Serie A 21/22 (36): Genoa 2-1 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
BlackJack

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 02:19

Obrazek
















PS. Btw.
Najlepiej zarabiający trenerzy piłkarscy: https://www.sportmarketing.pl/artykuly/ ... pilkarscy/
:whistle:


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 03:44

tom_gru pisze:
06 maja 2022, 23:28
Urbi27 pisze:
06 maja 2022, 23:10
Aj po co człowiek to ogląda, to już jest jakaś choroba...

Chciałbym być teraz na miejscu ludzi zarządzających Juventusem, ja w swojej robocie mam mnóstwo niejasnych i trudnych decyzji do podjęcia, a tutaj wszystko jest oczywiste, wypalić do gołej ziemi, zwolnić tego łysego imbecyla i mieć czyste sumienie, że podjęło się jedyną dobrą decyzję.
no gdyby Pepuś trenował Juventus to Kean na pewno by strzelił do pustej bramki :D winą Allegriego jest to, że zamiast robić trening strzelecki z Vlahoviciem powinien zrobić z Keanem :) Co do meczu to zagraliśmy głęboką ławką, z Ruganim, De Sciglio, Keanem, Arthurem na czele, i niestety były tego efekty. A pozostali piłkarze byli chyba myślami już w finale Copa Italia. Po raz kolejny piłkarze wchodzący na zmiany (wyjątkiem był Zakaria zastępujący Arthura) obniżają poziom drużyny. Mecz do zapomnienia.
Ten tekst o głębokiej ławce to nawet jak na Twój poziom dyrdymalow trochę nie przystaje. A w Twoim słowniku jest jeszcze określenie na graczy którzy często pojawiają się z ławki? W Juve rozumiem takich nie ma, bo wymieniłeś chyba najbardziej podstawowych rezerwowych jakich mamy. O fakcie używania tego jako argumentu obronnego po porażce że spadkowiczem pisał nie będę, no bo i po co. Chciałbym tylko nadmienić, że wydawało mi się że gramy ten mecz o to by walczyć o 3 miejsce, a zagraliśmy po prostu jak Juventus Allegriego, mental 0, organizacja 0, intensywność 0.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 05:16

Kolejny raz wina młodych.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 08:02

tom_gru pisze:
06 maja 2022, 23:28
no gdyby Pepuś trenował Juventus to Kean na pewno by strzelił do pustej bramki :D winą Allegriego jest to, że zamiast robić trening strzelecki z Vlahoviciem powinien zrobić z Keanem :) Co do meczu to zagraliśmy głęboką ławką, z Ruganim, De Sciglio, Keanem, Arthurem na czele, i niestety były tego efekty. A pozostali piłkarze byli chyba myślami już w finale Copa Italia. Po raz kolejny piłkarze wchodzący na zmiany (wyjątkiem był Zakaria zastępujący Arthura) obniżają poziom drużyny. Mecz do zapomnienia.
Tylko szkoda, że ci "zawodnicy głębokiej ławki" zarabiają jak czołowi gracze Serie A, więc chyba mamy powód by wymagać od nich, aby prezentowali się na boisku jak ci najlepsi piłkarze w lidze. Natomiast jeśli zachowują się jak parodyści, to jednak chyba coś jest nie tak z tym klubem i może na głęboką rezerwę lepiej wziąć gości z U23, którzy będą dostawać maksymalnie 0,5 mln € za sezon, a gdy zostaną wystawieni w pierwszym składzie to nie będzie widać różnicy w grze pomiędzy nimi a przepłaconymi gwiazdeczkami jak Arthur, Rabiot, Bernardeschi, De Sciglio, Rugani.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 08:16

Mehehehe pisze:
05 maja 2022, 11:45
Mówicie, że Juventus przy stanie 0-1 nie były w stanie w 10 minut strzelić 2 bramek. A ja wam powiem, że przy stanie 1-0 nie stracilibyśmy z Maxem dwóch goli w 10 minut.
To uczucie, kiedy po raz kolejny rzeczywistość wyjaśnia za ciebie chore wyobrażenia Sekty Wybitnego Stratega. Co nam jeszcze powiesz szanowny kolego?

