Puchar Włoch 21/22 (FINAŁ): JUVENTUS FC 2-2 (dog:2-4) Inter

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 10:37

niestety ten zryw na 1:1 i 2:1 zdecydowanie za szybko, powinni zrobić to jak Real, byśmy nie musieli tyle czasu się bronić, a sędzia też już nie miałby czasu gwizdnąć karnego z kapelusza.

ps. teraz już wiem, czemu taka promocja była na etoto, kurs 20 na Juve, bo wiedzieli, że sędzia nie pozwoli wygrać Juve....


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 13:08

Nie będę już wypisywał jak wielkim dzbanem w ogólnym rozumieniu jest Max, ale to co zrobił za zmiany wczoraj to jest jeden z największych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nawet jak na jego średniowieczne standardy.
My po strzeleniu 2 bramek przeszliśmy na ustawienie 5-2-3, ktoś tak kiedyś grał w piłkę?
Jak już chciał się bronić to przecież trzeba było Loca wprowadzić za Dybale i Bonu za Berna, wtedy byłoby 5-3-2 czyli ustawienie znane i ogólnie dobre do głębokiej obrony, a tak nie dość że się cofnęliśmy to nie wiedzieliśmy co mamy robić. Jasne że karnego nie było, ale to Allegri dał tlen Interowi.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 13:37

Mnie jeszcze zastanawia, czym zasłużył sobie niejaki Artur Melon na wejście na boisko?
A, zapomniałem. Arthur jest spokojny, umie kontrolować tempo, wyczuwać momenty i nie jest tak frenetyczny jak młodzi zawodnicy.
Ten pastuch, do spółki z Rabiotem, jest chodzącą personifikacją gównostylu proponowanego przez Jasia Fasole z Toskanii.
Urbi27 pisze:
12 maja 2022, 13:08
My po strzeleniu 2 bramek przeszliśmy na ustawienie 5-2-3, ktoś tak kiedyś grał w piłkę?
W teorii miało to być pewnie 3421, dzięki któremu przerżnęliśmy koncertowo m.in. finał w Cardiff.
Ale w teorii to pan Massimiliano miał być gwarantem sukcesów. :prochno:


Obrazek
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 15:32

Arthur to parodia. Rozwalił mi system, jak pokazali go zdyszanego w drugiej części dogrywki. Gościu który wszedł w 84 minucie wyglądał gorzej od typów, którzy zasuwali od początku meczu. :facepalm: Nawet komentatorzy na angielskim streamie bekę toczyli.

Błagam o porządny środek pola, bo bez tego nigdy nie będziemy grać dobrej piłki...


Capo di tutti capi
BlackJack

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 16:48

Jak to mawiał Rysiek Peja: "i nie zmienia się nic!"



PS.
Jaka tam narracja na tłiterku juvepoland vel. fanoskim koncie Allegro/DeSci/Rabiota?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2022, 16:15 przez BlackJack, łącznie zmieniany 1 raz.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 20:35

Rozgrzany Sturaro pisze:
12 maja 2022, 10:19
Michael_M pisze:
12 maja 2022, 10:13
Elohi pisze:
12 maja 2022, 10:03
A co mieli zrobić? I kogo miał wpuścić Allegri na boisko w 65 min? Kean'a za Vlahovica albo za Dybalę? Zmiany taktyczne były bardzo dobre, do karnego Inter bił sobie rożne, z których kompletnie nic nie wynikało. Gdyby nie sędzia to dowieźlibyśmy to zwycięstwo na spokojnie.
Jest jeszcze jedna opcja - powiem ją bo wiesz...jestem staroświecki i najlepiej byłoby by cisnęli po 3 bramkę by zamknąć ten mecz.
Wybitny taktyk kolejny raz przejechał się na swojej filozofii. Zobaczymy kiedy wyciągnie wnioski.
Wyciągnie wnioski w trakcie kolejnej #MitycznejWiosny. Podczas kolejnego maratonu kontuzji w J-Medical, gdzie pobite zostaną wszelakie rekordy mięśniówek.

