, myślę że klub weźmie kogoś prawonożnego aby obstawił lewą stronę do powrotu Chiesy -- Morata/Werner? Cuadrado (po którym nieco przesadnie pojechałem) wróci na prawą obronę, a "nowym" stoperem będzie Danilo.
Rovella i Fagioli zasługują na szanse, sprowadzanie w ich miejsce kolejnego drogiego latynoskiego przeciętniaka pod 30 (Paredes) to ruch pozbawiony logiki. Odpuścić i zainwestować te pieniądze w lewą obronę. Kean spokojnie może zostać jako zmiennik Vlaho, to jego miejsce i dajta spokój z 33 letnim Arnautovicem.
Pjanicz miał wolnego tuż przed polem karnym, na szczęście ponad bramką (uf).
Ten Raphinha zrobi karierę, a Robek póki co wygląda jakby walczył o skład w jakiejś Fiorentinie :prochno:. Jakoś nie widzę jego wielkiej kariery w FCB. Sam nic nie wyczaruje - jako 9 Barcy powinien - a za plecami zespół poziom poniżej Bayernu.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 06:17

Pięknie ich Dembele zeszmacił z lewej strony, całe szczęście, że nie potrzebujemy tam wzmocnień.
Rovella najlepszy pomocnik w pełni zasłużył aby go wygonić siłą na wypożyczenie. Młody musi zostać bo to naturalny regista co pozwala odblokować Loce.


Ptaszki cwowrkaja, że Mkburger mięśniówka.
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2022, 09:39 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 09:19

Poprostu pisze:
27 lipca 2022, 06:17
Rovella najlepszy pomocbik w pełni zasłużył aby go wygonić siłą na wypożyczenie. Młody musi zostać bo to naturalny regiata co pozwala odblokować Loce.
Wymowne ujęcie..
Obrazek

<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jest wyraźnie zgorszony tym, że zuchwały młody gówniarz na chojraka wprasza się na trening seniorów i ma czelność prezentować wyższy poziom niż doświadczony 30-latek, zamiast pokornie siedzieć na trybunach, podpatrywać grę Rabiota, robić notatki i czekać na swoją szanse za 10 lat.

Widziałem kilka spotkań Genoi w ciągu ostatnich dwóch lat i były to mecze gdy grali z Juve lub z kimś z czołówki. I gdyby nie impotencja strzelecka ułomnych partnerów, to chłopak mógłby celować nawet w dwucyfrową liczbę asyst w sezonie. Miewał problemy z urazami, co może być alarmujące, mając na uwadze to jak wyspecjalizowana kadra medyków będzie się nim opiekować, ale moim zdaniem warto zaryzykować i dać mu szanse w tym sezonie.

Swoją drogą, to tam w Stanach są strasznie kreatywni. :prochno:
Obrazek


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 10:56

Obejrzałem właśnie obszerny skrót i jestem przerażony tym, co zaprezentowała nasza defensywa, bo jako jedyna formacja grała w najsilniejszym składzie, więc powinna wyglądać najpewniej. Jeśli chcemy Juve dominującego we Włoszech i mającego jakiekolwiek szanse na LM, to w 1. składzie nie mogą grać gracze na poziomie Danilo, A.Sandro czy nawet Bonucciego, który cały czas próbuje blokować strzały tyłkiem zamiast na nim jeździć (sytuacja z Lewandowskim z bodajże 12 minuty).


Kruk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2022
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2022

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 11:00

Garreat widze typowu hajter polaków , prawdziwa tragedia spotkać takiego gdzieś w pracy za granicą.Szczęsny ręcznik zacznie na ławce , Lewandowski kariery nie zrobi poziom Fiorentiny


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 11:43

Tak jak przewidywałem. Nie mamy obrony. To poziom średniaka Serie A. Żeby wygrywać mecze, musi strzelać po 2,3 gole minimum. Pamiętamy jaki był z tym problem...


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 12:16

Kruk pisze:
27 lipca 2022, 11:00
Garreat widze typowu hajter polaków , prawdziwa tragedia spotkać takiego gdzieś w pracy za granicą.Szczęsny ręcznik zacznie na ławce , Lewandowski kariery nie zrobi poziom Fiorentiny
Szczęsny dostał dwie budy zanim się obudził, a Lewy nie pokazał zupełnie nic. Barca to filozofia gry, która nie zmieniła się dla Henry'ego, nie zmieniła się dla Ibry w prime i nie zmieni się dla 34-letniego Lewandowskiego. Jeśli masz ochotę możemy kontynuować w innym wątku ;).
Robert to topowy gracz, topowy transfer i cały świat oczekuje od niego występów na poziomie Benzemy. Życzę mu powodzenia ale jakoś nie czuję tego transferu, wybacz.
Jeśli kilka - nieszczególnie kontrowersyjnych - słów obraża Twoją narodową dumę, to może lepiej zostać w domu? Cokolwiek zdecydujesz ja nie będę przeszkadzał, bez obaw.