Obrazek


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 10:04

Panowie/panie, jako, że nie oglądałem tego spektaklu wczoraj - powie mi ktoś jak zaprezentował się Miretti?


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 10:20

Mati1990 pisze:
07 maja 2022, 10:04
Panowie/panie, jako, że nie oglądałem tego spektaklu wczoraj - powie mi ktoś jak zaprezentował się Miretti?
Tak na 6,5. Obok Szczęsnego był chyba najlepszy na boisku. Nie odstaje od starszych zawodników.
Postawa młodego powinna dać do myślenia Allegremu i zarządowi.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 10:24

19 pisze:
07 maja 2022, 10:20
Postawa młodego powinna dać do myślenia Allegremu i zarządowi.
Już mają gotowe wypożyczenie do Serie B :ok:


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 10:53

Naprawdę ciężko określić jak mocno szanuję każdego kibica Juve, który poświęcił czas, aby obejrzeć to wczorajsze gówienko. Niesamowicie nie mogę się doczekać kolejnego sezonu z łysym na ławie. My nie powinniśmy tej gry porównywać do Pirlo czy Sarriego, ale do Luigiego Delneriego, gdzie drużyna z gorszym składem reprezentowała podobny poziom.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 11:06

Tu już nie ma o czym pisać. Wszystko zostało powiedziane na przestrzeni całego sezonu.

Wybitnego stratega, który miał przywrócić Juve należyte miejsce wyjaśniają największe placki w lidze. Ktoś kto nie może wygrać kilkunastu meczów z rzędu przyjezdza na Juve stadium i robi trenerskiemu Dyzmie jesień średniowiecza.

Nie ma sensu nic więcej pisać. Trzeba dzwonić do Choroszczy niech zabierają <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.

P.S. Jeszcze tylko 2 sezony z toskanskim plackiem i może przyjdzie ktoś normalny.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 11:37

Wybitne zawody Moise Keana. Zaimponował mi wczoraj. Piłkarz kompletny.

Miretti za dużo gra z pierwszej piłki, niepotrzebnie przyśpiesza grę. Oby już nigdy nie założył tej koszulki, bo ją hańbi.

Max Allegri masterclass. :hello:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 11:56

Smok-u pisze:
07 maja 2022, 10:53
Naprawdę ciężko określić jak mocno szanuję każdego kibica Juve, który poświęcił czas, aby obejrzeć to wczorajsze gówienko. Niesamowicie nie mogę się doczekać kolejnego sezonu z łysym na ławie. My nie powinniśmy tej gry porównywać do Pirlo czy Sarriego, ale do Luigiego Delneriego, gdzie drużyna z gorszym składem reprezentowała podobny poziom.
U DelNeriego, platfus Krasić zrobił prawie double-double.
Potrafiliśmy gromić po 4-0 ogórków i ogrywać zespoły z czołówki, m.in. 2x Lazio, Inter, Rome oraz mistrzowski Milan... Allegriego.
A trio środka w zestawie Aquilani, Melo, Marchisio prezentowało się okazalej niż tercet Zakaria-Arthur-Rabiot. Przynajmniej u Alojza wszyscy robili to do czego byli predysponowani - Melo odbierał, Aquilani rozgrywał a Marchisio szukał wolnych przestrzeni. Nasz toskański Jaś Fasola tak zachachmęcił, że nasi tytani drugiej linii zapomnieli jaką dyscyplinę sportu uprawiają.
Przykad z wczoraj, gdy taki Arthur, od roku mający zakaz podawania do przodu i opuszczania własnej połowy, znalazł się w polu karnym z okazją na dośrodkowanie, to kompletnie zdezorientowany wykopał piłkę poza stadion.