Meczu nie oglądałem i nie żałuję, spodziewana przegrana, znowu dostajemy w papę z Interem w tym sezonie a Łysy Oszust zadowolony i wstawia środkowego obrońcę za "skrzydłowego" w 67 minucie. He he he. :prochno:
He he he... a jak można było w 41 minucie wpuścić napastnika za obrońcę?? ale oczywiście ta zmiana to był przypadek... nasi forumowi specjaliści wiedzą przecież by grać piękną piłkę to trzeba wystawić 10 napastników :D no i Allegri miał tak szeroki wachlarz dostępnych ofensywnych zawodników, że mógł zastosować każdy wariant w ofensywie.... wystarczyło się rozejrzeć po ławce rezerwowych a nie tylko brać pierwszego pod ręką Keana :D Do tego wpuszczasz na boisko Arthura w 84 minucie, by już w dogrywce oddychał rękawami? ...żaden taktyk by tego nie wymyślił :) Drugi as Dybala gaśnie w 60 minucie, bo na więcej nie ma sił. Najlepiej niech te piłkarzami dostaną trenera, który w ogóle nie będzie im kazał trenować to wtedy zacznie się pasmo sukcesów.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 22:02

Nie oglądałem całości więc nie będę mędrkował, ale oba karne to kpina.


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 22:25

Inter był lepszy i wygrał zasłużenie. LGDS piszę, że karne prawidłowe.


Forza Inter
daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 23:06

tom_gru pisze:
12 maja 2022, 20:35
Rozgrzany Sturaro pisze:
12 maja 2022, 10:19
Michael_M pisze:
12 maja 2022, 10:13
Elohi pisze:
12 maja 2022, 10:03
A co mieli zrobić? I kogo miał wpuścić Allegri na boisko w 65 min? Kean'a za Vlahovica albo za Dybalę? Zmiany taktyczne były bardzo dobre, do karnego Inter bił sobie rożne, z których kompletnie nic nie wynikało. Gdyby nie sędzia to dowieźlibyśmy to zwycięstwo na spokojnie.
Jest jeszcze jedna opcja - powiem ją bo wiesz...jestem staroświecki i najlepiej byłoby by cisnęli po 3 bramkę by zamknąć ten mecz.
Wybitny taktyk kolejny raz przejechał się na swojej filozofii. Zobaczymy kiedy wyciągnie wnioski.
Wyciągnie wnioski w trakcie kolejnej #MitycznejWiosny. Podczas kolejnego maratonu kontuzji w J-Medical, gdzie pobite zostaną wszelakie rekordy mięśniówek.

Meczu nie oglądałem i nie żałuję, spodziewana przegrana, znowu dostajemy w papę z Interem w tym sezonie a Łysy Oszust zadowolony i wstawia środkowego obrońcę za "skrzydłowego" w 67 minucie. He he he. :prochno:
He he he... a jak można było w 41 minucie wpuścić napastnika za obrońcę?? ale oczywiście ta zmiana to był przypadek... nasi forumowi specjaliści wiedzą przecież by grać piękną piłkę to trzeba wystawić 10 napastników :D no i Allegri miał tak szeroki wachlarz dostępnych ofensywnych zawodników, że mógł zastosować każdy wariant w ofensywie.... wystarczyło się rozejrzeć po ławce rezerwowych a nie tylko brać pierwszego pod ręką Keana :D Do tego wpuszczasz na boisko Arthura w 84 minucie, by już w dogrywce oddychał rękawami? ...żaden taktyk by tego nie wymyślił :) Drugi as Dybala gaśnie w 60 minucie, bo na więcej nie ma sił. Najlepiej niech te piłkarzami dostaną trenera, który w ogóle nie będzie im kazał trenować to wtedy zacznie się pasmo sukcesów.
Nie wiem czy zauważyłeś ale od 7 minuty przegrywaliśmy 1-0 i trzeba było gonić wynik. Tylko dlatego Morata pojawił się na boisku. Co do kondycji zawodników Juventusu: kto w tym klubie odpowiada za przygotowanie fizyczne? Nie przypadkiem członek sztabu twojego idola, nominowany przez niego do tej funkcji?