Kruk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2022
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2022

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 13:37

Sandro i Cuadrado dali się ograć jak dzieci a ty masz pretensje do jak go pogardliwie nazywasz ręcznika, i tak pamięta pierwsze 2 mecze z Udinese i Napoli ale pamiętam też reszte sezonu kiedy nam ratował dupe z Romą Milanem.To nie ma nic wspólnego z dumą Szczęsny jest półke wyżej od Perrina jeśli przez swoją antypatie do niego tego nie widzisz to troche przykre


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 14:01

Kruk pisze:
27 lipca 2022, 13:37
Sandro i Cuadrado dali się ograć jak dzieci a ty masz pretensje do jak go pogardliwie nazywasz ręcznika, i tak pamięta pierwsze 2 mecze z Udinese i Napoli ale pamiętam też reszte sezonu kiedy nam ratował <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z Romą Milanem.To nie ma nic wspólnego z dumą Szczęsny jest półke wyżej od Perrina jeśli przez swoją antypatie do niego tego nie widzisz to troche przykre
Sandro i Cuadrado dali się ograć jak dzieci i (na spółkę z Danilo) dostali jeszcze lepszą laurkę niż Szczęsny.
Przy obu bramkach Wojtek powinien zachować się lepiej. Pierwsza przeszła mu nie wiadomo gdzie, przy drugiej nawet nie dygnął, gdzie strzał był w jedyny wolny korytarz praktycznie w środek bramki. Na plus obrona sytuacji Kessiego.
Oczywiście że Szczęsny jest półkę wyżej od Perina, co nie zmienia faktu że akurat wczoraj był półkę niżej, a rozmawiamy o wczorajszym meczu.
Zdecydowanie widać tutaj syndrom "naszych bijo" co pokazałeś już w poprzednim poście. Przeczytałeś dwa słowa i już wszystko wiesz, nie przenoś na innych swoich projekcji.
Juventus liczący się w Europie miał bramkarza pokroju Wojtka na ławce.


Kruk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2022
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2022

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 15:04

Juventus liczący się w Europie to ciekawe w 2017 faktycznie Szczęsny szykowany na następce Buffona był rezerwowym,2015 Emil Audero i Rubinho, 2003 Miretti chyba nawet gra jeszcze , pewnie za młody jesteś żeby pamiętać łysola Chimentiego.Perin to solidny bramkarz , zgodził sie na obniżke zarobków spoko opcja na ławke , ale jeśli to Szczęsny ma być rezerwowym kim chcesz go zastąpić jestem bardzo ciekaw


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 16:19

Kruk pisze:
27 lipca 2022, 15:04
Juventus liczący się w Europie to ciekawe w 2017 faktycznie Szczęsny szykowany na następce Buffona był rezerwowym,2015 Emil Audero i Rubinho, 2003 Miretti chyba nawet gra jeszcze , pewnie za młody jesteś żeby pamiętać łysola Chimentiego.Perin to solidny bramkarz , zgodził sie na obniżke zarobków spoko opcja na ławke , ale jeśli to Szczęsny ma być rezerwowym kim chcesz go zastąpić jestem bardzo ciekaw
Widzę kolejne personalne wycieczki, ochłoń u mnie trójka z przodu. Pamiętam Chimentiego, Abbiattiego i jeszcze Rampullę choć tego ostatniego tylko z twarzy.
Szczęsny jest bardzo nierówny i to jego problem. W zeszłym sezonie z czasem się ogarnął ale początek to była jakaś komedia, którą niechcący ustawił cały zespół w niewygodnej nerwowej pozycji.
Facet jest już w słusznym wieku, jak sam przyznaje nie jest fanatykiem treningów więc będzie tylko słabszy. Peak jego formy przypadł gdzieś na drugi sezon w Romie i wtedy wylądował w Juve.
Po latach chyba możemy się bez złośliwości zgodzić że nie jest to jakiś top światowy, choć zdarzają mu się wybitne mecze.
Teraz każdy będzie oceniany przez pryzmat Buffona i tego nie zmienimy, tak jak napastników oceniamy przez pryzmat Teveza, wypatrujemy nowego Vidala etc.
Za legendami typu Gigi/Neuer jest grupa pościgowa Oblak/Alisson/Courtois/Donnarumma/Keylor/Mendy i pytaniem otwartym jest czy Wojtek do niej należy. Wiadomo taki Alisson w LFC ma łatwiej, ale czy Atletico (Oblak) jest silniejsze od Juve -- przy całej naszej mizerii, chyba nie.
Cyklicznie wracają plotki o Donnarummie, ostatnio pojawiło się nazwisko Marco Carnesecchi z Atalanty. Klub nad czymś pracuje, jeszcze nie teraz ale wkrótce. Kontrakt Wojtka wygasa latem 2024 więc gra o jego przedłużenie, zobaczymy z jakim skutkiem. To może być jego ostatni sezon.


Kruk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2022
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2022

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 17:46

Ilu jesteś w stanie wymienić bramkarzy lepszych od Szczęsnego , ja naliczyłem 10 wliczając Donnarumme .Na prawdę Szczęsny nie jest naszym głównym problemem i robienie z niego winnego który ustawił cały sezon jest grubym nadużyciem , o ilu naszych zawodnikach możesz powiedzieć że są w top 10 top 15 na świecie .Szczęsny ,Pogba, Di Maria, mogą być za rok dwa , Bremer Vlahovic i tyle , obsadą bramki będziemy się martwić w 2024 gdy Szczęsnemu skończy się kontrakt.


Zablokowany