Przeczytałem wczoraj że <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> miał już ustną umowę z Perezem i nawet wstępnie ustalali strategie na okienko transferowe.
Florentino to pewnie się popluł winem ze śmiechu, na myśl, jak świetny deal zrobił zatrudniając jednak Ancelottiego.
Gdyby zaangażował Allegriego, to dziś... w sumie i tak zapewne pracowałby tam Ancelotti, ale jako strażak, gaszący pożar po dwumiesięcznym pobycie Taktyka, bo pewnie na tyle starczyłoby cierpliwości Perezowi, gdyby oglądał Viniciusa na szpicy, Casemiro na mezzali, Isco na regiście a Camavingę i Rodrygo na wypożyczeniach w Segunda Division.
A wesoły duet połamańców, Hazard & Bale to by już chyba dawno nie żyli, gdyby szarlatani ze sztabu medycznego Maksa wzięli ich pod swoją opiekę.


Obrazek
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 12:02

A ja się ciągle zastanawiam, jak można tak rozpierdzielić drużynę w kilka lat? Przecież my mamy 3/4 szrot, mamy drużynę porównywalną do tej za czasów Ranieriego, Del Neriego. Najlepsze jest to, że to widać już od kilku sezonów, ale Agnelli, Nedved i spółka tym się nie przejmują, dla nich liczy się hajs, ale ten hajs się kiedyś skończy, jak już aktualny klub pt Juventus przestanie "zarabiać" jak tak dalej pójdzie. Wolą zajmować się jakimiś głupotami typu superliga. Tutaj potrzebny jest prawdziwy dyrektor sportowy, co to ogarnie ( tęsknię za Marottą -serio). Mało tego pozbyli się ultrasów tzw 12 zawodnika, który robił na naszym stadionie atmosferę, która zawsze dawała kopa naszym, teraz byle kto przyjeżdża i ośmiesza nasze gwiazdeczki, a przydałby się tam jakiś porządny manifest ku temu co się dzieje. Powinni wszystkim tym tifosim co jeżdżą na wyjazdy na każdy mecz, czy u siebie zwracać koszty za bilet,a nie jeszcze podwyższać...

I nigdy nie zrozumiem przedłużenia kontraktów De Sciglio, Bernardeschi... Czy my dalej mamy Secco w zarządzie?! I przez taki szrot jak te placki wzmocnień nie będzie...Tylko patrzeć jak Fagioli, Miretti i reszta pójdzie na wypożyczenie, bo musi być miejsce dla placka Bernardekiepskiego.

Dobra wyplułem to co chciałem, jeszcze 3 spotkania - 3 kompromitacje i 2 miesiące przerwy.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 12:30

Ten klub nie ma niczego. Nawet wstydu. Wszystkie struktury od A do Z zgniły. Szorujemy jajami po mule. Poziom absurdu przerósł wszystko. Jak pisałem, jesteśmy nieuleczalni chorzy, do tego doszły jeszcze przerzuty.

Od 1996r. nie miałem takiego kryzysu jak teraz. Straciłem szacunek do tych koszulkowych wkładów.

W środę Inter 3 raz w tym sezonie napluje nam prosto w twarz.

I pomyśleć, że 5 lat temu byliśmy w finale LM rozgrywając perfekcyjną kampanię...

Ogarnia mnie pustka. Dobrze, że mam żużel.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 12:56

Mati1990 pisze:
07 maja 2022, 12:02
A ja się ciągle zastanawiam, jak można tak rozpierdzielić drużynę w kilka lat? Przecież my mamy 3/4 szrot, mamy drużynę porównywalną do tej za czasów Ranieriego, Del Neriego. Najlepsze jest to, że to widać już od kilku sezonów, ale Agnelli, Nedved i spółka tym się nie przejmują, dla nich liczy się hajs, ale ten hajs się kiedyś skończy, jak już aktualny klub pt Juventus przestanie "zarabiać" jak tak dalej pójdzie. Wolą zajmować się jakimiś głupotami typu superliga. Tutaj potrzebny jest prawdziwy dyrektor sportowy, co to ogarnie ( tęsknię za Marottą -serio). Mało tego pozbyli się ultrasów tzw 12 zawodnika, który robił na naszym stadionie atmosferę, która zawsze dawała kopa naszym, teraz byle kto przyjeżdża i ośmiesza nasze gwiazdeczki, a przydałby się tam jakiś porządny manifest ku temu co się dzieje. Powinni wszystkim tym tifosim co jeżdżą na wyjazdy na każdy mecz, czy u siebie zwracać koszty za bilet,a nie jeszcze podwyższać...