Bukol87 pisze:Bardzo dobry w odbiorze ze świetną wydolnością. Technika jak na prawego obrońcę wystarczająca. Jest walka i duża świadomość taktyczna. Sturaro ma wszelkie atrybuty by dawać radę, nawet na poziomie LM.
ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 23:19

VVujek pisze:
12 maja 2022, 22:25
Inter był lepszy i wygrał zasłużenie. LGDS piszę, że karne prawidłowe.
A co miała niby innego napisać mediolańska gazeta? XD wiadomo jakąa narracje obiera - to tak jak tuttosport tyle że w drugą stronę.. Według mnie Inter był lepszy i zasłużył na puchar, moje gratulacje.
Przy jednym z karnych można dopatrzyć się kontrowersji ale to nie pierwsze i nie ostatnie w tym sezonie, bardzo uogólnione przepisy we włoszech są tak skonstruowane żeby sędziowie po przez magiczna "interpretacjje" zdarzenia mogli się zawsze jakoś wytłumaczyć ze swoich błędów, zwykłe dupo-chrony ale tak już jest. Później podciągają to w tą albo inna stronę i ciężko tutaj jednoznacznie stwierdzić, bo podstawy do karnego na pewno były tyle, że ten dodał też sporo od siebie temat rzeka tak naprawdę.. tyle już takich sytuacji było w sezonie i we wcześniejszych, że jest to po prostu kwestia losowa raz da, raz nie, zawsze ktoś jest na tym pokrzywdzony lub nie.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 23:35

VVujek pisze:
12 maja 2022, 22:25
Inter był lepszy i wygrał zasłużenie. LGDS piszę, że karne prawidłowe.
Ochłoń, zwłaszcza to co odstawił Martinez nie ma nic wspólnego ze sportem.
LGDS to mediolańska gadzinówka faworyzująca swoich, podobnie jak Tuttosport faworyzuje Turyn.
O już widzę przedmówca mnie uprzedził, nieważne. Chińczyk płaci chińczyk wymaga.
Ale no hard feelings. Widać system wspiera Inter, który w przeciwieństwie do nas czasem gra w piłkę.
Uważam że stołek Maxa jest bardzo ciepły, a jego wybuch w końcówce to oznaka bezsilności.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 23:57

inter jest w tym sezonie ciągnięty za uszy przez sędziów i to widać na każdym kroku, rozjemcy robią to cały czas i nikogo to nie obchodzi ale gdyby to Juve takie karne dostało które ratują dupę to już farsopolli. Pierwszy karny podał tlen a nam podciął skrzydła bo cokolwiek się nie zrobi to sędzia coś odwali. Tak się zastanawiam, ile my karnych w tym sezonie mieliśmy i kiedy był ostatni bo już nie pamiętam. Czuję że w dwóch ostatnich kolejkach będą cuda i rzucanie kłód Milanowi aby tylko nie zdobył scudetto. To aż razi po oczach, sędziowie nie kryją się z wałkami bo są chronieni, będzie kabaret ale mendy zawsze się wywiną jak i w przeszłości.


Obrazek
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 00:48

ForzaMilan!!! pisze:
12 maja 2022, 23:19
VVujek pisze:
12 maja 2022, 22:25
Inter był lepszy i wygrał zasłużenie. LGDS piszę, że karne prawidłowe.
A co miała niby innego napisać mediolańska gazeta? XD wiadomo jakąa narracje obiera - to tak jak tuttosport tyle że w drugą stronę.. Według mnie Inter był lepszy i zasłużył na puchar, moje gratulacje.
Przy jednym z karnych można dopatrzyć się kontrowersji ale to nie pierwsze i nie ostatnie w tym sezonie, bardzo uogólnione przepisy we włoszech są tak skonstruowane żeby sędziowie po przez magiczna "interpretacjje" zdarzenia mogli się zawsze jakoś wytłumaczyć ze swoich błędów, zwykłe dupo-chrony ale tak już jest. Później podciągają to w tą albo inna stronę i ciężko tutaj jednoznacznie stwierdzić, bo podstawy do karnego na pewno były tyle, że ten dodał też sporo od siebie temat rzeka tak naprawdę.. tyle już takich sytuacji było w sezonie i we wcześniejszych, że jest to po prostu kwestia losowa raz da, raz nie, zawsze ktoś jest na tym pokrzywdzony lub nie.
Ok to co mówią inne gazety ?


