Serie A 21/22 (32): Cagliari 1-2 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2022, 00:03

Urbi27 pisze:
10 kwietnia 2022, 21:47
Tom_gru problem jest w tym że Ty nie rozumiesz istoty sprawy. Bronisz Allegriego ale w tym przypadku w taki sposób że skłaniam się do zadania pytania po co ktoś siedzi i zarabia 9 mln euro skoro w sumie za nic nie jest odpowiedzialny. Bo jak rozumiem to ilu zawodników aktywnie włącza się w szybki atak, to w które strefy wbiegają Ci zawodnicy, to nie rola trenera. Piłka nożna to więcej niż następne podanie to budowanie zrozumienia, czytania intencji partnera, to z jednej strony umiejętne podłączenie się do akcji pomimo iż piłka jest po drugiej stronie boiska bo taki jest plan, ale u nas planu nie ma.

Piszesz o jakiś autobusach ale problem jest taki że całe mnóstwo drużyn gra tak z lepszymi na papierze rywalami i jakoś nadal jedną z najlepszych broni jest szybki atak po przejęciu piłki, nie będę przywoływał przykładu Realu bo on jest aż nadto jaskrawy, ale przyjrzyj się nawet ofensywnej grze Napoli. Nikt nie mówi że Juve ma grać z kontry. Ja jasno wyraziłem swoje ubolewanie, że nawet gdy Cagliari popełniło spory błąd i udało nam się wyjść z szybkim atakiem to wyglądało to wręcz komicznie, jakby taki stan rzeczy był całkowicie obcy graczom Juve. Ale może to DNA zwycięzców nie pozwala nam kreować zbyt wielu sytuacji. A no i zapomniałem hit miesiąca Cagliari miało lepszy sklad w ofensywie w końcówce od Juve, do oprawienia w ramkę. Może podzielisz się algorytmem jak to policzyłeś?

PS. Tak się coraz częściej zastanawiam czy Ty sobie po prostu jaj z nas nie robisz i chcesz rozruszać to forum :D
Ja Was chyba naprawdę nie rozumiem :D ciągle tutaj piszecie, że Kean i Bernardeschi do niczego się nie nadają, że nawet piłki nie potrafią przyjąć a o celnym podaniu można zapomnieć, ale jak stwierdziłem, ze trio Keita Balde - Gaston Pereiro - Joao Pedro było lepsze na boisku niż trio Kean - Bernardeschi - Vlahovic to nagle lament. Przecież jakby Vlahovic został sam na boisku bez tej dwójki, to byłby taki sam efekt w ataku. Nie trzeba żadnego algorytmu do tego tylko wystarczy obejrzeć mecz :)

A co do trenera za 9 mln Euro to jest on po to by zbudować drużynę, która w perspektywie 3-4 lat znów będzie w ścisłym topie europejskim, czyli tyle samo co potrzebował Klopp w Liverpoolu. Najpierw musi jednak zrobić selekcję i oddzielić piłkarzy od gwiazdeczek, bo tych "bezjajecznych" piłkarzy to się u nas za dużo narobiło. Może nie wszystkim pasuje charakterystyka piłkarzy, których dobiera Allegri, ale przynajmniej potrafią oni zbudować drużynę a nie przypadkową zbieraninę.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Zablokowany