I nigdy nie zrozumiem przedłużenia kontraktów De Sciglio, Bernardeschi... Czy my dalej mamy Secco w zarządzie?! I przez taki szrot jak te placki wzmocnień nie będzie...Tylko patrzeć jak Fagioli, Miretti i reszta pójdzie na wypożyczenie, bo musi być miejsce dla placka Bernardekiepskiego.

Dobra wyplułem to co chciałem, jeszcze 3 spotkania - 3 kompromitacje i 2 miesiące przerwy.
W sensie, ze jak klub zarabia xd? Przecież Juventus jest ciągle pod kroplówką Exora, bez tego to by biura Arivvabene i spółki były oklejona nalepkami "wyprzedaż" po włosku. Właśnie to był problem, że klub w pewnym momencie przeinwestował a przez pandemii zyski spadły na łeb na szyję, bez Exoru to byśmy teraz mieli to samo co Inter, gdzie muszą sprzedać za 100 by kupić za 50 :prochno: A nasi wydają na Vlaho 80 baniek i pewnie latem dzięki włodarzą pójdzie drugie tyle na mercato bez konieczności upłynniania kluczowych graczy. Właśnie dla naszych to hajs się nie za bardzo liczył, gdyby nie FFP to Exor mógłby robić to samo co robił włoskie kluby na przełomie wieków. Przecież Juventus w kwestii przychodów jest poza 10 najlepszych w Europie a dalej potrafi wydać 80 baniek na jednego gracza. Kwestia pilnowania jak to jest wydawane jest wg mnie bardzo ważna. Bo 90 baniek na Igłę czy blisko 50 na Coste to była kasa utopiona bez jakichkolwiek szans na zwrot w przypadku kolejnego transferu.

W kwestii meczu zabawne jest stwierdzenie Allegro: "Musimy naprawdę mocno pracować nad kontrolą tempa i zwalnianiem gry, nawet gdy nie wszyscy zawodnicy się w tym odnajdują. Po zejściu Arthura, Mirettiego i Dybali nie było na boisku gracza, który potrafiłby to robić, zostali nam sami piłkarze przydatni w kontrataku. Mecz zmienił się w wymianę ciosów, a my zmarnowaliśmy zbyt wiele sytuacji i zostaliśmy ukarani”. Kurczę graliśmy z drużyną, która jest praktycznie na dnie tabeli i nie możemy z nimi iść na wymianę ciosów ? Możemy gadać o Keanie, Vlahoviciu i innych ofensywnych, ze dali dooopy, ale jak mają kreować, strzelać, jak dla Allegriego najważniejszy jest kontrola tempa i o zgrozo zwalnianie gry. Ok jak się ma 3-0 jest 70 minuta punkty są na wagę złota, nie można się na chwilę rozprężyć to można się w takie coś bawić, szczególnie jak się ma ważniejszy mecz za kilka dni. Ale kurcze nie grają już o nic, na boisku głównie rezerwowi i takie cyrki się dzieją. Jak potem Ci zawodnicy mają się odnaleźć przeciwko drużyną w Europie jak nie mają możliwości zagrać otwartego meczu z Genoą, Venezią czy Cagliari bo trzeba kałmować i kałmować, zwalniać i zwalniać.

Osobiście mam nadzieję, że ktoś przemyśli jeszcze raz kwestię kontraktu De Sciglio, za to co wczoraj odwalił powinien mieć zakaz wstęp na Allianz jako gracz Juve. Takiemu Vrsaljko wygasa kontrakt a to piłkarz zdecydowanie lepszy od tego partacza De Sciglio


Zablokowany