Forza Inter
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 11:48

tom_gru pisze:
12 maja 2022, 20:35
Rozgrzany Sturaro pisze:
12 maja 2022, 10:19
Michael_M pisze:
12 maja 2022, 10:13
Elohi pisze:
12 maja 2022, 10:03
A co mieli zrobić? I kogo miał wpuścić Allegri na boisko w 65 min? Kean'a za Vlahovica albo za Dybalę? Zmiany taktyczne były bardzo dobre, do karnego Inter bił sobie rożne, z których kompletnie nic nie wynikało. Gdyby nie sędzia to dowieźlibyśmy to zwycięstwo na spokojnie.
Jest jeszcze jedna opcja - powiem ją bo wiesz...jestem staroświecki i najlepiej byłoby by cisnęli po 3 bramkę by zamknąć ten mecz.
Wybitny taktyk kolejny raz przejechał się na swojej filozofii. Zobaczymy kiedy wyciągnie wnioski.
Wyciągnie wnioski w trakcie kolejnej #MitycznejWiosny. Podczas kolejnego maratonu kontuzji w J-Medical, gdzie pobite zostaną wszelakie rekordy mięśniówek.

Meczu nie oglądałem i nie żałuję, spodziewana przegrana, znowu dostajemy w papę z Interem w tym sezonie a Łysy Oszust zadowolony i wstawia środkowego obrońcę za "skrzydłowego" w 67 minucie. He he he. :prochno:
He he he... a jak można było w 41 minucie wpuścić napastnika za obrońcę?? ale oczywiście ta zmiana to był przypadek... nasi forumowi specjaliści wiedzą przecież by grać piękną piłkę to trzeba wystawić 10 napastników :D no i Allegri miał tak szeroki wachlarz dostępnych ofensywnych zawodników, że mógł zastosować każdy wariant w ofensywie.... wystarczyło się rozejrzeć po ławce rezerwowych a nie tylko brać pierwszego pod ręką Keana :D Do tego wpuszczasz na boisko Arthura w 84 minucie, by już w dogrywce oddychał rękawami? ...żaden taktyk by tego nie wymyślił :) Drugi as Dybala gaśnie w 60 minucie, bo na więcej nie ma sił. Najlepiej niech te piłkarzami dostaną trenera, który w ogóle nie będzie im kazał trenować to wtedy zacznie się pasmo sukcesów.
Na ławce nie mieliśmy nikogo, kto może zastąpić Danilo na prawej obronie - stąd wstawienie napastnika i przejście na trójkę z tyłu, plus gonienie wyniku. Ale jak nawet ja coś takiego jestem w stanie wywnioskować, to Ty pewnie też. ;)
Osobiście bym po prostu inaczej ten zespół ustawiał zamiast takie cholera wie co, łącznie z cholera wie jakimi rolami zawodników na boisku. O przygotowaniu fizycznym i kontuzjach mięśniowych mówić nie będę, bo ten temat już był wałkowany wiele razy.

#ZeroTituli #CalmaCalma


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
miszcz_ACM

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2005
Posty: 34
Rejestracja: 25 października 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 14:34

MRN pisze:
12 maja 2022, 23:57
inter jest w tym sezonie ciągnięty za uszy przez sędziów i to widać na każdym kroku,

To aż razi po oczach, sędziowie nie kryją się z wałkami bo są chronieni, będzie kabaret ale mendy zawsze się wywiną jak i w przeszłości.
MRN,
To dość oczywiste i nie ma nic wspólnego z szukaniem żadnych spisków. Tam gdzie ktoś traci, ktoś zyskuje. A najwięcej zyskał wiadomy klub w tym sezonie. Oczywistym i niepodważalnym jest fakt, że Inter gra do końca o scudetto tylko i wyłącznie dzięki skandalicznym błędom sędziowskim w tym sezonie. Dla mnie to błędy. Jak ktoś chce szukać w tym spisku, to droga wolna. Byłoby to takie niespotykane?

Czasami mam wrażenie, że niektórzy kibice Calcio o Włochach wiedzą tylko tyle, że to kraj na południu w kształcie buta i lubią pizzę, mozzarellę oraz makarony. A no i że w Neapolu jest mafia śmieciowa.
Wystarczy odrobina wiedzy na temat kraju i calcio by wiedzieć, że coś takiego jak układy, układziki, różne dziwne powiązania to normalna rzecz w tym kraju. Cholera, wystarczy mieć więcej oleju w głowie od takiej pustej ameby umysłowej (jaką wy i my mamy nieprzyjemność gościć na swoich forach pod różnymi postaciami), żeby pewne mechanizmy rozumieć.
Nie musi chodzić o korupcje, ot o zwykłe ręka rękę myje. To co robi np. AIA od kilku sezonów zakrawa o kpinę. W tym sezonie wybielają swoich na potęgę. Nie dlatego, że ktoś komuś zapłacił. Po prostu bronią swoich i tyle. I tak są pod ostrzałem, mają masę różnych problemów i po ostatnim sezonie przeszli kryzys związany z tą aferą wydatkową.
Historia wywierania presji na sędziach, mediach i ogólnie opinii publicznej sięga początków calcio. Pewne nawyki są dalej żywe. Reliktami starej epoki są choćby Lotito czy ADL. Cairo nawet rządzi LGDS, co przy okazji którego meczu Torino-Milan było aż nadto widoczne.

Nie ma chyba klubu w tej lidze, który nie miałby nic na sumieniu. Inter wywinął się z Calciopoli tylko dzięki błędom w śledztwie i przedawnieniu.
Ciekawe ilu z nich wie, że w 1965 ich ukochany Angelo ustawiał mecze w Pucharze Europy. W ogóle cały tamten ich piękny okres to wielkie śmierdzące gówno przykryte złotem i pucharami. Ustawianie meczów z węgierskimi sędziami, sterydy itd. :)
Ciekawe jest też to, że Giacinto Facchetti łączy tamten okres z okresem Calciopoli. Ale o zmarłych nie można źle mówić :) Nazwisko Moratti też łączy to wszystko oczywiście.

W ogóle odnośnie Calciopoli, to zwłaszcza dzisiaj przydałaby się lekcja historii. Bo tacy dyletanci calcio to chyba mają na ten temat podobne pojęcie jak opisane wyżej. A że Juve z Moggim kupowali sędziów itd. Itp. A przecież w tej aferze chodziło o coś zupełnie innego. Jeżeli dobrze kojarzę to jedyny klub jaki dostał karę za ustawianie spotkań, to była Fiorentina.
Ciekawe ile osób pamięta, że głównymi bohaterami afery była właśnie AIA i słynna Maviola do której te ameby trzepią swoje mikro-przyrodzenia. Uznani eksperci okazywali się być na pasku Moggiego. Kontrowersje rozpatrywane tak jak ktoś tego sobie zażyczył. Nie było też chyba klubu, który by się nie kontaktował nielegalnie z sędziami.
Ciekawe też ilu z nich wie kto to jest Guido Rossi.
I teraz pytanie. To takie niesłychane i niemożliwe by ktoś inny wywierał wpływ na paru kolegów z mediów, by opisywali pewne sytuacje zgodnie z ich narracją? To taki problem przy dzisiejszych przepisach, które jak widać pozwalają na dowolną interpretacje zdarzeń na boisku? Sytuacja ze Strakoshą to był chyba najbardziej jaskrawy przykład ostatnio.
To takie niesłychane, że ktoś ma dziwne skojarzenia z Marottą, po ostatniej aferze wokół jego osoby? Typ z RAI zrobił reportaż o nim, a później posesja i drzwi zdewastowane.
To takie niesłychane, że wielu kibiców po prostu nie ma zaufania do opinii różnych instytucji?
W dzisiejszych czasach to chyba jeszcze bardziej każdemu zależy na tym by utwierdzano ich w tym co myślą. Bańki informacyjne. Dlatego jedna gazeta powie tak, druga inaczej. A Maviola powie, że faulowany faulował, żeby nie przesadzać z nagonką na kolegów :)
„Ej Miszcz, ale Totonero i Berlusconi!” No właśnie :P Silvio nie po to miał swoje media by z nich nie korzystać.

A największą bekę mam z typów, którzy teraz zgrywają takich rzetelnych, obiektywnych, rozsądnych, tych co „tonują nastroje” i opierają się na „ekspertach”. Podczas gdy ci sami ludzie od kilku lat płaczą, że Orsato nie dał komuś tam kartki, co w zasadzie nie miało na koniec na nic wpływu. Albo że 20 lat temu ktoś tam kogoś sfaulował w polu karnym, ale sędzia nie gwizdnął. Cóż za niesłychane skandale! Ten klub chyba po prostu innych nie uświadczył, więc takie mini-kontrowersje urastają do rangi zbrodni stulecia. Ciekawe co by się stało gdyby to im jakiś sędzia w skandaliczny sposób nie uznał jakiejś bramki. Choćby jednej. My po 10 latach zapominamy o Gol di Muntari, im 20 lat schodzi na „faul” Iuliano. Obstawiam tak z 50 lat i co najmniej 3 pokolenia :D
Ale jak kibice innego klubu mają problem z karygodnymi błędami, to odklejeńcy, spiskowcy. Oni tylko mogli narzekać na Orsato. Gość miał zakaz sędziowania ich spotkań przez 3 lata i nawet nie może sędziować finału CI z ich udziałem przez to, ale może ½ LM xD Wczoraj jak Milaniści narzekali na wybór Orsato, to nagle przyszli na nasze strony wyśmiewać, że jak to tak można na sędziego narzekać przed meczem. Co za odklejeńcy! A może po prostu posłuchali Interistów, zobaczyli jak lubi sypać kartkami i ilu piłkarzy ma Milan zagrożonych przed finałem sezonu? Nie mówiąc o tym, że atmosfera po prostu sięga zenitu i o zapalniki nie trudno.
Logika i rozum u Interistów? Panie, a po co to komu?!
Ten klub powinien się nazywać klubem podwójnych standardów. W sumie to najlepiej jakby nie istnieli.


Zastanawiam się z czego to wynika, że kibice tego klubu (w dużej większości #niewszyscy, mam kilku w rodzinie :D) są aż tak głupsi od swoich rywali. Powinno być w miarę na równi. Przekrój wszystkiego jak u nas czy u was.
Czyżby z tego, że to pokolenie które w 2010 świętowało triplette w podstawówce? Nic dziwnego zatem, że ich wiedza jest mizerna, a rozumienie calcio na poziomie poniżej zera. Mało kto sięga pewnie po książki czy materiały archiwalne.
Hakan Calhanoglu trafił do idealnego dla siebie klubu. Nie ma co. Materazzi, Mourinho czy Cassano zresztą też :)

Odnośnie karnego z meczu finałowego. To właśnie taka typowa sytuacja sporna. Większość powinna powiedzieć, że nie ma mowy o karnym, ale że podstawy były, to można utwierdzać swoich w przekonaniu że wszystko jest super. Wszyscy wiedzą, że sędzia dał się nabrać na wywrotkę Lautaro. Ale później zaczęli w pikselach znajdować mikro-kontakt nogi De Ligta z skarpetką Lautaro. Więc wszystko prawidłowo! :) Zagwizdaj karnego i szukaj podstaw do niego. Tak to mi wygląda w tym sezonie.
A moje zdanie jest takie, że nigdzie nie dojdziemy gdy będziemy takie softy gwizdać. Konsekwentnie jestem przeciwny gwizdaniu takich fauli, niezależnie od tego kto gra.
Kilka kolejek temu Theo dostał łokciem pod żebro i nie dostaliśmy karnego.
Wcześniej Tomori ostro interweniował na Osimehnie i też karnego nie było.
A to były zdecydowanie ostrzejsze starcie i bardziej się nadawały na odgwizdanie.
W ogóle nie lubię przerywania akcji przy każdym kontakcie. Np. nie protestowałem przy golu dla Porto. Może był kontakt, może nie. Faul nie był ewidentny, mocny, więc można grać dalej.
Nie każdy kontakt to faul. W tym sezonie niektórzy (zwłaszcza "niektórzy") szukają fauli dosłownie wszędzie. A to Rebić faulował ze Spezią (xD), a to karny nam się niby w meczu z Juve należał (nie, nie należał, tak jak i w drugą stronę). Nie należał też się z Lazio, choć tu mało kto się ze mną zgadzał. Wkurza mnie to, że wszyscy piłkarze tylko szukają tych rąk w polu karnym. Ktoś dostanie w brzuch i od razu latają do sędziego, zamiast grać. Sporo spotkań przez połowę czasu to używanie gwizdka. Piłkarze się przyzwyczaili i taki nasz Theo gdy upada po kontakcie, czeka na gwizdek. Czasami to efekt aktorstwa, a czasami po prostu biegnie tak szybko, że niewiele trzeba by stracić równowagę.

Miały być zresztą używane nowe wytyczne. Mniej karnych, softy wyeliminowane, nie każda ręka to przewinienie itd. Jeżeli nie będzie konsekwencji, to będą skandale i frustracja.
Przykład z powtórką karnego Interu. Jakoś nie kojarzyłem by wcześniej powtarzali, tutaj musieli coś znaleźć, bo sędzia nie uznał gola. VAR zadziałał obligatoryjnie i szukali wyjścia z sytuacji.

Ja nie ufam żadnym medialnym ekspertom, bo wiem że wielu z nich nie ma za grosz obiektywizmu. Jak np. pewien niepoważny pan z Kanału Sportowego :) W Polsce to w ogóle ogromny problem, bo w sumie dziennikarstwo sportowe to dno z twarzą Stanoskiego i jego kolesi.
Byłem mocno uprzedzony, wiadomo :D, ale się zdziwiłem że Pan Marcin od Was to jednak klasa. Jeżeli dobrze kojarzę, to on się zajmował polskim wydaniem książki o Calcio? Dobrze, że jest chociaż kilka osób których da się słuchać i nie łapać ciągle za głowę, jak w innych przypadkach.




PS. Forza Cagliari!

PS2. Widzę, że Allegri znów wam obrzydza smak życia. Moim zdaniem za bardzo mu się obrywa. Uważam, że najpierw trzeba naprawić to co wasz były dyrektor napsuł. Środek pola to żart i do tego bardzo drogi, a defensywa zaczyna wyglądać mizernie. Teraz odejdzie Chiellini, Bonucci zostanie kapitanem, a De Sciglio przedłuża kontrakt. Nie wygląda to najlepiej ;)
W mediach są porównania do Sarriego i Pirlo, ale uważam je za dość chybione. Podobnie widzę sądzi Agnelli i według mnie słusznie. Wygląda mi to na chęć powrotu na zwycięską ścieżkę, odbudowanie szatni (z Bonuccim? :?: ), a później próba złapania tego mitycznego Pepa. Pewnie będzie wolny za rok :P

Miałem nie pisać, ale im bliżej scudetto tym bardziej mi się podoba wbijanie szpileczki Interowi. Bardzo ich boli wyjaśnianie tego klubu i nazywanie rzeczy po imieniu. Do tego zaczęli się panoszyć jak szczury na naszych stronach, często udając Milanistów, jak ten jeden widoczny tutaj szczególnie upośledzony przypadek :) Obrzydliwe jednostki.
Scudetto będzie najpiękniejszym wyjaśnieniem tego zbankrutowanego finansowo i moralnie klubu :)


Zablokowany